Skocz do zawartości

Thomson DSI 30 PO


damian239
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Tam gdzie masz podane satelity są też 4 inne(Inny 1,2,3 i 4):w pierwszej z nich wpisz tak ,aby wyświetliło się ci 4.0.W kolejnej wybierz "Zachód".Jeszcze tylko ustaw zasilanie LNB i wybierz TAK.Teraz masz Amosa.Wystarczy już tylko wpisać parametry jakiegoś transpondera z tego satelity i ustawić antenę tak abyś miał sygnał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cos wczesnie czytalem ze byly wysylane nowe wersje czegos tam do karty...numer 3 byl aktualizowany na 6. Wczoraj wrocielem do domu z akademika i na roznych kanalach czasam jest chwilowe, lekkie zwezenie ekranu i momentalnie wraca do normalnosci, to trwa ulamek sekundy. Jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam! Bardzo proszę o poradę i pomoc. Posiadam dekoder Polsatu Thomson DSI30PO, antenę 1,05m z zezem. Od pewnego czasu w ofercie Polsatu pojawiły się nowe kanały BBC. Tylko że ja ich nie mogę oglądać. Zawsze gdy wybiorę, którykolwiek z kanałów BBC widzę tylko ciemność. Opisy dla danego kanału owszem są, ale obrazu nie ma. Nie pojawiają się także żadne napisy w stylu: "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie", czy "Brak sygnału z anteny ... ". Specjaliści z BOK Polsatu doradzili mi ponowną instalację programów oraz przesyłali parę razy ponowienie sygnału z satelity ale nic to nie pomogło. Jak BBC nie było tak nie ma. Najlepsze jest to że owi specjaliści, nie wiedząc co to jest, odesłali mnie do serwisu, który także nie potrafi poradzić sobie z problemem. Może ktoś z Państwa wie o co tu chodzi. Wszystkie pozostałe kanały Polsatu odbieram poprawnie. Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Nie, nie odbieram Wedding TV. Prawdę mówiąc nigdy go nie odbierałem ale specjalnie mnie to nie przejmowało. Teraz kiedy na tym samym transponderze jest i BBC, problem zaczyna mi doskwierać. Zaczyna mnie to wnerwiać i te olewatorskie podejście BOK Polszajsu do klienta. Mam Polsat od kąt tylko powstał i nic nie działało ale wtedy to było normalne. Teraz kiedy stali się potentatem mają starych klientów w d.... !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a co ze wskaźnikiem sygnału? Masz sygnał z anteny?

W sumie nie wiadomo od czego zacząć szukanie, czy coś padło w instalacji antenowej czy problem z tunerem.

Jak masz możliwość, to przejdź się do kogoś znajomego, kto ma antenkę sat. i sprawdź tam swój tuner, jeśli nadal będą problemy - problem z tunerem, jeśli zadziała - problem z Twoją "anteną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twisted: Jak moze byc problem z instalacja antenowa jezeli nie odbiera tylko jednej czestotliwosci, ni opowiadajcie mu takich bzdur. Jezeli inne kanaly odbiera to jest OK. Problem lezy po stronie odbiornika. TH 50 i TH 30 nie raz tak mialy ze opuszczaly wybrane czestotliwosci i to byla wina glowicy. Dekoder jest do wymiany. Jezeli nie wykupiles dekodera na wlasnosc od CP to masz go prawo wymienic u dystrybutora sprzetu i nikt Ci nie moze powiedziec ze nie. Jesli go wykupiles i juz nie placisz comiesiecznego uzyczenia to kich zostaje rozwiazanie umowy i wyslanie dekodera na smietnik. Bo w tym przypadku dekodera Ci nie wymienia, jezeli chcesz nowy musisz podpisac nowa umowe. :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Co do sygnału to jest idealny (zielony). Tak jak kolega zauważył inne kanały z innych transponderów są bez zarzutu. Czyli co, pozostaje mi nowa umowa bo ja mam ten dekoder wykupiony na własność a 12 miesięcy obowiązkowego abonamentu skończyło się w grudniu. Czyli kanał !!! No dobrze ale chyba jest możliwość odpłatnej naprawy dekodera? Czy serwis Polsatu działa tak jak serwisy chińszczyzny, wymienia się całość? Bo ja nie chciałbym wymieniać dekodera na nowy i podpisywać przy tym nową umowę. Stara bardzo mi się podoba, jest dla mnie korzystna. Jeśli mi każą na nowo podpisywać umowę i nie będą w stanie naprawić tunera to ja się przenoszę do "N" !!!

W związku z powyższym mam pytanie; czy jest możliwość odbierania kanałów FTA na Thomsonie bez abonamentu??? Powinno tak być bo dekoder jest mój, jeśli mi tego nie umożliwią idę do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twisted: Dekoder nie dziala bez karyt, a jak rozwiazesz umowe do zaloza Ci cam loc wiec nic nie obejrzysz. Odplatna naprawa chyba mija sie z celem te dekodery juz swoje przeszly. Ledwo sobie daly rade z N2 poczekaj moze na zmiane systemu na N3 pewnie sie wykoleja same i CP bedzie muisial wymienic dekodery abonentom na nowsze tak jak bylo w Digital+ czy w sky italia. :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale chyba jest możliwość odpłatnej naprawy dekodera? Czy serwis Polsatu działa tak jak serwisy chińszczyzny, wymienia się całość? Bo ja nie chciałbym wymieniać dekodera na nowy i podpisywać przy tym nową umowę. Stara bardzo mi się podoba, jest dla mnie korzystna.

Zorientuj się w jakimś serwisie ile by kosztowała taka naprawa. Być może korzystniej wyjdzie podpisać nową umowę.

W związku z powyższym mam pytanie; czy jest możliwość odbierania kanałów FTA na Thomsonie bez abonamentu??? Powinno tak być bo dekoder jest mój, jeśli mi tego nie umożliwią idę do sądu.

Tak, powinien umożliwiać odbiór FTA. Skoro tuner jest Twoją własnością to zostaje u Ciebie i możesz z nim robić "co chceta". Karta także zostaje.

 

@lobes502 - jak po zakończeniu umowy będą jakieś zaległe płatności, to owszem, zablokują tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już teraz umowę przekształconą na czas nieokreślony. Więc logiczne jest wypowiedzenie owej umowy z zachowaniem oczywiście okresu wypowiedzenia (nie pamiętam ale w Polsacie chyba było 30 dni, lecz może się mylę) i przejście na korzystniejsze warunki czyli do N-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twisted: Kiedys blokowali wszystki i wiem ze byla straszna afera. Na starym forum satkuriera az wrzalo, ale to przeszlosc. W zeszlym roku okolo marca znow CP powrocil do polityki blokowania tunerow i namawiania kientow na podpisywanie lojalek. Oferta sprzedazy tunerow jako prepaid gdzie po zakonczenu okresu przedplaty nastepowala blokada tunera. Mnustwo ludzi mieszkajacych za granica kupowala te tunery i po okresie przedplaty miala klopoty. Ja na szczescie mam normalna umowe. Ale w razie awari czeka mnie wysylka do Polski lub osobiste stwaiennictwo bo nie wiem czy ktos z rodziny bedzie mial mozliwosc wymiany sprzetu za mnie. :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem wielce inteligentną odpowiedz z BOK Polsatu: "Proszę udać się do autoryzowanego serwisu celem sprawdzenia dekodera i karty", napisała to jakaś Małgorzata, na bank blondynka. Mam ochotę jej odpisać, że chyba już czas zmienić pracę na mniej przeciążającą umysł.

Może ktoś wie, który tuner z oferty Polszajsu jest lepszy:

1. Samasung DSB-S305G

2. Echostar DSB-717

Jak pytałem dystrybutora to nie za bardzo się orientował. Chodzi mi głównie o czułość głowicy. Który przy tej samej antenie odnajdzie więcej kanałów itd.

Postanowiłem już zmienić dekoder na nowy bo widzę że się z blondynką nie dogadam, będzie mnie to kosztować 99 PLN.

Pozdraiwam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...