Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Arczi13 napisał:

Co mają zrobić ludzie, którzy mają kierunek na Niemcy i mieszkają nisko? Nadajnik jest w drugą stronę 60 kilometrów o mocy 4kw

Nie tylko w Świnoujściu ludzie mają nadajnik po drugiej stronie mieszkania/bloku. Gdy nadajnik był na Chrobrego, na pewno byli i tacy, którzy z tego powodu nie mogli go odbierać. Zapewne problem dotyczy sporej części odbiorców w całym kraju, a szczególnie w miastach.

Grzywacz jest ok. 20 km od Świnoujścia.

 

6 godzin temu, Arczi13 napisał:

Nie zawsze jest możliwość ustawienia w/w kierunku jest to związane z ukształtowanie terenu, około połowa naszego miasta od strony południowej nie posiada pokrycia sygnałem

Jakoś nie widzę braku pokrycia sygnałem w południowej części miasta. I nie jest to symulacja zasięgu zrobiona przez Emitel-a.

http://mapy.tvradio.ugu.pl/Telewizja/MUX2/Grzywacz/

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem błąd i napisałem w temacie MUX 4..

@dvbtowiec

Otóż nie inna lokalizacja bo bardzo blisko siebie... A ja żyję w domu dwurodzinnym my mamy drugie piętro a Rodzice na dole i oni właśnie mają tuner niedrogi przed 100 złoty antena pokojowa i wszystkie muxy wyszukuje. Babka ma izbę koło naszego domu i też odbiera w ten sam sposób. Więc zakładam że będzie mi tuner po który jutro jade do media expert wyszukiwał tak samo wszystkie muxy co im.. na mojej antenie pokojowej z zasilaczem. I nawet miał bym na to wywalone na ten mux 2 bo mam netflixa ale nie samymi serialami człowiek żyje, a wolę oglądać wydarzenia na Polsacie niż na tvp .. więc mux 2 jest mi potrzebny. No chyba że ja na górze mam dalej do nadajnika niż Rodzice na dole.... 15 km oni a ja 15 km 8 metrów... Jutro dam znać czy działa. Może bym zainstalowal tą antene na balkonie ale nie chcę tego robić, kabla mieć przez cały salon. Bo tv stoi w innym rogu. Pytam was tylko o jakiś fajny tuner 100-200 złoty który ma najlepsze Epg i inne pierdoły oraz żeby była możliwość parowania i jeden pilot do tv oraz tunera używać. Pozdrawiam wszystkich miłego weekendu! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał większe doświadczenie przekonałbyś się że w każdej antenie a zwłaszcza pokojowej przestawienie o metr może znacząco zmienić odbiór. 

Wtedy taki żarcik

Cytat

No chyba że ja na górze mam dalej do nadajnika niż Rodzice na dole.... 15 km oni a ja 15 km 8 metrów

uznałbyś za mało sensowny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne info ode mnie. Podłączyłem dekoder i na nim odbieram także MUX-2, mam więc wszystkie kanały czyli to nie kwestia anteny czy instalacji. Telewizor bez dekodera nadal nie odbiera tych kanałów. Jednak udało mi się wyszukać bez dekodera emitowane testowo kanały TVP HEVC. Odbierają one bez problemu. Wychodzi na to, że to nie wina TV. O co tutaj chodzi ???!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś mógłby mi powiedzieć czemu telewizory moje (LG) wyszukują aktualizacje oprogramowania akurat na MUX 4? Jak mam ustawiony tuner naziemny, wezmę szukanie aktualizacji to w tle włączają się Wydarzenia 24, wcześniej Polsat News, a jak PN było zakodowane to był czarny ekran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, WinExpert napisał:

czemu telewizory moje (LG) wyszukują aktualizacje oprogramowania akurat na MUX 4?

Przecież aktualizacja softu nie jest dostępna z poziomu telewizji naziemnej. Chyba że czegoś nie wiem i LG w tej sprawie dogadało się z Polsatem. :?:

 

25 minut temu, WinExpert napisał:

w tle włączają się Wydarzenia 24, wcześniej Polsat News, a jak PN było zakodowane to był czarny ekran

Wydarzenia 24 są kanałem niekodowanym. Przez pewien okres Polsat News także był odkodowany. Jednak wcześniej PN był i obecnie jest zakodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Stusi napisał:

Kolejne info ode mnie. Podłączyłem dekoder i na nim odbieram także MUX-2, mam więc wszystkie kanały czyli to nie kwestia anteny czy instalacji. Telewizor bez dekodera nadal nie odbiera tych kanałów. Jednak udało mi się wyszukać bez dekodera emitowane testowo kanały TVP HEVC. Odbierają one bez problemu. Wychodzi na to, że to nie wina TV. O co tutaj chodzi ???!

No i ja to samo kupiłem dekoder i mam wszystko! @dvbtowiec a więc to nie jednak kwestia ustawienia anteny pokojowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, K63 napisał:

Przecież aktualizacja softu nie jest dostępna z poziomu telewizji naziemnej. Chyba że czegoś nie wiem i LG w tej sprawie dogadało się z Polsatem. :?:

U babci telewizor Toshiby też kanały naziemnej przeskakuje jak włączam szukanie aktualizacji i nic nie znajduje :)

 

Na SAT może są aktualki bo są kanały z danymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boney M Ależ oczywiście że to ma związek wyłącznie z ustawieniem anteny. 

Antena pokojowa dostarcza Twoim odbiornikom zbyt sałbą jakość sygnału z dużą liczbą błędów. 

Odbiorniki mają różną tolerancję na błędy sygnału, nazywa się to czułością głowicy. Patrz kilka wpisów wyżej dyskusja. Na jednym obiorniku kanały są, na innym nie ma na tej samej antenie. 

Przy takim odbiorze możesz być na granicy tego odbioru i w warunkach gorszej propagacji sygnału możesz mieć zaniki sygnału lub pikselozę na ekranie.

Każdy kij ma dwa końce :)

Jeśli okrągły rok bez zakłóceń ten dekoder sobie z sygnałem poradzi, to będziesz miał ogromne szczęście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaktualizowałem listę kanałów, i teraz już wszystko działa bez  zarzutu. Co najśmieszniejsze wyszukało też kanały których nie ma w NTC (pewnie to te z MUX 4), ale tam jest tylko komunikat o braku karty mc+ czy coś takiego, ciekawe jak długo będą te kanały na liście, skoro i tak ich nie odbieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie rozumiem jednej rzeczy: Czemu to tak działa, że... do działania MUX 4 musi być potrzebny... dekoder? Nie można tego inaczej rozwiązać - np. za pomocą ogólnodostępnej mini karty lub modułu, lub czegoś w stylu możliwości wykupienia pakietu przez Internet - tylko na dany telewizor? Przecież to byłoby sporym ułatwieniem... Po co utrudniać życie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszla antena zamontowana podlonczona do telewizora zero sygnału szczecin za daleko ok miedzyzdroje nic kompletnie nic nie widzi stówa wywalona w błoto pewnie za nisko i kierunek zasłonięty dziękuję za taką telewizjie ...zostaje kablówka albo satelita przynajmniej podlanczam i jest a nie kombinacjia wydawanie pieniędzy a i tak nic nie ma

Edytowane przez Arczi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gierek napisał:

Czemu to tak działa, że... do działania MUX 4 musi być potrzebny... dekoder?

Dekoder bezkartowy Irdeto, ewentualnie karta sparowana z dekoderem lub z modułem. Polsat stawia na dekodery, chyba dlatego że sam je produkuje, a modułów nie. Modułów nie ma i podejrzewam, że raczej nie będzie. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie wiem czemu operatorzy wolą dekodery niż moduły... Chyba najbardziej liberalny dla modułów jest Canal+. Niestety dedykowane dekodery nas ograniczają.

Sam wolałbym mieć CI i oglądać prosto z TV jak mam tuner w nim! Nieważne czy naziemna czy satelitarna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...