Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No spoko, ale czemu nie wyemitowano drugiego sezonu? Bo pierwszy był, a drugiego do tej pory, mimo ogłoszenia zgłoszeń do drugiego sezonu, nie ma.

 

Fajnie, że w "Familiadzie" są pewni kontynuacji od września, chciałbym takiego samego upewnienia usłyszeć od załogi 1 z 10 ;) Ich fanpage, jak na razie, wrzuca zapowiedzi do oglądania odcinków powtórkowych. 

 

Milion to średni wynik jak na te randki, no ale tak jak pisałem w zeszłym tygodniu bodajże - dla obecnej TVP każdy wynik powyżej miliona to sukces :mrgreen: Dziwne, że będą ciągnąć drugi sezon programu, który odstrasza swoją sztucznością i oklepanym scenariuszem każdej z randek. Zgadzam się, program powinien wylecieć z ramówki, no ale sorry, taki mamy klimat.

 

No proszę, będą transmisje z Rajdu Polski, one już chyba były w poprzednich latach, jeżeli się nie mylę. Fajnie, że rozszerzyli transmisje o jeszcze jeden dzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie było, ale o jakim programie mówicie? Ratowania dzieci? Na wiosnę miało nie być. A z Fort Boyard to wyemitowano dwie serie. Są nawet nagrania do niej. Albo i inny program. Trochę się gubię.

 

Nie no na pewno będzie kontynuacja 1 z 10, no jak, ogłosili eliminacje, więc nie tak prędko to zdejmą, nie, nie. ;) Zależy od Sznuka. Bez niego to nie ma sensu ciągnąc ten teleturniej dalej, dlatego niech prowadzi jak najdłużej.

 

No, randki powinny wylecieć, ale takie teraz mamy czasy, że nawet milion widzów to sukces. Więcej nie wyciszniesz - Mateusz, Milionerzy, i Polsat obecnie są chętniej oglądane. Zobaczymy, co wpakują na jesień, albo dzieciaków II transze, albo drugi sezon randek.

 

Rajd Polski wrócił bodajże trzy czy cztery lata temu. Byla bodajże tylko jedna relacja, w zeszłym roku chyba też coś było. A tu proszę, dwa dni. No widać, że stawiają na sport. Zawsze to jakiś plus w tej wakacyjnej ramówce.

 

Sprawy bieżące:

Z Mazurską Nocą Kabaretową to... sam nie wiem. PAKA oficjalnie podała, że nie będzie w tym roku transmisji w Dwójce, co było spodziewane. A tu TVP, że nie rezygnuje, chce przeprowadzić transmisję bez problemów: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/telewizja-polska-nie-rezygnuje-z-mazurskiej-nocy-kabaretowej-paka-transmisji-w-tvp-nie-bedzie

Prawie miesiąc, i chca transmitować... Z jednej strony może faktycznie zauważyli, ile potracili kabaretonów /a Polsat Koszalina czy Płockiej Nocy Kabaretowej tak łatwo to nie odda/, ale z drugiej mogli wcześniej się dogadać. A tak PAKA teraz rozmawia pewnie z inną stacją. No ale zobaczymy, co się wydarzy. Na dziś transmisji nie ma nigdzie.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ogladalnosc-programu-poludnik-wildsteina - oglądalność Wildsteina. Ledwo 170 tys. widzów. Trochę szkoda też, że nie podali wyników oglądalności innych kanałów, bo mógł przegrać i z TV 4, i TVN 7... Trochę szkoda, bo czasami jednak było to ciekawe.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/barwy-szczescia-zdecydowanym-liderem-rynku-serial-zarobil-126-18-mln-zl-z-reklam - no i proszę. Dalej wysoka oglądalnośc, zasłużone liderowanie rynkowi, sporo wpływów reklamowych - nie ma wątpliwości, to serial na lata. M jak nic to już dawno powinno zejśc, naprawdę.

 

Dziś m.i.n. powtórki Kocham cię, Polsko. Liczyłem, że będą powtarzać chociaż wiosenne odcinki z ubiegłego roku, a tu nie, powtórki z tegorocznej wiosny.

1 lipca o 19:00 "Gala Nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (retransmisja)". OK, ale czemu retransmisja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmisja festiwalu Romów akurat była pewna, więc przynajmniej to udało się utrzymać w TVP. Tyle i aż tyle. Prowadzącą będzie pewnie pani Popek.

 

Miało nie być na wiosnę ratowania dzieci? Zobaczymy, czy będą na jesień, czy kompletnie zaniechali projekt, bo na razie nie ma zadnych informacji, czy ten program będzie kontynuowany, a jeśli, to którego dnia tygodnia i o której godzinie.

 

Tak, TVP gotowe jest na współpracę ws. MNK, ale czy organizatorzy są gotowi? Jak wiemy, oni powiedzieli, że transmisji w TVP nie będzie. Chciałbym, aby TVP utrzymała przynajmniej tę małą część z kabaretów, ale oczyiwście bez ingerencji w program artystyczny kabaretów. Nawet jeżeli by pocisnęli z PiSu, to co, trzeba mieć dystans do pewnych spraw ;) No ale koniec końców skończy się w Polsacie, bo tam jest pani Harasimowicz i reszta kabaretonów.

 

Oglądalność Wildsteina była spodziewana. Jest bardzo kiepsko, nie dziwię się, że propozycja spada z anteny i pewnie zostanie przeniesiona do kanału Info, jak widać, publicystyka w Dwójce obecnie nie trzyma się dobrze.

 

Jeszcze jak jesteśmy w tym temacie, to może na jesień wróci  program "Szeptem", który zniknął w dość niewyjaśnionych okolicznościach z anteny. Może nawet w starym składzie prowadzących, czyli z Traczem i Popek, może trochę wczesniej, nie po północy, a po 23, kiedy za oknami już ciemno, nikt nie chodzi, a grzeczne dzieci idą spać.

 

Ta gala pana ministra ciekawe, czemu z retransmisji. Może na żywo pójdzie w TVP Kultura, a w Dwójce pokażą z retransmisji dla tych, co po prostu nie mogą znaleźć kanału TVP Kultura, albo nie wiedzą o jego istnieinu. To w sumie byloby bardzo racjonalne rozwiązanie, aczkolwiek wszyscy jak tu jesteśmy wolelibyśmy zapewne, aby gala poszła na żywca w Dwójce, no bo to właśnie Dwójka realizuje "kulturę wysoką".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuje to Maciejolka:

 

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję filmiku w poście. Filmiki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wislok dziękuję za link. No, może w wielu miejscach mówić prawdę. Dla mnie w ogóle ta sztuczność jest nie do zniesienia. Aha - od dzisiaj o 21:50 dla zainteresowanych powtórki randek. Ja nie skorzystam.

 

Festiwal Romów, no to było pewne, że zostanie w TVP2, więc mnie to cieszy. A Popek pewnie poprowadzi, wszak jest kojarzona z tym festiwalem, prowadziła wiele lat... Skoro w zeszłym roku prowadziła też, to i w tym.

 

Ratowania dzieci? II sezon no jest planowany na jesień. No gdyby wpuszczali to na wiosnę, to by musieli robić ekspresowe castingi, w styczniu i lutym już zaczynać nagrywać... Ale weszły randki i teraz cisza. Czekam nadal na jakiś oficjalny komunikat.

 

Rafał - mały off-topic, ale Polsat nie ma w planach transmisji MNK. A tymczasem to organizator zrezygnował z transmisji, a nie TVP: http://www.press.pl/tresc/48811,z-mazurskiej-nocy-kabaretowej-w-tvp-2-zrezygnowal-organizator.

Też mnie ciekawią te problemy. W TVP jest jak jest, ale ten jeden raz by się nie dało? Aha - w tekście Wirtualnych jest też informacja, że w ubiegłym roku TVP podpisywała z Stowarzyszeniem Paka "5-letnią umowę na pierwszeństwo w przeprowadzeniu transmisji Mazurskiej Nocy Kabaretowej w przypadku produkcji widowiska w Mrągowie".

No więc ciekawe, jak to się potoczy, ale szanse TVP na to, by coś ugrała, są niskie.

 

W ogóle Dwójka może powinna być wolna od takiej publicystyki? Takie plany snuł prezes Daszczyński, a wyszło jak wyszło.

A Szeptem wrócić powinno - no było, było, zleciało z nieznanych przyczyn. Takie rozmowy powinny być w jakieś otwartej telewizji. Niełatwe tematy i tak dalej.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/the-voice-kids-w-tvp2-od-stycznia-2018 - jeżeli to prawda, to dobry wybór, ale jak zwykle coś nie tak. A można było od grudnia, po "dorosłym" The Voice. Ale się zobaczy. Jednak nie jest tak żle.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ogladalnosc-sonda-2-trzeci-sezon-tvp2-zamierza-kontynuowac-program - o dziwo trzecie miejsce w rynku, niskie wpływy reklamowe, ponad 550 tys. widzów. Słabo. Ale cieszy mnie obietnica kontynuacji programu, bo taki program jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Familiada" dzisiaj z Poniedziałku Wielkanocnego.

 

Czyli Voice dziecięcy od stycznia. W sumie dobry pomysł, bo zachowana zostanie płynność pomiędzy dorosłym, a dziecięcym, nie będzie za długiej przerwy. 

 

Są wyniki za sezon Sondy 2. Najwyższy rezultat 832 635, średnia sezonowa 549 879, trzecie miejsce o tej porze, wyprzedza Jedynka i TVN. Wynik mógłby być znacznie lepszy, zwłaszcza, że program był emitowany po "Familiadzie" ;) Ciekawe, co wymyślą z tą godziną emisji, bo były na wiosnę plany, że program będzie emitowany w innym paśmie, a jednak został. Czy te plany zostały odłożone, nie wiadomo. Mam jednak nadzieję, że program w tym paśmie pozostanie ;)

 

"Pierwsza randka" - cóż, z tą reżyserką, że jej nie ma, polemizowałbym, bo po prostu oglądając ten program da się mocno odczuć, że te kwestie, te sekwencje są naciągane. W ogóle niezłe jest to, że babce gościu mówi, że nie przychodzi po przygodę, po czym w tym nagrywanym przez siebie materiale mówi, że jednak szedł po przygodę - whaaaat? :mrgreen: Ale ogólnie fajnie, że opowiedział o odczuciach. 

 

Dzisiaj podwójne 1 z 10 wieczorem z powtórek, "Ogniem i mieczem", ogólnie leniwa, typowo świąteczna ramówka ;) Tylko cztery powtórki, bo rano było Mjm i Rodzinka, 1 z 10,  a w nocy o 3:10 powtarzają Konwój, ale to raczej już się nie liczy. Więc 4 albo 5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do Voice'a od stycznia. Policzyłem, że na przykład jakby finał dorosłego Voice'a wypadłby np. 18 albo 25 listopada, a The Voice Kids liczy ledwo 8 odcinków, to finał wypadłby zaraz po nowym roku. Tak w drugą czy trzecią sobotę stycznia. A ta przerwa to nie wiem po co. By kabarety wyemitować? Przecież w grudniu w sobotę nie ma żadnego święta, ani sylwestra, ani Nowego Roku. A jak już wystartują z The Voice Kids w styczniu - to 6 stycznia nie pasuje /święto Trzech Króli/. Ale jeszcze zobaczymy, jak to zrobią.

 

Może pozostanie w tym paśmie, ale już widać, że profil widza Familiady a Sondy 2 jest inny. No ale - jak już mamy przenosić, to nie ma za bardzo gdzie... Najlepiej w piątek 16:05/soboty po południu i niedziela o tej samej porze, no innych pór nie widzę, ale kontynuacja być musi. Takie programy są potrzebne.

 

O randkach. No, trochę obszerniej. No jak, nie idę po przygodę a tutaj jednak poszłem? Coś tu nie gra. Faktycznie było trochę naciągania. No ale takie to programy. Są też pogłoski, że nawet brali w tym udział aktorzy, ale to może równie dobrze być plotka. Na pewno brali udział uczestnicy innych programów reality-show.

A profil facebookowy oficjalnie już potwierdza, że II seria już jesienią. No cóż, jeżeli powróci ratowanie dzieci, to na pewno jeden z tych programów czeka zmiana dnia nadawania i pory...

 

Co do Familiady - a mogli dać głębiej. 1 z 10 - to dziwi, bo nigdy ten teleturniej nie miał powtórek/emisji w Boże Ciało. A tu proszę, proszę. Co, Boscy już się znudzili, albo uznali, że poranna powtórka wystarczy? Ogniem i mieczem - się obejrzy.

 

A teraz trochę o letnich propozycjach TVP2 z komunikatu na stronie TVP /pomijam to, co już wiemy/:

- pojawienie się pani Chrzan w Lajku! to nie był przypadek, dołącza na stałe do Zawadzkiej i Szymkowiaka

- w dwóch częściach 2 i 16 lipca koncert "THE BEST OF SZALOM NA SZEROKIEJ – koncert finałowy Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie"

- potwierdzono też, że Popek jak co roku poprowadzi Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów

- 6 sierpnia o 20:05 koncert "The Voice of Poland w Szczecinie". Wystąpią artyści wypromowani przez program. No, no...

 

Ponadto: galę z okazji 25-lecia Disco Polo mają prowadzić osoby z Polo TV, a w planach Dwójki z cennika 16 i 30 lipca są transmisje z nowej letniej trasy koncertowej. Tylko ciekawe, jakiej.

No, zawsze coś się znajdzie, tylko kabaretów nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto: galę z okazji 25-lecia Disco Polo mają prowadzić osoby z Polo TV, a w planach Dwójki z cennika 16 i 30 lipca są transmisje z nowej letniej trasy koncertowej. Tylko ciekawe, jakiej.

No, zawsze coś się znajdzie, tylko kabaretów nie ma...

Czyżby reaktywacja "Hitów na czasie"? Z jednej strony to zbyt nieprawdopodobne, ale z drugiej - patrząc na dobre kontakty na linii ZPR Media (Eska) - TVP, to kto wie? ;) Edytowane przez manieq01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też mnie ta letnia trasa zastanawia. Albo Lato z Radiem, ale to mało prawdopodobne. Albo to powrót Hitów na czasie? Bardzo mnie by to zaskoczyło na plus. Wiem, jak się pojawiły, to już od razu, że to już komercja totalna /2005/. A tu całkiem dobre widowiska i starała się Dwójka dopasować do tych nowoczesnych trendów. I się udało. Ostatnie koncerty były już w Jedynce. Jakby wrócili, byłoby świetnie.

 

No to wiosna za nami. Pora na podsumowanie z mojej strony. Sezon zostawię na lipiec, kiedy przypadnie rocznica rządów Wolskiego.

 

NA PLUS:

- utrzymanie stałego poziomu "Jednego z dziesięciu", dobre wyinki "Familiady" i "Postaw na milion"

- Kocham cię, Polsko - tylko jeden tragiczny odcinek /ten wielkanocny/ a tak trzyma poziom poza jednym prowadzącym

- dobre sezony piątkowych seriali

- podniesienie poziomu "Barw szczęścia"

- Rodzinka sama w domu - całkiem dobry program, prowadząca jest OK, miło się oglądało

- Discopoland - no dam plusa, dobra produkcja, pokazująca disco polo od środka, historię, jak się bawią ludzie.

- Sonda 2 i Kotarski - niezmiennie ciekawe cykle, popularyzacja historii i nauki.

- Przybliżenie - ciekawe rozmowy, ale nie w piątki póżnym wieczorem, ta pora nie pasuje.

 

ANI NA PLUS, ANI NA MINUS:

- Bake Off - tutaj trochę gorzej niż w poprzednim sezonie, ale nieco wyżej niż średnio. Może Zawadzka i Czaja były dobre, ale Gacek i Mikuły nie przebiły

- Pierwsza randka - z jednej strony no niby dobrze, ale z drugiej za bardzo naciągane, ci kelnerzy i tak dalej. Bardzo średnio.

- Jest okazja - gdyby nie pierwszy odcinek, to może nawet plus. Za dużo słodził Tylicki. I ten ostatni odcinek z Pietrzakiem lekko zaniża.

 

NA MINUS:

- brak kabaretów, czyli koniec jednej z wielu tradycji TVP2

- nadmierne powtarzanie kabaretów i Boskich

- rozwiązanie umowy z Makłowiczem, bo "żle zinterpretował słowa w spocie TVP", a Makłowicz zaprzeczał

- M jak miłość dalej szorujące po dnie

- wyniki oglądalności nowych produkcji - 1 milion sukces i już myslimy nad nowym sezonem

- Głodne kawałki, które znikły tak szybko jak się pojawiły - minus za reklamowanie tego i po dwóch odcinkach zdejmowanie

- dziwne przerwy w emisji Na dobre i na złe

 

Chyba wszystko. Taka średniawa ta wiosna. Ciekawe, co dalej.

 

24 czerwca wieczorem film "Statyści". Piszę to, bo miały być kabarety. To jakiś dobry znak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu czeskie pasmo przenoszą na 21:30. W czwartki. Chyba wyniki z tej emisji dziennej w sobotę (?) nie były za dobre. W sumie, to normalka.

 

Wiosna w Dwójce była mocno średnia, oglądalność silną utrzymują codzienne teleturnieje, KCP trochę spadło, tam pojawił się Antoś, który wszystkich wkurzał, mam nadzieję, że w kolejnym sezonie go nie będzie. Utrata kabaretów to najwięsza porażka Dwójki, nikt tego nie ukrywa, a zachwyty nad milionową widownią to jakieś Himalaje hipokryzji. Mam na myśli randki, które niby nie są reżyserowane, a i tak wyglądają na mocno sztuczne. Ta sztuczność wylewa się z ekranu. Plus też za Discopoland, który z odcinka na odcinek się rozkręcał. Czego życzę na jesień? Dużo mniej Boskich i kabaretów. Niech uwierzą w to, że można inaczej zbudować widownię, a nie na powtórkach. Proste jak 2+2.  Ale nie aż tak oczywiste.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frontowiec - tak, literówka.

 

A tymczasem ciekawie się dzieje wokół "Na dobre i na złe": http://www.pudelek.pl/artykul/112299/na_dobre_i_na_zle_tez_znika_z_tvp_w_dobrych_czasach_antenowych_musza_znalezc_sie_inne_produkcje/

Rozumiem, że żródło mało poważne, ale piszą, że serial w opałach. Do końca roku na pewno zostaje, a potem? "Muszą znależć się inne produkcje"... Taaaa... To może zakończmy też M jak miłość, bo powód prosty - też te inne produkcje muszą się znależć.

I kto je będzie oglądał? Pewnie z jakieś 100-200 tys. widzów. Przykład? Historia Roja. Serial historyczny i częściowo patriotyczny. I co?

 

Naprawdę Kurski niszczy kolejne hitowe produkcje TVP. Chwila i nic mu nie zostanie - oglądalność będzie zerowa, nikt nie będzie oglądał... Ale - nadzieja w tym, że żródło się myli, co jest bardzo prawdopodobne.

W ogóle Na dobre i na złe mocno obniżyło loty w ostatnich latach - ale to wciąż świetny serial, częściowo wątki edukacyjne... a tu chcą zdjąć, bo "serial o Jagiellonach musi się przyjąć".

 

Rafał - coś ty bajdurzysz z tymi filmami czeskimi. Dopiero w ten czwartek wchodzi. W dwa pozostałe czwartkowe wieczory będą po 22:20, czyli po meczach Pucharu Konfederacji. W lipcu nie będzie meczy i filmy będą wcześniej. ;)

 

Dziś to już niewiele się ostało. W Pytaniu na śniadanie zwracam uwagę, że zmienili studio. Znów w holu TVP, od razu to wygląda nieco lepiej. Szykuje się więc kolejny lifting scenografii.

Familiada już dziś powtórkowa. Trochę szkoda, no ale lato już w pełni. Wieczorem zostaje Discopoland - dziś znów dynamicznie się szykuje. Kabarety o 20:05 - nie dziękuję.

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudelek źródłem "mało poważnym"...już dawno takiego eufemizmu nie czytałem. Pudelek nie jest jak dla mnie żadnym źródłem, do tego też powoływali się oni w tym swoim wpisie na Super Express, który też puszcza prawie same ploty (no, dobra, może strona 4 i 5 się ewentualnie do czytania nadają, bo tam jest publicystyka i czasem sport, ale nic poza tym), więc od samego początku wiedziałem, że to jest z tyłka wzięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie do prowadzenia "Kocham cię Polsko" mógłby powrócić Maciej Kurzajewski lub Marzena Rogalska bo tej nowej prowadzącej jakoś nie 'trawię' i nie oglądam tego programu. A co do "DISCOPOLAND" to obejrzałem kilka odcinków i przyznam że mnie nawet wciągnął i przypomina mi ten program taki jakby cykl dokumentalny o Disco Polo. Gdyby tak trochę go podrasować to mógłby wyjść z tego porządny cykl/serial dokumentalny opowiadający o tym rodzaju muzyki. Są dokumenty o muzyce Pop, Rock, muzyce elektronicznej itd. to dlaczego nie może być dokumentu o Disco Polo ;)

Edytowane przez pawlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, tak pisałem, że w lipcu wchodzi o 21:20, ale tak naprawdę lekko nie doczytałem, że od teraz w czwartki, myślałem, że chodzi o lipiec.

 

Tak, o NDiNZ informacja to kolejny z serii fejkniusów dementowanych przez wielmożnego Jacka Kurskiego ;) I dobrze, że pozwą Pudelka, skończy się era niepotwierdzonych newsów, takich półprawd. Pudelek i tak można traktować w charakterze takiego czegoś, z czego można się pośmiać, bo raczej to co oni piszą w większości nie jest prawdą. Superak też nie za bardzo, bo dużą część gazety można przejść z bananem na twarzy, a jedynie taką większą uwagę - zgadzam się z Kirkiem, czytałem jedno z ostatnich wydań, był wywiad z Prezydentem - można poświęcić na te strony polityczne. No i jeszcze sport, bo mają Koźmińskiego, który współpracuje z UEFA. Ale to nie wątek SE, a Dwójki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...