Skocz do zawartości

TechniSat DigiCorder HD S2X Plus


mkaras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. Ostatnio wgrywałem do mojego Technisata poprzednią wersję softu i niestety utraciłem wszystkie ustawienia listy kanałów. Czy można je jakoś zapisać, ażeby w przypadku zmiany softu nie utracić tych ustawień, bo musiałem się sporo napracować, żeby sobie wszystko poustawiać po swojemu. Tak na marginesie chcę dodać, że nieszczęsny moduł CAM Cyfrowego Polsatu był sprawdzany na dwóch innych tunerach i "klatkowanie" Polsatu HD i Polsatu Sport HD również w nich występowało. Wymieniono mi moduł CAM, ale niestety na nowym module objawy opisywane w tym wątku przeze mnie, nadal występują. Już nie mam pomysłu, co może być tego przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wydaje się więc być prosta - odkąd CP dołączył Conax do swoich kanałów, moduł zaczął mieć problemy. Ja też do CP dzwoniłem ale oczywiście mnie olali mówiąc, że to wina modułu itp. Ja problem rozwiązałem w ten sposób, że przestałem korzystać z oferty CP (miałem prepaid Mini HD), a bez TVN HD i Polsat HD jakoś przeżyję choć wiem, że to nie jest oczywiście rozwiązanie :)

Co do eksportu listy kanałów to nie wiem czy jest to możliwe, wydaje mi się, że chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też do CP dzwoniłem ale oczywiście mnie olali mówiąc, że to wina modułu itp.

No właśnie dlatego wymieniłem m.in. moduł. Tylko, że na nowym module mam te same kwiatki. Nie ma jak widać na to rady. Można znowu zgłosić uszkodzenie modułu, ale pytanie, czy Cyfrowy Polsat tak bez końca zechce mi te moduły wymieniać i czy w końcy uda mi się trafić na odpowiedni moduł, jeśli oczywiście założymy, że winny jest faktycznie moduł CAM, bo teraz to już nie jestem taki do końca pewien, że winny jest jednak moduł. Ale przyczyny po stronie konwertera, anteny jak i tunera też wykluczyłem, bo na innych tunerach i zestawach antenowych zaobserwowałem to samo. Zastanawiam się, czy wpływu na to nie ma dodanie systemu kodowania Nagravision (1861). A z tą utratą własnych ustawień przy zmianie softu to kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Maris: do zgarywania listy kanałów z odbiornika możesz użyć programu techniport - nie wiem dlaczego w zakładce dotyczącej modelu hds2xplus nie ma tego programu, jak wybierzesz samego hds2 to masz ten program - przetestuj czy u ciebie będzie działał, potrzebny kabel rs232 - przedłużacz z jednej strony wtyczka męska a z drugiej żeńska.

pozdrawiam

PS. rzeczywiście w liście dostępnych odbiorników nie ma twojego hds2xplus ale spróbuj z ustawieniami hds2 może lista się da zgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maris spróbuj w poniższy sposób:

 

Tworzymy swoją listę (w dekoderze), następnie wrzucamy na pendrive pusty plik dbdump (bez rozszerzenia), podłączamy pena do odbiornika, następnie cała baza danych zostaje zapisana na pendrive w postaci pliku database.cdp . Wszystkie ustawienia wraz z listą mamy w jednym pliku.

W momencie gdy lista została wykasowana możemy spowrotem skopiować database.cdp na pendrive, następnie zamienić nazwę pliku (tego bez rozserzenia) na nazwę dbload i baza danych zostanie skopiowana do odbiornika.

 

 

Mam nadzieję że to info się przyda :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zauważyłem w moim DigiCorderze pewną przypadłość. Otóż, podczas przełączania kanałów (nie dzieje się tak zawsze, ale czasami), gdy mam obok siebie kanał SD i HD, to po przełączeniu z kanału HD na kolejny kanał SD tracę sygnał, tzn. tak jakby odłączono mu LNB. Muszę wówczas wyłączyć tuner i włączyć go ponownie, żeby wszystko wróciło do normy. Dzieje się tak od czasu do czasu i zawsze podczas przełączania z kanału HD na kanał SD. Czyżby tuner miał problem z przełączaniem się sygnału z DVB-S2 na DVB-S. Czy ktoś z Was w przedmiotowym modelu zauważył podobny problem. Czekam na ewentualne odpowiedzi i diagnozę - jaka może być tego przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja zauważyłem. Na przestrzeni ostatniego tygodnia nawet dwa razy. Wcześniej też mi się to raz zdarzyło ale wtedy się tym nie przejąłem zbytnio. Teraz troszkę mnie to zaniepokoiło i będę musiał się temu problemowi przyjrzeć. Tym bardziej, że występuje on bardzo nieregularnie i bywa tak, że mogę przełączać HD->SD->HD->SD itd. i nic się nie stanie, wszystko będzie działać bezproblemowo. Przyjrzę się jeszcze temu problemowi i jeśli coś mi się uda ustalić, podzielę się swoimi spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzieliście nową stronę Technisata? Digicordera HD S2, HD S2X już tam w ogóle nie ma w dziale pobierania softu (technisat.pl)!

Producent ewidentnie zarzucił utrzymanie softu (tak się szanuje klientów, którzy wywalili ponad 2 tys zł).

No i ta mowa strona to katastrofa pod względem ergonomii i zastosowanych rozwiązań, chyba to jakiś student zrobił na kolanie (zwłaszcza wyszukiwarka softu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą w stu procentach. Nowa strona internetowa Technisata - porażka. Mam nadzieję, że ta strona będzie jeszcze rozbudowana, ale fakt jest faktem. Ostatni soft do przedmiotowego modelu ukazał się 18.06.2010. Od prawie półtora roku firma nie wypuściła żadnej nowej wersji softu, a o takową aż się prosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie mam siły. Wcześniej "klatkowały" mi tylko Polsat HD, Polsat Sport HD i AXN HD. Wczoraj zauważyłem, że "klatkuje" mi też HBO HD. I co ciekawe, HBO HD odbieram za pośrednictwem modułu Aston 2.20, a więc jako abonent Cyfry+. Do tej pory myślałem, że wina tkwi w module Cyfrowego Polsatu, ale po wymianie modułu problem nie ustąpił. Teraz HBO HD "klatkuje" i to w dodatku, dekodowane przez moduł Aston. Co ciekawe Polsat HD, Polsat Sport HD i AXN HD potrafią "klatkować" raz na kilkanaście minut a HBO HD "klatkuje" co kilka sekund, z tym, że są to "klatkowania" dosłownie sekundowe. W każdym bądź razie oglądać HBO HD się nie da. Problem chyba jednak tkwi w tunerze, który chyba nie potrafi poradzić sobie z FEC 2/3 na częstotliwości z której nadawane są wyżej wymienione kanały. Wszystkie kanały HD z innych częstotliwości są nadawane z wyższym FEC, jedynie z transpondera Cyfrowego Polsatu są nadawane z FEC 2/3. Technisat jednak w ogóle na to nie reaguje i ani myśli coś z tym zrobić. Wydałem ponad 2 tys. na tuner i co, mam teraz wydać kolejne 2 tys. na inny tuner. Antenę mam ustawioną bardzo dobrze. Na wyżej wymienionej częstotliwości poziom sygnału mam "100-101" a jakość sygnału mam 10,4 dB. Nie wiem, co robić. Co mi po takim HD, którego się nie da oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam S2X Plus z następującą kombinacją:

Slot górny: Aston 2.22. + karta Cyfra+ pakiet CANAL+ START

Slot dolny: modu POLSAT 1.07.014 (904592R10) - max pakiet Polsatu z Familijny HD + HBO + CINEMAX itp

Rozdzielczość HDMI na sztywno 720p.

W tunerze ostatni soft, jaki był dostępny.

No i zero zacinania na Polsacie, HBO...???

Może wam się zanadto grzeją te moduły i spróbujcie lekko otworzyć klapkę, aby było lepsze chłodzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeprowadziłem dzisiaj testy na Polsat Sport HD - górny slot moduł Aston z canal+start, dolny slot moduł Cyfrowego Polsatu i rzeczywiście podczas oglądania boksu na PS HD przez dwie godziny dwa razy wystąpiło klatkowanie, z tym że ja mam HDS2 ale bez plusa.

Znając wsparcie Technisata to bardziej bym się spodziewał zmiany parametrów transmisji tych kanałów niż jakich kolwiek poprawek pod polskiego użytkownika.

pozdrawiam

 

PS. Na innym odbiorniku Golden Media Unibox tego zjawiska nie zaobserwowałem jak narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem na wszyskich kanałach,przyczyna nieznana, wyłaczyłem tuner , wyjałem kartę z modułu, i po 30 minutach klatkowanie znikneło, do dziś tuner chodzi bez problemu. Aston 2.23, pakiet HD multi Optimum.Dodam że mam też tunery Sagem HD, oraz Ferguson Ariva Hd, na tv Sony Led najlepszy obraz jest w Technisacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja miałem podobny problem z klatkowaniem kanałów HD. W moim akurat przypadku winny okazał się być konwerter. Miałem wówczas monoblock twin, a Technisat był podłączony tylko jednym kablem bo drugi szedł do innego pokoju, do innego dekodera (białego nboxa). Kiedy na nboxie oglądało się telewizję lub kiedy był w standby, kanały (jak właśnie HBO HD) bardzo klatkowały. Kiedy nboxa odłączałem od prądu, odbiór na Technisacie wracał do normy. Wymieniłem konwerter na Inverto Black monoblock quad dzięki czemu mam już podłączone dwa przewody. Pozostałe dwa idą do dekodera C+. Generalnie od wymiany konwertera żaden kanał HD już nie klatkuje. Klapkę mam zamkniętą i używam dwóch modułów - Aston 2.23 w górnym slocie i nCam HD w dolnym) i wszystko działa jak należy. Dodam jeszcze, że siła sygnału z tp. z HBO HD to 65, jakość - 9,6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne potwierdzeie o klatkowaniu kanałów Polsat HD i Polsat Sport HD z tp. 12265 na Technisacie HDS2 (bez plus) z modułemCP od mojego kolegi z pracy.

Ja koło weekendu wymienię konwerter chociaż teoretycznie posiadam dość dobry konwerter Maximum SF100 i będę dalej testował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymianę konwertera sobie daruj. Ja wymieniłem konwerter na Inverto Ultra i nic to nie pomogło. Wkładałem moduł Cyfrowego Polsatu do Golden Interstara GI-S 980 i tam tego problemu nie było. Przyczyna musi tkwić we współpracy modułu Cyfrowego Polsatu z naszymi tunerami. Ja mam akurat wersję z X i ten sam problem. Co ciekawe przypadłość ta dotyczy tej konkretnej częstotliwości, więc albo soft DigiCordera nie radzi sobie z kanałami HD nadawanym z FEC 2/3 albo nie radzi sobie z modułami Cyfrowego Polsatu w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. W piątek oglądałem na HBO HD film "Zamiana" i "klatkowało" non-stop przez cały film. Z tym że, wcześniej HBO HD chodziło bez problemu. Muszę jeszcze poobserwować HBO HD, bo jak mówię, wcześniej problem dotyczył tylko kanałów Cyfrowego Polsatu + AXN HD. W piątek przypadłość pojawiła się na HBO HD, z tym, że był to inny rodzaj "klatkowania", tzn. były to klatkowania sekundowe, potem 2-3 minuty obraz był normalny i dalej "klatkowanie" i w tak w kółko. Z kolei na Polsatach "klatkowanie" występuje co kilkanaście minut i trwa po ładnych kllka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Mam od niedawna Technisaat digicorder HD S2 PLUS Mediaport dziala elegancko po podlaczeniu bezposrednio kablem tuner komputer kopjuje nagrania z dysku tunera na kompa elegancko ale program Techniport nie dziala z tym tunerem ? jaki program uzyc do zgrywania listy z tunera na komputer po USB to wiem jak i to dziala ale po rs?

Ten tuner rewelacja obraz daje SD jest jak HD na mojej plazmie mialem sporo tunerow ale ten naprawde rewelacja.Brakuje mu tylko czytnikow kart zeby byly wielosystemowe

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, musisz próbować zgrać listę przez Techniporta za pomocą kabla tzw. przedłużacz rs232 (z jednej strony wtyk męski a z drugiej żeński).

Mi sięraz udało zgrać a innym razem nie - ogólnie jest to dość chimeryczne.

Nie słyszałem o innych programach do zgrywania list z Technisata - niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

@WilkuTVSAT Techniport przez rss nie wspolpracuje z tym tunerem mam TECHNISAT DIGICORDER HD S2 PLUS łaczy sie z dekoderem i sciaga liste ale jej nie zapisuje .

Poczytalem temat u mnie kanały HD nadawane z cyfrowego polsatu jak i pozostale dzialaja OK nie moge sie do niczego przyczepic .Jak pisalem w poprzednim poscie obraz rewelacja SD wygladaja jak HD.chyba nie ma na rynku tunera ktory daje lepszy obraz .Przydaly by sie czytniki wielosystemowe i opcja wylaczenia komunikatow z modułow.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...