Skocz do zawartości

MUX 3 (TVP)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PoProszono mnie parę dni temu abym przyjechał i założył dekoder do takiej jednej babci , bo zostały jej tylko WP, METRO, NOWA TV i ZOOM. Tak, minęło prawie miesiąc I babci nikt tego do tej pory nie zrobił. Pojadę dopiero w Czwartek. Także jak widać dobrze, że MUX8 jest w starym systemie bo jeszcze są osoby co tego nie ogarnęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem u babci i w jej telewizorze okazało się, że zaktualizowało kanały, ale przy okazji lista kanałów się zepsuła, że był jeden MUX tylko. Trzeba było przestawiać daną listę, żeby dać wszystkie kanały, za pierwszym razem nie załapało (były kanały z poprawnymi numerami według LCN, ale w złej kolejności), dopiero po drugim ustawieniu wszystkie kanały załapało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może spotkał się z problemem błędnej synchronizacji aktualnego czasu na tym MUXie ?

Po uruchomieniu TV na kanale z tego MUXa (np. TVP1) czas jest przestawiony o około 0,5h i chwilę trwa zanim złapie właściwy (na pozostałych MUXach problem nie występuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Niech tak mi powie dlaczego wersja krakowska z nadajnika Katowice kosztowa mam lepszy sygnał niż macierzysta wersja katowicka tego nadajnika bo posiadam antenę siatkową pokojową położoną w takim miejscu że słabe mam sygnał ntc nie mam multipleksu pierwszego oraz właśnie multipleksu katowickiego ale za to krakowski mam mieszkam w Jaworznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Istotna zmiana przy meczach Euro 2024 w TVP. Będzie można wybrać dźwięk stadionowy

 

Od czwartku 13 czerwca br. nastąpi zmiana standardu nadawania dźwięku 5.1 w kanałach TVP1 i TVP2 nadawanych w cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T2. Dzięki temu podczas meczów Euro 2024 widzowie będą mogli wybrać np. dźwięk stadionowy.

 

Zamiast kodowania E-AC3 od czwartku będzie stosowane kodowanie AC-4. Nadawanie dźwięku podstawowego w stereo pozostanie bez zmian. Dzięki tej zmianie mecze Euro 2024 na antenach TVP1 i TVP2 w DVB-T2 będą emitowane z dźwiękiem w najnowszej technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.

 

Widzowie będą mieli możliwość wyboru w telewizorach dźwięku stadionowego, który stwarza wrażenie obecności na stadionie ( bez dźwięku komentatora), komentarza TVP lub oryginalnego komentarza w jęz. angielskim Euro 2024. Dodatkowo będzie możliwa regulacja poziomu dźwięku komentatora względem dźwięku ze stadionu - podaje TVP w komunikacie 

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-na-euro-2024-zmienia-kodowanie-dzwieku-bedzie-mozna-wybrac-dzwiek-stadionowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krosnoludek napisał(a):

Widzowie będą mieli możliwość wyboru w telewizorach dźwięku stadionowego, który stwarza wrażenie obecności na stadionie ( bez dźwięku komentatora), komentarza TVP lub oryginalnego komentarza w jęz. angielskim Euro 2024. Dodatkowo będzie możliwa regulacja poziomu dźwięku komentatora względem dźwięku ze stadionu - podaje TVP w komunikacie 

 

A nie dadzą audiodeskrypcji? Do tej pory zawsze była do wyboru. Czasami korzystałem, jeżeli podstawowy komentator mi nie odpowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu oficjalny komunikat:

https://centruminformacji.tvp.pl/78016526/mecze-euro-2024-w-tvp1-i-tvp2-z-nowymi-mozliwosciami-odbioru-dzwieku

3 minuty temu, Mikuu napisał(a):

Ten dźwięk AC4 obsługują wszystkie dekodery i telewizory przystosowane do DVBT2, czy to znowu coś nowszego?

Tunery i telewizory które nie obsługują 4K nie muszą mieć obsługi AC-4 tylko E-AC-3 

Natomiast telewizory 4K i tunery też 4K musą mieć obsługę AC-4 

 

Cytat

Nadawanie dźwięku podstawowego w stereo pozostanie bez zmian. 


 

Edytowane przez Krosnoludek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy na forum Emitela zwracali uwagę jak powstawały wymogi Polskiego DVB-T2 by wpisać obligatoryjnie by każdy tuner miał obsługę AC-4 nie ważne czy jest HD czy 4K. Nie posłuchano nas i AC-4 jest wymagane tylko w sprzęcie 4K czyli praktycznie wszystkie nowe telewizory, a w tunerach HD jest tylko E-AC-3 czyli DD+ bez AC-4. 

 

Czyli teraz TVP oprócz dźwięku w AC-4 musi nadawać też w mpeg bo inaczej inni pozostali by bez dźwięku. Gdyby było zapisane w wymogach, że AC-4 jest wymagany w każdym sprzęcie teraz mogli by nadawać tylko w AC-4 i oszczędzili by miejsce które nie potrzebnie zajmuje ścieżka mpeg. 

Edytowane przez Krosnoludek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

IMG20240613093701.jpg

I już jest problem na Philipsie 65PUS8807 i 43PUS8506 za każdym razem wybiera ścieżkę dźwiękowa oznaczoną jako Polski Mecz Stadion i nie słychać co w telewizji mówią, trzeba wejść w ustawienia i wybrać Polski. Niestety po zmianie kanału i powrocie nie trzyma ustawionej ścieżki głosowej i znowu nie ma głosu tj. nie słychać co mówią. 

 

Zgłosiłem do Philipsa 

Edytowane przez Krosnoludek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żadnej ze ścieżek AC-4 rano nie było głosu. Może po stronie TVP jeszcze tego nie ustawili.

Ale to rzeczywiście jest problem, bo odbiorniki mają domyślnie wg specyfikacji korzystać z najnowszej technologicznie ścieżki i dlatego wybierają pierwszą z brzegu AC-4.

Jeśli tego dźwięku szybko nie dadzą, to dziś na TVP1 i TVP2 wiele osób z telewizorami 4K nie będzie miało głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kaszana, bo to trzeba będzie przez miesiąc zmieniać za każdym razem ręcznie po zmianie kanału, aby obejrzeć inne pozycje pozycje programowe z dźwiękiem.

Wszystkie telewizory 4K wybierają domyślnie ścieżkę AC-4. I konia z rzędem temu, kto się domyśli że brak dźwięków, czy komentatorów na stadionie to wina ścieżki dźwiękowej.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...