Skocz do zawartości

Nowości na platformie n - stan aktualny


p_96glin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Załaczam bbc knowledge hd dzis o 20.00 i zaskocznie bo program muzeum zycia prod 2010 leci w hd a juz myslalem ze ten kanal bedzie jak tvp1hd.

 

Co do samego obrazu aktualnie wyglada jak hd puszczone przy za niskim bitrate cos jak NGwild hd. Tak własnie mi to przypomina poczatki nadawania niektorych kanalow hd cos jak fox hd i interwencje internaltow o zwiekszenie bitrate no i troche polsat zwiekszyl i poprawil ten fox hd wiec moze i tu polepsza i poprawia.

 

Oczywiscie moja opinia dotyczy programow prod 2010 bo nigdy bym nie wymagal hd ogladajac program z np 2003 a nawet 2006r prod bo trzeba byc realista.

 

Pytanie czy oni go nadaja przy satalym czy zmiennym bitrate? bo jak na stalym to beda uwazac ze szkoda dawac duze bo programow z 2010r prod jest ok 3 dziennie nie liczac powtorek ale gdyby byl zmienny bitrate no to chyba mogliby zwieksza przy nowszych prod. Chyba bo nie wiem czy to technicznie mozliwe no bo jak ktos bedzie siedzial i zmienial. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
n szuka mozliwosci wybicia ale myslalem ze juz zrezygnuja z hasla najwieksza platforma hd a tu dzis dalej sa z tym spotem reklamy

I słusznie się reklamują. W końcu to w N obecnie jest najwięcej kanałów HD, nawet po odjęciu TVP1 pseudo HD i kanału-powtórki TVN HD+1.

 

Co mnie obchodzi ile dana platforma wydała swoim abonentom dekoderów HD. Ważne jest ile kanałów HD jest w ofercie (i oczywiscie co one prezentują). Pomijam już czy z dodatkowymi opłatami czy w ramach abonamentu za dany pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzych1963

Tak dana platforma wydała najwięcej dekoderów hd o kiepskiej jakości i bardzo awaryjnych jak sobie pomyśle ile razy musiałem je wymieniać to aż mi się zle robi no i te opłaty za HD dobrze że to już mam za sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To już pewne. W marcu N dołączy HBO2 HD, HBO Comedy HD i Cinemax 2 HD.

To jeszcze nic pewnego. Przydałoby się jakies wiarygodne polskie źródło tego typu info. Wpis Chrisa Dziadula niewiele wnosi do tematu:

The new generation DTH platform n is set to become the leading satellite provider of HD channels in Poland next month when it adds three more to its offer.

With the channels – HBO2 HD, HBO Comedy HD and Cinemax 2HD – n will carry a total of 25 in the format, including the existing services HBO HD and Cinemax HD.

O rzetelności wpisu może świadczyć ostatnie zdanie:

Platform n is owned by the national commercial broadcaster TVN and operates in a market also served by its sister service Telewizja na karte (TNK), Cyfrowy Polsat, Cyfra+ and TP.
:mrgreen:

 

Samo zapewnienie ze strony HBO Polska o wprowadzeniu w I kwartale 2011 jakości HD dla pozostałych programów nie oznacza, że zostanie to zrealizowane w zakładanym terminie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wcale mnie to nie zdziwi. Wprowadzając Cinemax HD wywalili kanał w SD. Chociaż postępowanie n czasami ciężko zrozuiemieć. Wprowadzili AXN HD, pozostawili AXN.

Zastanawia mnie przywrócenie/wprowadzenie nSport SD (k.125) i Eurosport SD (k.126). Czemu miało to służyć?

 

A wracając do HBO 2 HD, HBO Comedy HD i Cinemax 2 HD - gdzie zostanie to wstawione?

 

HBO 2 i HBO Comedy leci z HB9, tp. 110 (kodowanie dla n, CP, C+), Cinemax 2 zaś n emituje z HB6, tp. 116, który zapewne zwolnią.

HBO HD idzie z HB8, tp. 78 (kodowanie dla n, CP, C+), Cimenax HD zaś z HB9, tp. 3 (kodowanie dla n, CP, C+). Patrząc na wolne miejsca na transponderach to nie ma tego zbyt dużo. Jedyne co widzę trochę wolnego miejsca - jeśli ma to być przekaz tylko dla n - to HB6, tp. 116 SID 3594 i następne. Są tam dwa kanały testowe n (T4: 3525, T2: 3593).

 

A może HBO wystawi to z równoległym kodowaniem dla n, CP i C+? Inne platformy na razie milczą...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niekoniecznie niedowiarków - tylko było już tyle informacji w necie odnośnie przejścia na HD pozostałych knałów emitowanych przez HBO Polska, czyli HBO 2, HBO Comedy i Cinemax 2 (począwszy od grudnia 2010), że bez określenia daty kalendarzowej trudno było podchodzić to takich informacji. Wprawdzie Polsat podawał wcześniej wprowadzenie, ale to tylko powiększało zamęt informacyjny. Wiadome było, że to będzie - pozostała kwestia KIEDY. Teraz już wiemy.

 

A propo HBO Polska - ciekawe czemu nie wprowadzili na Polskę HBO Family (również w HD).

 

W tym roku może się jeszcze doczekamy TVN Turbo HD.

 

P.S. www.n.pl na razie milczy odnośnie kanałów HBO w HD. Patrząc na reakcję z promocją "Czas na zmianę" - to chyba dzisiaj nie będzie info na ich stronie. Wszyscy będą pisać, tylko nie oni ;-)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

P.S. http://www.n.pl na razie milczy odnośnie kanałów HBO w HD. Patrząc na reakcję z promocją "Czas na zmianę" - to chyba dzisiaj nie będzie info na ich stronie. Wszyscy będą pisać, tylko nie oni ;-)

 

Pozdrawiam,

 

Informacja jest na ich forum http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?p= ... post433205

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...