Skocz do zawartości

Prawa stacji TV do wytwórni filmowych


maczoke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

American Pie 1, ani Dragonfly nie były od Universalu, tylko odpowiednio od Summit Ent. i Spyglass Ent.

Universal miał prawa do tych filmów m.in. w USA, ale nie w Polsce.

 

Oglądałem wczoraj ponownie AP 1 i było zarówno logo Summit Ent. i Universalu oraz takie coś "Summit Ent. & Universal present ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie- czy posiadając takie kanały jak POLSAT, TVN i TVP1,2 obejrzę wszystkie filmowe hity(z takich wyt. jak Paramount Pictures, DreamWorks, 20th Century Fox i Universal Studios,Warner Bross,SPI, Disney oraz Sony Pictures)?? Nie interesuje mnie to czy będę musiał czekać 4 lata ie tylko to czy będę miał możliwość obejrzenia tych filmów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Polsat - 20th Century Fox; Monolith Films; Walt Disney Pictures

TVN - Paramount Pictures

TVP - Buena Vista Pictures; Forum Film Poland

 

Jeszcze pewnie inne...

 

Tylko nie wiem, czy polskie TV podpisują umowy z wytwórniami filmowymi, czy z dystrybutorami.

 

 

Wejdź tutaj i zobacz z jakich wytwórni Polsat bierze filmy: http://www.polsatmedia.pl/Do_Pobrania,4211/index.html (kliknij w repertuar filmowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. W sumie na forum przydałby się taki temat, w którym wymienione byłyby prawa poszczególnych stacji do wytwórni filmowych. Chociaż prawa TVP, Polsatu czy TVNu różnią się od praw stacji premium to sam chętnie dowiedziałbym się czegoś w tej kwestii.

Proponuję zmianę nazwy tematu na "Prawa stacji TV do wytwórni filmowych", żeby zawsze być na bieżąco bo tak to się dość szybko zapomina kto co ma.

Nie wiem jak sprawa ma się z tymi naziemnymi, wiem jedynie o tych prawach:

 

- Canal+ : 20th Century Fox, Universal Pictures, Monolith Films, Kadr, Zebra

- HBO : Warner Brothers, Columbia Pictures, New Line Cinema, Miramax, Walt Disney Pictures, Touchstone Pictures

- nFilm: MGM, Paramount Pictures, DreamWorks, CBS Films

 

Nie pamiętam już kto ma prawa do Lionsgate, Sony czy Pixara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prośbę czy Mozecie mi napisać do jakich wytwórni filmowych mają prawa TVP, Polsat i TVN? Dzieki z góry za info!

Tyle że w pierwszej kolejności filmy lecą na kanałach premium bez reklam (nie wiem czy wiesz że takie są)

 

Później, po kilku latach filmy lecą na kanałach ogólnodostępnych.

 

Dlatego wcześniej napisałem że do żadnych, prawa do wytwórni to mają Canal+, HBO, nFilm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę inaczej niż napisał p_96glin

 

TVP - Disney, MGM

Polsat - Sony, Fox

TVN - Warner, Paramount, Dreamworks

Filmy Universalu można spotkać w różnych stacjach.

To tyle jeśli chodzi jeśli chodzi o najważniejsze dla kanałów umowy.

 

Buena Vista i Disney to jest to samo.

Kanały otwarte podpisują umowy tak samo jak kodowane. Niektóre bezpośrednio z wytwórniami, inne z lokalnymi dystrybutorami.

 

@Tomo, Pixar to Disney, a Sony, jest właścicielem m.in Columbii.

@schnappi, nie zabieraj głosu w tematach o których nie masz pojęcia. Filmy na kanałach otwartych pojawiają się już w rok po premierze na kanałach premium. Oczywiście nie wszystkie, tylko te najbardziej głośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prośbę czy Mozecie mi napisać do jakich wytwórni filmowych mają prawa TVP, Polsat i TVN? Dzieki z góry za info!

Tyle że w pierwszej kolejności filmy lecą na kanałach premium bez reklam (nie wiem czy wiesz że takie są)

 

Później, po kilku latach filmy lecą na kanałach ogólnodostępnych.

 

Dlatego wcześniej napisałem że do żadnych, prawa do wytwórni to mają Canal+, HBO, nFilm.

Zastanów się co piszesz. Jak podajesz informację o kanałach "premium bez reklam" to pisz uważnie. A nie wciskasz kit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym wciskam kit?

Te filmy na kanałach ogólnodostępnych co lecą to już dawno leciały na kanałach premium, czyli canal+, HBO, nFilm.

Te bardziej głośnie, ciekawe. Ale aż żal na tych ogólnodostępnych oglądać. Szczególnie wielką manianę odwala TVP obcinają po bokach filmy. Te wszystkie nowsze teraz w HD lecą na TVN HD i czasami coś w pseudo HD na Polsacie HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to logiczne, że mają filmy z SPI bo są własnością SPI (tak jak HBO jest własnością Time Warnera, więc ma filmy z wytwórni WB). Ale SPI to nie wytwórnia tylko dystrybutor filmów, coś jak ITI Home Video, a w temacie tym chodzi o prawa do filmów poszczególnych wytwórni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No, więc tak:

 

Canal+:

- 20th Century FOX

- Universal Pictures

- niezależni dystrybutorzy (Monolith, Kino Świat etc.)

 

HBO:

- Disney

- Warner Bros

- Sony

- niezależni dystrybutorzy

 

nFilm HD:

- Paramount Pictures

- Dreamworks

- MGM

- TVN

- CBS Films

- niezależni dystrybutorzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jesli mozna spytac to co jest ze spi podobno filmy kinowe przejalo forum films, na stronie spi znow pisze ze filmy dostepne sa w vod nfilm ? niegdzie ma ma podanych tak waznych informacji a przeciez to podstawa bo jak wiem w nfilm przez 2 lata nie lecialo doslownie nic ... ciekawy jestem jak teraz bedzie wygladal canal + od 2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...