Skocz do zawartości

Dysk twardy do tunerów Ferguson Ariva


marko76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni walczę z Arivą 202E i działaniem timeshift'u. Co chodzi o nagrywanie, funkcja REC, nie ma żadnego problemu. Rejestracja dla potrzeb timeshiftu to wielka loteria. Raz zadziała kilka razy nie. Czasem pomaga przełączenie między kanałami. Kiedy odbiornik włączam z głębokiego uśpienia, funkcja ta lepiej działa, aczkolwiek zdarzyło się, że też że nie odbywała się rejestracja dla wstrzymywania. Na ekranie pojawia się II (pauza), tak jakby nie był podpięty dysk. Dioda również sygnalizuje, że dysk nie pracuje.

Testy przeprowadziłem na:

1. dysk 2,5" WD1600BEVS 160GB, który doskonale działa z drugą moją Ariwą 120Combo. Dodawałem również własne zasilanie! Nic nie pomaga, raz działa, raz nie!

2. pendrive Kingston 4GB Ariva 202E nie widzi, Ariva 120Combo działa nagrywanie i timeshift.

3. karta Sandisk Ultra A202E działa losowo, Ariva 120 bez problemów.

4. dysk 160GB 3" z SATA ADAPTER "UNITEK" A202E działa jak się zachce.

O ile działanie nagrywania z funkcji REC jest prawidłowe to zastanawiam się czy coś nie dzieję się z samym tunerem???

proszę o pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku rzeczywiście nikt nie pisał o dysku z USB 3.0. Udało mi się przeprowadzić krótki test na pożyczonym dysku WD Elements 2,5", USB 3.0 o pojemności 1 TB z moją Arivą 200. Zaprogramowałem sześć testowych nagrań na różnych kanałach. Każde z nich miało 13 minut, a odstęp pomiędzy nimi to 2 minuty.

 

Skuteczność nagrań - 100%. Sprawdzone w komputerze, dla pewności.

 

W porównaniu z WD Elements 320 GB zauważyłem dłuższą inicjację tego dysku, ale nie wpłynęło to negatywnie na inicjację nagrania. Wydłużona inicjacja może wynikać tylko z większej pojemności. Kiedyś testowałem współpracę z dyskami formatowanymi z większym klastrem, niż standardowy (4 kB) i po takim formacie dysk inicjował się szybciej. Czyli, im więcej klastrów, tym dłuższa inicjacja. Dyski z klastrem do 16 kB działały poprawnie, ale z 32 kB już nie.

 

ArtS

 

Teoretycznie tak - na początku wygląda dobrze, ale w przypadku tego dysku (WD 1 TB usb 3.0 ) ostrzegam bo tez próbowałem używać dłuższy czas- u mnie działało wszystko to nagrania około 80-ego filmu (jakieś 550 gb) - potem po kolejnym nagraniu zniknęła mi połowa filmów z dysku i to w sposób nieodzyskiwalny z poziomu narzędzi PC do odzyskiwania plików (system plików ntfs). Sam dysk raczej ok bo pozostałe katalogi poza tym tworzonym przez ARIVE są ok nic się nie stało - nic nie zniknęło - po sformatowaniu działa bez problemów z PC. W związku z tym nie polecam tych dysków do Arivy. Ja wróciłem do WD 640GB usb 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, to mnie teraz bardzo zmartwiłeś!

Bo ja dzisiaj (a właściwie to już wczoraj ;)) zamówiłem w "Komputroniku" właśnie ten dysk WD Elements 2,5" 1TB USB 3.0. Mam zamiar używać go właśnie z moją Arivą 202E.

Co prawda, jeszcze za niego nie zapłaciłem, bo zamówienia dokonałem z opcją odbioru w salonie, no ale nie wiem, co teraz dalej w tej sytuacji robić... :?:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slovick

 

Zastanawiające jest to, co piszesz z dwojakiego powodu.

 

Jeśli to wina interfejsu USB 3.0, to można przyjąć, że ujawniła się zupełnie przypadkowo akurat przy tym nagraniu.

550 GB nagranego materiału świadczy o tym, że Ariva nie natrafiła na jakis limit obsługiwanej pojemności, gdyż dysk 640 GB u Ciebie działa. Gdyby miała problem z tak dużą partycją, to w ogóle nie wykryłaby dysku.

 

Dlatego trudno wyrokować, co się stało.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nic innego, jak zadzwonić i zapytać o możliwość jakiegoś ruchu.

 

Mnie jeszcze nigdy Ariva nie "zjadła" nagrań, ale kilka razy totalnie się zawiesiła i wówczas ostatnie nagranie było nie do użytku. Ktoś tu kiedyś wspominał o podobnym przypadku wyczyszczenia plików przez Arivę. Jednak to było chyba przy okazji aktualizacji oprogramowania do nowszej wersji.

 

Naprawdę trudno coś pewnego w tej sytuacji doradzić.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja do mojej Arivy 202E kupiłem dysk WD Elements 2,5" 1TB USB 3.0.

Jak na razie, tfu, tfu, odpukać ;), sprawuje się znakomicie. :)

Przed zakupem tego dysku też miałem dylemat, jaki wybrać, ale kolega @ArtS007 powyżej polecił mi właśnie dysk tego producenta i tej serii. I nie żałuję, bo działa z moją Arivą 202E bez szwanku. Przynajmniej na razie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w Arivie jest USB 2.0. USB 3.0 jest z nim w pełni kompatybilne. Dysk z USB 3.0 działa poprawnie w Arivie.

Jeśli starczyłby ci dysk 500 GB to możesz śmiało brać ten dysk WD Elements 2,5". Jest chyba o kilkadziesiąt złotych tańszy od tego 1TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym to już różnie. Wszystko zależy od długości filmu oraz od tzw. bitrate. Im bitrate wyższy, tym więcej miejsca na dysku zajmuje nagrany materiał. Ale za to jest też lepsza jakośc obrazu. :)

Dla przykładu, film w HD o długości ok. półtorej godziny nagrany z kanału TVN HD zajmuje na dysku ok. 10 GB, a dwugodzinny 13 GB "z hakiem". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie każdy dysk 2,5" zasilany z portu USB powinien działać. Pod warunkiem, że dysk posiada tylko jedną partycję sformatowaną w systemie NTFS lub FAT32.

Ja, oprócz tego dysku WD Elements, mam jeszcze też dysk Seagate FreeAgent Go 500 GB. Używam go tylko do komputera. Zanim kupiłem ten dysk WD Elements do mojej Arivy 202E to z ciekawości podłączyłem do niej ten mój dysk Seagate i również działał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Moim zdaniem odnoszą się do wielu innych modeli.

Wydaje mi się, że kluczowa jest wersja oprogramowania (wspólna numeracja dla całej gamy modeli może sugerować, że wspólne funkcjonalności, np. obsługa HDD, działa dokładnie tak samo).

 

Ja używam Ariva250Combo, mam podpięty do tego dysk PQI 566GB USB 3.0, i wszystko działa bez zarzutu na sofcie 1.25B4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wnioskuje po przeczytaniu tego tematu i nietylko , ze ariva obsluzy kazdy dysk twardy 2,5 cala do 1 TB , ale ja wezme chyba 500 gb to szmat miejsca :smile:

 

tu mam kilka wybranych:

http://www.ebay.de/itm/Toshiba-STORE-E- ... 53ffd167a0

 

http://www.ebay.de/itm/Externe-2-5-USB3 ... 4d02e7c65f

 

http://www.ebay.de/itm/WD-Elements-SE-P ... 27da45eace

 

http://www.ebay.de/itm/WD-Elements-Port ... 43c00d2513

 

http://www.ebay.de/itm/500-GB-2-5-EXTER ... 483e996abf

 

ktory z nich najlepszy? samsung toschiba? a ten wd elements to jakiej narodowosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja wezme chyba 500 gb to szmat miejsca :smile:

Na pewno wystarczy Ci na bardzo dużo nagrań.

Co do poszczególnych dysków, które wymieniłeś, to się nie wypowiadam, bo nie śledzę na bieżąco parametrów i możliwości technicznych dysków. Swój dysk kupiłem ponad 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji 202e pisze ze obsluzy kazdy dysk z wlasnym zasilaniem,tzn . musi miec osobne zrodlo zasilania , a te bez tego jak piszecie tez obsluguje

Fakt, w instrukcji obsługi jest tak napisane, ale mimo to z tunerem tym współpracują również dyski 2,5-calowe zasilane z portu USB tunera. :) Sam mam taki właśnie dysk i Arivę 202E, o czym napisałem na poprzedniej stronie niniejszego wątku. Wszystko działa bez problemów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, kupilem dzis dysk 500 GB toschiba , dla arivy 202e , nagrywa i odtwarza normalnie , ale jest to dysk bez rzadnego wylacznika i on nonstop pracuje gdy jest podlaczony , mozna to jakos ustawic by byl wylaczony gdy nie nagrywam ani odtwarzam ? czy musi byc inny z wylacznikiem ? pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, nie ma takiej możliwości.

Ja, jeżeli nie mam zaplanowanego nagrywania, odłączam dysk od tunera (można skorzystać z opcji bezpiecznego usunięcia dysku USB).

Sprawdź, jak się zachowuje dysk, gdy całkowicie wyłączysz tuner (ja z tego nie korzystam, ponieważ z racji Multiroom'u, tuner mam wyłączany do trybu standby, czyli z aktywnym zegarem na wyświetlaczu, co oznacza że cały czas działa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...