Skocz do zawartości

Nowości na platformie n - stan aktualny


p_96glin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się TVP 1 HD jest na liscie nbox :brawo::brawo:

A TVP 1 SD przenieśli na pozycję 130.

 

edit: Ciekawe czy przy pozycjach nagranych 16:9 jakosci HD bedzie w logo znaczek HD bo jak narazie przykładowo lecą Wiadomości i sa one w 4:3 i w logo nie ma znaczka HD w sumie i dobrze przynajmniej nie okłamuja ludzi ze to kanał HD tylko to upscaling lub jak to woli kanał 16:9 z WSS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do loga kanału to prawdopodobnie nie będzie zmieniane bo TVP nie ma koncesji na nadawanie kanału TVP1HD. Część programów będzie w HD a część upscalowana do HD przez N.

Być może na początku programów nadawanych w HD (nie upscalowanych) pojawi się na chwilę napis "program nadawany w jakości HD" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i nie tylko moim telewizja publiczna złamała prawo..

TVP-1 to program telewizji publicznej utrzymywany na koszt podatnika.. Każdy podatnik powinien mieć dostęp do sygnału telewizji publicznej na identycznych prawach. Czyli sygnał wysyłany do wszystkich w Polsce powinien być jednakowy.. zarówno analogowy jak i cyfrowy..!! Wybierając jednego operatora telewizja publiczna łamie prawo.. bo wybiera operatora bez przetargu i dyskryminuje innych użytkowników.. Nic mi nie jest wiadomo aby się odbył zgodnie z prawem przetarg na rozsyłanie programu TVP-1 HD.. ..

Podejrzewam ze TVP bojąc się pozwów w szybkim tempie udostępni sygnał TVP-1 pozostałym platformom i sieciom kablowym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę, to nie jest HD. To po prostu zwykła Jedynka przeskalowana do 1080i. n-ka za to odpowiada, więc n-ka ma. Tak więc żadnych Wiadomości, Teleexpressu czy Jaka to melodia w prawdziwym HD nie będzie - to tylko upscale.

Więc nie ma co się złościć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że to test. Pewnie wieczorem albo w nocy zmienią logo i audycje w natywnym HD będą w takim puszczone.

Nie radze od razu zakładać, że wszystko będzie w upscale? Kto wie czy TVP nie produkuje Wiadomości albo Teleexpresu w HD i/lub 16/9, przecież Polsat na głównym kanale pokazuje Wydarzenia w obciętym 4/3 a wersja HD nadaje 16/9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to TVP 1 jest w HD to ja jestem święty jedyne co w tym kanale jest HD to napis podczas wyświetlania na wyswietlaczu dekodera

smiechu warte a ja głupi się podniecałem ale fajnie jest dodać ze np sa 22programy HD na szczęscie mamy TVP HD tylko miałem nadzieje ze od dzisiaj zobacze

wiadomosci i teleexpres w takiej jakosci a tak mamy HD na papierku i w reklamie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak jak już napisał mój przedmówca proponuje wyluzować. Nie wszystko było od razu... A spoglądając na TVP HD myśle że TVP ma możliwości aby nadawać TVP1 w wysokiej rozdzielczości bez udawanego HD jak to ma miejsce na kanale Polsat HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tvn hd potrzebowal 3 lat zeby ludzie przestali pluc na niego ze tam nic nie ma w hd wiec czego oczekiwac po tvp1 hd? seriale ktore sa krecone kamerami hd to wiemy ktore bo na tvp hd byly a przeciez ani Klan ani Plebania czy programy sniadaniowe czy wiadomosci nigdy nie byly na tvphd wiec nie sa krecone w hd. Dla kazdego serialu trzeba kupic sprzet a wszystkie studia telewizyjne gdzie kreci sie wiadomosci teleexpress tv sniadaniowa jaka to melodia itd musza zostac wyposazone w kamery hd!!!! Wiec

 

STALISMYSIE OFIARAMI WIELKIEGO EKPERYMENTU i tyle. Teraz niech ktos napisze na czyj koszt bo jak n ka cos za to placi to chyba na mozg upadla. To tvp powinna zaplacic n ce za to ze na czas eksperymentu udostepnia miejsce na swoim tp i pomaga wdrozyc tvp wersje hd !!!!! Niechcialbym zeby moje placone co miesiac pieniadze do n ki szly do tvp na ich eksperymentalne transmisje i mam nadzieje ze n ka nic za to nie placi.

 

Niech ktos napisze jak wie ile w przyblizeniu kosztuje wyposazenie jednego studia tv np na potrzeby programu jaka to melodia w sprzet hd czyli prof kamery hd itd ? a pozniej bedziemy sobie mogli wyobrazic ile potrwa wdrazanie prawdziwego hd w tvp1 mnozac razy ilosc seriali i programow ktore pokazuja.

 

Moje zdanie jest takie ze za rok jak skonczy sie wylacznosc w n ce ten kanal bedzie dolaczany do Cyfry i moze CP i bedzie wygladal nie wiele lepiej niz teraz bo tak dlugo potrwa budowa infrastruktury w tvp zeby tvp1 byl w hd. To samo beda pisac cyfrowcy i polsatowcy za rok. Moze za piec lat to bedzie kanal w hd.

 

Ja za takie eksperymenty dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie podnieśli Ci abonamentu w związku z dołączeniem TVP1PHD* więc o co Ci chodzi?

A sprzęt HD sam z siebie się pojawia w TVP na zasadzie wymiany uszkodzonych na nowe, które padają po 2-3 latach działania i nie są naprawialne jak kiedyś.

 

PHD - Pseudo HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączność na kanał n przez 12 miesięcy potwierdzona przez Christiana Antinga, dyrektora operacyjnego n

Zapewniając sobie wyłączność na TVP1 HD na najbliższe 12 miesięcy, zwiększamy wartość naszej oferty i pozostajemy liderem w kategorii kontentu HD.

 

Źródło: http://spam.org/index.php?readmore=10614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nie złamała prawa to po pierwsze. Po drugie sygnał TVP jest pobierany bezpośrednio ze źródła światłowodem a nie przez dosył satelitarny co nie powoduje dodatkowych zniekształceń w sygnale przy przekazie satelitarnym. Po trzecie to N robi upscaling audycji które nie są w HD do wersji HD a nie TVP i jako taka nie jest zobligowana do udostępniania przekazu innym. Po czwarte umowa zawarta między N a TVP umożliwia taką ewentualność. Po piąte logo nie będzie zmienione bo kanał nadal nadawany jest dla wszystkich w wersji SD a zmiana loga kanału wprowadzała by wszystkich w błąd. Po szóste jak już wcześniej zauważono TVP nie ma koncesji na emisję kanału pod nazwą TVP1 HD . Po siódme jest to sprytny zabieg aby do momentu powstania a raczej zmiany nadawania TVP1 z SD w HD "małym kosztem" mieć takowy na wyłączność. Po ósme jakościowo kanał i tak wypada lepiej niż wersja nadawana w SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matley

 

po dziewiate to sie okaze dzisiaj o ok 20.20 jak ten sam film bedzie na tvp1 i tvphd! Jak jakosc nie bedzie ta sama na obu kanalach hd to bedzie juz wszystko wiadomo czyli kto oszukuje tvp czy n ka czy jeszcze ktos. Pojdzie sygnal hd to uznam ze ten kanal ma mozliwosci na przyszlosc a jak nie pojdzie to ............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poproszę o cynk na temat "Kawy Czy Herbaty", "Plebanii", "Klanu" i "Jaka To Melodia", bo jeśli te "sztandarowe" programy "TVP1" nie będą w PEŁNYM "HD", to zapewniam, że NATYCHMIAST przestanę protestować przeciwko "wyłączności" na "TVP 1 HD" dla "Nki", a jak jeszcze się potwierdzi, że taka wersja powstała za pieniądze "Nki" to zmienię pogląd, że "TVP" jest od "Nki" biznesowo uzależniona, a uznam, że jest odwrotnie (to "Nka" bez kanałów "TVP", nawet sztucznie stworzonych nie potrafi się "wybić" na tle "Cyfry+", bo "CP" jest chyba coraz bardziej, z tego co tu czytam platformą "mobilno-internetową", a nie satelitarną...) :D ...

 

I nie ma tu dla mnie tłumaczenia, że trwają jeszcze testy, bo kanał "T4" był na transponderze już jakiś czas, więc mieli dużo czasu na to, a poza tym chyba w najnowszych "spotach" reklamowych "Nka" nie promuje kanału testowego :D???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...