Skocz do zawartości

Nowości na platformie n - stan aktualny


p_96glin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy na TVP 2 HD, które też ma wkrótce wystartować też będzie wyłączność dla N ??? 8):D

Na pewno BBC Knowledge HD będzie w n-ce exclusive :) - dla mnie to świetna wiadomość, ponieważ to jest naprawdę atrakcyjny kanał, porusza wiele dziedzin nauki i kultury, od nauk przyrodnicznych poprzez historię, militaria, sztukę, astronomię i motoryzację.

Program jest fajnie podzielony, codziennie inne bloki tematyczne. Bardzo wiele programów ma swoją premierę właśnie na kanałach BBC, np na Discovery czasem po kilku miesiącach pojawiają się pozycje które miały swoją premierę na Knowledge, z kolei programy BBC Lifestyle można np. oglądać potem na TVN STyle czy Polsat Cafe. Bardzo mi brakuje tych kanałów, odkąd przeszedłem do n-ki i zmniejszyłem pakiet w CP. Teraz TOP GEAR powróci do N-ki i to w dodatku w HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 4 dni można jeszcze wytrzymać. Gorzej mają abonenci innych platform którzy poczekają jeszcze okrągły roczek :)

 

Z tego co wyczytałem w komentarzach na innym portalu, to TVP1 HD będzie w N-ce dlatego, że to właśnie ta platforma zajmie się upscalowaniem TVP1 w wersji SD do HD. Wniosek z tego, że to N-ka będzie odpowiedzialna za TVP1 HD, a nie samo TVP. Jestem ciekawy BBC Knowledge HD, czy czasem to czasem też nie będzie upscal na potrzeby N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w komentarzach na innym portalu, to TVP1 HD będzie w N-ce dlatego, że to właśnie ta platforma zajmie się upscalowaniem TVP1 w wersji SD do HD. Wniosek z tego, że to N-ka będzie odpowiedzialna za TVP1 HD, a nie samo TVP. Jestem ciekawy BBC Knowledge HD, czy czasem to czasem też nie będzie upscal na potrzeby N.

 

Wiele programów i seriali jest już teraz nagrywanych kamerami HD, nie sądzę żeby te nagrania najpierw puszczali w SD a potem z SD skalowali je (z utratą jakości) znowu do HD, to było by zbyt kosztowne i bez sensu. Będzie tak jak w Polsacie HD gdzie np Kiepscy czy Wydarzenia są rzeczywiście w HD natomiast wiele programów to albo upscaling albo po prostu są w formacie 4:3 bez rozciągania.

Poza tym gdyby to n w całości była odpowiedzialna za ten kanał to nie sądzę że z góry znany byłby termin zakończenia wyłączności. Może n pomaga i współpracuje w tym zakresie z TVP ale nic więcej.

Miejmy nadzieję że TVP 1 HD nie będzie zbyt odstawało poziomem jakości obrazu od TVP HD bo to jest rzeczywiście prawdziwe piękne HD i wyróżnia się wśród wielu polskich kanałów pseudo HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co na innym forum pisala osoba zwiazana chyba z tvp, wychodzi na to ze nka dostanie swiatlowodem sygnal zrodlowy z tvp, po czym nastapi upscal do HD. Wiec tak naprawde to nie bedzie zadne HD

 

sam to wyjaśniłeś, jeżeli rzeczywiście N będzie odpowiedzialna za produkcję kanału i będzie dostawała od TVP sygnał źródłowy to te materiały które są w HD będą w stuprocentowym HD reszta to rzeczywiście może być upscala ale produkcji w czystym HD i tak będzie sporo (wszystkie najważniejsze programy, seriale i transmisje sportowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...