Skocz do zawartości

Ferguson Ariva ALink 200


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Testowałem nowy soft.W moim przypadku kanały na ogół przerzucają się szybko ale nie zawsze.

Czasami zdarza się, że obraz nie pojawia się i jedynym ratunkiem jest przełączenie kanałów na inny i powrót do tego,który chcemy oglądać.Wybranie czytnika kart zamiast auto nie zawsze daje zamierzony efekt. Jedyne pocieszenie to takie,że zdarza się to bardzo rzadko. Obraz po złączu EURO na telewizorze LCD nie zachwyca. Kanały HD wyglądają jak SD po HDMI. Nieskalowane zdjęcia odtwarzane na tym tunerze pojawiają się na ekranie po upływie ok 10 sekund podczas gdy odtwarzacz telewizora ładuje je poniżej 1 sekundy. Oglądanie dużej ilości fotek na tym tunerze zajmie raczej dużo czasu. Nadal brak jest EPG na kanałach z paczki Universal i TCM. Nie można zaprogramować nagrywania programu już rozpoczętego bo przerzuca automatycznie na następny. W polsatowskim tunerze nie ma z tym problemu możemy zacząć nagrywanie nawet pod koniec trwania programu. Nie ma poręcznego dostępu do czasu trwania nagrania rozpoczętego czerwonym przyciskiem rec. Czas można zmienić tylko w menu nagrywania. Jak widać jeszcze nie wszystko jest dopracowane ale zmiany idą na lepsze. Ciekawe dlaczego w opcji informacje o karcie brak jest terminu jej wygaśnięcia a na innych tunerach Fergusona ta informacja się wyświetla? Przynajmniej wiadomo byłoby kiedy iść do punktu C+ po aktywację karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Nie można zaprogramować nagrywania programu już rozpoczętego bo przerzuca automatycznie na następny. W polsatowskim tunerze nie ma z tym problemu możemy zacząć nagrywanie nawet pod koniec trwania programu. Nie ma poręcznego dostępu do czasu trwania nagrania rozpoczętego czerwonym przyciskiem rec. Czas można zmienić tylko w menu nagrywania.

Można zaprogramować nagrywanie programu, który już trwa. Wystarczy zmienić godzinę rozpoczęcia i czas trwania nagrania, np. gdy film leci już od 15:00 i planowo ma trwać dwie godziny, a aktualnie jet 15:30 to zmieniamy czas z 15:00 na 15:32 i czas trwania skracamy z 2:00 na 1:30 zapisujemy timer i wyłączamy dekoder, po niecałych dwóch minutach powinien się włączyć i rozpocząć nagrywanie, a gdy nagranie się skończy wyłączyć się. Można szybciej klikając przycisk REC tylko, że wtedy dekoder nie wyłączy się automatycznie.

Czas trwania nagrania można zmienić wciskając dwa razy przycisk REC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam. Zamierzam kupić ten tuner i korzystać z karty C+SD a w module Conax ze SmartHD. Czy z najnowszym softem nie będzie problemów z uprawnieniami na C+ i SmartHD? Tak wogóle warto go kupić? Szukam czegoś z czytnikiem i slotem na CI. Aktualnie Ariva 102E z C+SD (pre-paid). Z góry dziękuję za info. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dekoder juz u mnie. Mam dwa pytania, dla was bedzie to pewnie pestka, ale przez ostanie kilka lat korzystalem wylacznie ze sprzetow dedykowanych do dostawcow tv satelitarnej i jestem w tych sprawach zielony:

- karta cameleon cyfry + (aktywowana na Sagemcom DSI87 HD) nie wyswietla kanalow kodowanych na tej arivii. Co zrobic, aby wszystko dzialalo jak nalezy? Kanaly wyszukiwalem z satelity Hotbird bez wlozonej karty.

- czy mozna ustawic, aby wyszukiwalo mi tylko kanaly nc+? Bo nie ukrywam, ze przestawianie kolejnosci ponad 1200 kanalow bedzie troche meczace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Mam zamiar zamienić mój obecny dekoder Cyfrowego Polsatu Mini HD 2000 na moduł od CP, i zastanawiam się na dokupieniu tej Arivy @Link 200. Początkowe opinie w tym wątku wyglądają nie ciekawie, a po ostatnich wnioskuję że po ostatniej aktualizacji nastąpiła jakaś poprawa, dlatego też prosiłbym o odpowiedzenie czy:

1. Warto kupić ten tuner do modułu Cyfrowego Polsatu?

2. Czy ktoś używa Cyfrowego Polsatu na tym tunerze i może opisać swoje doświadczenia w korzystaniu z niego (szybkość przełączania kanałów, możliwość tworzenia swojej listy kanałów, czy pojawiają się komunikaty od CP, itp.)?

3. Widziałem że premiera tego tunera odbyła się w 2010 r., i nasuwa się takie pytanie czy ktoś orientuje się czy przypadkiem nie zbliża się jakaś premiera następcy obecnej serii @Link, czy jeszcze będzie można liczyć na kilka lat wsparcia softu na ten tuner?

4. Jak nie ten tuner to jaki inny do CP byście polecili w cenie około 300 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zamiar zamienić mój obecny dekoder Cyfrowego Polsatu Mini HD 2000 na moduł od CP, i zastanawiam się na dokupieniu tej Arivy @Link 200. ....

Obecnie używam tego modelu i z modułami CP zarówno CI jak i CI+ chodzi bez zarzutu, tylko w tym drugim trzeba wyłączyć blokadę rodzicielską. Jak ktoś chce szybko bawić się przełączanie kanałów jeden po drugim to może zdarzyć się, że się na chwile zawiesi,ale po paru sekundach wstaje.Ale jak ktoś normalnie przełącza kanały tzn. poczeka aż się dany kanał wyświetli i wtedy dopiero przełączy na kolejny to to raczej takie zwiechy się nie zdarzają.Tak wogóle jest to bardzo dobry dekoder oparty na sprawdzonym bardzo dobrym procesorze STi7101 pracującym pod kontrolą Linuxa ST.

W niektórych sklepach internetowych możesz go kupić poniżej 200,-zł z przesyłką.

Mogę go polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smokey dzięki za odpowiedź, tym bardziej zainteresowałeś mnie tym tunerem. Ogólnie z tego co widziałem pod względem możliwości w swojej cenie niema konkurenta, ale trochę mnie martwi że ostatnia aktualizacja do niego wyszła w listopadzie 2012, czyli rok temu, i tak podejrzewam że Ferguson mógł już zakończyć wsparcie dla tego tunera. Wiem że się trochę spóźniłem z zakupem tego tunera bo minęło praktycznie 3 lata od jego premiery, ale chcąc kupić teraz nowy sprzęt przydało by się jeszcze jakieś wsparcie do niego. Jeszcze się rozejrzę za innymi opcjami, jak nic nie znajdę to się ostatecznie zdecyduję na tego "Ferdka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stoję przed podobnym dylematem. Mój 8900 padł kilka dni temu, zastanawiam się czy wysyłać go do serwisu, czy sobie odpuścić i rozejrzeć się za nowym tunerem. Za dużego wyboru w tym przedziale cenowym nie ma, dlatego zainteresowałem się akurat tym modelem. Nie zależy mi na żadnych internetowych bzdetach, odtwarzaczach multimediów itp., tuner ma głównie służyć do oglądania TV i nagrywania wybranych programów na dysk USB. Ma też dla mnie znaczenie wygląd zewnętrzny tunera, a akurat ten model wyprzedza konkurencję pod tym względem (oczywiście wolałbym cały czarny, no ale nie można mieć wszystkiego).

 

Pytanie do użytkowników tego tunera - jak ze zużyciem energii w stanie czuwania? 8900 zżerał ok. 18W, więc jak na standby to porażka. Nie chciałbym znowu kupić piecyka do pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Pytanie do użytkowników tego tunera - jak ze zużyciem energii w stanie czuwania? 8900 zżerał ok. 18W, więc jak na standby to porażka. Nie chciałbym znowu kupić piecyka do pokoju.

Ten Ferdek usypia się na 2 sposoby. Pierwszy to uśpienie sztuczne, wtedy rzeczywiście ciągnie ok. 20 W mocy, drugie to uśpienie pełne, wtedy zużywa poniżej 2 W mocy - a wywołuje się go poprzez przytrzymanie na co najmniej 6 sekund przycisku power na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, to interesująca informacja, jakoś mi to umknęło przy czytaniu wcześniejszych komentarzy lub nikt o takiej możliwości nie wspominał. Domyślam się, że nie da się opcji pełnego uśpienia włączyć na stałe? Tzn. wybieram w opcjach jak ma się zachowywać tuner przy wciśnięciu 'power' i mam to ustawienie na stałe. Bo stanie z pilotem przez 6 sekund za każdym razem to zbyt wygodne nie jest. Czy przy pełnym uśpieniu działa wyświetlacz z przodu tunera? O ile dłużej włącza się tuner z opcji pełnego uśpienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Domyślam się, że nie da się opcji pełnego uśpienia włączyć na stałe? Tzn. wybieram w opcjach jak ma się zachowywać tuner przy wciśnięciu 'power' i mam to ustawienie na stałe. Bo stanie z pilotem przez 6 sekund za każdym razem to zbyt wygodne nie jest. Czy przy pełnym uśpieniu działa wyświetlacz z przodu tunera? O ile dłużej włącza się tuner z opcji pełnego uśpienia?

Niestety chcąc włączyć pełne uśpienie to trzeba te ok. 6 sekund przytrzymać przycisk power. Odnośnie czasu uruchomienia się dekodera z pełnego uśpienia, to niestety trwa to dosyć długo - ok. 20-30 sekund. Ale trzeba zwróć uwagę, że w tym czasie musi załadować się kompletny system z wszystkimi sterownikami, co w przypadku pseudo uśpienia nie występuje, bo system jest już załadowany. Ale coś za coś, albo szybkość uruchomiania się tunera albo oszczędność energii.

Przy pełnym uśpieniu wyświetlacz nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie używanie pełnego uśpienia odpada. Pomysły producentów potrafią czasem naprawdę zadziwić. Ciekawe na co tuner potrzebuje prawie 20W w trybie czuwania? Na razie się wstrzymam z zakupem, wyślę 8900 do serwisu, może jeszcze uda się go reanimować za jakieś rozsądne pieniądze. Jeśli naprawa będzie nieopłacalna, to wtedy najprawdopodobniej dołączę do grona użytkowników tego tunera.

 

Wiecie może na ile serwis Fergusona mnie skasuje, jeśli ewentualnie zrezygnuję z naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie używanie pełnego uśpienia odpada. Pomysły producentów potrafią czasem naprawdę zadziwić. Ciekawe na co tuner potrzebuje prawie 20W...

 

W trybie pseudo uśpienia tuner praktycznie cały czas pracuje tak jak włączony tylko odcinane jest wyjście do TV.

Odnośnie naprawy Twojego 8900 w serwisie, to dobrze się zastanów co będzie bardziej opłacalne. Policz sobie dwie przesyłki + koszt naprawy,a przypuszczam że ten koszt nie będzie mniejszy niż 100,-zł. to w sumie daje Ci 130 - 140 zł. A za 185,-zł z przesyłką kupisz nową Ariwę @link200 z 2-letnią gwarancją. Co bardziej się opłaca???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiła mnie niska cena tego tunera, zdecydowałem się go jednak kupić. Niestety, po 2 dniach użytkowania już wiem, że nie była to dobra decyzja. Oprogramowanie chyba najnowsze, bo datowane chyba na końcówkę listopada 2012. Przełączanie kanałów to jakiś koszmar, ręce opadają. Czasami kanały wyświetlają się nawet po 10 i więcej sekundach. Na 8900 była to rzecz niespotykana, tam 2-3 sekundy i obraz był, niezależnie czy SD czy HD. Dłużej tylko wskakiwały kanały na module CP. Tutaj to jakaś loteria - raz kanał wskoczy po kilku sekundach, a raz czarny ekran z 10sek, symbol satelity i kilka sekund później obraz. Szatkuje mi kilka kanałów, które na 8900 działały bez problemu. Bardziej czuła głowica czy co? Nickelodeon HD, AXN Spin HD nie da się w ogóle obejrzeć, kilka sekund działają i poszatkowana stopklatka na amen. Muszę chyba sprawdzić jak będzie działał z samą kartą C+ w module, ale to jakiś starszy moduł od C+ i coś mi się kojarzy, że z którymś transponderem chyba jest problem. Nie potrafię sobie wyobrazić, że tak niedopracowany tuner mógł kiedyś kosztować 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po kilku dniach męczarni postanowiłem dać mu drugą szansę i po zaciętej walce osiągnąłem zamierzony efekt. Zrobiłem wszystko od zera: wgrałem ponownie ostatni dostępny soft (być może niepotrzebnie), przywróciłem fabryczne, zeskanowałem kanały tylko C+ z włożoną do czytnika kartą (wcześniej robiłem to bez karty i dodatkowo skanowałem też CP, teraz już nie). Efekt: kanały przełączają się całkiem sprawnie (dekodowanie na auto), prawie tak jak na 8900, obraz wskakuje mniej więcej po ok. 4 sekundach na kodowanych HD, na niekodowanych SD jeszcze szybciej. Muszę przyznać, że kamień spadł mi z serca, bo już się obawiałem, że będę się z tym męczył do końca żywotności tunera. Na razie nie próbowałem z włożonym modułem CP, bo w sumie oglądałem z niego tylko F1 na Polsacie HD, a sezon się skończył. Moja ocena tego tunera zdecydowanie wzrosła, nadal pozostaje pewien niesmak i świadomość, że to Ferguson, więc ze wsparciem (nowy soft) do tego modelu będzie coraz ciężej o ile w ogóle coś wyjdzie. Ale w tej cenie (zapłaciłem 179PLN, darmowa wysyłka) myślę, że jednak było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widać, że ten szrot został oceniony przez rynek kciukiem w dół i magazyny prześcigają się z obniżaniem cen. 124 zł z przesyłką za 100-kę. Do SmartHD dla starszego jegomościa przyzwyczajonego do "błyskawicznej" reakcji tunera z CP. Warto Panowie? Poradzi sobie gość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...