Skocz do zawartości

HD nie zawsze HD


MIKOLA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bitrate jest ważne !

zgadzam sie z tym ze """Obraz (np. z VHS) nie będzie lepszy nawet z bitratem 20 000"""".

ale to jest tak że z sd mozna zrobic hd tj. rozdzielczosc 640x480 na 1920x1080 ale to nic nie da co do jakosci obrazu. Wazne jest bitrate nadawcy np TVP1 ma bitrate 3,75 Mbit/s a TVN 5,65 MBit/s. obraz na TVN jest lepszy niż na TVP1. Także Eurosport ma duży bitrate ok 8 Mbit/s

 

A najwyższa rozdzielczosc to jest 1920x1080p ( bez przelotu ) Kanał który nadaje z taką rozdzielczoscia to Al Jazeera Sports HD a w Europie chyba żaden kanał nie nadaje w tej rozdzielczosci

polecam przeczytac

http://laki.[beep]/faq/hdtv_1080p.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate jest ważne ! ...

OK. A powiedz mi kochany skąd cyfra+ ma wziąć miejsce na transporderach? Z podwyżek serwowanych dla klientów? W Polsce, kraju buraka cukrowego wiedza społeczeństwa na temat "HDE" a co za tym idzie i roszczeń wobec nadawcy jest nikła.

Ja się tam cieszę, że cinemax2 nadaje w końcu w 16:9, to co że z marnym HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ci tak zalezy na Cinemax2? przesuniecie zwyklego Cienemaxa o 24 godziny i nic wiecej.

miejsce na tp powiadasz? a kto zmusil C+ na HB? na Astrze jest jeszcze kilkanascie kanalow analogowych, a co za tym idzie miejsca na kilkadziesiat kanalow w HD w przyszlosci. Tylko nie mow ze HB jest lepszy bo tanszy... Sorry, ale po podwyzkach C+ bedzie drozsze niz full pakiet angielskiego Sky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że nikt na satelicie nie nadaje FullHD (1080p).

Miejsce na transponderach by się znalazło gdyby nadawcy się porozumieli.. niejeden kanał HD jest dublowany.. swojego czasu TVP HD był w 4 miejscach naraz!

Niby to drobiazgi.. ale sporo miejsca by się uzbierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Hot-Birda nikt nie nadaje Full HD ale kanał Al Jazeera Sports HD jest nadawany w max. rozdzielczosci jaka jest przewidziana do Full HD.

Jak telewizor służy nam tylko do ogladania Tv to nie ma co kupywać Full HD wystarczy Ready HD o rozdzielczosci 1360x768 żeby odbierał rozdzielczosc 720p ( bo w takiej nadaje np canal+sport ) no i oczywiscie plazma Panasonica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz TV bez HD to sie nie dziw że nie widzisz różnicy.

Każdy kto ma TV HD 1080p, dobry kabel i ma wykupione kanały HD to zobaczy różnicę, nawet przy produkcjach SD na kanałach HD wyglądają lepiej przez większy bitrate.

 

Nawet Stępień z 13 posterunku zauważy różnice!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz TV bez HD to sie nie dziw że nie widzisz różnicy.

Każdy kto ma TV HD 1080p, dobry kabel i ma wykupione kanały HD to zobaczy różnicę, nawet przy produkcjach SD na kanałach HD wyglądają lepiej przez większy bitrate.

 

Nawet Stępień z 13 posterunku zauważy różnice!!!

 

Różnica między wersją SD i HD jest widoczna bo bitrate wersji SD też nie powala. Nie zmienia to faktu, że to co powinno wyglądać jak HD wygląda jak dobre SD. Mierzyłem dziś bitrate kanału HBO HD między godz. 17.45 - 19.15. Wynik pomiaru to oszałamiające 3,6Mbps. Na kanale leciał jakiś film oznaczony w programie jako HD! Może to zabrzmi pretensjonalnie ale jest to kpina z abonentów.

Teraz zrobiłem jeszcze szybki 5min pomiar i jest jeszcze lepiej 3,1Mbps, a na transponderze ok. 10Mbps wolnego miejsca, widocznie planują jeszcze ze 3 kanały "HaDe" wrzucić, ehh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałeś powiedzieć nie ma kanałów HD w standardzie światowym. U nas się wstawia znaczek i cenę podwyższoną za ten znaczek. Dopóki nie będzie regulacji prawnych w tej sprawie (standardów) to będzie jak będzie. Zgodzę się z faktem, że jakość tych naszych HD kanałów jest lepsza od SD - tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam cos innego przytoczę:

 

HDTV (ang. High Definition TV) – telewizja wysokiej rozdzielczości. Jest ogólnym określeniem sygnału telewizyjnego o rozdzielczości większej niż standardowa (PAL lub NTSC).

 

Tak jak tu napisali HD to rozdzielczość a nie jakość. Czyli wg. prawidłowej definicji HDTV wszystkie kanały czy to AXN HD czy HBO HD sa kanałami HD, bo w oficjalnej definicji znaczenia HD nie ma nic o jakości a jedynie o rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kanalami hd nie sa paczka hbo hd,paczka canal+ widze tylko lepszy obraz ktory powinien byc w sd,pozostale tvp hd,mgm hd,tvn nd,animal pl. Hd,bbc hd,nat geo wild hd,ng. Hd,discovery hd,mtv hd,filmbox hd jeszcze ujda bo widze ta ruznice te szkło czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ( jak już pisałem w innym miejscu) napisałem kilka dni temu na szybko do UKE skargę .Ciekawe co odpiszą .

"Dzień dobry,

jestem posiadaczem platformy cyfrowej CYFRA +. Platforma ta oferuje kilkanaście kanałów w jakość HDTV (High Definition). Niestety kanały te nie spełniają najniższych standardów dla tego typu kanałów. Np przesył strumieniowy ( średnia z dnia 8.03.2011) dla Cinemax 2 HD wynosi 5143 Mbit/s , Fox Life HD 3705 Mbit/s , HBO Comedy HD 4076 Mbit/s. Gdzie norma EBU

http://tech.ebu.ch/docs/events/abu09/ab ... ouadio.pdf

mówi wyraźnie ,ze kanały HD według European Broadcasting Union powinny mieć minimum 1920x1080i/25 – 12.8 Mbps . Jak widać Platformy Cyfrowe w Polsce N, Cyfrowy Polsat oraz Cyfra plus oraz nadawcy tych kanałów ewidentnie oszukują klientów. Dlatego mam pytanie . Czy w Polsce nie powinna być wprowadzona norma w nadawaniu tych kanałów HD, bo obecnie dodanie znaczka "HD" w logo kanału wprowadza klienta w błąd.

Pozdrawiam

........."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

) dla Cinemax 2 HD wynosi 5143 Mbit/s , Fox Life HD 3705 Mbit/s , HBO Comedy HD 4076 Mbit/s.

Troszkę z tymi jednostkami przesadziłeś :) Żaden nadawca nie nadaje chyba z taką ilością danych. Rozumiem, że wkradł się Tobie błąd i zaponiałeś wklepać przecinka :) Pozdrawiam. Miłego Dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam cos innego przytoczę:

 

HDTV (ang. High Definition TV) – telewizja wysokiej rozdzielczości. Jest ogólnym określeniem sygnału telewizyjnego o rozdzielczości większej niż standardowa (PAL lub NTSC).

 

Tak jak tu napisali HD to rozdzielczość a nie jakość. Czyli wg. prawidłowej definicji HDTV wszystkie kanały czy to AXN HD czy HBO HD sa kanałami HD, bo w oficjalnej definicji znaczenia HD nie ma nic o jakości a jedynie o rozdzielczości.

 

Jak sam napisałeś chodzi o rozdzielczość obrazu, a nie jego wielkość. Obraz o natywnej rozdzielczości 192x108px też można rozciągnąć do 1920x1080px, ale przez to nie zyska on jakości HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wazne ze sie gosc pomylil...chodzi o sam fakt ze mu sie chcialo cos z tym fantem zrobic bo trzeba skonczyc z tymi kanalami HD ktore wygladaja jakby je wyciagnal komus z tylka...przyklad HBO Comedy HD jest tu chyba najlepszy..ilez mozna ludzi lekcewazyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

) dla Cinemax 2 HD wynosi 5143 Mbit/s , Fox Life HD 3705 Mbit/s , HBO Comedy HD 4076 Mbit/s.

Troszkę z tymi jednostkami przesadziłeś :) Żaden nadawca nie nadaje chyba z taką ilością danych. Rozumiem, że wkradł się Tobie błąd i zaponiałeś wklepać przecinka :) Pozdrawiam. Miłego Dnia

 

:lol: fajt, przecinki się gdzies zapodziały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...