Skocz do zawartości

Thomson DSI 30 PO


damian239
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Zauważył ktoś jakieś zmiany ,bo ja nie bardzo :?:

 

Zauważyłem jedną zmianę. :smile: Dekoder za każdym razem blokuje/wiesza się na CNN i jedyną rzeczą na świecie, która jest w stanie przywrócić ten cud techniki do życia jest odłączenie zasilania. Przed tymi zdarzeniami dekoder nie zawiesił się przez ponad 1,5 roku :lol: Nie oglądam telewizji zbyt często więc problem zauważyłem wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Mam taki problem:

 

W mieszkaniu wystąpiło zwarcie prądu i trzeba było wymienić korki. Po zrobieniu wszystkiego jak należy wszystko w domu działa oprócz tunera Thomson DSI 30PO. Problem polaga na tym że uruchamia się nie do końca pisze "Proszę czekać trwa uruchamianie" i po chwili się sam resetuje i tak w kółko się robi. Proszę o pomoc co z tym nie tak? Sam tuner jak widzę dostaje napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam taki problem:

 

W mieszkaniu wystąpiło zwarcie prądu i trzeba było wymienić korki. Po zrobieniu wszystkiego jak należy wszystko w domu działa oprócz tunera Thomson DSI 30PO. Problem polaga na tym że uruchamia się nie do końca pisze "Proszę czekać trwa uruchamianie" i po chwili się sam resetuje i tak w kółko się robi. Proszę o pomoc co z tym nie tak? Sam tuner jak widzę dostaje napięcie.

 

możliwe że przez to zwarcie nastąpiło uszkodzenie któregoś z układów w dekoderze. Bierz pod pachy sprzęt i do APS ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Polsat się postarał i w piątek, po dość długim czasie, udostępnił nowe oprogramowanie dla dekoderów Thomson. Oznaczone jest ono symbolem 19. Po początkowych problemach związanych z resetami na tvn aktualnie wszystko jest ok.

 

Zmiany (nie spędzam zbyt wiele czasu przed telewizorem ale to co udało się wychwycić opiszę):

1. Naprawiono okropnie denerwującą przypadłość tych tunerów czyli 10 sekundowe zacinanie się obrazu i dźwięku na kanałach kodowanych. Przed aktualizacją tuner potrafił, w zależności od dnia, zawieszać się tak co minutę. Teraz problem ten nie występuje. Szkoda tylko, że abonenci zmuszeni byli tak długo się z tym męczyć.

2. Naprawiono błąd polegający na nieprawidłowym wysyłaniu do telewizora informacji o formacie wyświetlanego obrazu. Telewizor nie potrafił przez to w połowie przypadków automatycznie dobrać prawidłowego formatu (16:9 lub 4:3) i trzeba było to przestawiać ręcznie. Obecnie problem nie występuje.

3. Innych zmian nie zauważyłem ;).

 

Po tych istotnych zmianach tuner zaczął działać naprawdę sprawnie jak na swoje lata.

Nie poprawiono jednak działania telegazety oraz drobnych problemów związanych z EPG.

Mój model dekodera to DSI 50 PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepsza wiadomość, jaką dzisiaj przeczytałem :D. To zacinanie sie było naprawdę denerwujące, zwłaszcza podczas ciekawych momentów (np. w filmie). Po tej aktualizacji przestał się całkowicie zacinać, co zdecydowanie zwiększa przyjemność oglądania :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...