Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czułem, że Wildstein nie wróci. Mizerna oglądalność, a szkoda, dało się to oglądać. Może Wildstein dostanie coś nowego. Zobaczymy.

 

Tymczasem pewniaki teleturniejowe. Jeden z dziesięciu już oficjalnie wraca ze swoją setną serią w poniedziałek, 28 sierpnia. Dni emisji i godzina bez zmian. A zatem Koło fortuny na pewno tam nie trafi. I ciekawe, jak to będzie z tą setną serią, bo cicho... Czyżby jednak zwykła seria? Zobaczymy.

 

A Familiada z nowymi odcinkami wraca w sobotę 2 września i będzie emitowana jak zwykle w weekendy i święta. Nic zmian, jak było tak będzie.

 

Aha - ciekawe, że nie ma Discopolandu we wstępnej jesiennej ramówce. Czy to koniec? Oglądalność słaba, ale program OK, nic jednak nie słychać o II serii. To, że Rodzinka sama w domu schodzi mnie nie dziwi, ale Discopoland? W pewnym sensie tak. Ale zobaczymy, może cos kręcą, ale nic nie piszą i jednak II seria jesienią będzie.

 

Już o ratowaniu dzieciaków nie wspominam, castingi były i co? II sezonu nadal nie ma.

 

W plikach XML z kolei odcinek Sondy 2 z niedzieli 3 września ma numer 59, a zatem wygląda na to, że emisja dalej w każdą niedzielę.

 

Jeżeli tylko dwie nowości zaoferowała Dwójka /bo kontynuacji programów to nie liczę/, to coś cieńko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiadomo. Okazje na pewno znikną, bo reżysera projektu nie ma już w TVP. A Przybliżenie - zobaczymy, może będą kontynuować. Jeżeli tak, to w innym paśmie, bo piątek 22:20 to nie był czas na poważne rozmowy.

 

Dziś niewiele. Kostka zadebiutowała w Pytaniu na śniadanie jako prowadząca. Wypadła dobrze i nie mam nic przeciwko, by zastąpiła np. Zamachowską. Aha - jutro wraca Zawadzka /ostatnio miała wolne, bo była na planie nowej serii Bake Off/.

 

Mogliby się pokusić o emisję lektur szkolnych. Ale nie tych, co nie pasują do nowej reformy, tylko te słynne, jak Pan Tadeusz i tak dalej. W paśmie przedpołudniowym byłoby OK. I tak obecnie tam lecą powtórki. Takim Barwom szczęścia do szczęścia starczy jedna powtórka, a nie trzy.

 

Super Express pisze, że nowy serial "Pod wspólnym dachem" trafi jednak zamiast "Rodzinki.pl". To już się robi dziwne - tutaj, że Rodzinka zostaje, tutaj nie. Ale ja jestem zdania, że to fejk, że Rodzinka.pl zostanie, a ten nowy serial to po. Zresztą zobaczymy jutro, wszak pojawi się ramówka na dni 4-10.09.

 

Co mnie interesuje:

- czy w ogóle będzie II seria dzieciaków?

- kiedy wyląduje "Miasto skarbów"?

- co w piątki o 22:20/22:50? Powrót Wideoteki?

 

No i wygląda na to, że żegnamy się całkowicie z kabaretami i ich powtórkami. W zamian jakieś filmy fabularne i inne programy. Aż chciałoby się w Dwójce zobaczyć dawno nieemitowane programy rozrywkowe. No kiedyś emitowali, taśmy im się nie zniszczyły, emitują co jakiś czas w TVP Rozrywka... Może warto i w Dwójce co jakiś czas puszczać archiwalne rarytasy? Ale programy sprzed 20 lat, a nie np. sprzed 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć - wreszcie, że znikają powtórkowe kabarety z Dwójki :) No ile można je wałkować? Lepiej, żeby trafiły do TVP Rozrywka, bo tam jest na nie najodpowiedniejsze miejsce. Nie wiadomo, czy mają możliwości emitować tamte programy archiwalne, co emitują w TVP Rozrywka, ale skoro tam emitują, to problemem nie powinna być emisja w Dwójce.

 

No i pytanie o której godzinie "Koło Fortuny"? W ramówkach już wiemy, że 1 z 10 zostaje o 18:45, a Koło o której? Obstawiam godzinę 17:05-10, myślę, że taka godzina jest w sam raz porą teleturniejową z przerwą na "Panoramę". W sam raz takie 45 minut zabawy + jeszcze reklamy, to do 18 się wyrobią w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu koniec z powtórkami. Nareszcie uznali, że w ogóle to się nie opłaca, coraz mniej widzów, no bo ileż można? Brawo my!

 

Koło fortuny: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/kolo-fortuny-w-tvp2-kiedy-emisja-producentem-atm-grupa - oj, oj, pięć razy w tygodniu, w dodatku możliwa i emisja w weekendy, szybka droga do wyeksploatowania formatu. W dodatku z Brzozowskim. Ale dam im szansę.

Chociaż aż tak teleturniej nie był emitowany w ogóle. W czasach Pijanowskiego i Masny też nie leciał codziennie. Nawet w latach 1993-1998 leciał poniedziałek-czwartek/środa/wtorek. Za Tyńca w poniedziałki i wtorki. A teraz cały tydzień? No cóż.

A pasmo? Sam nie wiem. Możliwe, że około 16:00. Pasmo się 11 września zwalnia po zakończonych "Alternatywach". W ogóle to nie ma informacji, kiedy zdjęcia ruszają.

 

Pod wspólnym niebem - o, już tak szybko? Nawet zdjęcia nie ruszyły i już chcą od 8 września? Podziwiam. Zobaczymy w ogóle czy będzie to hit, czy kit.

I jeszcze jedno - Wideoteki w ramówce nie ma, o 22:45 od razu już zaczynają się filmy.

Nie widać "Przybliżenia".

 

A Miasto skarbów? Ma to mieć 12 odcinków, jak ruszą w październiku to nie, będą już w tyle za innymi. A zauważcie, że w ogóle nie ma żadnego wolnego pasma dla serialu. Wszystkie możliwe zajęte. Albo jesień nie wypaliła i serial może na zimę zachowują?

 

Ponadto oj, zawiodłem się - niewiele zmian:

- dalej bez Bake Off, ale 4 września jest mecz Polaków w piłkę nożną, który może nam dać awans na mundial, więc może dlatego

- 5 i pewnie 12 września dwuczęściowy dokument "Diana" /czyżby te słynne nieznane taśmy, co ostatnio pokazała Channel 4? Jeżeli tak - to rewelacja!/

- czwartkowy program publicystyczny /997?/ od lat 16 - no tak, przecież jak będą rekonstrukcje, no to wiadomo...

- w piątki bez zmian w serialach, SE z kolejną bzdurą, już wczoraj na Facebooku TVP2 pisali, że nowa seria Rodzinki.pl od 8 września, dziś potwierdzenie oficjalne, że pora bez zmian. Tak samo z O mnie się nie martw.

- dalej powtórki Makłowicza - może by tak z Jedynki przenieść program kulinarny Okrasy? Idealnie by tam pasował

- Igrzyska śmierci emitują część drugą, a o pierwszej zapomnieli...

 

Oj, słabo. Może coś ruszy potem. Na razie tylko dwie nowości /powrotów nie liczę/...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w studiu, to nam się kroją drudzy Lokatorzy. Albo i Sąsiedzi. Tak to nie spodziewam się sukcesu. Ale zobaczymy.

 

Tymczasem newsy o Rodzince.pl: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/rodzinka-pl-11-od-8-wrzesnia-w-tvp2-17-odcinkow-emitowanych-do-swiat

W nowej serii ma być nie 13, a aż 17 odcinków, bo ponoć to na prośbę widzów. No, dobra decyzja. Ostatni odcinek by wypadł w piątek 29 grudnia, ale coś czuję, że jeżeli do świat, to ostatni wepchną w świąteczne dni.

Przypominam, że kiedyś emitowali w jednej serii po 26 odcinków, ale od kiedy skończyły się oryginalne scenariusze, to zaczęli w jednej serii po 13 odcinków emitować.

I tak mi przyszło do głowy... Że może ładnie byłoby zakończyc serial właśnie odcinkiem świątecznym. Tak jak z Ranczem. Na finał np. ślub Tomka i piękne zakończenie całego serialu. Byłoby to najlepsze wyjście.

 

Dziś znów leci gala jubileuszowa Disco Polo. Tylko jedno ale - czemu nadal bez brakującej trzeciej części? Rozumiem, że dziś pomontowana, ale OK, wszak potem znany serial. ;)

 

I Discopoland wygląda na to, że też wylatuje. To mamy wielką porażkę Kurskiego - okazjonalnie to disco polo się przyjmie, ale nie co tydzień....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "Rodzinką.pl" to faktycznie może być tak, że te 13 odcinków to na prośbę fanów, bo przed świętami ogólnie rzecz biorąc jest już mało premierowych rzeczy, a dzięki temu zabiegowi przynajmniej ten serial będą ciągnąć praktycznie do końca roku.

W ogóle to ja o tym specjalnym odcinku świątecznym i ślubie Tomka to już gdybałem w nocy na shoutboxie ;) Ale istotnie, skoro jest 17 epizodów, to powodem takiego stanu rzeczy może też być chęć pokończenia wątków i zakończenia serialu wtedy, gdy jest jeszcze w miarę dobrej - jak na tyle sezonów kondycji. A lepszego momentu jak ostatni odcinek sezonu, do tego specjalny na Boże Narodzenie, na zakończenie wątku ślubu nie widzę. Zresztą, to nie będzie pierwszy świąteczny epizod w tym serialu, chyba ze 4 były, przy czym one nie miały wymiaru specjalności, a teraz zapewne będzie inaczej.

 

Co do "Discopoland" i ogólnie obecności takich programów w TVP, to niedawno w wywiadzie dla "Sieci Prawdy" wypowiedział się przewodniczący RMN Czabański, i jego zdaniem cyklicznych programów nie powinno być, raczej okazjonalne koncerty. Wiadomo że RMN nie może nakazać kierownictwu TVP żeby robiło ramówkę pod życzenie Czabańskiego, ale... może jednak coś jest w tej sugestii. Chociaż tutaj też trzeba przyznać, że ta forma socjologiczno-reporterskiego eksperymentu (cytat z Centrum Informacji TVP ;) ), jakim miał być "Discopoland", niezbyt się przyjęła. Ludzie wolą słuchać muzyki disco-polo, a nie opowieści o tym, jak to powstaje, bo z muzyki mają większą zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie ślubu Tomka, bo Magda go zdradziła z Bolem, więc raczej sie rozstaną. No chyba, że weźmie ślub z inną dziewczyną :P

 

Po za tym Maciej Musiał miał nie występować w następnym sezonie, ponieważ osoby na pierwszym roku studiów aktorskich, nie mogą grać w serialach. No chyba, że się mylę, ale tak gdzieś czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z Bolem to był właśnie dobry cliffhanger na koniec poprzedniego sezonu, taka furtka. Chociaż sądzę że tu to będzie happy-end, i może dlatego też twórcy potrzebują 17 odcinków, żeby tak łatwo nie było :D

 

A co do Musiała, to istotnie, miał on zakaz wynikający z bycia studentem pierwszego roku studiów aktorskich, ale właśnie z tego powodu przesuwano chyba prace na planie serialu, z tego też powodu Musiał nie mógł być kapitanem w "Kocham Cię Polsko". Ale w reklamach "Korala" już był, poza tym zapewne pierwszy rok zaliczył, więc zakazu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza Krzan to bardzo fajny wybór, przyjemny dla oka :) Jeżeli nawet tak porównamy z hiszpańską wersją, to trochę jest podobna do tamtejszej asystentki ;)

 

Zobaczymy jak będzie z Musiałem, czy będzie mógł ciągnąć swoją działalność artystyczną dalej. Ja wierzę, że w nowym sezonie Rodzinki będą jakieś nagłe zwroty akcji, no bo przecież sezon bez zwrotów akcji sezonem straconym.

 

I właśnie. Może Musiał wróci do "Kocham Cię Polsko!", skoro (prawdopodobnie) przeszedł pierwszy rok studiów aktorskich. Przynajmniej to byłoby lepsze zastępstwo za tego nieszczęsnego Antka Królikowskiego, który będzie mógł sobie pójść dalej. Naprawdę, lepiej oglądałoby się program.

 

5 września Dwójka o 13:55 wyemituje program dokumentalny "Cuda z odzysku -  urządź mieszkanie za darmo", szóstego dnia miesiąca o 13:55 odbędzie się premiera serialu dokumentalnego - również z UK - "Nasz dziwaczny świat", 9 września o 16:45 będzie emisja "Mars" i to jest prawdopodobnie ten serial dokumentalny, który stał się hitem w National Geographic, bo to też jest ich produkcja :) Świetnie, zawsze dokumenty lepsze od powtarzanych kabaretów, naprawdę, wreszcie więcej dokumentów w ramówce i robi się ciekawiej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może po kolei.

 

Zacznę od Lajka. Dziś trzeci raz pod rząd prowadziła Laux. Coś czuję, że teraz Zawadzka będzie prowadzić rzadziej /wszak dwa duże programy rozrywkowe tej jesieni/, a Laux częściej. A Krzan już w ogóle się tam nie pojawi.

 

Co do Krzan naprawdę, bardzo dobry wybór. Jeżeli ukończyła szkołę taneczną, mistrzynią była w tańcach, a w nowej wersji ma asystentka i tańczyć i rozmawiać z publicznością, to świetny wybór. W ogóle ponoć wybory Miss Polonia mają wrócić do Dwójki. A czemu nie - ja jestem za.

 

Wracając do Koła - podejrzewam, że będą co jakiś czas zapraszać znane gwiazdy muzyczne, by pośpiewały. Pewnie Zenek i inni nie odmówią, zaśpiewają zwrotkę i refren "Oczów zielonych" i już, robota wykonana. ;)

 

The Voice. Jak się okazuje, Zawadzka będzie wspierać uczestników podczas live'ów. Głównymi prowadzącymi cały czas mają być Kurdej-Szatan i Kammel.

Jeżeli ma być Musiał, to tylko na Przesłuchaniach w ciemno i Nokaucie.

http://centruminformacji.tvp.pl/33573060/ruszaja-nagrania-8-edycji-the-voice-of-poland - w ogóle tu komunikat o ósmej edycji.

Dodam, że 2 września nie będzie jeszcze "Mam talent", a więc jest szansa na świetną widownię pierwszego odcinka. ;)

 

Dwójka od zawsze emitowała najlepsze i najciekawsze dokumenty i dobrze, że będzie to robić nadal. Mars - no to musi być to z National Geographic. ;) I to o dobrych porach te dokumenty, a nie o jakiś nocnych.

 

I jeszcze na koniec ciekawostka dot. Familiady. Latem 1996 testowali możliwość emisji trzech odcinków tygodniowo. Przez praktycznie całe wakacje /z przerwami na olimpiadę i 30 sierpnia/ teleturniej leciał też w piątki o 16:30. Ale nie wiem, czy to były premiery, czy też emisje premierowe /możliwe, że te drugie/.

Tak czy siak jednak eksperyment zakończył się porażką i jesienią wrócili do tego, co najlepsze - odcinki w soboty i niedziele. I tak jest do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdej zostaje co potwierdza wiarygodność Kurskiego, ktory wymienił dwa warunki uniemożliwiające współpracę- kpiny z wiary i największej tragedii po II wojnie światowej. Oby ta oferta podniosła wyniki. Czekam na 11 Września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem nieładnie Dwójka postępuje z archiwalnymi odcinkami The Voice of Poland. Jak zaczyna się już nowa seria /w przygotowaniu, czyli pierwsze spoty/ to kasują wszystko z poprzedniej edycji - występy, całe odcinki. Dziwne. Dziś chciałem sobie obejrzeć jeden odcinek z poprzedniej serii i nic nie ma. Wyparowało wszystko. A by się przypomniało początki formatu. Może Dwójka puści np. zimą powtórki pierwszej edycji?

 

Pytanie na śniadanie świętuje piętnastolecie. Ładnie się trzyma program, jak na swój wiek i tak dalej. Jutro zostanie nadane wydanie specjalne, takie długoweekendowe z plaży. Jest zapowiedż na Facebooku. Relacje będzie przeprowadzał Krystian Kukułka /ten z Dzień dobry Polsko/. I tutaj coś mi nie gra - wejścia z plaży są już nagrane. Albo będą tylko te wejścia, albo cały program.

A Olszański w jednym z ostatnich wydań mówił, że w sobotę 2 września specjalne wydanie programu z okazji 15-lecia. Cieszy mnie to, będzie okazja do przypomnienia początków programu, spotkania z dawnymi twarzami, wspomnień, najlepszych momentów...

 

A jeżeli chodzi o Jednego z dziesięciu, to już w 2013 Sznuk mówił, że "myślimy nad turniejem mistrzów". A tymczasem cisza. Coś czuję, że setna edycja będzie zwyczajną edycją. Albo szykują niespodziankę. No zobaczymy.

 

Tymczasem w marcu Panorama świętowała swoje 30. urodziny. Pominąłem to w marcu, ale wiadomo, że 30 marca 1987 roku wyemitowano pierwsze wydanie "Panoramy dnia". Więc myślałem, że tak jak w 2012, kiedy też obchodzili po 20-leciu 25-lecie, nawiążą do tego, ale nie. I tutaj jest problem. Panorama to kontynuatorka Panoramy dnia, więc tutaj jest problem - czy świętować we wrześniu, czy w marcu. Ostatnio jednak wybrali tylko ten pierwszy miesiąc i dobrze.

 

A co do jubileuszy - przypada dziesięciolecie Barw szczęścia. Mogliby zrobić jakiś specjalny koncert, odcinek, wspomnienia z tych 10 lat.

 

wislok - a co ma być 11 września? Rozumiem, III edycja Bake Off ruszy, ale Koło fortuny nikt nie potwierdził, że ruszy 11. Może to być 18, 25 września. Ale zobaczymy. Wszystko powinno być jasne na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...