Skocz do zawartości

Przesiadka z Cyfry+ na n


Rekomendowane odpowiedzi

ja tez zrobilem sobie zestawienie i "odfiltorwałem" kanały pokrywajace się

zostały te, których u konkurencji nie ma, różnica między ofertami to ok 10 kanałów

 

C+:

Canal+

Canal+Film

Canal+Sport

Ale Kino

National Geographic

Planete

Zone Reality

Zone Club

Zig-ZAp

mini-mini

Hyper

Ab moteurs

 

i kanały drugorzędne:

Hallmark

Zone-romatica

superstacja

domo

kuchnia

mezzo

trace

travel channel

extreme

orange sport / - info

 

N:

TVP HD [ramówka inna niż TVP 1]

NFilm HD / NFilm HD2

MGM HD

Discovery HD Showcase

Discobey historia

TVP Historia

Wojna i Pokój

Eska TV

Baby Tv

Boomerang

Da vinci learning

Jim-jam

Kids-co [będzie wyłączony]

Nickelodeon

NSport [tylko liga mistrzow i Legia]

 

i drugorzędne:

ESPN America

Sportklub 1/2

 

no i jeszcze HD w TVN,

 

 

 

 

wg mnie te w c+ są trochę ciekawsze, ale jak dla mnie nie na tyle by za nie płacić tyle ile chce c+ szczególnie gdy chce się oglądąć kanały HD a nie ma się własnego dekodera z dyskiem i trzeba go wypożyczć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma subiektywne odczucie wartosci danych kanałow. ja np za mało wazne nie uważam z powyższej listy :travel channel, czy n sport. każdy ma pewne wartosciowanie wg własnych odczuc i zawsze bedzie przekonywał innych o wyzszosci jego zdania. kanały C plus mam nie tylko dla zawartosci filmowej. nagrywam w ciagu miesiaca 2-3 filmy oraz przewaznie wszystkie dokumenty z C+ FILM HD i ogladam w dogodnym terminie. Dla mnie największą wartoscią w paczce C+ jest C+sport nie tylko ze wzgledu na prawa sportowe ale tez za osobowości (Smokowski, Twarowski, Nahorny i inni) oraz za wspaniałe magazyny. A prawa sportowe tez są wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pantagruel z tym podziałem na kanały drugorzędne, który zrobiłeś jest to trochę ryzykowne. Np. dla ciebie ESPN America to kanał drugorzędny, a dla mnie jest to jeden z najważniejszych kanałów w N, a np. takie Baby TV czy inne dziecięce są nawet piątorzędne :D.

Dlatego najlepiej jak już zachciało ci się robić listę trzeba było zrobić bez podziału na pierwszorzędne czy drugorzędne kanały. Nie ma to żadnego sensu, a może wprowadzić niezdrową atmosferę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n wiesz, podział jest mój wiec moze nie pasować innym, NSport przesubąłem do góry

generalnie moze to komus pomóc szybko sie zorientowac co straci a co zyska, a który kanał dla kogo jest ważniejszy to trzeba samemu określić.

Trudnosc moze byc w tym, jak się nie wie co to za kanały , które mogę zyskać, a wie się co można stracić :)

trzeba sie jeszcze troche zainteresowac zeby zyskac jakies wyobrazenie, ale to moze w nastepnym poscie dorzuce jakis opis

 

dgybym mial to podusmowac krótko to tak:

 

ze sportu na wyłącznosć jest Liga mistrzów w HD w NSport [więcej niż w Polsacie]

są sporty amerykańskie [koszykowka np] ESPN America

 

z filmów sa kanały MGM [Metro Goldwin] i nFilm HD

Wojna i Pokój - kino rosyjskie - zupełnie nieznane u nas, a czasem całkiem ciekawe

 

dla dzieci oferta na każdy wiek coś się znajdzie

 

na nfilm HD leci trochę klasyki kina - filmy nieśmiertelne, trochę nowości, trochę filmów do przemyśleń które mogą sie spodobac bardzo albo wcale

mission imposible, indiana jons, iron man, james bond

TVP HD calkiem fajny kanał - w HD polskie kabarety, klasyczne filmy polskiej TV w hd, sport i seriale np londynczycy, Cejrowski

 

posługując sie nagrywarką i programem mozna sobie zapewnic zawsze cos ciekawego do obejrzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że nSport to słaby kanał ze słabym komentarzem. Ale trudno się dziwić, gdy tworzy się coraz więcej kanałów sportowych to ich jakość spada, analogicznie do podziały wytwórni pomiędzy kanały filmowe. Jeśli ktoś chce oglądać najlepsze ligi europejskie to tylko Canal+Sport i tu nie ma za bardzo o czym dyskutować. Zaletą n-ki jest ów podział na pakiety i bogata oferta filmowa. Szkoda tylko, że cena pakiety info/rozrywka wzrosła z 6 do 16zł przy zamawianiu 2 pakietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie nalezy zapominac ze nie kazdy jest fanem sportu, wiec to zaden atut czy wada. Chociarz nie do konca, osobiscie mnie np taki pakier canalu irytuje ze jak chce filmy to i tak musialbym placic za ten totalnie zanudzajacy kanal sportowy, wiec to jest wada ktora mnie zniechec do pakiery wylacznosciowego cyfry :P Osobiscie jestem rozbawiony tym szegowaniem, jak ktos lubi f1 cp, noge cyfra, sporty amerykanskie n-ka :P Jak ja sie ciesze ze w tym wzgledzie mam wolne i nie musze zwracac uwagi na te aksjomaty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marioking - 100% racji. Ja ze sportu oglądam co najwyżej poker sportowy i snooker więc mi wisi która platforma ma piłkę kopaną, a która F1 (nota bene najnudniejszy sport świata - 2h jeżdżenia w kółko z czego do oglądania może 2-3 min. się nadają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze na forum sa subiektywne opinie.

 

Nka na pewno ma lepszy sprzet i oferte VOD no i jest zdecydowanie tansza. Film stoi na podobnym poziomie w obu platformach. Jesli chodzi o kanaly dokumentalne, to cyfra nie ma sobie rownych, przede wszystkim w ofercie sa Planete, National Geo SD/HD i NGC Wild SD/HD, to powoduje, ze oferta cyfry w mojej rodzinie jest bardziej atrakcyjna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli przez korzyści rozumieć coś ekstra (np. upust dodatkowy), to nie ma nic więcej niż to co obecnie proponują jako promocja - dzisiaj jestem po rozmowie z N jako obecny (do końca stycznia 2011) abonent C+. W C+ płacę najwyższy abo (prestiż HD) i tu w N chciałem opcję Full, ale zaproponowali to co na stronie i to jest ta niby "korzyść", bo nic więcej dać nie mogą. Na zapytanie czy w zamian za multiroom (nie chce tego drugiego dekodera i po roku dodatkowo 20zł/miesiąc) mogą dać coś ekstra "przechodzącemu" z innej platformy, padła odpowiedź, że tylko to co na stronie. Oferta N jest ciekawa, a zwłaszcza Full za 99zł/miesiąc (jak dla Mnie), ale ta umowa na 24 miesiące Mnie przeraża (niby można zastosować ustawę z 2 marca 2000, ale nie spotkałem wypowiedzi kogoś, kto by to zastosował osobiście). Jeśli ktoś potwierdzi, że przerabiał osobiście całą tą historię z ustawą lub zna prawo bardzo dokładnie to na 100 % biorę N, a C+ z tymi świątecznymi obecnie promocjami, to tylko wyśmiać można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale ta umowa na 24 miesiące Mnie przeraża (niby można zastosować ustawę z 2 marca 2000, ale nie spotkałem wypowiedzi kogoś, kto by to zastosował osobiście).

 

Stosowali, stosowali tylko nawet o tym nie wiedzieli. Jak już w jednym z wątków napisałem, ja umowę która przeszła na czas nieokreślony i ma 3 m-czny okres wypowiedzenia wypowiedziałem w 1 m-c tylko dlatego, że telefonicznie była zaawarta. Zresztą zadzwoń do nki i zapytaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...