Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W MUX4 nadawanych jest więcej kanałów niż przeciętnie w innych MUX'ach, stąd przepływność na jeden kanał musi być mniejsza.

To że np. Antena HD nie ma teletekstu nie spowoduje że znacząco wzrośnie przepływność MUX.

W MUX1, czy MUX2 ustalono stałą, sztywną przepływność dla każdego kanału.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... nadawcy nadal nie złożyli żadnego wniosku w sprawie emisji w starym standardzie. III etap przejścia na DVB-T2/HEVC nie jest zagrożony.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-odbierac-dvb-t2-hevc-naziemna-telewizja-cyfrowa-tvp-tvn-polsat-tv-puls

Czyli etap III zgodnie z harmonogramem w nocy z 22/23 maja.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

43 minuty temu, K63 napisał:

A co z czwartym etapem ? Też zostanie przeprowadzone zgodnie z planem ? Czwarty etap zostanie przeprowadzony za niecały miesiąc. Dokładnie 27 czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mieć tylko nadzieję (wiem, że to się nie zdarzy), iż TVP nie będzie chciało przeciągać przejścia w DVB-T2 do maksymalnego okresu (grudzień 2023 roku), tylko zrobi to zgodnie z pierwotnymi wytycznymi, czyli w dniu 30 czerwca 2022 roku przełączy na terenie całego kraju MUX 3 do DVB-T2.

 

Nadzieja umiera ostatnia. :|

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, dvbtowiec napisał:

Opóźnianie samego 4 etapu nie miałoby najmniejszego sensu. Na 99% także nie jest zagrożony.

Dzięki za odpowiedź. Co prawda w moim przypadku chodzi mi o wschodnią część woj. lubelskiego w której mieszkam  przechodzi za niecały miesiąc (dokładnie 27 czerwca), to mam nadzieję, że nie będzie problemów z przełączaniem. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że przy DVB-T2 HEVC w tańszych telewizorach już nie jest dostępna redukcja szumu i wiecie co według mnie bardzo dobrze. Jest płynniejszy obraz .

1. Zdjęcie to jeszcze kanał w starym standardzie z redukcją szumów.
2. Zdjęcie to już na całe szczęście DVB-T2 HEVC bez redukcji szumów. IMG_20220519_184940.jpgIMG_20220519_184928.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś napisałem do pana kurskiego, kiedy będzie mux 3 w dvb-t2 hevc, oto odpowiedź:

 

"Wtedy gdy odpowiednio wysoki procent Widzów szczególnie na terenach wiejskich zakupi dekoder albo telewizory przystosowane do nowego standardu;
mam nadzieję że zintensyfikowania akcja promocyjna da efekt jeszcze przed mistrzostwami świata w piłce nożnej w Katarze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lukjan napisał:

Dziś napisałem do pana kurskiego, kiedy będzie mux 3 w dvb-t2 hevc, oto odpowiedź:

 

"Wtedy gdy odpowiednio wysoki procent Widzów szczególnie na terenach wiejskich zakupi dekoder albo telewizory przystosowane do nowego standardu;
mam nadzieję że zintensyfikowania akcja promocyjna da efekt jeszcze przed mistrzostwami świata w piłce nożnej w Katarze"

Zapytaj się go jeszcze kiedy TVP1 HD, TVP2 HD i TVP Info HD w HEVC pojawią się w MUX5 Test TVP tak jak zapowiedzieli jakiś czas temu jak okazało się że MUX3 TVP nie przechodzi na razie na DVB-T2/HEVC? Mi by pasowało by te kanały nadawały w nowym standardzie na razie na MUX-ie testowym w DVB-T2/HEVC dopóki MUX3 TVP nadaje w starym standardzie. Byłby lepszej jakości obraz i audio na tych kanałach.

Tak obecnie w DVB-T/MPEG-4 w HD są ściśnięte i tak skompresowane że przy ruchiliwych scenach obraz mydło. W HEVC obraz był by żyleta nawet przy takim bitrate lub trochę niższym jak mają obecnie te kanały w MUX3 w MPEG-4. :-(

9 godzin temu, WinExpert napisał:

Trwam ma takie HD podobno że logo i belki w HD, większość treści w SD. Tak mi przekazał mój znajomy, u którego już przełączenie było

Jednym słowem w większości upscal materiałów z SD do HD. Mi to wszystko jedno bo i tak tego kanału nie oglądam tak jak nikt w domu. Był na końcu listy w TV a teraz od wielu lat kazali już go mi usunąć z listy. Powiedzieli że Pana Rydzyka nie będą oglądać. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Trwam i HD można się było tego spodziewać. Studio zapewne i być może w innych miejscach są kamery HD, ale jest gro materiałów nagranych i wciąż zapewne nagrywanych kamerami SD.

To nie tylko problem w Trwam. Z takim samym problemem będą się jeszcze długo borykać regionalne ośrodki TVP, gdzie relacje reporterskie z ulicy w wejściach regionalnych TVP Warszawa są nagrywane w SD, co widać bardzo wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dvbtowiec napisał:

To nie tylko problem w Trwam. Z takim samym problemem będą się jeszcze długo borykać regionalne ośrodki TVP, gdzie relacje reporterskie z ulicy w wejściach regionalnych TVP Warszawa są nagrywane w SD, co widać bardzo wyraźnie.

Borykać to się borykają jeszcze inne stacjie np eska tv właśnie oglądam polsat wydarzenia i stwierdzam że obraz jest brzydki taki jakby paski.ze śniegiem jak.sie bliżej przyjrzeć 

W dniu 9.05.2022 o 21:01, pietrek1 napisał:

Nie miałem jeszcze miejsca żeby nie działała ta antena

Działa mux 2 idealnie jak bym nie dał anteny, choć siła niska 21%/100% mux 1 siła 21%/60 zdarzają się ścinki i spada do zera mux 8 podobnie tylko tu już muszę kombinować z ustawieniem mux 4 mux5 raz są raz nie ma mux 3 brak to znaczy łapie, ale siła 8/6 albo 0/0 nie rozumiem czemu, tak do tego mam problem taki, że, jak ktoś wejdzie do pokoju, albo sam zmienię miejsce to się zmieniają parametry.

Edytowane przez Arczi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...