Skocz do zawartości

Canal+ Extra 1-7 i Canal+ 360


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego u siebie mają co podnosić. Ale cena pełnego pakietu w  Canal+ Online (54 zł) czy w kablu (40/50 zł) to już dzisiaj nie jest jakaś fajna oferta 😉 Za czasów Cyfry+ ceny pakietu Canal+ były zbliżone bez względu na kanał dystrybucji (sat, kabel). Ale to już inny temat.

 

Zobaczymy co wymyślą. Na razie Canal+ Extra z jednym kanałem i trzema PPV to słabo wygląda jak na plany tworzenia specjalnego pakietu, bez Canal+ Sport. No chyba, że faktycznie z myślą o Polsat Box.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, muza_tv napisał(a):

Z kolei w przypadku Canal+ Extra 2-4, "program ma być oparty na eventowym udostępnieniu meczów UEFA Champions League". I wykorzystywany będzie do transmisji meczów UEFA Champions League w kolejkach „fazy ligowej". Program ma być nadawany nie mniej niż 2 godziny na dobę, dwa dni w tygodniu. Wnioskodawca nie przewiduje audycji powtórkowych w tygodniowym czasie nadawania programu.

 

Pytanie: co będą tam nadawać w tygodniach kiedy nie gra LM? ;)

Poza tym - głupio wpisać LM do koncesji. Co, jeśli kiedyś nie uda im się odnowić do niej praw? Do czasu kiedy im KRRIT nie zmieni zapisów, mają wówczas do wyboru: łamać koncesję albo łamać umowy z UEFA. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, czerstwy napisał(a):

W takim razie wartość paczki maleje😂

Ja jestem ciekaw gdzie ci wszyscy co twierdzili, że C+ po stracie danych praw powinien obniżyć ceny. Czy teraz po nabyciu praw powinni podwyższył ceny pakietu? Czy takie coś działa tylko w przypadku utraty praw - wtedy należy się obniżka, ale przy pozyskaniu już ta zasada nie obowiązuje? 🤣😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA:

Multiliga LM ma być na... CANAL+ Extra 4. :o 

Nielogiczne rozwiązanie, wydawało mi się że oczywistym ruchem jest umieszczenie jej w CANAL+ 360.

 

Cytat

Zgodnie z deklaracją Wnioskodawcy, w ramach programu „CANAL+ EXTRA 4” będą prezentowane mecze UEFA Champions League. Jak założył Wnioskodawca, program ma być oparty na eventowym udostępnieniu meczów UEFA Champions League w formie transmisji łączonej, tzw. „Multiligi UEFA Champions League” z maksymalnie 18 meczów. Program „CANAL+ EXTRA 4” wykorzystywany będzie do transmisji meczów UEFA Champions League w kolejkach „fazy ligowej” rozgrywanych równolegle do meczów transmitowanych w tym samym czasie w programach „CANAL+ EXTRA 1”, „CANAL+ EXTRA 2”, „CANAL+ EXTRA 3” oraz „CANAL+ 360”.

 

P.S. Czy nadanie programu niezgodnie z deklaracją stanowi w polskim prawie złamanie warunków koncesji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, michael112 napisał(a):

 

Pytanie: co będą tam nadawać w tygodniach kiedy nie gra LM? ;)

 

W tygodniu zapewne nic nie będzie tam nadawane skoro mają to być typowo eventowe kanały. 

Całodobowy będzie kanał Canal+Extra1 typowo z Ligą Mistrzów. 

Moim zdaniem jakiś mecz może pojawić się też na Canal+Premium i Canal+Sport. Canal+Sport2 to antena typowo tenisowa. W Canal+Sport5 może być jakiś dubel transmisji albo jej brak ze względu na obecność poza paczką C+. 

Pytanie co z C+S3 i C+S4. Skoro Polsat tych kanałów mieć nie będzie to robienie ich jako całodobowych kanałów z samą Ekstraklasy mija się z celem. Tym bardziej, że Ekstraklasa ma nie grać w tygodniu w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, k05 napisał(a):

Ja jestem ciekaw gdzie ci wszyscy co twierdzili, że C+ po stracie danych praw powinien obniżyć ceny. Czy teraz po nabyciu praw powinni podwyższył ceny pakietu? Czy takie coś działa tylko w przypadku utraty praw - wtedy należy się obniżka, ale przy pozyskaniu już ta zasada nie obowiązuje? 🤣😂

Siedzą cicho i liczą że LM będzie w obecnej cenie😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, k05 napisał(a):

Pytanie co z C+S3 i C+S4. Skoro Polsat tych kanałów mieć nie będzie to robienie ich jako całodobowych kanałów z samą Ekstraklasy mija się z celem. Tym bardziej, że Ekstraklasa ma nie grać w tygodniu w tym sezonie.

 

Mam nadzieję że mając tyle kanałów pooptymalizują transmisje, żeby było jak najmniej dubli i jak najmniej transmisji pomijanych - takich, do których mają prawa ale nigdzie nie transmitują.

 

Przyszeregowanie C+ EXTRA wyłącznie pod LM jest błędnym ruchem. Np. jak będzie ostatnia kolejka Ekstraklasy to co lepiej zrobić: dać 4 mecze tylko online, czy puścić je na EXTRA?

Albo WTA tenisa. Nie jestem pewien, ale tam chyba też trafiają się równoległe transmisje, a oni zwykle dają tylko jedną w danym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michael112 napisał(a):

 

 

Przyszeregowanie C+ EXTRA wyłącznie pod LM jest błędnym ruchem. Np. jak będzie ostatnia kolejka Ekstraklasy to co lepiej zrobić: dać 4 mecze tylko online, czy puścić je na EXTRA?

Myślę, że główne znaczenie ma zapis koncesyjny o procentowych ilościach danego rodzaju transmisji, czyli np. sport 70% to tyle powinno być sportu. To, że wyszczególniono, że kanał ma być "kojarzony z Ligą Mistrzów" nie oznacza, że mecz Ekstraklasy nie może się tam pojawić.

 

10 minut temu, michael112 napisał(a):

 

 

Albo WTA tenisa. Nie jestem pewien, ale tam chyba też trafiają się równoległe transmisje, a oni zwykle dają tylko jedną w danym czasie.

Są równolegle transmisje pokazywane online, ale one i tak nie są z komentarzem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, teraz CANAL+ będzie miał tak dużo kanałów sportowych że jedynym przypadkiem, kiedy nie będzie w stanie pokazać wszystkiego na kanałach linearnych to będzie ostatnia kolejka Ligi Mistrzów.

 

O ile oczywiście będą rozsądnie rozkładać transmisje, bez uprzedzeń typu:

  • mecz LM nie może się pojawić w kanale który nie jest "Extra";

albo:

  • na kanale "Extra" nie może się pojawić nic innego niż LM;

albo:

  • na C+S 3 i 4 nie może się pojawić nic innego niż Ekstraklasa.
Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że to zwiasuje nową pakietyzację kanałów C+. Pewnie będzie pakiet „śmieciowy” z C+ Film, +1, Seriale, Dokument, ewentualnie tematyczne, „trochę sportu i filmy” z tym co wymieniłem, C+ Premium i 360 i najwyższy super full pakiet za super kosmiczną cenę z wszystkimi C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstraklasa od 27 lipca będzie na kanałach CANAL+ 4K UHD, CANAL+SPORT3, CANAL+SPORT5 oraz CANAL+ online. Na CANAL+ Extra 2-4 prezentowane będą wyłącznie mecze Ligi Mistrzów UEFA, nie będzie magazynów. CANAL+ Extra 2-4 mają być oparte na eventowym udostępnieniu meczów UEFA Champions League (na CANAL+ Extra 4 w formie transmisji łączonej, tzw. Multiligi UEFA Champions League z maksymalnie 18 meczów). Uzupełnieniem transmisji meczów piłkarskich mają być przedmeczowe analizy realizowane przez dziennikarzy na przekazie przedmeczowym. CANAL+ Extra 2-4 mają być wykorzystywane do transmisji meczów Ligi Mistrzów UEFA w kolejkach fazy grupowej rozgrywanych równolegle do meczów transmitowanych w tym samym czasie na CANAL+ Extra 1, CANAL+ Extra 2, CANAL+ Extra 3 i CANAL+ 360.

CANAL+ 360 ma być realizowany poprzez cztery rodzaje audycji, które zajmą nie mniej niż 62% tygodniowego czasu nadawania programu w godz. 6:00-23:00: CANAL+ 360 prezentowane będą wydarzenia sportowe, filmy fabularne, dokumentalne oraz audycje publicystyczne. Audycje powtórkowe mają zajmować 85% w tygodniowym czasie nadawania programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pawop napisał(a):
15 godzin temu, rotalplus napisał(a):
Ten C+360 w tym całym zestawieniu jest bez sensu - kolejny klon C+ Family

Raczej to będzie coś w rodzaju C+Premium

 

Tylko pytanie: po co to? Na kolejne powtórki treści z innych anten?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Uniwersalny charakter CANAL+ 360 ma być realizowany poprzez cztery rodzaje audycji, które zajmą nie mniej niż 62% tygodniowego czasu nadawania programu w godz. 6:00-23:00: audycje o tematyce sportowej - min. 40%, filmy fabularne - min. 20%, audycje publicystyczne - min. 1%, dokument - min. 1%.

 

 

Z proporcji treści wynika, że będzie to w sporej części kanał sportowy, więc porównywanie go do C+ Premium jest błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...