Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując:

Początek LIPA. Odrazu po zakończeniu planszy "TV 6 - Zapraszamy o 17.00" i krótkim intro rozpoczęto brytyjską wersje MILIONERÓW bez napisów ani lektora. Bardzo mnie drażni ten amatorski żółty trójkącik z wiekiem, tylko czarny kontur nie wypełniony w środku czarnym kolorem.

Grafiki reklamujące programy nawet nie mieściły się na ekranie 16:9. Literka W w nazwie wtorek ucięta przez telewizor. Na dole nazwa programu nawet literka Y wyglądała jak V bo nie mieściła się w ekranie. TOTALNA PORAŻKA.

GALILEO EXTRA to już w ogóle w małym ekranie obrazowym i czarnym obramowaniem jak reklamy na TVP INFO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Teraz leci program w 4:3 . Przy zajawce programu mam talent mam wrażenie że grafika jest ucięta z dołu i góry . Do tego co jakiś czas coś na ekranie miga xd

 

TV 6 nadaje całkowicie w 16:9. Jeśli są pozycje w 4:3 to będą tak jak na Polsacie HD, czyli z logo i oznakowaniem wiekowym przy krawędzi, tak jak jest to na programie emitowanym w 16:9. Nie chcę nic mówić, ale z czasem mogą włączyć safe-mode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jak można w polskiej telewizji nadawać program bez napisów, lektora. To jakaś paranoja. Powinna się tym zainteresować KRRiT...

Fakt to jest przesada. Ale narazie dopiero zaczynają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można w polskiej telewizji nadawać program bez napisów, lektora. To jakaś paranoja. Powinna się tym zainteresować KRRiT...

 

A czemu nie? Jak uzyskam dostęp do tego kanału (myślę, że gdzieś po wakacjach zakupie odbiornik do NTC), to taki program mi się przyda, właśnie w tym do czego jest przeznaczony - w doskonaleniu języka. Mogliby dać jeszcze coś po niemiecku, bo przydałoby mi się go podszkolić, akurat z ang. nie mam problemu, ale niemiecki już mi gorzej idzie :). A paranoję to robicie wy, którzy narzekacie. Ramówka nie jest zła - sam bym chętnie obejrzał z kilka programów, ale na razie nie mam dostępu do stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavl6

Ciekawe jak Ty ten język angielski podszkolisz, jak bez polskich napisów nawet nie będziesz wiedział o czym oni gadają. Takie coś miałoby rację bytu jakby na dole były napisy i wtedy przynajmniej wiedziałbyś co oznaczają dane zwroty a tak to bez znajomości słówek nic nie podszkolisz. Czysta głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wiedział. Przynajmniej się domyślę - na tyle angielski umiem. W nauce pomaga osłuchanie z językiem - po to jest emitowany ten program właśnie. Jakby chcieli dać program uczący angielskiego od podstaw to by dali "Lippy and Messy" :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja o charakterze ogólnym charakteryzuje się tym, że ramówka nie skupia się tylko na jednej kwestii, a jest bardziej ogólna, nie przeważa w niej np. edukacja. W TV6 wartości edukacyjne nie przeważają, ale są i nie ma przeciwwskazań przeciwko nim. To jasne, że nie wszystkim musi się przydać każdy program, nie wszystkim musi się podobać. Program po bułgarsku nie przyjął by się w Polsce, bo praktycznie nikt nie uczy się bułgarskiego, więc większość osób nie ma potrzeby osłuchania (a nie uczenia, bo od uczenia są programy, w których przekazuje się zasady, zwroty w danym języku), a np. takiego angielskiego sporo osób się uczy, więc emisja takiego programu jest opłacalna, bo powinna znaleźć się pokaźna grupa osó, którym takie osłuchanie się z językiem się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A pamiętasz taki kanał jak TVN Lingua? Gdyby na programy dokształcające język angielski był popyt to ten kanał istniał by do dzisiaj.

To co piszesz o języku bułgarskim i angielskim jest dyskryminacją ludzi uczących się bułgarskiego. Uważasz, że ludzie uczący się bułgarskiego nie mają prawa do programów w tym języku, gdyż jest ich mniej niż tych, którzy uczą się angielskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ten kanał nigdy nie był w Cyfrowym Polsacie, a nawet gdyby był to niewiele by mu pomogło.

Wielu Polaków nie lubi oglądać filmów z napisami, a co dopiero mówić o teleturnieju w oryginalnej wersji językowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...