Skocz do zawartości

Dysk twardy do tunerów Ferguson Ariva


marko76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Gregor11

Sprawdź na początek, czy w swoim tunerze nie masz włączonej funkcji Time Shift. Z tego, co pamiętam to ta opcja domyślnie jest chyba włączona. Powoduje to oczywiście ciągłą pracę dysku podczas, gdy tuner jest włączony, ponieważ w tym czasie cały czas trwa nagrywanie aktualnie oglądanego programu.

 

Niestety, nie ma możliwości wyłączenia samego dysku z poziomu menu tunera. Można albo odłączać dysk od tunera (jak radzi @jkw) albo go zostawić w spokoju. Takie odłączanie i podłączanie dysku też nie jest zbyt wygodne. :?

Ja mój dysk mam cały czas podłączony. Nie korzystam też z funkcji Time Shift. Z tego, co zaobserwowałem, mój dysk po pewnym czasie bezczynności przechodzi jakby w tryb czuwania, bo przestaje niejako pracować, mimo, że stale ma zasilanie (nadal mruga dioda dysku, ale znacznie wolniej, niż podczas "normalnej" pracy dysku). Dopiero np. wciśnięcie przycisku REC na pilocie powoduje jakby jego "wybudzenie" i rozpoczęcie nagrywania. Czasami w tym momencie pojawia się na sekundę komunikat o zbyt wolnym transferze i nagranie potrafi na początku się przyciąć, ale zaraz potem jest już OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Barti ,dzieki,ale tez juz wczesniej zaczolem te funkcje testowac , po wylaczeniu funkcji TimeShift w arivei 202e , moj dysk wylancza sie po 3 minutach od wlaczenia dekodera mimo ze dekoder dalej pracuje :jupi::brawo: , przy wlaczonej funkcji TimeShift dysk musi byc stale gotowy do natychmiastowego nagrywania gdy wcisnie sie przycisk ,,pause,, to tzw.,, live pause,,

 

@jkw , wylacz Timeshift wylacz i wlacz dekoder z podlaczonym dyskiem i poczekaj z 15 min. czy sie wylaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jkw , wylacz Timeshift wylacz i wlacz dekoder z podlaczonym dyskiem i poczekaj z 15 min. czy sie wylaczy

Wieczorem wykonałem te akcje (Timeshift'u już wcześniej nie używałem), i rano dysk cały czas pracował.

Nie wiem czy coś można z tym zrobić :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem dysku do Arivy 100, na którym chce nagrywać filmy z canal plus. W związku z tym, że jestem laikiem w tych sprawach i zanim zacznę czegoś szukać sam to prosiłbym o małą podpowiedź na poniższe pytania.

1. Ile miejsca na dysku zajmuje film trwający ok 90 minut (w przybliżeniu) nagrany z kanału HD? (żebym wiedział jakich rozmiarów dysków szukać)

2. Rozumiem, że taki film potem odtworzę w z dysku na TV czy zostaje tylko oglądania na kompie?

3. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze takiego dysku?

 

Może pytania trochę śmieszne ale na początek ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Rozumiem, że taki film potem odtworzę w z dysku na TV czy zostaje tylko oglądania na kompie?

Na komputerze (na telewizorze też) odtworzysz tylko filmy nagrane z kanałów FTA,

z kodowanych - tylko za pośrednictwem Arivy na telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega powyżej się myli. Ariva 100/200 (także z E) nie szyfruje zapisu i nagranie ( także z kanałów kodowanych) spokojnie można obejrzeć bezpośrednio na TV (z USB) lub komputerze.

Trochę inaczej wyglada sprawa z nowszymi modelami...

Koledze @kyniu polecam pendriva 32 GB z zapisem na USB 2.0 ok 20 Mb/s ( np. A-Data, Patriot ok. 90 zł) wystarczy do nagrań 2 -3 filmów HD i co najważniejsze nie wydaje żadnych odgłosów w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bat, 32 GB to troszkę mało, tym bardziej, że do dopóki dziecko nie zaśnie (okolice 21-21.30) to nie mam szans, żeby coś spokojnie oglądnąć. Ale sam pomysł z pendrivem jest niezły pod warunkiem, że ogląda się to co się nagra dość szybko. Wezmę pod uwagę dyski z wstawionych linków na ebay, cena ok 200 zł a pojemność jak dla mnie 500 GB spokojnie wystarczy. Dysk i tak byłby podpinany tylko wtedy jak coś będę chciał nagrać także prądu nie pociągnie za dużo i cisza w nocy będzie.

 

Dopytam tylko jeszcze.

Dysk 2,5' 500 GB, USB 3.0 np Samsung M3 będzie pracował stabilnie jeżeli będzie zasilany przez USB czy szukać lepiej takiego, z zasilaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytam tylko jeszcze.

Dysk 2,5' 500 GB, USB 3.0 np Samsung M3 będzie pracował stabilnie jeżeli będzie zasilany przez USB czy szukać lepiej takiego, z zasilaniem?

 

W mojej konfiguracji (Ariva250Combo + dysk 2,5" PQI 566GB USB 3.0) osobne zasilanie nie jest wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem dysku do Arivy 100, na którym chce nagrywać filmy z canal plus. W związku z tym, że jestem laikiem w tych sprawach i zanim zacznę czegoś szukać sam to prosiłbym o małą podpowiedź na poniższe pytania.

1. Ile miejsca na dysku zajmuje film trwający ok 90 minut (w przybliżeniu) nagrany z kanału HD? (żebym wiedział jakich rozmiarów dysków szukać)

2. Rozumiem, że taki film potem odtworzę w z dysku na TV czy zostaje tylko oglądania na kompie?

3. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze takiego dysku?

 

Może pytania trochę śmieszne ale na początek ważne.

 

ja kupilem dysk 500 GB toschiba za 50 ojro, i idzie jak burza na ariwie 202e :smile: , na stronie Fergusona pisze ze z dyskami powyzej 2 TB , moga byc problemy na arivach 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunery Ariva mają zasilanie na USB do 0,5 A,więc zasilanie dysku nie może przekraczać tej wartości . Dyski zewnętrzne SSD nie są "prądożerne " . Arivy nagrywają pliki TS ,komputer "poradzi" sobie z odtwarzaniem takich plików ,ale odtwarzacz w TV raczej nie,takie nagrania trzeba przerobić . Nagrania Ariv z procesorem Ali 3602 (A100\200) nie są kodowane ,z Ariv z Ali 3606 (A102\202 itp) są kodowane z czytnika CA,nie są kodowane z modułu CI (jeżeli moduł na to "zezwala") np. moduł CP. Przy nagrywaniu filmów HD ,należy pamiętać ,że system plików FAT 32 nagrywa tylko do 4 Gb .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Arivy 100E tylko pendrive lub dysk ssd. Ariva 100E ma za słabe zasilanie do prawidłowej pracy zwykłego twardziela.

Niestety wiedzę tę uzyskałem z autopsji uszkadzając jeden dysk a w drugim tracąc wszystkie dane. Od dwóch lat

używam szybki pendrive 32 gb i nie mam żadnych problemów. Wystarcza na klika godzi nagrań. Przeważnie po obejrzeniu

kasuję nagrania a gdy potrzebuję zachować coś na dłużej przegrywam programy z pendriva na zewn. dysk za pomocą komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrania Ariv z procesorem Ali 3602 (A100\200) nie są kodowane ,z Ariv z Ali 3606 (A102\202 itp) są kodowane z czytnika CA,nie są kodowane z modułu CI (jeżeli moduł na to "zezwala") np. moduł CP.

Mowa jest tu oczywiście o szyfrowaniu nagrań przez tuner, które uniemożliwia późniejsze odtwarzanie takie nagrania na innym urządzeniu, np. na komputerze. Dotyczy to tylko nagrań z kanałów kodowanych. Z kanałów FTA nagrania nie są w ogóle przez tuner szyfrowane.

 

 

Przy nagrywaniu filmów HD ,należy pamiętać ,że system plików FAT 32 nagrywa tylko do 4 Gb .

To prawda. Nie oznacza to jednak, że gdy podczas nagrywania wielkość pliku osiągnie poziom 4 GB to nagrywanie zostanie przerwane, czy coś. Będzie trwało nadal, ale zapis na dysku będzie w postaci kolejnego pliku. I tak, np. nagranie o wielkości łącznej 12 GB będzie w postaci trzech plików po 4 GB każdy. Ale za to tuner takie nagranie będzie "widział" jako jedno, a nie trzy oddzielne. Tunery Ferguson serii "Ariva" obsługują również dyski z systemem plików NTFS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tumanek, jakie miałeś te dyski, które sprawiały problemy z pracą z twoim dekoderem?

 

Kurcze waham się bo z jednej strony chciałbym mieć taki dysk 500 GB (w biedronce jest Seagate slim za 199) ale nie chciałbym go uszkodzić przez to, że zasilanie będzie za słabe. Ciężko znaleźć informacje na temat poboru prądu przez dyski na stronach producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że post po poście ale nie można edytować tego powyżej.

Zgodnie z zaleceniami zamówiłem jednak 32 gb pendriva A-Data. Mam na lapku 100 GB wolnego miejsca więc w razie czego trochę filmów tam wejdzie a jak będzie taka potrzeba to kupię dysk przenośny bez ryzyka, że uszkodzę dekoder lub dysk.

Dziękuje wszystkim za porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że post po poście ale nie można edytować tego powyżej.

Zgodnie z zaleceniami zamówiłem jednak 32 gb pendriva A-Data. Mam na lapku 100 GB wolnego miejsca więc w razie czego trochę filmów tam wejdzie a jak będzie taka potrzeba to kupię dysk przenośny bez ryzyka, że uszkodzę dekoder lub dysk.

Dziękuje wszystkim za porady :)

 

prawdopodobnie prawie kazdy dysk 2.5 cala do 1 TB wspolpracuje doskonale z kazdym tv czy dekoderem , za 200 zeta masz porzadny dysk 500 GB przydatny do wszystkiego , a nie takie g***o 32 gigabajtowe , dziwie ci sie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie pendrive , mialem wczesniej taki 32GB , nagrywalem na niego raz z arivy i szlag go trafil , komp go przestal wykrywac , probowalem go formatowac , reanimowac - bezskutecznie, naszczescie mial gwarancje i wymienili mi go w sklepie 8) , nie wiem , czy byl wadliwy, czy przez te nagrywanie sie popsol :roll: dodam tylko , ze byl fofmatowany zanim zostal wsadzony do arivy zgodnie z instrukcja :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pen A-Data ma dożywotnią gwarancję więc jak padnie to teoretycznie wymienią na nowy o ile nie uznają, że to moja wina ale tym się narazie nie martwię. Czas pokaże czy był to dobry wybór. Wszystko zależy od tego kiedy oglądanie tych nagrywanych filmów mi się znudzi i czy będzie na to czas :lol2: Zaznaczam, że na lapku zostało 100 GB wolnego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...