Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

GroM - VOD na dyskach USB - pierwsze słyszę i raczej nie wierze :o:o:o

Nie rozmawiamy tu o tunerach PVR przeznaczonych głównie pod VOD i wypożyczanych przez operatora tylko o takich tunerach

jak na przykład ferguson z możliwością nagrywania na zewnętrznym dysku.

No bo do tej kategorii się zalicza tunerek oferowany do TnK HD.

A za zgubienie dekodera PVR HD w cyfrze jest 800 zł kary więc teoretycznie, jak ktoś się uprze to morze go sobie prawie kupić.

Tylko że nie wiem czy do czegokolwiek się przyda taki terminal i czy będzie na nim działać VOD czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podzielę wrażeniami z zakupionej N prepaid.

 

Zestaw zamówiłem w niedzielę na Allegro za 379 zł wraz z wysyłką i kablem HDMI. Czyli jak odejmiemy od tego 120 zł (koszt 3 miesięcznego pełnego pakietu) i 15 zł (koszt kabla na paragonie, ale kabel wygląda solidnie i działa jak należy) to sam tuner wychodzi za 244 zł... Nawet jak na tuner FTA HD combo (DVB S2/T + MPEG4) to drogo chyba nie jest.

We wtorek był już u mnie (przesyłka kurierska).

Rozpakowałem i podłączyłem do instalacji HB (DISEqC B) + Astra (DISEqC A). Dekoder najpierw próbował ściągnąć nowy soft a później listę, ale nie znalazł HB i wyświetlił się ekran konfiguracji anteny i tam ręcznie ustawiłem, że mam HB pod wejściem B DISEqC. Po tym ściągnął listę i wyświetlił się ekran aktywacyjny, z którego już przejść dalej nie można było.

Wysłałem SMS'em nr karty pod wskazany nr tel. (aktywacja z poziomu www jeszcze nie działa), po chwili otrzymałem SMS'a zwrotnego z numerem konta na późniejsze doładowania i drugiego z prośbą o odesłanie ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych (nie odpowiedziałem na niego) no i czekałem. Może po 20 minutach, może później zniknął ekran aktywacyjny i pojawił się TVN HD. Działały wszystkie kanały z HB, ale soft był w jakiejś starej wersji (stare menu itp.). Najpierw skonfigurowałem ustawienia anteny pod Astrę i jeszcze raz ściągnąłem listę. Po tym zaświeciły także kanały z Astry. Następny krok to aktualizacja oprogramowania. To już troszkę potrwało (aż zasnąłem ;) ), ale również bez żadnych komplikacji przebiegło. Po tym w dekoderze znajduje się już oprogramowanie a'la Turbo, według mnie bardzo estetyczne i przyjazne użytkownikowi :brawo: .

 

Jakość kanałów HD oceniałem na zakupionym dzień wcześniej Sony KDL-40EX500. Jak na mój gust to bomba, rodzina bez entuzjazmu stwierdziła tyko, że obraz jest "ładny", ale to już nie dotyczy tego wątku...

Zawartość oceniałem na kanałach HD i muszę stwierdzić, że było nawet co pooglądać. Jak znam życie jednak, to po miesiącu oglądania pewnie wszystko obejrzane już by zostało. Może się mylę, nie wiem.

 

W każdym bądź razie zakup uważam za opłacalny, kupiłem go jednak sąsiadowi (do tej pory bez żadnego tunera) i po dzisiejszych testach mu go oddam. Sam mam Podstawowy+ w Cyfrze za 42,90 zł :!::!::!: ale ze względu na inne dobrodziejstwa tej platformy raczej przy niej pozostanę. Na szczęście mam zarejestrowane wypowiedzenie na koniec maja i w cenie ok. 50 zł mogę chyba mieć PVR PACE + kanały HD (niestety mniej niż w N prepaid) + C+ z HD lub PVR PACE + HD + Komfortowy...

Żebym mógł rozdzielić tę N'kę podobnie jak rozdzielam Cyfrę (lub TNK) to wielce prawdopodobne, że też bym skorzystał z tej oferty. Ale tak to sorry, nie będę płacił potrójnie za możliwość oglądania w 3 pokojach (i dodatkowo na kompie)... Jednak dla dużej ilości odbiorców ta oferta może naprawdę być atrakcyjna.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że aktywacja karty trwała 20 min.,zastanawia mnie jedno a mianowicie jeśli karta będzie w uniwersalnym tunku od samego początku to co się stanie,teoretycznie nie powinna działać ale może los się uśmiechnie.Karta nie paruje się z konkretnym odbiornikiem lecz z pierwszym lepszym,zupełnie inaczej niż w polsacie.Jeszcze jedno pytanie,po sparowaniu karty świeci cokolwiek na innym tunku niż mydelniczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich kanałów nie sprawdzałem, ale po włożeniu karty do tunera z uniwersalnym czytnikiem nie działają np. TVP czy TVNy. Podejrzewam, więc że podobnie będzie z pozostałymi. Jeśli karta byłaby przy aktywacji w uniwersalnym czytniku to możliwe jest, że by się zaktywowała, ale działać i tak nie będzie. ITI głupie nie jest.

Z kolei po włożeniu TNK do nboxa też wyskakuje ekran aktywacyjny i nic więcej nie zobaczysz. Przy braku karty dekoder też niezdatny do użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre jest to w TnK HD że wysyłkę wliczyli do ceny dekodera. Zawsze to 30zł do przodu za kuriera. Oferta pewnie się jakoś rozwinie. Jak patrzę po aukcjach to bardzo duże jest zainteresowanie.

 

A jak wstawisz starą TnK do mydelniczki to co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to swoje plusy ale co zrobisz jak wydasz 400 zł za dekoder i za rok w 1 czerwca full pakiet będzie kosztował nie 40 zł a 50 ?? dekoder postawisz pod kwiatek ?? . To jest wkurzające i najgorsze w tej tnk hd że jak nie tnk hd to nic nie obejrzysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilka a jak to jest z płaceniem, bo nie widzę czegoś takiego jak informacja do kiedy opłacony na stronie TnK. Czy to znaczy że jak się zapłaci za rok z góry to wcale nie ma się kanałów przez rok tylko przez czas na który wystarczy wpłata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dokłacdnie płacenie za 3tvny etc to czysty idiotyzm w HD. W podstawowym pakiecie masz TVNHD i TVNHD+1, jak dla mnie kompletnie nie zrozumiałem to jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pół biedy jak ktoś kupi tylko pakiet domowy ale jak ktoś da kolejne 20 zł za kanał eurosport i nSport z logiem HD które mało co różni się od SD to jest... i z 10 kanałów hd z premium robi się 8 czy warto płacić 20zł kolejne za nie? chyba nie... ten pakiet podstawowy gdyby kosztował 15 zł mc to ok bardzo dobrze by było a kolejny pakiet np 18 zł razem 33 zl wtedy ludzie by kupowali tnk hd jak ciepłe bułeczki mimo parowania dekodera i jego ceny a tak 40 zł placić i nie wiadomo czy znow nie podwyższa za rok o 10 zł i kogo bedzie stać na to z użytkowników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to, że lista kanałów jest narzucona i nie można wyszukiwać kanałów. Jeśli nie ma czegoś na liście to nie możesz tego oglądać. Tak samo jak ma to miejsce w nBoksach. Możliwość wyszukiwania kanałów ma pojawić się we wrześniu.

a ile jest tych kanałów które sa na liście? a sa wszystkie kanały FTA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...