Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Widz naziemnej telewizji napisał:

@Gierek Ciągle gadasz w tym wpisie o TVP, a gdzie nadawcy prywatny?.

Chciałem się skupić na sytuacji możliwych zmian, gdzie w przypadku TVP jest możliwe wiele zmian, a w przypadku kanałów komercyjnych, prywatnych - raczej niewielkie zmiany w ofercie multipleksów - poza przejściem na HD. 

@dvbtowiec : Skupiłem się na możliwej sytuacji po 28 marca, dopiero na jesień - z tego, co wiem - jest planowany TVP 4K - więc chciałem opisać sytuację "na najbliższy czas", przyszłości nikt z nas nie zna, także... możemy się nastawiać na wszystko. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że dodają jeszcze kanały ukraińskie. Na razie przez HbbTV jest UA:Perszyj. Mogą chcieć wprowadzić i umożliwić oglądanie ukraińskiej telewizji jako stały składnik któregoś z MUXów. Naziemnie na FM nadaje RMF Ukraina (Przemyśl, Hrubieszów).

W czeskich MUXach naziemnych pojawiło się z kolei Ukraińskie Radio. Nie wiem, czy Czesi, gdzieś nie dodali kanału telewizyjnego. Nie mam dostępu do czeskiego HbbTV w dekoderze Playa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpędzajcie się. Nie będzie ukraińskich stacji w przekazie naziemnym. Taki kanał musiałby mieć polską koncesję naziemną. To nie są kanały własne TVP, zatem nie obejmuje ich nasza ustawa. Co innego transmisja w sieci za pośrednicwtem HbbTV np. , a co innego przez naziemne nadajniki jako kanał linearny. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co? :)

Panowie bez przesady.

Źródeł wiadomości po ukraiński jest sporo. Kanały telewizji ukraińskiej są dostępne przez sieć.

To są w tym momencie najważniejsze drogi dotarcia z informacjami.

Nikt nie zagwarantuje że kanał ukraiński nie będzie za chwilę przejęty przez Rosjan i co wówczas z takim kanałem w sieci naziemnej?

Musicie brać pod uwagę fakt że mamy trudną sytuację za granicami. Ciągłość nadawania nie jest gwarantowana, jak również to że będą tam odpowiednie treści zawsze.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę was ponosi.

Po pierwsze Ukraina to nie UE.

Po drugie Ukraińcy (i nie tylko) w Polsce mają się uczyć języka polskiego.

Po trzecie o czym wspomniał dvbtowiec - ma rację. Mało było (jest?) kanałów ukraińskich należących do Rosjan?

I tak UR1 w MUX DAB+ Polskiego Radia oraz HbbTV już jest dużo.

Przez internet też łatwiej obejrzeć TV ukraińska niż polskie (np. Player - chcesz TVN 7 musisz zapłacić).

Edytowane przez DanielK
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gierek Dużo nadawców prywatnych jest zainteresowanych do emisji w naziemnej telewizji np. o byłe wolne miejsce o mux 1. 

 

Wraz z ATM Grupą wnioski na zagospodarowanie wolnego miejsca na MUX-1 złożyli: Telewizja Polsat (dla kanału Polsat Edu), Wirtualna Polska (H! TV), Red Carpet Media Group (Red Carpet TV), Green Content (Dmax), Gaming Tech Esports Media (CD Action TV) i Michał Winnicki, który złożył propozycję na trzy różne kanały: Silver TV, TVC Nostalgia lub Tele Rozrywka.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/koniec-kanalu-atm-rozrywka-konkurs-mux-1-lista-kanalow-kto-wygra
 

 

TVP ma za dużo kanałów w telewizji naziemnej. 

2 godziny temu, Gierek napisał:

Chciałem się skupić na sytuacji możliwych zmian, gdzie w przypadku TVP jest możliwe wiele zmian, a w przypadku kanałów komercyjnych, prywatnych - raczej niewielkie zmiany w ofercie multipleksów - poza przejściem na HD. 

@dvbtowiec : Skupiłem się na możliwej sytuacji po 28 marca, dopiero na jesień - z tego, co wiem - jest planowany TVP 4K - więc chciałem opisać sytuację "na najbliższy czas", przyszłości nikt z nas nie zna, także... możemy się nastawiać na wszystko. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem TVP powinna mieć 2 całe multipleksy dla siebie.

Niemieckie ARD/ZDF mają 3 multipleksy ogólnokrajowe.

 

Tak próbuję znaleźć w Europie kraje gdzie jest więcej niż 30 programów darmowych FTA i poza UK i Italią nic więcej mi nie przychodzi do głowy.

Szczególnie we Włoszech jest dużo kanałów teleshopping, a w UK 90% kanałów w jakości SD.

 

Nie narzekajcie na ofertę w naszej TV.

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czerwcu TVP będzie miał (czasowo) 2 MUX'y, a co (KRRiT, Emitel i UKE) wymyślą potem to nikt nie wie

A co do tego obłożenia MUX to może być do 10 kanałów, więc TVP może dać np. 8 kanałów żeby była lepsza ich jakość

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bartosz10 napisał:

Po czerwcu TVP będzie miał (czasowo) 2 MUX'y, a co (KRRiT, Emitel i UKE) wymyślą potem to nikt nie wie

A co do tego obłożenia MUX to może być do 10 kanałów, więc TVP może dać np. 8 kanałów żeby była lepsza ich jakość

Pewnie lepszy monopol Polsatu i TVN choć tym segmencie przy większy ma Polsat z Polsat-em,Super Polsatem,TV4,TV6,EskaTV,PoloTV,FokusTVNowaTV oraz TVN,TVN7,TTV,Metro.Jakoś wzbogacenia programowego brakuje i ofertą pośrednia oraz nowości i filmy nadal przez lata te same i jak coś to tylko dwie premiery na kwartał to to ma być ta super oferta komercyjnych kanałów,to ja dziękuje.Później dziwić się odejściem widzów na bazie VOD,gdzie można spotkać lepszą ofertę u konkurencji.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartosz10 napisał:

Po czerwcu TVP będzie miał (czasowo) 2 MUX'y, a co (KRRiT, Emitel i UKE) wymyślą potem to nikt nie wie

A co do tego obłożenia MUX to może być do 10 kanałów, więc TVP może dać np. 8 kanałów żeby była lepsza ich jakość

Problemem TVP jest to że najpierw prosi o miejsca a potem tworzy kanały. Ja na miejscu urzędasów postawiłbym sprawę jasno - najpierw tworzycie kanały i podajecie plan zagospodarowania a dopiero potem dostajecie miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na TVP1 z nieco miesięcznym opóźnieniem została przedstawiona ramówka wiosenna TVP. W ostatnich słowach przed zakończeniem prezes TVP - Jacek Kurski mówił coś o DVB-T2/HEVC, ale nie zdążyłem usłyszeć o czym dokładnie mówił. Ktoś może coś usłyszał ważnego?

Edytowane przez Michu_97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat końcówkę oglądałem. Nic istotnego. Wspomniał że jest zmiana standardu i że być może niektórzy będą musieli dokupić dekoder, lub wymienić telewizor, bo jak tego nie zrobią to dużo stracą z atrakcyjnej ramówki wiosennej. Niewiele skróciłem, tak mniej więcej to brzmiało :)

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...