Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzą słuchy, że jeszcze przed Euro 2012, Polsat chce uruchomić MUX4 z ofertą kanałów płatnych (m.in. TVP Sport, AXN, Comedy Central). Telewizja dostępna miałaby być na trzech platformach - urządzeniach mobilnych typu smartfony i tablety, a także z poziomu dekodera i komputera.

Więcej:

http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Tel ... caid=1db42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że EmiTel nie wpadł na pomysł jak ZeonBud na Ukrainie z niekodowanymi paczuszkami w DVB-S2 ;))
Nie masz dostępu do DVB-T? Montuj antenę sat, jest pakiet który zawiera kanały naziemne.

No niestety jedyna odpowiedź Emitela w tej sprawie to taka że urzędnicy przygotowują 4 etap wrażania mux3 i tam będzie mowa o przekaźnikach małej mocy tylko niewiadomo jakie to przekaźniki w Polsce i czy wszystkie które teraz pracują w analogu, skandal żeby ludzie prosili się o coś co już działa a co mają całkiem wyłączać nawet nie pomyślą o tym o czym wspomniał już "Mr. Orbita" czyli o dostępie przez satelitę do podstawowego pakietu kanałów rozpowszechnianych naziemnie :/ dla tych którzy będą mieli trudność z DVB-T nie tylko w górskich miejscowościach ale ci którzy mieszkają w gęstym zabudowaniu gdzie odbiór naziemny jest tragiczny. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kolego, jeśli chodzi o DVB-T to radio w najbliższym czasie będzie dostępne tylko w wersji kodowanej na czwartym multipleksie. W późniejszym czasie będzie odbywała się cyfryzacja radia, na takiej samej zasadzie jak obecnie telewizja, tylko, że będzie do tego wykorzystana technologia dedykowana radiu czyli na przykład T-DAB. Inaczej mówiąc, najpierw telewizja, potem radio. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co 2 lata wymieniać sprzet, bo Dworak ma takie widzimisie?

Kolego, możesz być spokojny. Dworak akurat co do technologii nie ma nic do gadania. Tą sprawą zajmuje się Urząd Komunikacji Elektronicznej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem bardzo sceptyczny co do wprowadzania DVB-T2 w Polsce. Myślę, że powinno to się zacząć najwcześniej za 5-8 lat i najlepiej, żeby to był nowy mux z kanałami HD największych nadawców, którzy mają miejsca w NTC, czyli np. TVN HD, Polsat HD, TVP 1 HD, TVP 2 HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello dawno tu nie pisałem ^^

 

Też tak myślę, Polska już przedłużyła proces decydując się na MPEG4, kiedy o tym zadecydowano na świecie był tylko MPEG2 naziemnie i nie było w ogóle ogólnie dostępnego sprzętu który radził by sobie z MPEG4, pamiętam ludzie również byli sceptyczni do tego, ale myślę że warto było czekać bo teraz mamy więcej kanałów na jednym multipleksie, a reszta świata utknęła na grubym MPEG2 (W sumie nie wiem jaka teraz jest sytuacja zagranicą). Ale kolejne przedłużanie nie ma sensu już, może na te dodatkowe multipleksy które powstaną na gruzach telewizji analogowych i będą miały więcej tematycznych kanałów (chcesz więcej kanałów kup odbiornik DVB-T2), ale na to co jest to niech zostaną z tym co mają

 

Zanim się wezmą za naziemną radiofonię cyfrową to niech najpierw wyłączą naziemną telewizję analogową . Niech nie biorą się za wszystko na raz .

 

Z tego co widzę w Polsce są testy DAB

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Audio_Broadcasting

 

I to od 2009, o ile te dane są aktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Zresztą i tak nie mieliby czym tego zapchać. 20 polsatów i 20 tvn'ow?(...)

W pełni się z tym zgadzam. Aktualnie w DVB-T nie ma nic ciekawego, szczególnie jeśli chodzi o kanały uruchomione na potrzeby nadawania naziemnego. Jedyny pożytek jaki mam w tej chwili z zainwestowanych pieniędzy w DVB-T to CT4 Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Też uważam NTC za programowy niewypał . Jedyny pożytek z NTC to Polsat Sport News , tylko dlatego , bo jest nieobecny na CYFRZE+ oraz TVN i TVN 7 .

Dla kogoś, kto nie ma (i nie chce mieć, bo trzeba płacić) sat-tv to NTC jest bardzo dobrą ofertą, więc proszę nie uogólniać :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...