Skocz do zawartości

HD nie zawsze HD


MIKOLA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że w zasadzie zwykły Canal+ Film niczy się nie różni od wersji HD. Myślałem, że może chociaż dźwięk DD 5.1 jest emitowany cały czas. W końcu to kanał HD...

 

Oj mylisz się - różni się i to dużo - szczególnie na dużym i wypasionym plazmowym TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu po HD spodziewałem się czegoś lepszego. Myślałem, że koparka mi opadnie jak odpalę HD na plazmie 42 cale (Panasonic) - pomijam problemy z pilotem - a tu ot obraz wyraźniejszy. Na kolana nie powala, albo oczy już się przyzwyczaiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, dodam jeszcze że znacznie lepiej wypada to na tv LCD przy dynamicznych scenach, obraz jest ostry i przyjemny dla oka no i wiadomo że szczegóły treści obrazu są odrobinę gorsze po przeskalowaniu ale nie widać skutków kompresji obrazu, nie wiem niestety jak to wygląda na plazmach bo nie dysponuję takim sprzętem ale myślę że jest podobnie i ktoś może opisze jeszcze swoje spostrzeżenia jak to wygląda na plazmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem TVP HD i Animal Planet HD to chyba jedyne prawdziwe kanały w naprawdę żywym obrazie nawet obserwując z bliska nie widzę żadnych "kwadracików"

 

Widać że masz tylko N, jak byś miał Cyfrę+ to bys zobaczył co to znaczy HD na kanałach Canal+ FilmHD, Canal+ SportHD oraz National Geographic Channel HD. Te kanały są w dużo lepszej jakości niż twoje w N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rivam choć nie twierdze że tvp HD ma złą jakość to jednak bez przesady. C+ w HD mają jakość jak najbardziej zadowalającą jak na polski rynek. Czy przypadkiem nie jest tak ze zachwalanie TVp HD jest celowe ponieważ jest to jeden tych kanałów HD których nie da się porównać w innych platformach?? Żeby wyszło że N jest najlepsza?? bo tam jest najlepszy kanał HD. Większość pozostalych kanałów HD Z N-ki jest dostepna gdzie indziej także jeśli chodzi o jakość HD ogólnie we wszystkich platformach jest praktycznie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, C+ Film HD i C+ Sport HD też mi się podobają - mam Multipakiet C+. I na pewno TVP HD nie ustępuje jakościowo C+, a może nawet jest i lepsza. Nie wychwalam TVP HD, ale uważam, że jest to jeden z najlepszych dostępnych w polskich platformach kanałów HD. Przynajmniej widać jakąś różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By przeskalowany obraz wyglądał w miarę w rozdzielczości HD,Bitrate powinien być przynajmniej 8000-10000 kbps.Podczas gdy płyty DVD mają około 5000-8000 kbps,a jakość polskich platform poraża.Nie da się na zapchanych transporderach dać wysokiego bitrate.Co z tego ze wysoka rozdzielczość jak marny bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja się dołącze. W Polsce HD to głównie podróba. Są pochwały "W Polsce jest aż 20 czy 30 kanałów HD! Prawie najwięcej w Europie!" Co z tego, skoro zobaczyliby te kanały tacy Brytyjczycy i je wyśmiali. W Niemczech jest szum o ARD i ZDF w 720p. A u nas wielki szum "w platformie x 10 czy 15 kanałów HD". Co z tego, skoro nie dorastają one do pięt tym stacjom z zachodu?

TVP HD - oglądałem, jak była przerwa w kodowaniu na Astrze. Jakość niezła, ale do ideału brakuje. Canal+ Sport natomiast świetnie wygląda, gdy leci program w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...