Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tęskniłem :mrgreen: Jeden z dziesięciu, pierwszy odcinek 97. edycji teleturnieju :) Lekko zliftingowane intro z podkładem muzycznym - oczywiście wszystko w HD :) Ta muzyczna wersja zliftingowana lekko mi nie gra i robi się lekko drażliwa. Wizytówki w błyskawicznym tempie, w dodatku coś im się podkład powalił. Niepłynne przejścia pomiędzy zawodnikami. W odcinku 9 panów i 1 pani. Pierwszym wyeliminowanym był pan Michał, stanowisko 6 :mrgreen:  I I tak oto po pierwszym etapie została dziewiątka.  Brak reklam i drugi etap. A do finału awansowali: pan Wojciech, Kamil i Marcin. Tradycyjny spot hotelu Gołębiowskiego i Kaspersky i gramy :mrgreen:  2,1,1 szans zachowanych. Pierwszy na 3 pytania odpowiedział pan Kamil, w dodatku trzy pod rząd, wyznaczył pana Wojciecha, źle odpowiedział więc pan Marcin - też źle, tradycyjna metoda wahadła i pan Wojciech ponownie, pan Wojciech już na 32 do końca wyeliminowany :mrgreen: Pan Marcin, znowuż źle, jedna szansa. Pan Kamil spróbował na siebie - było okej, jeszcze raz - dobrze, a więc [beep]ie raz trzeci i źle.  Na 20 do końca już został sam pan Kamil, Marcin uzyskał 41 pkt. A pan Kamil szedł od 111 pytań, 19 do końca, szedł tak oto do 10 do końca, miał na koncie 191 pkt, co na pewno mu da Wielki Finał :)

 

O proszę, a więc pani Harasimowicz ostatnie dzieło w TVP miała w postaci Mazurska Noc Kabaretowa ;) Pewnie negocjacje dot. programów kabaretowych i wielu innych żywców zakończyły się fiaskiem i pani Harasimowicz odeszła do Polsatu, gdzie ma teraz cotygodniowe żywce w niedziele z kabaretami. Brakuje w Dwójce w tym sezonie regularnych kabaretów, może jednak pan Wolski ma coś w rękawie? Może jest jakaś nadzieja? Choć szczerze wątpię, bo już widzimy, jaka jest ta regularnosć, jak "często" pojawiają się kabarety na antenie tego kanału.

 

Tymczasem wiemy co nieco o tej nowej produkcji "Rodzinka sama w domu" - program będzie emitowany w soboty o 16:55, a program poprowadzi Aleksandra Ciejek, żona nie kogo innego, tylko Rafała Ziemkiewicza :mrgreen:  No proszę, nie dość, że mężuś będzie miał talk show, to jeszcze żona będzie miała show, niesamowite ;) Zobaczymy jak sobie poradzi z prowadzeniem programów, bo aktorką jest...nie wiem jaką, bo Wikipedia podaje jej ostatnią filmografię w 2016 w "Ojcu Mateuszu", a tak wcześniej w 2007 roku w filmie o generale Andersie, a tak występowala w serialu "Na dobre i na złe".Takiego typowo prowadzącego doświadczenia nie ma za bardzo, no ale może, może...

 

Jest też zwiastun randek, muzyka disco polo, troszkę to nie wygląda na taki program, który miałby być hitem, ale ja mimo wszystko wierzę w to, że program odniesie sukces  ;)

 

Nawiasem odnośnie "Dzień Dobry Polsko" - miało być chyba zaproszenie do Dwójki, że kontynuacja poranka w TVP i tak dalej, ale niestety tej zapowiedzi nie było, tylko zapowiedź na kolejny program. Miało to być co prawda taki przed PnŚ  program, liczyłem, że jednak będzie ;)

 

PS: Wynik sztafet sprinterskich dobry, tylko szkoda, że widzowie musieli oglądać bieg, w którym Polki były przedostatnie (wywrotka Kowalczyk na zjeździe), a Polacy ostatni. Awans do finału cieszy.

Nie kojarzysz Rysi z "Były i spóły" - to właśnie Aleksandra Ciejek. Ostatnio mogliśmy ją widzieć także w "Szopce". Denerwuje mnie twój kpiarski ton, jakoś nie słyszałem oburzenia,że w TVP pracuje małżeństwo Lisów czy to jak Iwona Radiszewska była promowana przez męża na kierowniczym stanowisku Piotra Radziszewskiego. Tak to już jest,a Ziemkiewicz broni się swoją publicystyką krytyczną wobec TVP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawdziłem w napisach i Harasimowicz jeszcze jest jako reżyser, a odeszła po Koszalinie. I odtąd zaczął się regres kabaretów w Dwójce, a dzisiaj no... już nic nie ma.

 

Jeden z dziesięciu - no w końcu i można było spokojnie odpuścić powtórki zimowe, ale było, minęło, nowa seria, nic się nie zmieniło, no prawie - HD. ;) Pięknie się prezentuje, chociaż i tak powinni to HD już z kilka lat temu dać. Ale dobre i to.

Nic nowego leciutki lifting oprawy graficznej i muzycznej. W Familiadzie w 2012, która przechodziła na HD, też dokonano lekkich zmian. Poza podkładem do wizytówek nic zmian.

Taka ciekawostka, że wizytówki nagrywają w wersji krótszej i dłuższej, a potem, w zależności od poziomu gry wybierają - krótką, jak jest zacięta, lub dłuższą, jak taki odcinek jest taki sobie. To trochę nieładnie, bo można się domyśleć po wizytówkach, jaka będzie rozgrywka.

 

Rodzinka sama w domu - dodam, że prowadząca grała też w "Daleko od noszy". A premiera... w Prima Aprilis o 16:55. Emisja co soboty. No, szykuje się ciekawy program, zobaczymy, jak wypadnie Pani Ciejek.

 

Ponadto programy "Jest okazja" oraz Goćka i Ziemkiewicza będą leciały co dwa tygodnie w piątki. A można było iść na całość i dać jeszcze Mów mi mistrzu /oczywiście z nową prowadzącą/ i emitować każdy co trzy tygodnie, no ale wtedy na jeden wyjdzie ledwo 5/6 odcinków...

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/pierwsza-randka-jest-okazja-oraz-programy-ziemkiewicza-gocka-i-friedricha-wiosna-w-tvp2 - tutaj o wiośnie w Dwójce. Ciekawe...

- Kurski mówi, że "Pierwsza randka" to "Rolnik szuka żony" w wersji miejskiej - ciekawe, no ale to tylko randki. Powinni więc też pokazać, co było dalej. Czy para dalej jest razem ze sobą, czy też już nie.

- Młodzi wielcy wchodzą na stałe

- w Kocham cię, Polsko pojawią się aż trzy! nowe rundy. Ponadto w "Polszczyżnie" co drugi odcinek będzie zamieniać się drużyna w piłkarską - ale - zamiast numerów na koszulkach będą litery! A już lecą zapowiedzi najbliższego odcinka - no, Antek wypada na razie świetnie, ale to tylko zapowiedż. A jednak nie jest tak żle, a może nawet lepiej!

- w komunikacie TVP jest błąd - Wildstein zostaje w soboty, a nie idzie na niedziele

- prawdziwy hit - "Dwójka zapewni dwa razy więcej rozrywki na najwyższym poziomie". Hahahahahaha ;). Dwa razy? Niby jak?

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/dokumentalny-discopoland-od-kwietnia-w-dwojce-zanurzenie-w-subkulturze-bez-drwiny-i-na-powaznie - no to wiadomo, że ten cały Discopoland wejdzie w niedzielę, 23 kwietnia i będzie w niedziele o 22:15. No zobaczymy, ale z Komarenko i Nieckiem to cieńko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/dokumentalny-discopoland-od-kwietnia-w-dwojce-zanurzenie-w-subkulturze-bez-drwiny-i-na-powaznie - no to wiadomo, że ten cały Discopoland wejdzie w niedzielę, 23 kwietnia i będzie w niedziele o 22:15. No zobaczymy, ale z Komarenko i Nieckiem to cieńko...

Wróżę słabą oglądalność, jeszcze o takiej porze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wislok - nie, nie kojarzę, gdyż nie oglądałem tego serialu, a jeżeli oglądałem, to byłem bardzo mały i mogłem jej nie kojarzyć. Lisowie pracowali w jednej gałęzi - w publicystyce, a państwo Ziemkiewiczowie są podzieleni, mąż publicystyka, żona aktorstwo, stąd dla mnie to wygląda tak troszkę dość dziwnie ;) Postępowania z państwem Radziszewskich nie pochwalam, bo to dobrze nie wyglądało. Mimo wszystko, mimo tego braku doświadczenia w prowadzeniu programów rozrywkowych, życzę powodzenia.

 

Koniec OT.

 

1 z 10, 2/97.   9 panów, jedna pani, chyba w ogóle wywalono zainteresowania, więc nie będzie nim pani Sylwia :mrgreen: Wszyscy się utrzymali po pierwszym etapie, tylko szanse zostały pogubione, mianowicie 4. Do finału awansowali panowie Emil, Marek i Henryk. Gołębiewski, Kaspersky i finał :mrgreen: Zachowali po 1,1 i 2 szansach. Pierwszy na 3 pytania odpowiedział pan Henryk, który poprosił pana Marka - mała wpadka, wcześniej mu przyznano 10 pkt, usunięto chwilę przed tym pytaniem, a potem prawidłowo dodano. Pan numer 1 źle odpowiedział i przeszło na pana numer 3 kolejne pytanie, następne poszło na pana numer 2. Pan Henryk trochę zaczął odskakiwiać, biorąc na siebie dwa pytania, a potem dał pytanie panu Emilowi. Na 20 do końca wszyscy byli wi grze, szanse 1,1,3.  Ale chwilę potem pożegnaliśmy pana Marka z rezultatem 31 pkt.  Na 10 do końca pana Emila, 71 pkt. Został sam pan Henryk, 162 pkt, idzie od 9 do końca, utrzymał się do końca, finał zakończył z rezultatem 232+10, więc 242 pkt i zdecydowany lider listy zwycięzców, znakomity rezultat, extra odcinek :)

 

Komunikat TVP o wiośnie w Dwójce - właściwie o wiośnie w TVP, ale są informacje o Dwójce -  jest z lekka komiczny, rozbawia mnie zdanie, że Dwójka zapewni dwa razy więcej rozrywki na najwyższym poziomie :mrgreen: Tak by było, gdyby kabarety były w Dwójce, a nie program laurkowy i tokszołowy.  "Rolnik szuka żony" w wersji miejskiej jako "Pierwsza randka" - no tak, mam apartament na ostatnim piętrze Sky Towera we Wrocławiu, a ponadto mam ekologiczną farmę pod miastem, a jeżdżę tam doglądać tylko pod koniec tygodnia, bo tak dużo pracuję w wielkiej korporejszyn i nie mam czasu, a do programu się zgłosiłem, bo jestem nieśmiały i lasek nie wyrywam na dyskotece, bo na nie nie chodzę :mrgreen:  Trochę tak to zabrzmiało, jakby uczestnicy mieli tak mówić ;) Ale chyba w programie nie będą tylko mieszczuchy, będą chyba też osoby z wiosek, nie? Więc trochę rolnika będzie jednak.  A Królikowski jakoś sobie jednak radzi. Choć może pokazują części, w których się sprawdził ;) A propos Wildsteina - nie wiadomo, co im siedzi w głowach, teraz TVP jest tak nieprzewidywalne, że mogą sobie nawet na niedzielę przenieść Wildsteina z tej soboty, może są zmiany planowane ;) Albo czeski błąd..

 

Discopoland - jak zobaczyłem info o tak późnej godzinie, to jeszcze raz dla upewnienia się sprawdziłem, czy kliknąłem dobry link. Ale jednak to prawda. Dramat.  To nie jest dobry pomysł z dawaniem takiego programu w niedzielę o tak późnej godzinie, w momencie gdy ludzie przygotowywują się do snu, albo już śpią. Oglądalności dobrej nie wieszczę, prędzej będzie taka, jak "Żartów i bardów", które też walnięto właśnie w niedzielę i właśnie na tak kiepską godzinę wieczorną. A mieli tak promować disco polo, miało być tyle hitów, taki program, który będzie o super godzinie, a kończy się fatalnie ta wielka bajka ;)

 

Właśnie nie pamiętam, jak to było z Pucharem Konfederacji w 2013 roku - wtedy jeden mecz puszczali w Dwójce, a jeden w Jedynce, czy takie pokazywanie spotkań na poważnie rozpoczęli dopiero od dalszej fazy turnieju? Ja oglądałem spotkania w TVP Sport, a EPG tak przeglądałem właściwie przelotem, więc za dokładnie nie pamiętam, czy był wtedy taki podział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przeczucie, że "Discopoland" dadzą na niedzielę wieczór, jeśli ta 22:15 będzie stałą i sztywną porą, nie będzie to zmieniane z powodu programów przed tą pozycją emitowane, i jeśli to odpowiednio zareklamują (a co do tego to jestem pewny, że promocja będzie), to i nawet sporo widzów taki program może zdobyć. Disco polo jest bardzo popularne, więc większość widzów będą stanowić fani tego rodzaju muzyki. Tylko chyba wykonawców musieliby nieco lepszych pokazać, bo Komarenko to tak naprawdę gwiazda jednego przeboju.

 

A promocja będzie, tylko stopniowo: koncert na 25-lecie nurtu ma być w czerwcu, możliwe że coś na Opolu będzie, a pewnie też chcą najpierw ten format "Discopoland" przetestować, by wiedzieć, co jeszcze można z tego disco polo wyciągnąć.

 

Dwa razy więcej rozrywki na dwa razy większym poziomie - cóż, ładnie to brzmi... ale trochę to się mija z rzeczywistością (pisałem o tym poprzednio). Ta "Pierwsza randka", format brytyjski co prawda, ale chyba już kilka podobnych w koncepcji programów widziałem w swoim życiu na różnych stacjach, więc nie oczekuję zaskoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak:

Discopoland - z opisu wynika, że chyba to będzie taki format reportażowy, czyli relacja z koncertu, wypowiedzi publiczności, i tak dalej. Nie tak miało być. Nie będzie wielkich wyników. Mogli dać II serię Żartów i bardów - już to było ciut lepsze. A tu się szykuje typowy reportaż. Ale Kurski coś mówił, że na prawdziwe show disco polo przyjdzie czas. No zobaczymy...

 

Wczoraj w 1 z 10 nie tylko dość ładny wynik, ale i wpadka zawodnika z "Anvilem Włocławek". Przeniósł do Los Angeles ;). Normalnie kolejny hit.  :wink:

 

No właśnie, dwa razy więcej rozrywki to niezły żart. Niby gdzie. Pierwsza randka - tu Kurski się gubi. To zupełnie inny program. Nie zobaczymy, jak to idzie dalej, czy są dalej razem, czy nie. Nie zobaczymy ich dalszych losów. Tylko randka i już, nie ma dalszej części. 

Program Goćka i Ziemkiewicza będzie się nazywał "Powiększenie". Taki tytuł widnieje 24 marca.

Wildstein - to błąd, jego program na wiosnę nadal w soboty.

 

Tymczasem tak myślę, czy Familiada nie będzie miałą w tym roku przerwy letniej. Możliwe, że nie, zauważam, że w lipcu są urodziny Karola Strasburgera i to okrągłe. 10 lat temu na urodziny był i specjalny odcinek. Więc kto wie, czy przypadkiem i w tym roku tak nie będzie. Może warto? Ciągle 3 miliony widzów, tyle lat na antenie bez wielkich zmian... 

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-moze-pokazac-spektakl-bialy-dmuchawiec-ale-z-inna-aktorka-w-roli-glownej-nie-chcemy-odpowiedzialnosci-zbiorowej - TVP2 prawdopodobnie jednak pokaże spektakl "Biały dmuchawiec", który miała pokazać w kwietniu, ale z inną aktorką. No... Ponoć spektakl już nagrano bodajże dwa lata temu. W tym wypadku trzeba byłoby zrobić powtórkę nagrania już z inną aktorką. No cóz, zobaczymy, co nie zmienia faktu, że kultury wyższej w Dwójce już jest bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discoland właśnie taką miał mieć formę, ja o takiej czytałem. 
"Pierwsza Randka " to program rozrywkowy, podobnie jak Bake -Off, Kocham Cię Polsko itd. 
Maciejolek- ja już Ci o tym mówiłem, nie nadinterpretuj . Z tego artykułu wynika jedynie tyle,że Kurski wyraził chęć emisji spektaklu w innej obsadzie, ale nie oznacza to,że TVP prawdopodobnie go pokaże. Po pierwsze - jeszcze żadnych rozmów z tego co wynika z twórcami nie było to raz, po drugie w tym artykule nie ma stanowiska jego twórców. Szczerze wątpię by reżyserka zgodziła się na podmianę aktorki.
 
W tym miejscu to popieram. Emisja czegokolwiek z danym aktorem nie oznacza tego,że TVP czy jej członkowie zgadzają się z jej poglądami i je propagują. Idąc tym tropem TVP nie wyemituje niczego np. Z Cielecką, Krzysztofem Pieczyńskim itd.. a biorąc ogół środowiska wyszło by ,że najlepiej jakby zaprzestali jakichkolwiek emisji polskich filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z 10 - 3/97.  Dzisiaj znaczek Żołnierzy Wyklętych zasłaniał niestety liczbę pytań w finale  :/ Na czas programu mimo wszystko powinien powędrować na prawą stronę. Skład to 9 panów, jedna pani, filolog germańska. Po pierwszym etapie skład odcinka to 9 osób, bo pan Krzysztof na stanowisku 9 stwierdził, że Nowy Jork jest na zachodnim wybrzeżu USA, a jest na wschodnim :mrgreen: Do finału awansowali pani Małgorzata i panowie Adamowie, wszyscy zachowali po dwie szanse. Dzisiaj podczas planszy mówiono nagrody, a nie czytano imiona finalistów - mała, fajna innowacja. A więc dzisiaj pierwszy trzy dobre odpowiedzi odnotował pan Adam drugi, ktory wyznaczył tego pierwszego, ale on nie wiedział, więc pani Małgosia odpowiadała dobrze. Pana Adama pierwszego szybko pożegnaliśmy na 25 do końca, 22 pkt.  Na 20 do końca pani Małgosia miała jedną, pan Adam dwie szanse, 52 i 62 pkt. Na 15 do końca pożegnaliśmy panią Małgosię, miała 52 pkt. Pan Adam tak oto zaczął iść sam i doszedł do 8 do końca, miał 142 pkt, co dało mu trzecią lokatę na liście, obecnie ostatnią, ale Wielki Finał będzie ;) Pan Tadeusz też się cieszy z równego poziomu odcinków ;)

 

Kurcze, szkoda, że z tego "Discopoland" wychodzi format takiego materiału z YT typu "Koncert zespołu "Akcent" - reakcje widzów, wywiady itd.".. Szkoda, z zapowiedzi miało być wcześniej wielkie wow, a tymczasem wychodzi taki bardziej dokumentalny format, jeszcze brakuje Krystyny Czubównej mówiącej "Widzowie skaczą w rytm ulubionych przebojów i ulubionych wykonawców. To popularne zjawisko w latach 10. XXI wieku, niegdyś popularne pod koniec lat 90. XX wieku" :mrgreen: Czekam na spełnienie zapowiedzi prezesa odnośnie show z muzyką disco polo. Tylko oby nie była to kalka "Disco Star".

 

Fajny tytuł na show Goćka i Ziemkiewicza, taki całkiem przyzwoity ;)

 

Oby "Familiada" nie miała przerwy letniej, bo tak dobre wyniki chyba tylko napędzają do robienia nowych odcinków, a szczególnie w sezonie wakacyjnym, kiedy to jest mało premier ;) To byłby bardzo dobry pomysł :) A gdyby tak w wakacje kontynuować "Jednego z dziesięciu"...

 

Szkoda, że nie pokażą dalszych losów bohaterów "Pierwszej randki", trzeba będzie się o nich dowiadywać z Pudelków i innych tabloidów, bo pewnie zainteresowanie będzie ogromne, jak to było w przypadku "Rolnika...".  Prezes Kurski w dodatku odpowiedział telewizji WP, dlaczego do programu nie będą przyjmowane osoby homoseksualne (pisałem coś na ten temat chyba w grudniu, jak jeszcze wiedzieliśmy tylko tyle skąd ten format i o co w nim biega) - pan Jacek odpowiedział, że nie są przyjmowane, gdyż program ma promować randki i pary, które byłyby w stanie założyć rodzinę,  a w Polsce nielegalne są małżeństwa jednopłciowe. A w "Barwach Szczęścia" podobno jest para jednopłciowa, ponoć też mieszka razem - i co? I jakoś jest ten wątek ;) Ale w sumie, nie chciałbym oglądać dwóch całujących się gejów, albo dwie całujące się lesbijki w takim programie. Szczególnie w TVP. To trochę obniżyłoby powagę tej instytucji, i tak już dość naruszoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego spektaklu, to mnie trochę zastanawia inna kwestia: skoro spektakl nagrano w 2015 roku, to z jakich powodów jego premiera zaplanowana była na 2 lata po nagraniu? Czy to są względy montażowe, czy też coś innego? Bo jeśli to faktycznie tak długo trwa, to reżyserka istotnie może się nie zgodzić na ponowną realizację, szczególnie też że miała swoją wizję i powód, dla którego obsadziła Wyszyńską w głównej roli. Zresztą, co telewizji szkodzi to wyemitować, przecież 2 lata temu nikt nie myślał o tym, że będzie taka sytuacja. Jak słusznie @wislok stwierdził, sama emisja audycji z danym aktorem nie oznacza że się w TVP popiera jego poglądy i przekonania, bo jakby tak naprawdę miało być, to nawet "Misia" by nie mogli pokazać, biorąc pod uwagę felietony Stanisława Tyma w "Polityce".

 

Tytuł programu Goćka i Ziemkiewicza dobry, intrygujący, na pewno lepszy niż to co dali w komunikacie dla prasy, bo tamto za długie było ;)

 

A jeśli chodzi o Anwil, no to cóż... śmiesznie było, choć z drugiej strony miał prawo nie wiedzieć, szczególnie jeśli nie interesuje się sportem i nie mieszka na Kujawach :D To jest mniej więcej podobny mechanizm jak w "Milionerach" - możesz być bardzo wykształcony, ale przejechać się na pytaniu o sport albo celebrytów. Przy czym w "1 z 10" to najwyżej jedną szansę stracisz ;) Poza tym też w teleturnieju Dwójki pytań o takich obecnych celebrytów w zasadzie nie ma, jak jest muzyczne i dają muzykę pop, to raczej pytają o legendy typu Michael Jackson czy Elvis Presley.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wislok - pisałem właśnie, że prawdopodobnie, co znaczy, że to nie jest jeszcze pewne. Równie dobrze mogą w ogóle tego spektaklu nie pokazać. Rozmów tak, jeszcze nie było. Więc tak naprawdę na razie tylko Kurski wyraził taką chęć.

 

No właśnie. A mogli spektakl dać np. jesienią 2015 albo zimą 2016 premierowo i dziś byłby spokój. Możliwe, że się faktycznie nie zgodzą "bo była jedna aktorka i nie możemy jej zastąpić inną i nagrać tego jeszcze raz".

 

No, na razie poziom odcinków "1 z 10" wysoki. Chyba poziom eliminacji wzrósł. I dobrze, że już nie ma takich wyników poniżej 100 pkt. Ale taki może się zdarzyć. Wszak dziś dopiero 4 na 20/21 odcinków serii. ;) I dobrze, że nie ma pytań o celebrytów. Gdyby wprowadzili takie jak w Familiadzie, z Facebooka czy Twittera, to pewnie byłaby masa takich. Lepiej nie, lepiej nie ;). Niech klasowy teleturniej ma klasowe pytania.

Aha - Jeden z dziesięciu w latach 1994-2001 miał premiery i w wakacje. Dopiero od 2002 wprowadzono przerwę letnią. No, ciekawe, wtedy 100. edycja w wakacje. ;) Ale coś mało prawdopodobne. Chociaż mogliby powtórzyć dawne odcinki, no na pewno je w archiwum mają, tylko ich wyciągnąć nie chcą. ;(

 

Pierwsza randka - Kurskiemu się nie dziwię. Tu chodzi o randki. A nie o promowanie osób homoseksualnych. Nie chcę czegoś takiego w TVP. A wątek w Barwach szczęścia - no, coraz ciekawszy. W ogóle ten serial ostatnio jest najlepszy i bije "Klan" na głowę!

 

Są już ramówki na kolejny tydzień wiosny..

- od 27 marca w zamian za powtórki "M jak miłość", które staną na odcinku 1285 /te poranne/ uwaga... M jak miłość! Niestety! Z jednej strony dobrze, bo pierwsze odcinki to zupełnie inny poziom, niż to co teraz, ale z drugiej, no nie było innych seriali? Od 2007 w kółko wałkują wszystkie odcinki. Kolejna transza pewnie z 6-7 lat potrwa

- weekend papieski, a akcentów mało. Jakiś dokument w weekend w godzinach wczesnorannych

- Rodzina sama w domu już jest w ramówce o 16:50 w sobotę 1 kwietnia

- w kwietniu znów w niedziele o 18:55 program rozrywkowy, a o 19:30 magazyn kulturalny. Ciekawe, czy wypali.

 

Czytam, że Doda chce być jurorką w The Voice of Poland. Boże... Tylko nie ona, jej "popisy" w programie z gwiazdami tańczącymi na lodzie to była żenada... Może jeszcze Martyniuk, Frąckowiak i Brzozowski? Nie, tylko nie to, znajdżmy lepszych. Tylko na razie marzec. Do jesieni sporo czasu...

 

Aha - zmiany weekendowe. 4 marca jednak bez premiery "Co się dzieje ?". W zamian albo wydłużą Pytanie na śniadanie, albo jakieś zapowiedzi to będą.

5 marca z kolei koncert "Kobieta niejedno ma imię" o 20:05, Sherlock póżniej, czy to dobre rozwiązanie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do postu @wisloka to TVP raczej nie zaprzestanie wyświetlania filmów np. ze Stuhrami, Jandą, Ostaszewską czy Cielecką głównie dlatego, że TVP produkowała oraz koprodukowała takie filmy jak np. ''Pogoda na jutro'', ''Egoiści'', ''Uwikłanie'' czy ''Tatarak'' w których wzięli udział ci aktorzy, którzy mocno krytykują obecny rząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdzieś słyszałem to producent "Jeden z dziesięciu" nie zgadza się na publikowanie odcinków w sieci, gdyż powtarzają się pytania. Wtedy mógłby ktoś oglądać po kilka odcinków dziennie i się uczyć na pamięć, a tak powtórzą raz w wakacje, drugi raz w TVP Rozrywka i wystarczy. W nowej serii nie podoba mi się muzyka podczas przedstawiania zawodników, tzn. jest ta sama, ale inaczej zmontowana, nie tak jak dawniej. A podczas zakończenia jest wszystko normalnie, czyli można wstawić tradycyjną wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 z 10 - 3/97. Dzisiaj 9 panów i jedna pani, osiem po pierwszej zachowało 3 szanse. A w finale byli: panowie Paweł, Marek i Marek, ten trzeci pierwszy odpowiedział na trzy dobrze. Pan Marek środkowy  od 16 pytania chciał iśc dalej, ale nie poszedł - tylko 61 pkt, więc o Wielkim Finale można zapomnieć. Jak fantastycznie było w poprzednich, tak jednak dzisiaj nie było znakomicie. Pan Tadeusz w słowie pożegnalnym powiedział, że tak jak mówił na początku - zdecydował los :)

 

Widzę, że nie tylko ja zwrócilem uwagę na tę muzykę byle jako zmontowaną, no cóż, co mamy począć...

 

Z powtórkami sprawa jest dość ciekawa, bo kanał emitujący oryginał "1 z 10", czyli Fifteen to One na Channel 4 publikuje na swojej stronie każdy odcinek. No tak, ale inna sprawa jest już, jak jakiś kanał wykupuje licencję, to też pewnie są jakieś koszty jeżeli chodzi o takie wpuszczanie w internet odcinków. Muszą wystarczeć poranne powtórki na TVP Rozrywka.

 

Odcinki latem to całkiem nie taki głupi pomysł, może by się sprawdził z tą emisją całoroczną 1 z 10, a nie że mamy przerwę na lato i przerwę na zimę ;)

 

Jak wątek coraz ciekawszy, to mogli to wprowadzić, choć ja osobiście jestem przeciwny takim parom w takim programie z randkami ;)

 

Mało akcentów jest z weekendem papieskim, bo pewnie całość pójdzie na antenie Jedynki - to jest teraz antena priorytetowa, Dwójka jest na doczepkę.

 

Program rozrywkowy o 18:55 - pewnie to niejaka "Herbatka z kabaretem", czyli najlepsze wycinki z czasów Harasimowicz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdzieś słyszałem to producent "Jeden z dziesięciu" nie zgadza się na publikowanie odcinków w sieci, gdyż powtarzają się pytania. Wtedy mógłby ktoś oglądać po kilka odcinków dziennie i się uczyć na pamięć, a tak powtórzą raz w wakacje, drugi raz w TVP Rozrywka i wystarczy.

Z jednej strony to ma jakiś sens, ale też z drugiej strony te pytania się tak często nie powtarzają, poza tym trzeba by było mieć naprawdę dobrą pamięć, bo jednak w każdym odcinku pada kilkadziesiąt pytań (to chyba czasem nawet do 100 dobija).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Jednego z dziesięciu - faktycznie dziwne. Powtarzają się pytania i co? Już nie możemy opublikować odcinków? Bo sobie obejrzą, nauczą się na pamięć i na eliminacje przyjadą wzbogaceni i nie daj Boże przez to nabiją wysoki wynik. No nie, nie, nie tak. Powinni umieszczać odcinki, tak jak z Familiadą.

Też ta zmiana muzyczna przy wizytówkach mi się nie podoba. Co to się stało, że nie emitują tej muzyczki co też jest na końcu? Tylko ten fragmencik i to jeszcze w pętli. Minus. A tak to bez zmian.

Aha - wczoraj pisałem, że słabsze wyniki i tu masz, wczoraj był takowy. ;)

 

Tymczasem Doda mówi, że otrzymała już propozycję od TVP na uczestnictwo w The Voice of Poland oczywiście w jury. Mówi o sobie, że z jej doświadczeniem jest gotowa wspierać młode talety.

O ile wokalistką jest no, powiem, że nawet, nawet, to jurorką tragiczną. Przez nią popsuli "Gwiazdy tańczą na lodzie". Te pamiętne utarczki z Saletą... Poziom dna. Potem jurorowała w Polsatowskim "Tylko nas dwoje", z Santor i Karolakiem - tylko Santor była OK. Reszta to tragedia.

Wracam do TVOP - kto wie, czy to nie początek zmian. Można jeszcze tam dać Frąckowiak, Fido i Królikowskiego, jak już zmieniać, to na całego.

I przy okazji - takie zmiany to pewnie spowodują spadek widowni, i ostatnią serię tej jesieni. No bo... po co zmieniać coś, co jest dobre? Jeżeli ktoś rezygnuje, bo inne obowiązki, to tak, ale żeby tak sobie?

 

Taka ciekawostka. W dawnych ramówkach TP2 w piątkowe noce tak w 1990/1991 okazuje się, że emitowali "Noc z Anteną 5". Co to miało by być, nie wiem. Może jakiś program lokalny, i najlepsze urywki z zagranicznych telewizji satelitarnych?

 

Dziś wracają O mnie się nie martw i Rodzinka.pl. Już obejrzałem przedpremierowo, ale obejrzę jeszcze raz i opinię dam po emisji. Mam nadzieję, że będą trzymać dobry poziom. Rodzinka mnie najbardziej ciekawi - przypominam, że mieli przenieść do Jedynki. Może to i dobrze, że nadal w Dwójce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Doda się zmieniła od czasów "Tańca na Lodzie". Nie rozumiem po co ta złośliwość wobec H. Frąckowiak? Raczej należy zdementować plotki,że dostała program w TVP, ona jedynie wystąpi w pierwszym odcinku " Jest Okazja". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...