Skocz do zawartości

Premier League oraz EFL (Championship, League One oraz League Two)


ronaldo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt go nie skreśla, tylko nazwiska nie grają, bo PL, to specyficzna liga i specyficzny styl gry. Wspomniany de Gea miał olbrzymie problemy w pierwszym sezonie, mimo że przyszedł z Madrytu jako bramkarska gwiazda.

 

Tylko kto za niego? Sprzedać najłatwiej a potem kogoś znaleźć już ciężej i to na takim poziomie jak ma DeGea czyli TOP3..To nie Fifa czy inny PES panowie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Higuain jest gwarancją bramek i tego nie można negować. W sumie wydaje mi się, że nawet pasowałby do Chelsea. Problemem jest dla mnie jedynie fakt, że gość ma 31 lat a jego cena będzie wysoka. Wolałbym kogoś młodszego tylko... no właśnie, nie widzę nikogo na odpowiednim poziomie do wyjęcia na teraz. 

W ogóle, to dla mnie najlepszym wyjściem w tej sytuacji jest postawienie na trio Morata, Bats, Giroud. Pierwszych dwóch zasługuje na jeszcze jedną szansę a Giroud to doświadczony na wyspach zmiennik. Nie wiem tylko jak to widzi Sarri.

Powiedzmy sobie szczerze gdyby nie Sarri to Chelsea pewnie aż tak nie napaliłaby się na tych dwóch piłkarzy. Zapewne warunkiem jego zatrudnienia było kilka transferów, które on sam osobiście przyklepał, a że ci dwaj piłkarze należą do jego ulubieńców to raczej możemy uznać te moje domysły za pewnik. 

 

Czemu Juventus aż tak ceni tych dwóch piłkarzy?

Zacznijmy od Ruganiego:

- to homegrown, wychowanek, który w myśl nowych przepisów Lega Serie A i UEFA ma pewne przywileje. Zarówno w rozgrywkach Serie A jak i Champions League istnieje pewien limit przy rejestrowaniu piłkarzy. Jako, że Rugani formalnie uważany jest za wychowanka to nie trzeba go rejestrować na tych samych zasadach co każdego innego piłkarza. Z tego co się orientuję drużyna, która nie posiada wychowanków może zarejestrować maksymalnie 22 piłkarzy. Gdy ma wychowanków to automatycznie tych piłkarzy w kadrze ma więcej niż 22. Nie jestem w 100% pewien czy dokładnie tak to przedstawia się w liczbach, ale jeśli się nie mylę to raczej nieznacznie. 

 

- Teraz weźmy pod lupę Higuaina. Juventus zapłacił za CR7 bodaj 117 mln euro, wcześniej kupił Higuaina za 90 mln i oczywiście pragnie część tych pieniędzy odzyskać. Juventus duże znaczenie przykłada do tzw. wygenerowanych zysków lub strat. Właściwie chwali się tym przy każdej sprzedaży i w dużej mierze tym się kieruje opychając tego czy tamtego grajka. Innymi słowy to tak naprawdę księgowi przyklepują sprzedaż danego piłkarza. Jeśli cena się zgadza, zawodnik wyraża zgodę to jest zielone światło na transfer. Wielu dziennikarzy, kibiców (czy nawet ja) sugerują się bilansem transferowym na transfermarkcie, ale to tak naprawdę nie działa. Tam nie bierze się na przykład pod uwagę rat, a te Juventus wciąż spłaca jeszcze z lat ubiegłych oraz na bieżąco sprowadza kolejnych piłkarzy w ratach jak Cristiano Ronaldo czy Cancelo. 

 

Wracając do Higuaina i Ruganiego to nie bez znaczenia są też następujące kwestie:

- Chelsea to klub z Premier League, a te jak pewnie wszyscy zauważyli są najbardziej dojone na rynku transferowym. Właściwie to większość klubów z PL przepłaca za transfery. 

- Decydenci Juventusu wiedzą jak bardzo Sarri chce mieć u siebie Ruganiego i Higuaina. 

Wraz z przybyciem Sarriego do Napoli Rugani właściwie co okienko był mocno łączony z klubem swojego byłego trenera. Wtedy taki transfer był niemożliwy, ale Chelsea raz, że jest bogatsza od Napoli to dwa nie jest jakimś lokalnym lub bezpośrednim rywalem Juventusu. 

Kiedy relacja Sarriego z właścicielem Napoli zaczęła się psuć? Jej genezę można datować na dzień nieoczekiwanego transferu Higuaina do Juve. 

 

Teoretycznie to Chelsea powinna być w lepszej sytuacji negocjacyjnej gdyż Juve musi i chce sprzedać Higuaina. Różnicę robi jednak ten Rugani, którego Juventus tak naprawdę nie chce się pozbywać, a Chelsea (Sarri) bardzo go chce... Mimo wszystko zakładam, że oba kluby ostatecznie mogą się dogadać idąc na kompromis:

 

Chelsea przepłaci za Higuaina tylko i wyłącznie wtedy jeśli Rugani będzie dostępny na rynku.

Juventus sprzeda Ruganiego tylko i wyłącznie wtedy jeśli Chelsea weźmie Higuaina.

 

Innymi słowy Chelsea musi przepłacić żeby dostać tę dwójkę. 

 

A jak będzie to zobaczymy. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go widział nawet w Barcy zamiast przereklamowanego Williana. Taki deal- Martial do Barcy, Willian do MU i zwolnienie Mou w połowie sezonu, a następny trener zostanie z "młodziakami" Willianem i Sanchezem. :) Dopóki w MU będzie The Special One(coraz śmieszniejszy przydomek), nigdy nie będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mourinho lubi wyzwania, mógłby w połowie sezonu przejść do Arsenalu, żeby walczyć o utrzymanie. Emery dobije gwoździe do trumny Arsenalowi, mam nadzieję, że do stycznia maksymalnie będą go trzymać u nas. Jeszcze będziemy tęsknić za Wengerem i to szybciej niż by się to w zeszłym sezonie hejterom zdawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ten sceptycyzm wobec Emerego? Bo mu się nie powiodło w P$G? Spójrzmy na jego dokonania w Sevilli. To jest według mnie bardziej miarodajne. Ja jestem optymistą jeśli chodzi o Arsenal w tym sezonie, widzę ich w pierwszej czwórce razem z MC, Liverpoolem i Totkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że mogę pisać tylko o Legii, bo jej kibicuję? :) Uwielbiam Premier League i chciałbym, żeby rywalizacja tam była jak najbardziej wyrównana, a United ma potencjał, żeby rywalizować choćby z City czy tym bardziej Liverpoolem, ale będę się upierał, że nie z tym trenerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i Araby kazały mu zdjąć Cavaniego w 60 minucie meczu z Realem. Wygranie LE wtedy kiedy każdy ją olewał to ma być osiągnięcie?  Ten człowiek nie nadaje się na menedżera i na pewno nie na Premier League.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mam nadzieję, że plotki o odejściu Martiala się nie potwierdzą https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne/premier-league/anthony-martial-na-wylocie-z-manchesteru-united/75mzd54

A już wymiana 22 latka na 29 letniego Perisicia wygląda na sabotaż.

 

Pierwsze słowa Mou po sezonie:Martial nigdzie nie odchodzi...a przegląd plotkowy wie swoje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...