Skocz do zawartości

Cyfra - pytania poczatkujacego


hellboyek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam!

To mój pierwszy post tutaj a już potrzebuję pomocy.

Myślę o podpisaniu umowy z Cyfrą, tylko mam parę pytań zanim udam się do ich punktu... Chodzi mi o umowę na 13 m-cy

1.Nie wiem czy dobrze rozumiem, wybierając pakiet podstawowy będę za niego płacił 20zł przez 9 m-cy a przez pozostałe 4 m-ce 40zł?

2.Wybierając ten pakiet na 13 m-cy, czy będę miał przez 12 m-cy canal + za darmo a HBO przez 5m-cy?

3.Co się bardzie opłaca, wziąść dekoder bezpłatnie na własność czy HD na wynajem?

4.Jest jakaś lista wszystkich kanałów dostępnych w pakiecie podstawowym?

5.Czy da się "rozdzielić" oglądanie cyfry na dwa telewizory?

6.Czy antenę mogę zamontować sobie sam, czy muszę zapłacić za zestaw + montaż 250zł?

 

Przepraszam że to teki głupie pytania ale jestem na razie "zielony" w tych sprawach i czekam na jakąś pomoc.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Palikot, a czy ta usługa Multiroom będze darmowa?

Mam jeszcze dwa pytania.

1.Czy to prawda że kupując dekoder HD to "zwykłe" kanały SD będą strasznie "rozmyte"?

2.Mam zamiar kupić sobie LCD ale zanim to nastąpi mam stary TV "kineskopowy" 21 cali, i czy zakupując zwykły dekoder cyfry be miał "przycięte" boki obrazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wybrał bym Cyfrę+ (nie uwzględniając nawet tego, że obecnie wyszli na przeciw nowym abonentom z najlepszą ofertą).

Ja wybrałem 4 lata temu Cyfrę ze względu na najlepszą ofertę programową.

Mają najszerszą ofertę kanałów tematycznych (przyrodniczych). A tych kanałów - Planete, National Geographic, National Geographic HD nie zobaczysz w żadnej innejplatformie nawet w n-ce.

Piłka nożna - najlepsze ligi na wyłączność (angielska, hiszpańska, francuska, włoska, polska, portugalska), a od nowego sezonu niemiecka

Dobre filmy na canal+.

Tak więc polecam Cyfrę+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam tutaj takie pytanie, może ktoś mi pomoże. Co bardziej się opłaca dzisiaj kupić, n'ke, czy cyfre+?
Takie pytania powinieneś kierować tutaj: viewtopic.php?f=23&t=2951&start=30
Bardzo mi pomogliście' date=' a czy jest może tutaj na forum jakiś tutorial: "jak samemu zamontować i ustawić cyfrę"? (więm że zadaje tendencyjne pytania :oops: )[/quote'] Do FAQ możesz zerknać, o tutaj: viewtopic.php?f=34&t=3912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam takie pytanko :P czy jak kupuję cyfrę na tym stoisku w centrum handlowym to oni od razu dają mi antenę i dekoder ? bo szczerze mówiąc to wątpię żeby w tym stoisku im się zmieściła jakaś antena hehe :P Czy może ktoś je dowozi do domu, jak to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba mieć pisemnej zgody, dystrybutor u którego kupujesz musi napisać do C+ maila z wyrażeniem przez nich zgody i oni podają kod autoryzacji (czyt. zgody), aczkolwiek nie zawsze na to się zgadzają aby kupić w tym samym dniu 2 zestawy, dopiero po zapłaceniu pierwszych rachunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! (Z góry przepraszam jeśli to nie ten temat)

Sam nie wiem co mam napisać ... Robiłem wszystko wg opisu w tym temacie

viewtopic.php?f=34&t=3912

ale za nic nie moge odbierać programów.

Wygląda to tak dzisiaj wziąłem sobie Cyfrę +

Mam dekoder Pace DSR 221, kręcę anteną I w skali 1-5 poziom sygnału wynosi 4,5 (choć jest to nadal nie zielony ale pomarańczowy pasek czyli "Wystarczający"), więc wziąłem się wg instrukcji za Wyszukiwanie programów gdy terminal zaczyna wyszukiwać programy nie pojawia się żaden postęp w procentach tylko wyskakuje okienko:

Nie znaleziono żadnego programu

Sprawdź parametry odbioru i ustawienia anteny

No i co ja mam teraz zrobić? W czym może tkwić problem? Czy mam jakiś nietypowy konwenter i musze zmienić pasmo górne i dolne? No i jeszcze ten pasek Poziom sygnału cały czas lekko "drga" choć antena stoi sztywno :D ale poziom i tak jest wystarczający...

Poratujcie mnie jakoś bo miałem nadzieję że mi się uda a tu taki klops...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Ponieważ chyba skończyła mi się umowa w CP, postanowiłem przenieść się z Polsatu do Cyfry +

 

Zamierzam podpisać umowę na pakiet Komfortowy+. Przy niektórych kanałach (np. Kino Polska, AXN) pojawiły się gwiazdki - "* kanały wchodzą w skład pakietu przez okres minimalny umowy". Jeżeli podpisałbym umowę na 10 albo 18 m-cy to ile mógłbym oglądać te kanały.

 

Dodatkowo pojawiły się gratisowe programy, np. Canal+ przez 13 m-cy za darmo, HBO do 5 m-cy itp. Czy ja bym musiał sobie wybrać który pakiet mam gratis czy wszystkie są aktywowane?

 

Następna rzecz chodzi mi o dekoder Philips PVR HD. Czy ktoś ma go, może powiedzieć jak on się sprawuje. Czy jeżeli niemam telewizora HD to mogę go podłączyć do zwykłego telewizora oraz czy mogę np. nagrywać na nim Canal+, a oglądać na telewizorze TVN?

 

I ostatnia rzecz :D czy mając talerz satelitarny CP mogę go podłączyć do dekoderu Cyfry? I ile kosztowałoby mnie kupno oddzielnej anteny dla Cyfry (bo jeszcze się zastanawiam co zrobić z Dekoderem do CP ;) )

 

Wiem, że dużo pytań, ale bardzo prosiłbym o pomoc :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino Polska, paczka AXN i Discovery i kilka mniej ciekawych kanałów wchodzi na okres minimalny umowy czyli 13 lub 18 miesięcy, nie ma umów 10 miesięcznych! Czyli przez okres umowy masz je na stałe w pakiecie, a co po okresie 13 czy 18 miesięcy nie wiem, ale pewnie zostaną.

 

C+, HBO i Cinemax masz gratis do końca kwietnia, później dzwonisz na infolinię wyłączasz HBO i Cinemax i paczkę C+ masz gratis przez następne 8 miesięcy.

 

Opcje jakie chcesz mieć musisz sam o nich powiedzieć sprzedawcy, ale C+ i HBO sam pewnie zaznaczy bo ma większą prowizję wtedy. Możesz też dobrać Filmboxy i Orange Sport też gratis do końca kwietnia, a później z nich zrezygnować.

 

Dekoder PVR może i dobry, ale to oprogramowanie, wiadomo, że przy zwykłym TV nie wykorzystasz w pełni jego możliwości, a znam przypadek, że obraz był gorszy niż na dekoderze SD.

 

Nagrywać możesz jeden program, a oglądać drugi pod warunkiem, że od anteny są poprowadzone 2 kable antenowe do dekodera PVR, i tutaj jeśli chcesz podłączyć dekoder CP musisz mieć konwerter z 4 wyjściami ( tzn. Quad), dwa wykorzystasz do C+ i jedno do Polsatu.

 

Antena jest zalecana większa, aby nie ginął sygnał na kanałach HD, możesz kupić samą antenę 80 cm za jakieś 70-80 zł. i konwerter z 4 wyjściami za jakieś 100-120 zł.

 

tak czy siak wymiana anteny na większą wskazana i konwertera też.

 

aczkolwiek możesz kupić przy podpisaniu umowy na Cyfrę antenę z konwerterem Twin, który ma 2 wyjścia i podłączysz je do PVR-a tylko, a stara antena zostaje, jednak doliczając uchwyt do anteny i ew. montaż wyjdzie na to samo albo i drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...