Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak jak poprzednicy również mam kanał TVN Meteo Active w wykazie kanałów gwarantowanych a umowę przedłużałem 16 sierpnia 2016. Kanał ten jest w pakiecie Familijnym HD. A mój pakiet to Premium Max. Nie powiem chętnie przedłużę kolejny raz umowę w opcji 12/5 na pakiet Premium Max i multiroomem - 3 szt. oraz po przekształceniu starej umowy w nową na warunkach SmartDom z rabatem 50% na abonament za Telewizję. I jak tu nie lubić Cyfrowego Polsatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie podciągnąć to pod rebreding moim zdaniem - w informacjach prasowych mowa o nowym produkcie roboczo: „dom” i „ogród” który zastąpi obecny kanał. Było by pięknie jak by tak na przełomie grudnia może stycznia coś namieszali - wówczas przy korzystnych wiatrach surferzy promocji zyskają kolejne bonusowe miesiące. Choć z drugiej strony jeśli CP ma te informacje to dlaczego nie oznaczą  kanału TVN Meteo Activ  jako niegwarantowanego dla nowych umów? (Jak miało to miejsce w przeszłości) Czyli jednak naciąganie definicji rebredingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, bo zmianie kanału TVN Meteo Active w HGTV będzie można rozwiązać umowę z Cyfrowym Polsatem bez płacenia kary umownej. Oczywiście tyczy się to tych abonentów, którzy mają ten kanał gwarantowany w swojej umowie.

Kanał TVN Meteo Active jest z głównie kanałem "pogodowym", a HGTV ma być kanałem "domowo-ogrodowym". ;) Inna więc tematyka kanału. Uważam, że raczej ciężko to będzie "podciągnąć" pod rebranding. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, bo zmianie kanału TVN Meteo Active w HGTV będzie można rozwiązać umowę z Cyfrowym Polsatem bez płacenia kary umownej. Oczywiście tyczy się to tych abonentów, którzy mają ten kanał gwarantowany w swojej umowie.

Kanał TVN Meteo Active jest z głównie kanałem "pogodowym", a HGTV ma być kanałem "domowo-ogrodowym". ;) Inna więc tematyka kanału. Uważam, że raczej ciężko to będzie "podciągnąć" pod rebranding. :roll:

Oj nie, nie... TVN Meteo Active przestał być kanałem głównie pogodowym 16 kwietnia 2015 r. Pogody jest tam tyle co nic. Obecnie jest to kanał lifestyle'owy o wyspecjalizowanej tematyce. A w styczniu ona zmieni się z właśnie telewizji o aktywności fizycznej, programom o zdrowym trybie życia na rzecz domów i ogrodów. Lifestyle pozostanie lifestyle'em. Nadawca ten sam. Marka? Fakt. Niestety lub stety inna.

 

Ale jak powiedział kolega wcześniej - nie takie już rebrandingi były w Polsce. Chociażby Animal Planet (SD) na Discovery Life.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

https://satkurier.pl/news/152946/hgtv-ruszy-7-stycznia-w-miejscu-tvn-meteo-active.html

 

Kanał TVN Meteo Active był/jest kanałem gwarantowanym w Pakiecie Familijnym HD (na dzień 1.08.2016). Rozumiem, że po jego usunięciu będzie można wypowiadać umowy?

Chyba, że "podciągną" to pod rebranding....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to rebranding.

Mogą,teoretycznie mogą,ale na jakiej podstawie :?: skoro zostanie wyłączony kanał ze stricte portfolio TVN a zostanie zastąpiony kanałem już obecnym na rynku (aktualnie tylko w USA) ale zupełnie innym kanałem,który z TVNem ma tylko wspólnego właściciela

a to mi w tym przypadku absolutnie rebrandingiem nie pachnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawcą HGTV będzie grupa TVN, czyli wszystko się zgadza.

 

     To ja mogę powiedzieć że dostawcą mojej usługi jest CP i mi się coś zgadzać nie będzie :mrgreen:

i poinformuję o tym Cyfrowy Polsat a TVN nawet nie będzie miał o tym pojęcia :!:;)

 

Nie zgadza się tematyka obu programów :crazy::facepalm:

    Dokładnie :!: :!: :!:

a nawet gdyby się zgadzało to i tak będzie zastąpienie jednego kanału drugim kanałem a to już podpada pod:

 

§9 SZCZEGÓLNE WARUNKI ŚWIADCZENIA DLA USŁUG TELEWIZJI

/.../

4. Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo zastępowania programów telewizyjnych i/lub radiowych w ramach Pakietu Programów przez inne programy lub zmniejszenie ich liczby, jeżeli wynika to z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych. W szczególności zalicza się do nich: utratę przez Cyfrowy Polsat uprawnień do rozprowadzania programów, zaprzestanie nadawania programu przez nadawcę, zmianę satelity lub systemu nadawania, zakończenie rozprowadzania z powodu zbyt niskiego poziomu oglądalności. O zmianach takich Abonenci będą uprzednio informowani, w szczególności poprzez emisję stosownego komunikatu tekstowego na ekranie odbiornika telewizyjnego Abonenta, poprzez emisję w trakcie odbioru programów przez Abonenta scrolla (przewijanego tekstu) informacyjnego dotyczącego zmiany lub poprzez zamieszczenie informacji o takiej zmianie na stronie internetowej Cyfrowego Polsatu lub na kanale dla Abonentów. W takim przypadku Abonentowi przysługuje prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania okresu wypowiedzenia, jednakże nie później niż 30 dni od dokonania takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego, w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fezuj, nie wiem co ma do tego dostawca usługi, ale ok, próbuj. Jak zawsze kilka osób, którzy najbardziej będą marudziły dostaną możliwość rozwiązania umowy, co nie zmienia faktu, że ten paragraf, który przywołujesz nie ma tu zastosowonia.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No @Pawop- przecież to są zupełnie inne kanały :!:

co do dostawcy to taki połowiczny żart,ale faktem jest że umowy podpisujemy z CP a nie właścicielem kanału

Spokojnie do stycznia jeszcze dwa miechy,jak już się dokona  to jak Saszka mawiał "pażiwiom-uwidim" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą,teoretycznie mogą,ale na jakiej podstawie :?: skoro zostanie wyłączony kanał ze stricte portfolio TVN a zostanie zastąpiony kanałem już obecnym na rynku (aktualnie tylko w USA) ale zupełnie innym kanałem,który z TVNem ma tylko wspólnego właściciela

a to mi w tym przypadku absolutnie rebrandingiem nie pachnie.

Nie tylko w USA, bo HGTV jest także w Kanadzie (od 1997 r.), Australii, Malezji, Nowej Zelandii i Indonezji. A od 1 listopada będzie w regionie MENA w pakiecie beIN.

 

Co do rebrandingu, to czy w przypadku zmiany Animal Planet na Discovery Life też była możliwość rozwiązania umowy? ;-)

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...