Skocz do zawartości

Ferguson Ariva ALink 200


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem z moim nowym zakupem, Fergusonem Ariva @Link 200, otóż po połączeniu jej z tv za pomocą HDMI nie wyświetla komunikatów na ekranie - NC+ śmiga, obraz w HD również ale nie pojawiają się info na ekranie. za pomocą eurozłącza wszystko ok.

próby zmiany tv i kabla HDMI nie przyniosły żadnej zmiany :( - gdzie może tkwić problem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam sie nad zakupem tego modelu lub 100 i mam pare pytan:

1. Chcialbym podlaczyc dekoder do nc, pod przewodowy spliter rflink i jak sie zachwouje ze spliterem i karta w czytniku czy sa jakies problemy ?

2. Jak wyglads kwestia zmiany kanalow ? Mam tez arive 102 e czy predkosc przelaczania jest podobna ?

 

Nie zalezy mi na epg, pvr i innych funnkcjach sieciowych ... potrzebuje dekodera tylko do ogladania do dodatkego tv dla starszej osoby a 100 mozna wyrwac juz za 90 zl, jak radzicie nada sie ?

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam sie nad zakupem tego modelu lub 100 i mam pare pytan:

1. Chcialbym podlaczyc dekoder do nc, pod przewodowy spliter rflink i jak sie zachwouje ze spliterem i karta w czytniku czy sa jakies problemy ?

2. Jak wyglads kwestia zmiany kanalow ? Mam tez arive 102 e czy predkosc przelaczania jest podobna ?

 

Nie zalezy mi na epg, pvr i innych funnkcjach sieciowych ... potrzebuje dekodera tylko do ogladania do dodatkego tv dla starszej osoby a 100 mozna wyrwac juz za 90 zl, jak radzicie nada sie ?

 

Dzieki

Nie kupuj żadnego tunera z serii Ariva @Link ,do tej serii nie ma żadnego softu który by działał poprawnie . Te tunery które są obecnie dostępne ,pochodzą z czyszczenia zapasów magazynowych i ze zwrotów uszkodzonych tunerów ,dziwne że sprzedający wystawiają jako "nowe" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również odradzam. Kupiłem ten tuner niedawno, na początku miałem problemy z przełączaniem kanałów, dekodował po kilkunastu sekundach. Wgrałem od nowa soft, ustawienia fabryczne itp., zaczął działać normalnie więc pomyślałem, że po kłopocie. Przez jakiś czas nie użytkowałem tunera, no i teraz okazało się, że jest tak samo jak było zaraz po zakupie. Największą bolączką tej padliny jest przełączanie kanałów, raz przełącza w miarę szybko, a niekiedy trzeba poczekać 15-20 sekund aby obraz "wskoczył", szok. Dzisiaj zauważyłem, że nie przechodzą mi uprawnienia na karcie C+, żadne reaktywacje w ICA nie pomagają (muszę użyć modułu, mam nadzieję, że to coś da). Co kilka dni "gubi" mi pendriva, "nie podłączono urządzenia USB", muszę resetować przełącznikiem z tyłu, bo inaczej nie załapie. Jedyną zaletą jest jakość obrazu w tym tunerze, no ale w poprzednim 8900 też była dobra, więc nic mi się nie poprawiło. Poza tym ten tuner nie ma żadnych zalet. Niektórzy tu pisali, że tuner przełącza im kanały szybko, więc jest jakaś szansa, że to wada mojego egzemplarza i może serwis sobie z tym poradzi, chyba im go wyślę niedługo. Nigdy więcej Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z nagrywaniem na dysk, dysk podłączony nagrywa na timeshift, po naciśnięciu rec też, kiedy zaprogramowałem nagrania raz nagrał a dwa razy nie, podejrzewam, że kiedy nagrał po prostu dysk nie wszedł w stan uśpienia i nagrało, natomiast w dwóch pozostałych przypadkach nagrywanie było programowane z dużo większym wyprzedzeniem. Czy jest jakaś możliwość ustawienia aby nagrywanie udawało się za każdym razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Ferguson ,robi dobre tunery satelitarne ,ale totalnym jej błędem jest zlecanie tworzenie oprogramowania innym firmom . Ta decyzja okazała się "gwoździem do trumny"dla Fergusona . Firma posiadająca kody źródłowe oprogramowania Ariv@Link ,pewnie chce za nie kase, A Ferguson nie jest "zainteresowany" płaceniem. Podobnie było z HF-8900 i "virusem" który wyłączył czytnik kart .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krol_julian

Raczej do tego tunera już nie będzie nowego softu od Fergusona ,a te co są działają kiepsko ,ten tuner ma procesor STI a to oznacza ,że w jednym tunerze może soft działać poprawnie a w innym ten sam soft może działać tragicznie . Czasem trzeba wielokrotnie wgrać soft aby działał poprawnie . Ale każdy sam wybiera na co wyda własną kasę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem dekoder ferguson ARIVA @link 200 - i on "piszczy na kanale HD / SD ale tylko w standardzie kodowania H.264 a w stanie deep stand-by taki choćby szum" - na kanale SD normalnych jest OK , na playerze jest tez OK , niby prawie niesłyszalne ale przy wyłączonym głosie słychac i jest uciążliwe co to jest?. Serwis tego nie naprawił niestety.

Co do serwisu - dekoder był 3 tygodnie w serwisie, wszystko opisałem na dołączonej kartce co sie dzieje z dekoderem - wykonałem dwa telefony tam z zapytaniem o info, tam pani powiedziała że trwa ekspertyza serwisowa...te 3 tygodnie. W końcu go dostałem i co jak piszczało tak piszczy a serwis zamiast wymienić część odpowiedzialną za to / naprawić dekoder to wymienił.............. czytnik kart tylko po co ? skoro karta TNK działała bez problemu? Serwis żenada.............NIE POLECAM TEGO DEKODERA SZAJS TOTALNY KUPA ZŁOMU I NIC WIECEJ LISTA ZARZUTÓW JEST OGROMNA....ALE CO TAM WYRZUCIŁEM GO DO KOSZA ................PONOWNA WYSYŁKA DO SERWISU NA MÓJ KOSZT ZA 27 ZŁ NIE UŚMIECHA MI SIĘ...:-((((((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem plotkę, że PKT Polish Koders Team walczy i próbuje stworzyć Enigme 2 na tego Ferdka, więc jest nadzieja dla tego dekodera. Hmmm? Jakby tak kupić go za 90zł i chwilkę poczekać można by mieć całkiem przyzwoity dekoder :lol:

 

Nie wiem ile w tym prawdy - może wie ktoś coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...