Skocz do zawartości

TechniSat DigiCorder HD S2X Plus


mkaras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie DigiCorder HD S2X Plus. Nie stoi on u mnie, ale dostałem informacje,że przez prawie cały czas ,gdy jest on właczony i wyłączony ( zegar na wyświetlaczu ) dochodzi z jego wnętrza "szum" - tak to określił właściciel. Oczywiście słychać go tylko, jak się "przyłoży " ucho.Domyślam się,że "pracuje" dysk twardy. Ale przez prawie cały czas ? Nawet, jak jest wyłączony i nic się nie nagrywa ? Czy to jest normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podłączyć do mojego Technisata oraz drugiego tunera Golden Interstara GI-780 XSpeed podłączyć bezprzewodowy splitter Clone+. Zastanawiam się jednak czy wszystko będzie chodzić bez problemu i nie będę miał żadnych zwiech. Chodzi głównie o to, że oprócz Cyfry+, którą odbieram za pośrednictwem modułu Aston 2.20 mam jeszcze w moim Technisacie Cyfrowy Polsat oraz Telewizję Na Kartę w czytniku. Czy współpraca modułu Cyfrowego Polsatu ze splitterem Clone+ nie będzie powodowała jakichkolwiek zakłóceń w odbierze kanałów. Czy ktoś ma może podobną konfigurację i może podzielić się swoimi doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nabyłem dziś S2X Plus'a 160 GB Black i mam prośbę, pojawiły się problemy:

 

1) przycisk BACK (powrót etc.) na pilocie trzeba "dusić" do dna żeby zadziałał (proszę o potwierdzenie użytkowników).

2) Po wyszukaniu programów prawie na co drugim komunikat :"Brak sygnału" ręcznie wyszukany później łapie, (talerz fi 110cm, moduł Aston v 2.25, karta Cyfra+, poziom sat ok 70,jakość 9,4 dB), stary tuner łapie wszytsko ok (Pioneer 1430).

3) Automatyczna segregacja kanałów u mnie porażka (niektóre wyszukane po kilka razy, zapisane do listy nie działają więc wszystko trzeba ręcznie poprawiać).

4) Brak uprawien do odbioru dla kanałów za które płace i działają na starym tunerze (np: National Geo, Discovery,Superstacja).

 

Soft mam z lipca 2009 więc wiem że jest nowszy (nie chce na szybko zmieniać bo mysle o reklamacji), ogólnie szału nie ma, Pionek 1430 mial dobry obraz ale niestety brak HD.

 

Gorąca prośba do użytkowników S2X plus: czy jest jakaś możliwość żeby tuner sam wyszukiwał i ustawiał programy mniej więcej w kolejności jak tuner cyfry czy muszę posiedzieć w [beep] czasu i sam ręcznie poukładać, wyszukać itp. bo to mnie nie bawi.

 

Kupiłem też Clona+ ale nie zdążyłem nawet rozpakować więc nie odpowiem Ci Maris (jak będę miał czas to sprawdzę),

 

dzieki z góry za odpowiedź :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nabyłem dziś S2X Plus'a 160 GB Black i mam prośbę, pojawiły się problemy:

 

1) przycisk BACK (powrót etc.) na pilocie trzeba "dusić" do dna żeby zadziałał (proszę o potwierdzenie użytkowników).

= nie, to nie jest normalne.Czy tylko ten przycisk ?

2) Po wyszukaniu programów prawie na co drugim komunikat :"Brak sygnału" ręcznie wyszukany później łapie, (talerz fi 110cm, moduł Aston v 2.25, karta Cyfra+, poziom sat ok 70,jakość 9,4 dB), stary tuner łapie wszytsko ok (Pioneer 1430).

= nie wiem czy dobrze rozumiem, ale kilk(naście) programów znajduje ale trzeba ( transponder,polaryzacja itd ) wpisać ręcznie. Np. ESKA TV, TVS itd.

3) Automatyczna segregacja kanałów u mnie porażka (niektóre wyszukane po kilka razy, zapisane do listy nie działają więc wszystko trzeba ręcznie poprawiać).

Porażka ? Automat nie domyśli sie, jaka kolejność ułożenia programów Cię interesuje :D . Dla mnie to jeden z najważniejszych atutów tego dekodera- układanie własnych ( bo jest ich kilka ) list programów. Fakt, trzeba się trochę namęczyć,ale efekt jest dokładnie zgodny z naszymi założeniami. Z resztą układanie kolejności programów jest dziecinnie proste !

4) Brak uprawien do odbioru dla kanałów za które płace i działają na starym tunerze (np: National Geo, Discovery,Superstacja).

To nie wada dekodera ! Coś masz źle poustawiane ( notabene Twój zestaw/vide pn. 2/ jest OK ). Ja z Twoimi w/w programami nie mam żadnych kłopotów.

 

Soft mam z lipca 2009 więc wiem że jest nowszy (nie chce na szybko zmieniać bo mysle o reklamacji), ogólnie szału nie ma, Pionek 1430 mial dobry obraz ale niestety brak HD.

 

Vide: odpowiedź wyżej.

 

Gorąca prośba do użytkowników S2X plus: czy jest jakaś możliwość żeby tuner sam wyszukiwał i ustawiał programy mniej więcej w kolejności jak tuner cyfry czy muszę posiedzieć w [beep] czasu i sam ręcznie poukładać, wyszukać itp. bo to mnie nie bawi.

 

:smile: Żaden ( jak napisałem wyżej ) dekoder się nie domyśli

 

Kupiłem też Clona+ ale nie zdążyłem nawet rozpakować więc nie odpowiem Ci Maris (jak będę miał czas to sprawdzę),

 

dzieki z góry za odpowiedź :smile:

 

Śmignie

 

Biker, bez urazy, ale jest to bardzo dobry sprzęt ( szczere gratulacje ), którego się trzeba trochę pouczyć. Jak go opanujesz, to nie będziesz nawet myślał o alternatywie. Powodzenia i ccirpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten tuner mam od około 3 tygodni i jestem bardzo z niego zadowolony. Oczywiście zdarzyło mi się coś takiego jak zamrażanie obrazu na kanale Cinemax2 (nie wiem może winny był moduł Polsatu), ale tak poza tym do tej pory nie miałem z tym tunerem żadnych negatywnych przygód. Gdy chodzi o tworzenie list kanałów, to tu akurat trzeba się troszkę "napocić", ale jak się już je ułoży, to można się cieszyć tym tunerem. Zresztą tuner ma głównie służyć mi do bezproblemowego odbioru kanałów z instniejących platform na polskim rynku. I muszę powiedzieć, że jak na razie współpraca modułów Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu jest niemal że niezawodna. Szkoda tylko, że nie ma 3-ej kieszeni na moduł dostępu. Pooglądabym sobie Telewizję na kartę HD, ale widocznie nie można mieć wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ ernet : Dzięki za odpowiedź, wiem że za krótko "pobawiłem" sie sprzętem żeby go oceniać,z programami sobie poradze, troche mnie nerwy poniosły przez tego pilota, zaraz się wytłumaczę :smile:

 

Wymieniłem zakupiony zestaw bo okazał się lekko wadliwy i chyba potestowy z centrali (nie chce nikogo oskarżać),

 

krótko powiem: wiem że to moja wina bo nie sprawdziłem dokładnie przy zakupie, karton miał dwie "plomby", jedna nosiła ślady otwierania, pilot faktycznie wadliwy, brak folii na panelu przednim i widocznie zmatowiony panel, na dysku próby nagrywania,zaprogramowane kanały z astry i hotbirda (poprostu widać że testowany mocno). Ostatecznie wymieniłem na wersję z dyskiem 500 GB i tu już jest wszystko ok (no poza mała różnicą w kablu sygnałowym) :smile:

 

 

Proszę użytkowników S2X Plus 500GB o informację czy w zestawie mieli kabel HDMI czy SCART (Euro) ponieważ ja dostałem ten drugi a w katalogu jest napisane że ma być HDMI.. Do wersji 160GB podobno dają SCART (śmieszne w tej klasie sprzętu i za tą cene).

 

Zaktualizowałem soft, zauważyłem że doszło troche funcji, jednak nie ma dalej TechniLink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to najważniejsze,że dobrze sie skończyło. Napisz w jakim sklepie kupiłes ten dekoder. To, co dostałes jest niedopuszczalne ! Ja miałem folie na wyswietlaczu i pusty HDD. Żadnych zaprogramowanych programów. Ustawienia przeprowadzałem od początku. Trochę mnie zdziwiło,ze miałem aktualny soft... . Kabel był tylko EURO.Z wiarygodnych źródeł wiem,że niestety na TechniLink nie ma co liczyć.

Miłej zabawy ;-) W razie pytań-pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od niedawna jestem (wreszcie) posiadaczem Technisata. Szczerze mówiąc jestem bardzo z tunera zadowolony. Zastanawia mnie natomiast kilka rzeczy.

1) Próba automatycznego wyszukania kanałów albo wyszukiwania według satelitów (Hot Bird i Astra) zawsze kończyła się brakiem pewnych programów, np. TVP Info. Szukałem wstępnie zdefiniowanej listy transponderów żeby ewentualnie skorygować ich parametry ale takiej nie znalazłem. Musiałem więc ręcznie przeszukiwać każdy transponder. Dopiero wówczas pojawiły się wszystkie kanały. Czy jest sposób aby jakoś ten proces uprościć?

2) Jak w tym tunerze działa timeshift? Z tego co zauważyłem, zaczyna on działać dopiero w chwili zatrzymania audycji przyciskiem pauzy. OK, wszystko fajnie ale nie mogę się wówczas cofnąć do wcześniejszego materiału sprzed zapauzowania. Innymi słowy, oglądając np. mecz, nie mogę ponowne obejrzeć pięknie strzelonej bramki jeśli wcześniej tego meczu nie nagrywałem albo nie zatrzymałem na pauzę. Czy tak tu timeshift ma działać czy też ja coś robię nie tak?

Po za tym tuner jest naprawdę rewelacyjny. Obsługa intuicyjna, bardzo dobry obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @kkuba, teraz już wszystko wiem. Troszkę się rozczarowałem takim działaniem timeshiftu ale cóż, tak być widać musi.

 

Edytowane 02.12.2010, godz. 20:10

 

Mam jeszcze dwa pytania:

1) Czy jest możliwa zmiana nazwy kanału na liście? Nie znalazłem takiej opcji więc przypuszczam, że nie ale wolę zapytać :)

2) Jakie parametry najlepiej ustawić dla ładowania EPG dla Cyfry+? W tej chwili ustawiłem na Canal+, czy tak może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieranie EPG mam ustawione na tp 10892 i szczerze mówiąc jakoś dziwnie z tym jest. Na niektórych kanałach jest, na innych nie ma... Odbiornik mam w wersji S2X Plus z najnowszym oprogramowaniem.

I jeszcze jedno pytanie - czy jest jakaś rada na krzaczki w EPG wyświetlane zamiast polskich liter w przypadku stacji, które takowe nadają? Zauważyłem to ostatnio na VIVA Polska ale sprawdzę jeszcze dokładniej na innych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odnośnie listy kanałów, to można wyszukać wszystkie programy z satelity np HotBird 13E i potem posegregować je według listy operatorów, wybiera się wówczas np operator cyfra+. Wtedy wszystkie kanały cyfry+ są wyodrębnione z kompletnej listy. Wówczas dodaje się naraz całą paczkę cyfry do listy ulubionych, trwa to dosłownie chwilkę i lista jest gotowa. Mam digicordera HDS2X Plus od roku i jestem z niego bardzo zadowolony, polecam, warty swojej ceny. Moja konfiguracja to: Technisat Digicorder HDS2X Plus 160GB, moduł AstonCrypt 2.23 z kartą cyfry+, w drugim slocie moduł Moduł Viaccess CI NP4 z kartą Dorcel Elite oraz przewodowy spliter WireLink. Wszystko bardzo ładnie śmiga. Obraz jest bardzo czysty, na kanałach HD jest kryształ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Pobieranie EPG mam ustawione na tp 10892 i szczerze mówiąc jakoś dziwnie z tym jest. Na niektórych kanałach jest, na innych nie ma... Odbiornik mam w wersji S2X Plus z najnowszym oprogramowaniem.

I jeszcze jedno pytanie - czy jest jakaś rada na krzaczki w EPG wyświetlane zamiast polskich liter w przypadku stacji, które takowe nadają? Zauważyłem to ostatnio na VIVA Polska ale sprawdzę jeszcze dokładniej na innych kanałach.

 

Mam dokładnie to samo, EPG dziwnie się ściąga. Potrafi np. na Canal+ pobrać dane na za kilka dni, a na 4h do przodu muszę czekać kilkanaście minut na aktualizację.

Canal+ Film HD - idealnie, wszystko odczytuje się b. szybko.

Kiedyś działało to lepiej, pewnie Cyfra+ coś dziwnie nadaje i soft Technisata nie nadąża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojawił się pewien problem. Nie wiem czy to wina tunera czy konwertera. Otóż wczoraj podczas przeskakiwania po kanałach nagle pojawił się brak sygnału i to na wszystkich kanałach. Taka sytuacja trwała gdzieś około 5 minut. Potem sygnał powrócił. Co ciekawe na drugim telewizorze i drugiej antenie, sygnał w tym czasie był. Podobnie było kilka dni temu, tyle że wówczas po włączeniu na dany kanał po 10-15 sekundach pojawiał się sygnał. Mam nadzieję, że nie jest to żadna usterka głowicy. Czy ktoś z Was może miał podobny problem z tym tunerem. Ogólnie tuner - rewelacja, jak dla mnie. Ale martwi mnie to co, zauważyłem w ostatnich dniach z tą utratą sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to sprawa zakłóceń które zawsze na wiosnę i jesień mają wpływ na odbiór satelitarny

Tylko, że jak napisałem wyżej na drugiej antenie sygnał w tym czasie był. Też tak przez moment pomyślałem, ale jeśliby tak było, to zakłócenia powinny dotyczyć wszystkich anten satelitarnych (jeśli się nie mylę) a nie tylko jednej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...