Skocz do zawartości

Ferguson Ariva ALink 200


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Osobiście używam 102E oraz Link 200 i przełączając na tych samych kanałach wejścia HDMI uważam że szczególnie na kanałach SD obraz na Link 200 jest gorszy niż w 102E, dodam jeszcze, że ilość zawieszeń softu przekracza moją cierpliwość, 102E czy 202E mogę polecić ale jeśli chodzi o serię @link to nie za bardzo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam 102E oraz Link 200 i przełączając na tych samych kanałach wejścia HDMI uważam że szczególnie na kanałach SD obraz na Link 200 jest gorszy niż w 102E, dodam jeszcze, że ilość zawieszeń softu przekracza moją cierpliwość, 102E czy 202E mogę polecić ale jeśli chodzi o serię @link to nie za bardzo :(

Na jakość SD w sumie nie patrzyłem, tylko na HD i porównywałem do A200, HF-8900, Pace PVR.

Obraz był najlepszy.

Co do zwiech to się nie wypowiem, bo nie użytkuję tego tunera, ale qmpel faktycznie wspominał, że trzeba mieć do niego cierpliwość :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z uprawnieniami od nc+. Stąd mam pytanie do użytkowników tnk SmartHD na tym "cudzie": co wyświetla Wam tuner w menu - ustawienia - czytnik kart, kiedy jest włożona karta? U mnie jest coś takiego:

Providers: 1

Provider: 1 Provider-Id 000000

Provider: 1 SharedAddress: 00000000

 

a wszelkie dane karty np. numer seryjny czy daty ważności uprawnień mrugają tylko w tle tych napisów "provider" kiedy trzymam wciśnięty na pilocie przycisk "strzałka w górę"

Takie działanie jest delikatnie mówiąc śmieszne dlatego odesłałem tuner do serwisu żeby wymienili czytnik kart. Tuner wrócił lecz czytnik działa tak samo. Więc wygląda na to, że działa prawidłowo... Walczę z tym badziewiem już 2 miesiące. Sprawdzany był na 3 różnych instalacjach i nic, nie przepuszcza uprawnień. Dodam tylko, że zaraz po aktywacji karty w październiku wszystko grało jak należy. I przyszedł 10 listopad kiedy nc+ nadaje uprawnienia na kolejny miesiąc i od tego czasu zonk... Programy FTA działają normalnie.

Ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze może być winne? Poza tym, że ten szmelc kupiłem ale to już wiem niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunery serii Ariva@Link są dla fanów Fergusona,ale też trzeba się znać na takich programach jak putty,telnet i odpowiednie komendy. Do tego parę innych "sztuczek" które ułatwiają życie z tymi tunerami,np. jak z image.tgz zrobić soft recovery.

Jeżeli ktoś tylko sugeruje się najniższą ceną tego tunera HD ,to może się bardzo "zawieść" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jedyną zaletą tego tunera jest obraz, który jest naprawdę dobrej jakości, odstawia tunerki typu Ariva 100 o lata świetlne. Testowałem go jakieś 2 godziny i muszę zgodzić się z moimi przedmówcami w wielu kwestiach. Przęłączanie kanałów to jakaś loteria. Raz przełączy się normalnie, innym razem czarny obraz i trzeba czekać z 10 sekund, paranoja jakaś. Dźwięk po optyku raz idzie, jak zmieni się ścieżkę z dolby na zwykły w trakcie oglądania to już cisza. Nie wiem chyba trafiłem felerną sztukę, bo po włączeniu deep standby tuner już nie chciał z niego wyjść. Próbowałem go reanimować, udało się, ale przy ponownej próbie z deep standby ta sama sytuacja. Zamiast oddawać go na gwarancję postanowiłem zwrócić go sprzedawcy i wymienić na Arivę 102e. Co myślała sobie firma Ferguson wypuszczając tuner z oprogramowaniem w wersji prealfa, które pozostawiła na statusie alfy i jeszcze chciała kiedyś za ten sprzęt konkretne pieniądze. Większego dziadostwa nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie moge nigdzie ustawić i zlalesc jak przełączać kanały za pomocą pilota, przez klawisz channel + - lub za pomocą strzałek z menu

Aby przełączać kanał musze wybrać na pilocie numer kanału...

Czy ktoś wie jak z tym problemem mozna sie uporać?

Nie ukrywam ze jest to troszkę irytujące.

 

Kolejny problem to dość długa przerwa miedzy przeliczaniem sie kanalów... jest na to jakaś rada?

Przełączanie kanałów to tragedia... po 12sec... po czym odpala się jakiś obrazek satelitki i wskakuje dopiero kanał

 

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pilocie jest "strzałka do góry" CH "strzałka w dół" i tym przełączasz góra/dół.

 

Szybkość przełączania jest długa, ale nie powinna trwać 12 sekund.

Sprawddź jaki masz sygnał i jakość, poza tym jakie kanały - jakiego operatora odbierasz?

Jak z karty z czytnika to da się ustawić dla każdego kanału dekodowanie z czytnika, lub jak z karty w module to z modułu co przyspieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nabyłem ten tuner oraz kartę tnk hd. Tuner ten nie współpracuje mi z tą kartą. Karta tnk hd została aktywowana na tunerze Opicum 7000cx-plus i na tym tunerze obiera programy, oczywiście bez programów hd. Starą kartę tnk tunera Opicum ten Ferguson bez problemu czyta i odbiera programy. Z kartą tnk hd ma problemy,tak jakby jej nie było w czytniku, analogicznie z problemem kolegi lukas-84.

Mam pytanie czy można coś zaradzić z tym problemem, czy jest jakaś łata programowa do tego tunera, czy przez moduł cam będzie chodziła ta karta?

Nadmieniam, że resety i wgrywanie nowego oprogramowania nic nie daje.

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta TnK HD musi być umieszczona w module, który jest fabrycznie do niej przypisany (lub jak kto woli karta sparowana z modułem). Bez modułu tylko TnK SD lub Smart HD+. Teoretycznie z samą kartą TnK HD mogą działać kanały tzw. nieparowane, czyli te z oferty SmartHD+. Generalnie dekoder ten to niewypał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na kanałach FTA nie ma żadnych turbulencji, wszystko śmiga jak być powinno. Problemy zaczynają się na oglądaniu płatnych kanałów.Zawiesza się, gubi kanały, gubi satelitę, czasami język jest rosyjski lub turecki (programy dziecięce).

Nikt nie potrafi rozwiązać tego problemu? Technicy Fergusona śpią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nękajmy Fergusona reklamacjami, oto link do pomocy technicznej:

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pomoc-techniczna.html

Nie ma chyba innego sposobu na ruszenie techników fergusona. To leży w naszym dobrze pojętym interesie. Ja właśnie wypełniłem formularz i wysłałem. Zrobiłem to już drugi raz. Nie otrzymałem co prawda jeszcze odpowiedzi na mój pierwszy formularz, ale jestem cierpliwy.Będę to robił częściej. A nuż pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Musisz poszukać na forach, do których tutaj jest zakaz podawania linków.

Na teraz to nowe na linuxie jest jeszcze w fazie testowo-rozwojowej, a inne nie upublicznione jeszcze działa OK.

To filmik z testów Hyperion 4.1 od PKT ,ale to image chyba nigdy nie będzię dostępne. Za to jest działające i dostępne OpenPli od @ZDZISŁAWA (nie działa wyświetlacz i gniazdo na moduł CI

 

https://onedrive.live.com/?cid=CF8ACF60 ... F1CE!39530

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, włączyłem aktualizację oprogramowania dla Arivy ALink 200 poprzez sieć. Pobrał nowy lub ten sam soft (nie zdążyłem zobaczyć), aktualizacja przeszła pomyślnie i dekoder zrestartował się. Na tym skończyła się jego poprawna praca bo teraz widzę na wyświetlaczu wszystko na biało bez żadnych napisów i nic się nie dzieje już od ponad godziny. Chciałem odratować go przez RS ale nie ma z tyłu złącza. Czy wiecie co mogę zrobić aby go uruchomić?

 

EDIT: uratowałem go z USB softem recovery. Nie wykrywał satelit. Spróbowałem restartu no i znowu nie wstaje tym razem nawet USB recovery nie czyta...

EDIT 2: Ariva wstaje dopiero gdy pobawię się przełącznikiem zasilania z tyłu obudowy. Zazwyczaj zaskakuje za 2-3 razem. Nie działa mi teraz płatna telewizja z NC+ Przed próbą update działało. Soft najnowszy lecz na sofcie z recovery jest tak samo.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...