Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

@krito zapisz sie do PIS manipulancie..... Nke liczy bez aktywacji, bez dekodera, i bez abonamentu podczas gdy w TNK HD pisze o dekoderze za 400zł i oczywiscie nie zajaknie sie 3 miesiacami "abonamentu' w tej cenie. Nie mowiac juz o tym iz owe dekodery z TNK HD bedzie mozna ZAWSZE sprzedac za

pare zlotych gdy sie znudzi. Podczas gdy za pozyczonego nrecordera mozna dostac kare za zgubione elementy.

 

Zapomnial tez iz poki co jest to najtanszy tuner DVB-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W wyniku wszechobecnych tu komentarzy drwiących z oferty TNK HD i zachwycających się ofertą konkurencji pozwoliłem sobie na porównanie oferty TNK HD z innymi operatorami TV cyfrowej (pomijając oczywiście promocje, szczególnie te dostępne dla przedłużających umowę) i tak wg mnie należy sobie odpowiedzieć na takie pytania:

1.Co otrzymujemy w cenie 19,90 w ofercie TNK HD - a co u konkurencji?

2.Jakie programy HD możemy oglądać i w jakiej cenie?

3.Czy warto zapłacić za dekoder TNK HD 299 złotych?

 

Ad.1.

POLSAT CYFROWY” – tu w tej cenie otrzymujemy pakiet Mini Max a w nim 14 kanałów:

TVP1,TVP2, TVP INFO, TV4, POLSAT, TVN, TVN7, POLSAT 2, POLSAT CAFE, POLSAT PLAY, POLSAT NEWS, POLSAT FILM, POLSAT SPORT, JIM JAM POLSAT.

Elementem wyróżniającym tą ofertę jest obecność TV Polsat (nigdzie u konkurencji nie znajdziemy tego programu). Ogólnie pakiet składa się z podstawowych polskich programów plus część autorskich programów Polsatu.

 

CYFRA PLUS” – oferuje nam pakiet POWITALNY + a w nim 13 kanałów:

TVP1,TVP2, TVP INFO, TV4, TVN, TVN7, KUCHNIA TV, DOMO, PLANETE, RELIGIA TV, MINI MINI, ZIG ZAP.

Ogólnie bardzo słaba oferta składająca się z podstawowych polskich programów oraz kilku dodatkowych niestety raczej nie grzeszących dużą oglądalnością.

 

N” – u tego operatora natomiast w proponowanej cenie nie zobaczymy NIC! W ogóle strategia wpędzania tu klienta w coraz to wyższy próg cenowy jest wg mnie strasznie wkurzająca bo tak: po pierwsze pakiety są tak skonstruowane, żeby w każdym umieścić choć jeden program na którym nam zależy (skąd np. w pakiecie „style moda muzyka” kanał Discovery investigation??) a po drugie skacząc tak po 16 zł. Jak nic lądujemy płacąc 54 zł. i to w promocji. I co z tego, że programów mnóstwo skoro kasy już wcale nie mało a przecież od tego wychodzimy – chcemy oglądnąć dobre programy w przystępnej cenie...

 

TNK SD – w tej ofercie w zależności od czasu na jaki zdecydujemy się doładować konto za miesięc zapłacimy od 10 do 20złotych. Przy doładowaniu na rok będzie to 13 złotych/m-c a więc należało by pamiętać, że już po miesiącu od zakupu karty z dekoderem lub karty (m-c lu 6 m-cy) czeka nas kolejny wydatek w granicach 156 do 240 złotych (doładowanie na dwa lata). Dla osób, którzy twierdzą, że jednorazowy wydatek w TNK HD jest zbyt duży to chyba cenna informacja. Tak czy owak w pakiecie znajdziemy 17 programów:

TVP1,TVP2, TVP INFO, TV4, TVN, TVN7, RELIGIA TV, TVN24, N SPORT, TVN TURBO, TVN STYLE, TVN CNBC BIZNES, TVN METEO, TVP SPORT, DISNEY CHANNEL, DISCOVERY CHANNEL, KINO POLSKA

Pakiet ten już na pierwszy rzut oka (porównanie ilościowe) wydaje się być najlepszym wyborem – oferuje nam bowiem większą ilość programów w dodatku za mniejsze pieniądze. Dokładniejsze zapoznanie z ofertą jest jeszcze korzystniejsze bo łatwo dostrzec, że oprócz klasycznych programów otzrymujemy również coś co konkurencja ma dopiero w wyższych pakietach (np. m.in. DISCOVERY). Nie należy również zapominać, że programy autorskie ITI zdobyły sobie również wielką popularność.

 

"TNK HD" – oferta ta podzielona została na dwa pakiety, pierwszy z nich (domowy HD) zawiera w sobie programy znane z TNK SD (bardzo dobra oferta) rozszerzony o:

TVN HD, DISNEY XD, DA VINCI LEARNING, AXN, WOJNA I POKÓJ, ESKA TV, EURO SPORT,

nie licząc powielonego TVN w HD w tym pakiecie otrzymujemy 22 programy. W związku z tym, że mało który posiadacz TNK SD opłaca telewizję z góry za dwa lata bo to już nie małe pieniądze – 240 zł. realnie patrząc różnica w cenie za pakiet TNK SD a TNK HD wynosi 6 złotych/m-c a więc czy to jest duża różnica za pięć dodatkowych programów o całkiem niezłej oglądalności?? Przecież ileż to razy posiadacze TNK SD pisali, że chcieli by w ofercie np. AXN lub Euro Sport?? Chyba nie myśleli, że dostaną to za darmo??

 

Ad.2.

Każda platforma cyfrowa w inny sposób oferuje nam programy HD. W „N”ce chcąc zgromadzić programy HD musimy zdecydować się na zakup wszystkich pakietów, gdyż w ich ofercie kanały HD zostały sprytnie rozsypane po wszystkich pakietach. POLSAT CYFROWY daje nam większą swobodę dokupienia dodatkowych kanałów HD pojedynczo lub bardziej opłacalnie w małym pakiecie „Pakiet dodatkowy HD” Proponuję zwrócić uwagę na jego zawartość, gdyż jest bardzo podobny do pakietu „Domowy HD Premium” z TNK HD. Jest on jednak uboższy i zawiera mniej programów a kosztuje 15 złotych a więc nie dużo mniej od oferty TNK HD za 19,90. Nadmienić również trzeba, że można go dokupić dopiero do pakietu Familijnego za 37,90. Bardzo podobną strategię dystrybucji programów HD prezentuje CYFRA + tam za dodatkowy pakiet „HD MIX”, również uboższy od tego z TNK HD musimy zapłacić 24,90! Czy więc oferowany w TNK HD pakiet 10 programów HD za 19,90 jest rzeczywiście drogi?? Wg mnie NIE. Trzeba również nadmienić, że nie są to programy dodane tam na tzw. ilość tylko prezentujące wysoki poziom i dużą oglądalność. W jakiej ofercie możemy też mieć tak zróżnicowany wybór programów (dla każdego i w każdym wieku) zawierający tyle programów HD za 39,80 ? Odpowiedź prosta - w żadnej!

 

Ad.3.

Celowo w pytaniu o dekoder napisałem cenę 299 złotych, gdyż przeciwnicy tej oferty sprytnie zawyżają jego cenę o cenę karty i jeszcze jakieś dwa złote chyba z kosmosu. Krytykowanie tego odbiornika jest wg mnie zupełnie bezzasadne. Myślę, że nie warto porównywać tego odbiornika do odbiorników z innych platform oferowanych na zasadzie dzierżawy bo to zupełnie inna bajka. Fakt jednak niezaprzeczalny, że po uruchomieniu wszystkich możliwości nie będzie on miał powodów do wstydu (zresztą chyba już nie ma) Można go więc porównać np. do dekodera znanego z TNK SD. Po pierwsze nawet po zaprzestaniu opłacania pakietów w ręku zostaje nam znacznie więcej niż zostawało przy ofercie TNK SD. Nie zapominajmy bowiem, że dekoder TNK SD nie dorastający nawet do pięt swojego kolegi z TNK HD sprzedawał się jak ciepłe bułeczki a przecież różnica w cenie wcale nie jest tak duża (100 zł. choćby za samo DVB-T to naprawdę mało). Do czego to niby można wykorzystać tenże dekoder z TNK SD?? Ktoś by powiedział, że w nim nawet nie płacąc można oglądnąć oprócz kanałów FTA np. TVP1, TVP2, TVN, TVN7 czy Religie - no dobrze ale czy po uruchomieniu DVB-T nie będziemy mieli tego również w dekoderze TNK HD - otóż tak i nawet więcej. Powiem więcej - w ofercie TNK SD, "kanały bez opłat dla kart aktywowanych po 31 marca br. pozostają aktywne przez okres ważności doładowania oraz 12 miesięcy po jego wygaśnięciu, nie dłużej jednak niż do upływu okresu ważności oferty. W praktyce oznacza to, że po upływie okresu ważności doładowania, klient będzie mógł oglądać 5 podstawowych kanałów tylko przez 12 m-cy, a jeśli chciałby nadal je odbierać, musiałby ponownie doładować kartę, chociażby na 1 m-c za 20 zł." (źródło: https://satkurier.pl). Sytuacja taka w odbiorniku pełniącym również funkcję DVB-T raczej nie będzie już miała miejsca.

 

PODSUMOWANIE

Podsumowując uważam, że oferta TNK HD jest bardzo dobra zarówno dla użytkowników chcących skorzystać tylko z oferty SD jak i tych, którzy zainteresowani są dużą różnorodnością programów i bogatą ofertą HD (sport, muzyka, podróże, film itp.) za nie wygórowaną cenę. W żadnej innej ofercie nie możemy również z tak dużą łatwością przeskakiwać od nie płacenia poprzez pakiet podstawowy za 19,90 w której każdy coś znajdzie dla siebie po kanały premium za kolejne 19,90. Zastosowanie w odbiorniku DVB-T to strzał w dziesiątkę. Trzeba np. pamiętać, że w wielu gospodarstwach domowych funkcjonuje kilka odbiorników TV i raczej nie każdego będzie stać na wymienienie wszystkich na te z DVB-T MPEG4 – wtedy i za kilka lat nasz dekoderek nie pójdzie w odstawkę. Może i znajdziemy większą ilość programów u konkurencji ale należało by spytać za jaką cenę?? Ceną też jest konieczność podpisywania umowy, czyli wiązania sobie pętli na szyi zmuszającej nas do płacenia co miesiąc. Zdaje sobie sprawę, że konkurencja stosuję różne promocję ale nie wprowadzają one aż tak istotnej różnicy, żebym sobie tą pętlę na szyi wiązał. Nie mówiąc już o fakcie, że podpisując umowę w promocji trzeba pamiętać o wypowiedzeniu na czas bo jak się zapomnimy to rachunek po zakończeniu promocji potrafi zabić nie jednego twardziela. Fakt parowania dekodera z kartą uważam, że może nie najlepszy ale na pewno nie odstraszy klientów do kupowania tej oferty (szczególnie po wprowadzeniu modułów). Jakoś nikt dziś nie narzeka, że POLSAT pracuje tylko na swoich modułach i też sparowanych a wręcz przeciwnie wielu użytkowników zakupiło moduł za 199 złotych, żeby móc uruchomić np. pakiet Mini Max właśnie za 19,90. W związku z tym, że jestem zwolennikiem tej oferty nie będę już wymieniał a jej ocenę na podstawie tekstu pozostawiam użytkownikom.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzedaży? Jak mam być szczery nie widziałem jeszcze zestawów w sklepie. Byłem w ciągu ostatniego tygodnia w Media Markt (jedyny ślad TNK HD to ulotki umieszczone przy zestawach TNK SD), Euro RTV czy w marketach sprzedających normalnie TNK SD. Mijałem parę APS n-ki i nigdzie też nie było śladu. Podobno są reklamy w telewizji, ale nie udało mi się na nie natrafić.

 

 

W EURO AGD w Arkadach Wrocławskich w sobotę były sam osobiście oglądałem... na pudełkach są dwie ceny jedna 299 zł. cena dekodera a obok druga 99 zł. cena startera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
KaDet

Po co te [beep]ny...

 

Po pierwsze nie są to [beep]ny - [beep]ny wiążą się z wysiłkiem a Ja nie musiałem się tu zbytnio męczyć, żeby przedstawić fakty. Po drugie - zdaje sobie sprawę, że może Cię irytować, że nie potrafisz pisać konkretów a także uzasadnić swój punkt widzenia. Twoje wypowiedzi są mniej merytoryczne od moich a przepełnione dziecięcą agresją. Po trzecie być może Ty nie przeczytasz tego co napisałem ale ktoś może być zainteresowany więc powstrzymaj się z pisaniem komentarzy "na ilość".

 

P.s. Oboje wiemy, że sam to przeczytałeś bo gdybyś nie przeczytał nie wiedział byś czy się ze mną zgodzić czy nie. A więc jak to nikt skoro już jeden jest...

 

Pozdrawiam innych użytkowników forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy w media expert mieli 2 dekodery w zasadzie jeden chyba byl zamowiony drugi wzialem ja podejmujac jednoczesnie ostateczna decyzje odnosnie rezygnacji z enki z koncem miesiaca. Mimo kosztu 400 zl za TNK wole kupic ten sprzet i nie wiazac sie z N umowa. Zawsze jak mi nie bedzie potrzebny to moge oddac mamie ktora sobie zainstaluje we Wloszech. Wczesniej miala TNK SD ale ze wzgledu na zmiane miejsca zamieszkania antena zostala na dachu a dekdoer SD zostal sprzedany. Jak zdecyduje sie zawiesic nowa antene to z pewnoscia bedzie zadowolona. Porownalem do oferty za 9,9zl polsatu i za 19,90 . No i ta umowa na 29 miesiecy zmusila mnie jednak do wyboru TNK HD. Narazie ja skorzystam bo obejrze Mistrzostwa Swiata pozniej sie zastanowie co robic. Sam dekoder sprawia dosc mile wrazenie podczas uzywania. W ciagu 2 pierwszych godzin zdarzyl sie dwa razy zawiesic dosc powaznie. Pomoglo tylko wyciagniecie zasilacza z pradu. Zobaczymy jak sie bedzie sprawowal we wrzesniu jesli bedzie obiecany nowy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja przeczytałem post KaDeta i uważam, że jest bardzo obiektywny i napisał bardzo dobre porównanie różnych opcji jakie są na rynku. Wyraźnie podkreślił odpowiednie różnice, jak w przypadku programu Polsat oraz przypomniał o bardzo ważnej sprawie w przypadku umów, a chodzi mi o rezygnację z nich. Każda promocja, która jest obecnie oferowana w cenie około 50 zł, po skończeniu umowy staje się automatycznie drogim pakietem powyżej nieraz nawet stu złotych. Zanim napisze się wypowiedzenie umowy to często trzeba zapłacić z dwa lub trzy takie abonamenty. Oczywiście, można sobie zapisać, że tego dnia i tego rezygnujemy, ale dobrze każdy wie, jak to jest. Umowa to umowa, jeżeli kryzys finansów przyjdzie, to trzeba dalej płacić i nikt nie zlituje się.

 

Niektóre osoby bardzo często piszą, że TNK HD mało kto kupuje, ale czy macie jakieś oficjalne dane z terenu kraju? Przecież od przedstawienia oferty minęło dwa tygodnie, czy po takim okresie może spodziewać się sprzedaży paru tysięcy egzemplarzy? Faktyczna promocja tego produktu przecież rozpocznie się 1 września i jest to wyraźnie podkreślane przez ITI. TNK HD ma pewną swą cenę, zanim ludzie zastanowią się i postanowią kupić, to trochę czasu upłynie. Skąd ludzie mają wiedzieć o tym produkcie, jeżeli nie był reklamowany na szeroką skalę?

 

Jeszcze taka drobna uwaga jeżeli ktoś chciałby wyrównanie pakietów z wersji HD do SD, czyli w TNK SD doszłyby programy z pakietu domowego, to czy te osoby zgodziłyby się na płacenie 19.90 zł miesięcznie za taki pakiet, jak jest to w wersji HD (nawet jeżeli kosztowałoby to utratę rabatu 10 zł na msc, który niektóre osoby posiadają)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYFRA PLUS” – oferuje nam pakiet POWITALNY + a w nim 13 kanałów:

TVP1,TVP2, TVP INFO, TV4, TVN, TVN7, KUCHNIA TV, DOMO, PLANETE, RELIGIA TV, MINI MINI, ZIG ZAP.

Ogólnie bardzo słaba oferta składająca się z podstawowych polskich programów oraz kilku dodatkowych niestety raczej nie grzeszących dużą oglądalnością.

W Powitalnym+ jest jeszcze Ale Kino!, które rozkłada wszystkie kanały filmowe w innych tanich pakietach na łopatki.

Moim zdaniem oferta TnK jest do przyjęcia, jednak określiłbym ją jako "mało dostępną" ze względu na jedynie słuszny dekoder. I jak pisałem wcześniej dopóki się to nie zmieni z oferty nie skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie dzisiaj odebrałem dekoder TNK HD z kartą. W piątek będę wymieniał konwerter ze standardowego na quad, ale dziś dla testów podłączyłem dekoder w drugim pokoju i aktywowałem kartę. Karta się aktywowała, ale coś jest nie tak z kanałami. Dużo kanałów pokazuje brak sygnału, ale to raczej kwestia wyregulowania anteny, bo ostatnio znikło mi kilka kanałów FTA min. 4fun.tv.

 

Co najdziwniejsze to fakt, że zestaw ma mieć dostęp do pakietu Domowego HD i Prestiżowego, a na niektórych kanałach miałem komunikat brak dostępu do wybranego kanału. kanał nie znajduje się w wybranym pakiecie. Tak jest np. na nSport, Eurosport, Discovery Channel, Discovery HD Showcase, TVN Turbo i innych, które powinny być w pakietach Domowym HD i Prestiżowym HD. Przecież powinienem mieć je przez 3 miesiące. Natomiast z tego co pamiętam, to był chyba kanał Foxlife HD, którego nie powinno być w TNK HD.

 

Nie podłączałem dekodera do internetu, czy to jest przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W Powitalnym+ jest jeszcze Ale Kino!, które rozkłada wszystkie kanały filmowe w innych tanich pakietach na łopatki.

 

To prawda, nie miałem na celu pominięcia tego kanału - na pewno go przeliczyłem bo podana przeze mnie ilość się zgadza.

 

Grom - mi się wydaje ze TNK SD to opcja bardzo często brana na "działkę" gdzie ktoś chce mieć tych 5 programów gratis po okresie ważności karty. Koniec off topu.

 

Jak już pisałem wcześniej wg informacji jaką można przeczytać tu: https://satkurier.pl/news/53058/tv4-na-8 ... h-tnk.html oraz na stronie TNK z tymi 5 programami gratis po okresie ważności karty nie jest już tak różowo. Szczęście mają posiadacze kart aktywowanych przed 31 marca. Osoby, które aktywowały karty później mają już ściśle określony termin do końca ważności oferty z uwzględnieniem konieczności doładowywania . Nie słyszałem jeszcze, żeby się mówiło o ważności oferty TNK HD i to jest na pewno przewaga tej oferty. Zresztą nie wyobrażam sobie, żeby wprowadzono ograniczenie korzystania z DVB-T. Oczywiście trzeba pamiętać, że ważność oferty TNK SD to 31.10.2016 r. - niby to jeszcze sześć lat ale jeśli oferta nie zostanie przedłużona to te pięć programów zapewne zniknie u wszystkich a wtedy zakupione dekodery rzeczywiście przysłowiowo "psu na budę" i to kolejna przewaga dekodera z DVB-T.

 

Oferta TNK SD oraz karty aktywowane przed nieszczęsnym 31 marca mają niewątpliwie wielką przewagę dla użytkowników za granicą (o ile tacy są bo wg TNK z oferty tej można korzystać tylko na terytorium Polski :wink: ). Faktycznie mogą oni oglądnąć kilka programów (5 gratis + FTA) nie martwiąc się żadnymi doładowaniami. Oferta TNK HD nie daje już takiej możliwości. Co prawda pięć kanałów gratis zamieniono na DVB-T ale co z cyfrowej telewizji naziemnej użytkownikowi za granicą :/

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie piszemy do Komisji Europejskiej i odmawiamy płacenia abonamentu RTV. I tak większość nie płaci bo zgodnie z wyliczeniami abonament płacą tylko emeryci i osoby nie korzystające z internetu ale będzie jakaś podstawa żeby legalnie nie płacić, w Niemczech tak zrobili i teraz telewizja publiczna dba o abonentów.

 

A co do TnK HD to lepiej wydać to 365zł na porządny dekoder niż kupować byle co które nie wspiera MPEG4. Albo poczekać na moduł CAM. Zapewne taki się pojawi i będzie zarówno do n jak i TnK HD. W tym momencie tylko nka nie ma modułu CAM w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Saturnie w Zlotych Tarasach (to taka świątynia handlu w Warszawie). Cena 299+89zł.

Wymienilem sobie Globo z TNK SD (jako drugi zestaw w innym pokoju) . Tunerek jest bardzo ładny pilot

zgodny z Nka która jest na głównym telewizorze , układ kanałów początkowych identyczny.

 

Widać ze to TNK jest jakieś dziwne, skoro w całym zestawie jest logo Nki. (instrukcje, karta kodowa,

obudowa tunera, logo startowe). Uważam ze za 20zł miesięcznej opłaty za zestaw kanałów SD jest dobry i wart swojej ceny (telewizor SD). Oferta Pakietu Domowego bije na glowe TNK SD w tej cenie. Po drugie tunerek za 299zł daje rade jest najtanszym combo jest DVB-S2 i MPEG4 oraz DVB-T ktore 60km od Warszawy dziala rewelacyjnie dajac mi Polsat.

 

Ogolnie polecam to swietna oferta za takie pieniadze a tuner Nki przy tych Fergusonach i Glogo to jak

ergonomia iphona na tle smartphonowego szrotu. Tak wiem ... nie mozna ukladac kanalow w w Globo mozna byla szkoda ze globo mial heblem ciosane menu, bylo wolne, a interfejs uzytkownika i jego logika walila w glowe obuchem gdy trzeba bylo wyszukac nowe kanaly dolaczone do oferty. 90% gospodyn z Gdanska chce aktualizacji list programow automatycznej a nie sledzenia "co nowego na orbicie i codziennie pasjonowanie sie dodawaniem kanalow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...