Skocz do zawartości

Plusy i minusy Cyfry +


wally79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

- Sport. Na C+ jest praktycznie tylko piłka nożna. Brak różnorodności i wielu dyscyplin. Albo jesteś fanem piłki, albo nie masz co oglądać.

A koszykówka? W Cyfrze masz ją w najlepszym wydaniu : Euroliga i NBA

A żużel? Ja jako kibic mam wszystko czego potrzebuje. Grand Prix na Canal+, Liga Polska na TVP Sport, Liga Szwedzka na Orange Sport

 

Tak więc widać że to nie tylko piłka nożna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapominaj jeszcze o lidze niemieckiej na Eurosport2 gdzie tez jest wiele innych wydarzeń zimowych i letnich, dodatkowo liga portugalska w włoska liga siatkówki na Orange sport i RTPi oraz liga grecka na ERT World plus wiele innych wydarzen np walki braci Kliczków (tak jak ta z Sosnowskim) w boksie wiec nie mów że tylko piłka nożna. Nawet transmisje Formuły1 sa na RTL i nie trzeba do tego Polsatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

plusem w ostatnim czasie niewątpliwie jest dodanie paczki kanałów grupy POLSAT. Co by nie powiedzieć jest to plus bo mamy możliwość oglądania chociażby F1 z polskim komentarzem. Już nie trzeba skakać na niemiecki RTL.

 

Minusem w ostatnim czasie jest podwyżka opłat za pakiet CANAL+. Kto ma umowę w promocji podpisaną przed tą podwyżką to jeszcze jej nie odczuwa ale nowi abonenci i starzy podpisując przedłużenie umowy już zmuszeni są zapłacić więcej za flagowe kanały platformy CYFRA+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus - wejście paczki "Polsatu" ; Minusy- podwyżka C+ / 5 kanałów/, brak FTA w DVB - T / brak możliwości odbioru Czech i Słowacji/, brak TVP Sport w Podstawowym/Kompaktowym/ ...Oczywiści brak możliwości tworzenia własnych list , po prostu za mało wolno odbiorcom za duże pieniążki ktore płacą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Plusem Cyfry+ jest najlepsza na rynku oferta programowa, natomiast minusem są denerwujące wady kolejnych softów, np. jakieś czarne paski na dole ekranu czy też przesunięcia obrazu w którąś ze stron. To bardzo przeszkadza w oglądaniu :( jednak pojawia się jedynie na Pace DSR 2221 i Thomsonie TS4P :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. To przesunięcie obrazu w tunerze Pace wynosi około pół centymetra w lewą stronę. Żadnych czarnych pasów nie widzę. Jeśli ktoś o tym nie wie, to praktycznie może nawet nie zauważyć. Prawdziwym minusem tego tunera jest brak możliwości skanowania transponderów i dodawania wybranych kanałów do listy. Poza tym tuner jest niezawodny , więc nie ma co narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
@Feniks jeśi nie wyslę wypowiedzenia to nie dostanę większego rabatu niż nowi? , jeśli tak to ja pisałem nie bawie się w takie RZeczy wysyłam wypowiedzenie i przechodzę do N 48zł wszystko (dla abonentów konkurencji) + NFilm 20zł= 68

Oferta Cyfry+ (przedłużenie , oferta jak dla nowych): kompaktzC+ 62+11+10=83zł

78+11+10=99zł , gdyby zaproponowali mi 47kompakt/57optimum z Canal+ +11 +10=68/78zł to zostaję ;:):):)

 

A skąd te 10 PLN w tych "działaniach"? Jeśli to Multiroom to 15 PLN a nie 10. I owszem, dostaniesz takie warunki, ale po wysłaniu wypowiedzenia. A jeśli chcesz iść do N, bo taniej - to śmiało. Nie zapomnij jednak, ze multiroom w N to Turbo 199 PLN + drugi "białas" do MR za jedyne 299 PLN. I muszą być połączone kabelkiem ze sobą, a nie jak to jest w C+ (dwa niezależne odbiorniki). Miłego pobytu w N. :)

 

P.S. - do białego nie dają kabla HDMI (nie wiem jak turbo), więc o ile nie posiadasz zbędnego kabla to dolicz koszt kabelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 10zł to za PVR HD

a pod jakim względem N jest gorsza od Cyfry+ te platformy róznią się tylko kanałami na wyłączność

CYFRA+: CANAL+ , CANAL+HD , CANAL+FILM , CANAL+FILM HD , CANAL+SPORT , CANAL+SPORT HD , CANAL+SPORT2 , Planete , Ale Kino! , MiniMini , ZigZap/Hyper , History , Trace , Domo , Kuchnia.TV , Discovery Crime

N: TVN HD +1 , MGM HD , TVP1 HD , Wojna i Pokuj , Discovery Historia ,BBC KnowledgeHD , Sport klub+ , baby.tv , BBC CBeebies , NSportHD , NFilmHD , NFilmHD2 , ESPN America , BBC Lifestyle ,

C+22 kanały HD

N: 26 kanały HD (wkrótce NG HD)

C Wy na to :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka Canal+ przebija pięciokrotnie wszystkie kanały na wyłączność w N-ce. Nie da się porównać tych kanałów do żadnego innego. I tyle w tym temacie.

 

P.S. Poza tym kanały na wyłączność w Cyfrze mają znacznie lepszą ofertę programową od N-ki - np. Ale Kino!, Mini Mini, Planete są nie do zastąpienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 10zł to za PVR HD

a pod jakim względem N jest gorsza od Cyfry+ te platformy róznią się tylko kanałami na wyłączność

CYFRA+: CANAL+ , CANAL+HD , CANAL+FILM , CANAL+FILM HD , CANAL+SPORT , CANAL+SPORT HD , CANAL+SPORT2 , Planete , Ale Kino! , MiniMini , ZigZap/Hyper , History , Trace , Domo , Kuchnia.TV , Discovery Crime

N: TVN HD +1 , MGM HD , TVP1 HD , Wojna i Pokuj , Discovery Historia ,BBC KnowledgeHD , Sport klub+ , baby.tv , BBC CBeebies , NSportHD , NFilmHD , NFilmHD2 , ESPN America , BBC Lifestyle ,

C+22 kanały HD

N: 26 kanały HD (wkrótce NG HD)

C Wy na to :):):)

A my na to - po co to piszesz? Wszyscy o ty wiedzą.Przekonujesz nas do czegoś? Chcesz n-kę, bierz n-kę i daj już spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Poza tym kanały na wyłączność w Cyfrze mają znacznie lepszą ofertę programową od N-ki - np. Ale Kino!, Mini Mini, Planete są nie do zastąpienia.

 

To chyba kwestia gustu, nie sadzisz? Dla mnie to zadne kanly premium warte tego slowa, a ciagle sie na nie powolujecie jakby to bylo nie wiadomo co. Osobiscie przez 4 lata nie zdarzylo mi sie obejrzec czegos na ale kino, bo alternatywnie na pozostalzch zwyklych kanalach bylo cos ciekawszego. Podobnie z planete, chociaz tu juz czasem cos obejrzalem ale i tak na jakims discovery lub ng zazwyczaj bylo cos ciekawszego. Mini mini nie moj target ale na n-ka ma tez ciekawa alternatywe w postaci bajkowego bbc. Nie doplacilbym za nie 10zl, a co tu mowic 27(optimum hd w promo 65 +10PVR miesiecznie vs 48 w nc-e z pvr). I gadanie ze jak sie nie podoba "bierz n-ke" nie zmieni ze bronicie przegranej sprawy :P Te stawki sa po prostu nie do obronienia, bo nawet [beep] nie uwierzy ze te same kanaly z golego optimum hd sa w lepszej jakosci od tych samych z golej oferty n-ki.

 

przechodzę do N 48zł wszystko (dla abonentów konkurencji) + NFilm 20zł= 68

 

a nie lepij ci wziac jako klient konkurencji oferte mini full za 68zl, tam chyba jest nfilm w standardzie plus hbo pack. Ewentualnie jak masz konto w mbanku to mozesz to samo wziac z umowa tylko na 18m-c a nie 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja przypomina przelewanie pustego w próżne. Kolego "wyznawca" platformy n, nie ma przymusu brania czy ogladania Canal + czy Ale Kino. Dla mnie, choc N ma lepszą technologię, to sory, ale na dekoder patrzec się nie będę i zachwycac bajerami. Oferta filmowa Canal +, póki co jest nie do pobicia przez żadne nFilmy i to mimo, że jest to gorszy kanał niz był np. 10 lat temu. Rówie czesto zerkam na Ale Kino, ale jeżeli wolisz co innego, to przeciez twoja sprawa. Przypominam, że tamat wypowiedzi Plusy i minusy Cyfry - więc n-kowicze, zajmijcie się swoimi problemami, których w żadnej z platorm nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dla mnie największym plusem firmy CYFRA+ jest to, że decydentami są w niej Francuzi, bo cóż z tego, że "enka" ma teoretycznie lepszy odbiornik sat, skoro tam decyzje podejmują Teutoni ze wszystkimi tego konsekwencjami, o ile ktoś domyśla się o czym ja tu próbuję powiedzieć.

 

Zaś CP obsługują Polacy, co też ma swoje konsekwencje i odzwierciedlenie w ofercie.

 

Nie ma więc na razie na naszym rynku nic lepszego niż CYFRA+, ale to nie zwalnia tej firmy od wysiłków i zabiegania o klienta, co ostatnio na szczęście się dzieje.

 

No i oby tak dalej.

 

Oczywiście są i niedociągnięcia, bo to i oprogramowanie w odbiornikach sat makabryczne, a i owe odbiorniki okrutnie wykastrowane i technicy owej firmy leniwi, niczym misie Koale, ale przy naszej pomocy i wskazywaniu ustawicznie palcem wszystkich bolączek powinno być coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy - to od zawsze możliwość odbioru na dekoderach z wolnego rynku i legalnego podziału w gospodarstwie domowym.

A minusy - cała masa poczynając od często horrendalnych cen, przez obsługę klienta, wady dekoderów od operatora, zmiany robione bez powiadamiania abonentów itp. - np. w parametrach nadawanych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie brakuje wciąż w cyfrze dobrego kanału sportowego, który pokazywałby światowe i polskie gale bokserskie.

Przykładowo dzisiaj są 3 nawet fajne gale: Marco Huck, Krzysztof Włodarczyk, Samuel Peter - oczywiście w Cyfrze żadnej z tych gal nie ma ... częściowo gala z Włodarczykiem na polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusem jest dla mnie brak kanalow Fox i jak mam multiroom Moj 1 dekoder cyfry to Pace sd na wynajem za free a 2 to Strong sd niewiem czy wy tez tak macie ale jak na strongu kilkakrotnie przelaczam kanaly to po jakims czasie mi wyskakuje komunikat kanal kodowany a na pace sd wszystko smiga na strongu musze w tedy karte wyciagnac od tunera wylaczyc z zasilania i po ok 1 min wlaczyc spowrotem i wlozyc karte i po chwili smiga spowrotem ale czasami sie zdaza ze musze robic to kilka razy dziennie wiec nie wiem o co tam chodzi.

Zdecydowanie jest plusem dobra oferta dokumentalna, sportowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Tak sie składa, ze w związku z wypowiedzeniem umowy postanowiłem sobie porównać c+ i N, pakiety w podobnej cenie czyli optimum HD (62zł miesiecznie) i Świat HD (59zł miesięcznie), umowy po 12 miesięcy, 3 miesiące gratis, to co wypisane na liście to różnice w zawartości pakietów :

 

 

1. FILMOWE

 

Cyfra+ :

Ale Kino HD

13th Street

TCM

Zone Romantica

 

N :

Foxlife (wersja HD)

Wojna I Pokój

MGM HD

Romance HD

AXN (wesja HD)

FOX HD

 

 

2. SPORTOWE

 

Cyfra+ :

Extreme

ESPN Classic

 

N:

Nsport HD

Eurosport (wersja HD)

Eurosport 2 (wersja HD)

TVN Turbo (wersja HD)

Polsat Sport News

ESPN America

Sportklub+

 

3. Dla dzieci

 

Cyfra+ :

MiniMini+ HD

Teletoon+ HD/Hyper+HD

Cartoon Network

 

N:

BBC Ceebies

Baby TV

Nick.jr

Disney Junior

Nickelodeon HD

 

4. NAUKA

 

Cyfra+:

Planete+HD

History

 

N:

NGC (wersja HD)

NGC Wild (wersja HD)

Animal Planet HD

Discovery HD

BBC Knowelge HD

Discovery Historia

 

5. Pozostałe:

 

Cyfra+:

Kuchnia +HD

Domo+HD

ClubTV

Travel Chanel

Zone reality

TRACE

Czwórka Polskie Radio

Kino Polska Muzyka

 

N:

TVN Style (Wersja HD)

TVP 1 (wersja HD)

MTV Live HD

Polsat (wersja HD)

TVP HD

BBC Lifestyle

 

6. Dekoder z nagrywarką

 

Cyfra+:

15 miesiecznie = 180zł za Philipsa 250gb

 

N:

49zł aktywacja dekoder 250gb / 99zł aktywacja za turbo dekoder 500gb

 

Plusy Cyfry+ : możliwość dokupienia Canal+, kanały własne w HD, …?

Plusy N: lepsze dekodery, ….?

 

Wg mnie oferta c+ wypada na tle N dramatycznie słabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...