Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A, zapomniałem, że to za Chmiela jeszcze Torbicka odeszła. A kabarety to najpierw Chmiel zaczął odrzucać, bo nie zgadzał się na Płocką Noc Kabaretową. Potem to już pogrzebał Wolski - jeszcze Koszalin i Mrągowo w ubiegłym roku były, ale potem to wszyscy za Harasimowicz poszli do Polsatu i musiał się ratować OT.TO. A wiosną to już w ogóle nic, pomijam te okazyjne, świąteczne programy.

Łowcy. B - taki sobie, no po odejściu Kałamagi to nie to samo, Mumio - no OK, mi się tam ich program podobał, Kabaretowa Scena Młodych - też OK.

Bez względu jednak na to wszystko, Wolski tylko dokończył "dzieła". Chmiel tylko zaczął.

 

W dodatku zrezygnował Wolski z kilku projektów Chmiela. Np. Większa gra - wielokrotnie pisałem, że to nie na bazie "Wielkiej gry", tylko coś innego. Poszło do szuflady.

Chmiel miał też plan nowego teleturnieju na polskiej produkcji. I oczywiście plan przepadł.

W tyle wizji the best - też miało wejść, ale nie weszło nie wiem czemu.

Pan tu nie stał - z młodym Łysiakiem. Szykowali, szykowali i co? I nic. Zapowiadał Wolski w zeszłoroczne wakacje i nic nie wyszło.

 

O, o ofercie sportowej jeszcze. No tutaj to OK, piłka nożna, ręczna, rajd Polski, ale i są minusy: mają prawa do Radwańskiej i jej mecze dalej tylko w TVP Sport. Ponadto nie transmitowali np. finału ręcznych w tym roku, bo ważniejsze powtórki Boskich.

Obcinają na biegach, bo "nie ma Kowalczyk, to nie pokazujemy biegów bez niej".

Tutaj to z jednej strony OK, ale z drugiej marnotrawią niektóre prawa.

 

Aha, jeszcze o Panoramie za Wolskiego. Niewiele zmian, tutaj to najmniej chyba ze wszystkich dzienników... Pojawił się tylko Gnat z prowadzących, w pogodzie tylko ten Jacek S... Więc to chyba obecnie najlepszy serwis informacyjny w TVP.

 

W niedzielę o 23:55 "Ziharon - koncert pamięci Żydów Lublina". No, takie koncerty to być powinny.

A od 21 lipca wieczorem nie dwa, a jeden "07 zgłoś się" - wszak kolejne odcinki już są dość długawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Wolski mówił też na początku swojego dyrektorowania o programie ze stand-upem. Plany fajne, tylko niestety na nich się skończyło...

 

A co do Panoramy, to ja mam czasem takie wrażenie, że to są Wiadomości w wersji light w kwestii przekazu przy niektórych materiałach. Tutaj zaznaczę, że nie jest tak zawsze, bo są też wydania, które są dobrze i rzetelnie przygotowane, jak np. w dzień po śmierci kanclerza Kohla, gdy był obszerny materiał na ten temat, i to do tego pokazany jeszcze w pierwszej połowie programu. Są też jednak takie przypadki, jak w ostatnią sobotę, gdy mówiono o spotkaniach dwóch największych partii, gdzie niektóre materiały wyglądały bardziej jakby były do Wiadomości przygotowane.

Za to na plus mogę też w Panoramie odnotować obecność tematów społecznych, kulturalnych i oświatowych. Co do tego ostatniego - zawsze mam pewność, że obszerniejszy materiał o rozpoczęciu roku akademickiego zobaczę w Panoramie, bo w Wiadomościach zwykle tylko migawki dają, i to w sytuacji gdy ktoś z władz państwa zaszczyca swoją obecnością inaugurację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Też Wolski coś mówił o stand-upie i miał to niby Kempa prowadzić. I tu tyle, na planach się skończyło. A można było śmiało dawać to na piątek no.

 

No mówię, że Panorama to niewiele zmian, ale czasami to takie mniejsze Wiadomości. Właśnie takie materiały jak relacje z kongresów partii. Ale trzeba też pochwalić za materiały, których w dzisiejszych Wiadomościach nie znajdziesz - typu Kohl. O właśnie, tematy społeczne, kulturalne i tak dalej - w Wiadomościach tego niewiele, o kulturze mało, a w Panoramie tego znajdę dużo. I kolejny plus.

 

Teraz trochę historii, bo kompletnie nic nowego nie widać, nie słychać.

 

Na Wikipedii jest napisane, że emitowali w porze wieczornych filmów na samym początku wykłady. Częściowo to prawda. Jest kilkanaście ramówek Dwójki z początkowego okresu i takich wykładów nie ma... Były jakieś seriale, krótkie filmy, a potem kursy językowe. A te ostatnie to długo się ostały, aż do połowy 1994 roku. Wtedy to była chyba jedna z niewielu dróg pozalekcyjnych nauki obcych języków. Były ponadto filmy w języku oryginalnym...

Ciekawa jest ramówka na Boże Ciało 1971. Jest tylko program dnia, mecz piłki nożnej i... program na jutro. Tylko jedna pozycja - ale można rozumieć, że początkowo Program II nie był wszędzie emitowany.

W latach 70. emitowali różne bloki programowe typu Studio Bis, Studio 8, bloki filmowe, dni tematyczne. Mogliby dziś taki dzień zrobić, np. prezentacja filmów, programy, ciekawostki. W TVP Kultura są takowe, ale nie wypełniają całej ramówki i poświęcają dni danemu artyście. Ale reaktywacja takiego Studia 8 czy Studia 2 to nie, już Studio Złote Tarasy próbowało i co? I szybko się skończyło. Po prostu w dzisiejszych czasach taka formuła nie ma racji bytu.

 

W ogóle o początkach Dwójki wiadomo dość mało, chodzi o początkowy zasięg techniczny, bo ramówka to wiadomo - ledwo kilka godzin dziennie.

 

Sprawy bieżące? W podsumowaniu Wolskiego zapomniałem dodać o powtórkach. Niby miało być ich mniej, a tu nic. Rodzinka.pl dalej wałkowana, Na sygnale dalej wałkowane, kabarety...

Tutaj nic zmian, wątpię, że coś na jesieni się zmieni...

 

Jutro dowiemy się, co w pierwszych dniach sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to ja wiem. Pisałem o tym, czy w dzisiejszych czasach taka pozycja jest Dwójce potrzebna. TVN probówał i co? Skończyło się fiaskiem.

 

Dzisiejszy mecz Jagiellonii to już mogliby pokazać, no chyba, że przy wyborze meczów do Dwójki biorą pod uwagę rundę rozgrywek. A to dopiero I. Więc może dlatego nie pokazują w Dwójce, tylko może pokażą kolejne, II, III? Zobaczymy.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/13-mld-zl-na-reklame-telewizyjna-w-i-polroczu-tvp2-z-wiekszymi-wplywami-niz-tvp1 - większe wpływy reklamowe Dwójki od Jedynki w I półroczu. No ale nie dziwię sie - lokomotywy serialowe robią swoje.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/edyta-gorniak-trenerka-the-voice-kids-tvp2-rochstar - a jednak Górniak. Coś czułem. Wszak Hit Hit Hurra to niemalże podobny format, tylko inne zasady. A więc szykujmy się znów na sporą porcję wzruszeń...

 

Są ramówki na przełom lipca i sierpnia.

1 sierpnia w Dwójce mamy wieczór poświęcony rocznicy Powstania Warszawskiego - film "Miasto 44" /premiera?/, dokument "Tacy jak My" i film "Kanał". Wielkie brawa, postarali się.

Cykle z włoską kuchnią jak u babci i Afryką od kuchni wygląda na to, że od 1 sierpnia będą powtarzane - zero logiki.

Jakiś serial fabularny 3 sierpnia o 16:10

5 sierpnia o 20:05 widnieje jakiś program rozrywkowy. A o 21:10 "Festiwal Kultury i Piosenki Polskiej i Czeskiej - Kudowa Zdrój". No, no... Ciekawe. Chyba nigdy nie było takiego festiwalu w Dwójce.

6 sierpnia z kolei mamy program rozrywkowy o 20:05 i... "Zegar TVP 2" o 03:40. ;)

 

A tak to bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tej piosenki nie pokazali w programie, tylko nagrali co ciekawe, w studiu "Pytania na śniadanie", na zlecenie "Gazety Polskiej" i dedykowane Donaldowi Trumpowi. Może to i dobrze, że nie puścili tego w śniadaniówce, tylko w satyrycznym programie TVP Info "W tyle wizji"?

 

Tymczasem The Voice Kids. Fanki Kwiatkowskiego zasypały profil. Ledwo co powstał i już zasypany, że Kwiatek powinien być jurorem. A tymczasem co żródło, to inny skład:

Jedno podaje, że Górniak, Hyży i Kwiatkowski.

Drugie podaje, że Górniak, Tomson i Baron i Kwiatkowski.

Trzecie z kolei, że będzie czwarty juror.

Totalne zamieszanie. Tylko Górniak jest pewna. Kwiatkowski pewnie też. To, że Tomson i Baron występują w spocie nie znaczy, że będą trenerami. A czwarty juror to niepotrzebny. W żadnej zagranicznej wersji nie ma chyba czwartego jurora.

Najlepiej to poczekać na jakiś komunikat TVP, pewny, bo tutaj istny bałagan.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/zmiany-w-strukturze-tvp-jeden-szef-programowy-bez-dyrektorow-anten - szykuje się koniec funkcji dyrektora Dwójki. Czyli wracamy do tego, co było w PRL - też nie było szefów anten, a jedna jednostka ustalała ramówki i tak dalej. Teraz Wolski ma odpowiadać za całą rozrywkę w TVP.

Wolski odpowiedzialny za rozrywkę w Dwójce... plusów niewiele. Może i koncertowo na plus, KCP na plus, ale kabarety to pogrzebał...

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/polsat-liderem-ogladalnosci-w-dvb-t-tv-puls-wyprzedzil-tvp1-i-tvp2-w-16-49 - to wyniki za czerwiec (w DVB-T), które dobitnie pokazują, co się dzieje, kiedy Dwójka już swoich seriali nie emituje. Nawet TV Puls lepsza w komercyjnej.

 

Aha - powtórkowe kabarety nawet w nocy wałkują. A w nocy to ja rozumiem, i tak niewiele osób ogląda telewizję o 03:00 w nocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy te mistrzostwa w lekkiej atletyce? Od 4 sierpnia. A tutaj widzę, że nic. Nic z pierwszych dni. A o ile mi się zdaje, już w pierwszych dniach są szanse na medale! A tutaj w Dwójce nic a nic! W Jedynce widzę tylko sesje wieczorne! Dla nich brawa! A Dwójka to powinna pokazywać sesje popołudniowe, a potem oddać głos do Jedynki na wieczór. A tutaj jakieś mamy nieporozumienie...

 

W ogóle ostatnio nie licząc meczów piłki nożnej, i ręcznej, Dwójka traktuje sport po macoszemu - co lepsze, to do Jedynki.

 

Dzisiaj trudno wybrać. Albo cygańskie rytmy na Dwójce, albo Mazurska Noc Kabaretowa w TV Puls... W ogóle nie wiem, ale chyba wybiorę kabarety. Podejrzewam bowiem, że ten romski maraton z Gorzowa wstawią na VOD.

 

Oj, za kilka lat walka o odzyskanie kabaretów będzie dość trudna, bo jak weżmiesz na rok, to już na wiele lat to zostanie.

 

A tak to nic - no bo po co pisać o powtórkach, i tak dalej? Chociaż jedno ale - w powtórkach Sondy 2 totalnie zapomnieli o I sezonie. Powtarzają tylko II i III. A co z odcinkami z wiosny 2016?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są sesje poranne,a nie popołudniowe. Właściwie od wielu już lat sesji porannych TVP nie pokazuje na antenach otwartych. To gdzie ląduje sport, o tym nie decyduje dyrektor Dwójki, to jedynka ma być tą główną anteną i tam trafiają najciekawsze rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Asie Wywiadu Szaranowicz mówił że to dyrektorzy anten decydują czy będzie transmisja sportowa w Jedynce czy Dwójce. Podał wtedy przykład że też przy któryś MŚ w lekkiej atletyce dyrektor Jedynki nie wyraził zgody na transmisję w TVP 1 przez co widzowie nie zobaczyli np. Finału 100 m. Dopiero po protestach widzów transmisja się pojawiła w Jedynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że ostatnio imprezy LA typu MŚ czy ME były wyłącznie w jedynce. Zresztą co to za różnica,a wy tu podnosicie lament ,że w Dwójce nie ma. Nie podnoszę lamentu ,że w TVP1 nie ma biegów narciarskich, tenisa czy piłki ręcznej. Ważne,że jest transmisja nie to czy to Dwójka czy Jedynka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że TVP tak ułożyła program transmisji by pokazać rzut młotem mężczyzn.  Śmieszy mnie rozpaczanie, zwłaszcza osób, które jak się okazują mają i Eurosporty i TVP SPORT . Co innego ja- abonent jedynie NTC. Nawet nie za bardzo mogę skorzystać z ofert dodatkowo płatnych , bo te są przeznaczone dla kablówek czy platform satelitarnych. Zamiast wiecznie biadolić,że czegoś nie ma, trzeba sobie jakoś radzić. Ponadto przypominam,że transmisje z MŚ będą na sport.tvp.pl. Nie ma dla mnie róźnicy czy będzie znaczek TVP1 HD czy TVP2 HD.  Jednak normę trzeba wypełnić codziennym postem,a że nie ma o czym pisać to będzie się gdybać 30 raz o jednym i tym samym lub narzekać,że czegoś nie ma w Dwójce,a jest w innym kanale. Ja też idąc tym tropem powinienem biadolić codziennie,że Wimbledonu nie ma w Polsacie czy w Super Polsacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na ostatnich MŚ w piłce ręcznej mężczyzn potraktowano po macoszemu mecz o ten Puchar Prezydenta, który wyemitowano w Jedynce, bo w Dwójce o tej porze emitowano seriale i była groźba zamieszek, jakby niewyemitowali :mrgreen:

 

Troszkę to nie OK, że nie będzie lekkoatletyki w tym roku w Dwójce, ale najwyraźniej skoro są tylko sesje poranne i wieczorne, to TVP woli wyemitować w Jedynce sesję wieczorną. Mogliby podzielić i część wyemitować w Dwójce, a część w Jedynce - przecież to nie jest problem, jakoś na ME potrafili tak zrobić. A sesję poranną mogliby wyemitować w Jedynce - w końcu, emitują tylko powtórki o poranku, zero premier, nie zaszkodziłoby im to, skoro w Jedynce potrafili emitować rano konkurencje alpejskie podczas ostatnich ZIO ;) Ale może w Dwójce nie chcą emitować sesji porannej, bo może to by nachodziło na PnŚ, a wiadomo, co mogłoby uzyskać lepszą oglądalność - PnŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MŚ trwają do 13 Sierpnia, a zdaje się na razie znamy program jedynie na dni 4-6 Sierpnia. Może poczekajmy na program do 13-tego, bo się okaże, że jednak są w Dwójce. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...