Skocz do zawartości

Nowości na platformie n - zapowiedzi


p_96glin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Viasat Nature i Viasat History w HD już w Satellite BG

Zgodnie z zapowiedziami, na bułgarskim rynku, w ramach pakietu satelitarnego Satellite BG wystartowały nowe kanały - Viasat Nature HD oraz Viasat History HD. Przekaz obu dostępny jest z satelity Astra 3B - 12,207GHz, pol. V (pionowa), SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK. Warto dodać iż obie telewizje dostępne są od 4 maja 2011 roku także w języku polskim i mają być wprowadzone do polskich sieci kablowych oraz prowadzone są negocjacje z platformami satelitarnymi. Kanałami zainteresowana jest N. źródło wiadomości : Satelitarne TV>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze przy okazji Viasat nie mowi sie o TV1000. Podstawowe kanały filmowe sa "takie sobie". Najczesciej MGM HD daje sie ogladac, ale i tutaj trzeba na cos rzeczywiscie trafic. Dodanie Polsat'u Film, mowiac delikatnie, nic w tej ofercie nie zmienilo. Nie chce filmowych premium - bo stosunek cena do tego co tam rzeczywiscie obejrze jest kiepski (mialem, jak kazdy za darmo wszystkie filmowe i obejrzelem moze z 4 filmy przez 2 miesiace), ale przydaloby sie rozszerzyc te ktore sa obecnie. TV1000 po przejrzeniu programu wydaje sie byc przyzwoity, a na Alekino nie ma co przeciez liczyc...

 

Mowiac szczerze, ilosc tych kanalow popularno-naukowych przytlacza mnie juz. Nie wiem kto ma czas na to, zeby to wszystko ogladac. Dlatego tez, wolalbym jakis filmowy ze starszymi tytulami, ktory zwiekszy prawdopodobienstwo tego, ze obejrze cos ciekawego na co w swoim zyciu nie trafilem jeszcze. Nawet w SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie ukrywam, że bardzo liczę na pojawienie się tych dwóch kanałów Viasat. Oczywiście, jak wspomniał @Drake, TV1000 też byłby miłym uzupełnieniem. Faktycznie, może wydawać się, że tych popularnonaukowych kanałów jest sporo, ale dużą część z tego zajmuje paczka Discovery, która u mnie nie ma najlepszej opinii. Zrobiła się z tego papka, która puszczana jest w różnej kolejności na poszczególnych kanałach Discovery. Będąc jeszcze do niedawna abonentem Cyfry+ najchętniej oglądałem History - mieli jak dla mnie zupełnie świeżą ofertę. Teraz mile zaskakuje Discovery Historia. A wracając do meritum, to mam nadzieję, że eNka będzie walczyć o te kanały Viasat w HD, a może i powalczy o History HD. Pozostaje tylko czekać na rozwój wydarzeń. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak naprawdę brakuje mi obecnie w N-ce tylko jednego kanału- HistoryHD (nie licząc programów sportowych, będących na wyłączność u konkurencji).

Od jakiegoś czasu jest na forum parcie na Viasaty, tymczasem kanały te skutecznie zastępowane są przez paczkę BBC, National Geographic i mimo wszystko Discovery. Byłyby jedynie kolejnymi tego samego typu kanałami, które owszem fajnie byłoby pooglądać, ale mamy już kilka ich klonów w pakietach więc to chyba wystarczy. Nie wiem również ile osób tak bardzo pragnących Viasatów miało możliwość ich regularnego oglądania przez jakiś okres czasu.. myślę, że niewielu, stąd przez nieświadomość spodziewacie się jakiś super produkcji. Tymczasem podobnej jakości produkcje macie możliwość oglądania na kanałach, które posiadacie już w abonamencie.

HistoryHD natomiast nie ma dla mnie w N-ce konkurencji (Discovery Historia na pewno nią nie jest, dodatkowo jest programem trochę innego typu, nastawionym w dużej mierze na historię Polski). Byłby skutecznym wypełniaczem czasu na wieczory i pochmurne dni w które nie ma co robić. Jego dodanie do oferty N-ki byłoby super wiadomością, dla podobnych do mnie miłośników historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. History HD to kanał popularno-naukowy (nie sugerować się jego nazwą), który mógłby konkurować spokojnie z NGC HD. Ale skoro doczekaliśmy się wspomnianego NGC HD, a nawet Polsatów w tym Polsat HD to może doczekamy się także History HD. To oprócz ESPN America HD jeden z najbardziej oczekiwanych przeze mnie kanałów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBC Knowledge pseudo HD to inna bajka. Bo zamiast kanału HD mamy kanał 14:9 w najlepszym wypadku upscal 16:9. Ja sobie cenię wybór. I History HD dałby mi taki wybór. Oglądałbym co ciekawsze dla mnie programy z NGC HD, History HD czy nawet Discovery Showcase HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, jeżeli kanał jest niezły, to może być przysłowiową perłą w koronie platformy cyfrowej przez długi okres i się nie znudzi. Ja za takie kanały uważam np. Discovery HD Showcase, NGC HD, czy kanały BBC, można do nich wracać wielokrotnie i za każdym razem znajdzie się na nich coś ciekawego. Tylko kanały typu Wedding TV mogą być sensacją tylko przez tydzień, potem kiedy większość osób uświadamia sobie że nie ma tam czego oglądać to już po sensacji

 

 

Swoją drogą myślę że w temacie nowości na platformie n można się z dużą dozą prawdopodobieństwa spodziewać wkrótce 3 nowości: Polsat Sport News - będzie na 100% być może nawet w ciągu tygodnia, TV 6 będzie też na 100%, Orange Sport - myślę że dzielą nas dni od dołączenia tego kanału do N. Od czerwca kanał będzie wyłączony z platformy Cyfra+ więc nic nie stoi już na przeszkodzie, a ponadto TP i N wkrótce ujednolicą ofertę TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze orange sport zawiesi nadawanie ,bo stracili lige pl i co za tym idzie nie bedzie mialo co pokazywac na antenie ,wiec w N raczej sie nie pojawi.tak samo jak polsat sport info ktore wystartuje we wrzesniu badz pod koniec lipca wraz ze startem ligi. Tylko 6 na dniach sie pojawi wiec to bedzie jedyna nowosc na dniach w N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...