Skocz do zawartości

TVR


mariuszdybala
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnoszę wrażenie, że oni nie zwracają na to zbytnio uwagi, skoro nadal są problemy z dźwiękiem. Zresztą nie tylko w tym przypadku. Dziś w nocy przełączając przyuważyłem jak na sex telefonach widniał zielony znaczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Pragnę poinformować wszystkich forumowiczów, że wczoraj TVR wystartował próbnie na nowej częstotliwości 11320MHz na kanale 6. Zapraszam do komentarzy i oceny jakości nadawania. Dotychczasowa częstotliwość 11508MHz (kanał 16) zostanie wyłączona 1 stycznia 2012. Jest to podyktowane zmianami kanałów dosyłowych i naziemnej stacji uplinkowej. Siła sygnału powinna być bez zmian, w okresie próbnym mogą wystąpić drobne zakłócenia (regulacje poziomów wizij i fonii, zmiany aspect ratio itp.). Oficjalny start nowej częstotliwości przewidziany jest na 1 stycznia 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16:9 jest w przygotowaniu. Cała bieżąca produkcja TVR jest realizowana w formacie 16:9, ale póki co, utrzymamy jeszcze format 4:3 przez jakiś czas. Jest to podyktowane wieloma aspektami, których tu nie będę wymieniał, ale proszę nie tracić nadziei. ;-) Zmiana częstotliwości jest tylko fragmentem planów rozwojowych TVR. W najbliższych 2 miesiącach pojawi się również zmiana formatu. Nowe materiały będą nadawane w 16:9, a materiały archiwalne w 4:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak jak już wspomniał jeden z moich przedmówców jakość obrazu jest lepsza na tp. 16 - 11,508 V - 2,2 Mb/s. Na tp. 6 - 11,320 V jest tylko 1,5 Mb/s i momentami widać piksele szczególnie przy dynamicznych scenach. Jeśli jest możliwość to moglibyście podkręcić do 2,0 Mb/s, a później byśmy ocenili czy jest lepiej. PS. Póki nie nadajecie w formacie 16:9 (zapewne planujecie 16:9 zmienny z 4:3 na rzecz archiwalnych programów) możecie wyłączyć flagę WSS, aby obraz 4:3 nie był rozciągnięty do 16:9 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo można wyłączyć identyfikator Radio Kaszebe, który pozostał na tp. 6 po CSB TV - leci tam cisza, zajmuje 192 kbit/s - można to dorzucić do bitrate TV, zawsze troszkę w górę. Łącznie z tego co mi wiadomo na tp. 6 jest zarezerwowane 2 Mbit/s (razem na obraz i dźwięk), dosyłem zajmuje się EmiTel, uplinkiem RRsat. Jeśli rezerwacja 2 Mbit/s się utrzyma, to jakość pozostanie nieco słabsza, ale różnica nie jest duża, jakieś 0,1-0,5 Mbit/s, minimalnie (na starej częstotliwości jest zmienny bitrate, na nowej stały).

 

Rozwój popieram :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za wnikliwą analizę i komentarze :) Jestem zaskoczony jak dokładnie znacie rynek i jak dokładnie potraficie przeanalizować parametry techniczne. :)

Wszystko się zgadza. WSS zostanie oczywiście wyłączony, został z rozpędu w nastawach enkoderów po CSBTV. Podobnie z identyfikatorem Radio Kaszebe.

W przyszłym tygodniu będziemy powoli "dopieszczać" nowy kanał, więc mam nadzieję, że nie będzie problemu z tym, że nowe pasmo jest gorsze.

Doceniam każdy komentarz, jednocześnie postaram się tu zaglądać co pewien czas i podawać zwięzłe informacje na temat TVR.

Docelowo, tak jak pisze Piotrekk będziemy nadawać w dwóch formatach. 16:9 nowe programy i archiwa w 4:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TVR

Mam do ciebie pytanie: To prawda ze telewizja TVR jest finansowana z srodkow unijnych i dlatego nie ma na tym kanale reklam?

TVR jest prywatną telewizją. Unia, przynajmniej na razie, nie finansuje naszej działalności. Reklamy są i będą na naszym kanale.

Reklam jest mniej niż w innych stacjach, ale sukcesywnie będą wypełniać pasma reklamowe.

Za nami pierwszy rok działalności, który upłynął na budowaniu zespołu i zaplecza technicznego. Ci, którzy oglądają nas od początku mogą ocenić ile się zmieniło, mam nadzieję, że na lepsze.

Tak czy inaczej - planujemy dalszy rozwój ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wspomniał jeden z moich przedmówców jakość obrazu jest lepsza na tp. 16 - 11,508 V - 2,2 Mb/s. Na tp. 6 - 11,320 V jest tylko 1,5 Mb/s i momentami widać piksele szczególnie przy dynamicznych scenach. Jeśli jest możliwość to moglibyście podkręcić do 2,0 Mb/s, a później byśmy ocenili czy jest lepiej. PS. Póki nie nadajecie w formacie 16:9 (zapewne planujecie 16:9 zmienny z 4:3 na rzecz archiwalnych programów) możecie wyłączyć flagę WSS, aby obraz 4:3 nie był rozciągnięty do 16:9 ;)

Piotrekk - mam pytanie. Jakiego odbiornika używasz do kontroli parametrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, bardzo dziękuję ;)

Na pierwszy ogień idzie konfiguracja kodeków, zmiana aspect ratio i zdjęcie identyfikatorów CSBTV. Jak się zapewne domyślacie odkupiliśmy kanał po nich właśnie, więc wszystko zostało jak było. Nie spodziewałem się, że forumowicze tak szybko namierzą nas na nowej częstotliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@TVR, tak naprawdę to ja chyba Was pierwszy namierzyłem ;) Jeszcze nikt chyba o tym nie wspominał, ale ja o tym wspomnę, a mianowicie przekaz z nowej częstotliwości jest 10 sekund opóźniony względem tego ze starych parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...