Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie potwierdziłeś tezy,że Rydzyk ma z tym cokolwiek wspólnego. Być może to władze Wrocławia nie  chciały współpracować z TVP. Taka ewentualność też istnieje, jednak Ty z góry wszystko wiesz, więc dyskusja z Tobą to strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie oto mi chodzi: wiadomo że nie będzie tam Rydzyka bo to nie jego klimaty. Ani nie będzie transmisji w Trwam bo to nie ten target.

Chodzi o sam dobór miasta - Warszawa Wrocław Kraków Poznań to naturalny wybór ze względu na wielkość i charakter tych miast.

Przeprosiny będą jak sylwester za rok będzie z Kalisza, Lublina, Płocka, albo innego tego typu miasta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat jeszcze nie tak dawno swój sylwester organizował w Gdyni - miasto mniejsze niż Toruń.  My z Kirkiem jedynie sprzeciwiamy się do sprowadzania miasta Torunia do osoby jednego zakonnika . Kropka. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do Dwójki, nie będę nic pisał o Rydzyku. Toruń to ładne miasto, no ale gdzie tego sylwestra zorganizować. Jest miejski, ale ile osób się bawi? Jest też Motoarena, ale nie wyobrażam sobie sylwestra na stadionie żużlowym. Już lepiej byłoby zrobić sylwester w Kaliszu, Poznaniu,Gdyni, Szczecinie, Łodzi, Krakowie.

 

Aha - według najnowszych informacji to TVP wystąpiła do władz Torunia z propozycją, a nie miasto. W dodatku Dwójka w ogóle nic nie mówiła Wrocławiowi o rezygnacji. Liczę na to, że... będzie dobrze, i jakoś się dogadają. Ciekawiej będzie, jeżeli Toruń odmówi i będą szukać innego miasta.

 

Tak przypomnę, że robili imprezy we Wrocławiu od dawna /bodajże od 2004, 2005/. Były jeszcze w tych latach równoległe relacje z Krakowa. W 2009 był sylwester z Łodzi, od tego czasu tylko i wyłącznie Wrocław. A teraz taka zmiana. No cóż, porobiło się strasznie.

 

Seriale? Artystów obok Belfra można śmiało umieścić na liście seriali roku i aż szkoda, że za dwa tygodnie już koniec. Teraz to dopiero będzie - sprawa w prokuratorze, los dyrektora i teatru nieznany... Naprawdę będzie się działo w ostatnich odcinkach.

 

Sonda 2 o paliwie, Wildsteina nie oglądałem dzisiaj, potem na VOD obejrzę.

 

Aha - wrócę do Rodzinki.pl. Nie rozumiem, po kiego grzyba zwiększyć ilość odcinków w tygodniu. Tutaj już się wypala, i zamiast ładnie zakończyć będą to ciągnąć w nieskończoność. Wszystkie wątki wyczerpane niemalże... W dodatku przeniesienie do TVP1 też coś mi nie pasuje. Rodzinka.pl od zawsze była w Dwójce.

 

Jest też program TVP2 na 1 listopada - nie ma paradokumentalnych seriali /nie liczę powtórek/, Magazynu Ekspresu Reporterów, ale mamy jak co roku Familiadę, sporo filmów i wspomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejskim sylwestrze w Toruniu jest wypełniony zawsze praktycznie cały Rynek Staromiejski :) A impreza na Motoarenie nie jest tak dziwnym pomysłem, jakby to się mogło wydawać. Radio Zet robiło tam koncerty, więc sylwestra też można tam zorganizować.

 

A tak swoją drogą to jak był koncert muzyki disco na Narodowym w Warszawie jakieś 2 tygodnie temu, to nikt nie mówił, że tak nie wypada ;)

 

Czy porobiło się strasznie... ja myślę, że jeśli odbędzie się to teraz w Toruniu, to naprawdę będzie to całkiem nieźle wyglądać.

 

Co do Rodzinki.pl - istotnie, plan przenoszenia do Jedynki i zwiększenia częstotliwości odcinków jest nieco dziwny, zwłaszcza że ta seria miała być chyba ostatnią, albo ewentualnie przedostatnią, żeby dobić do 10 serii. Choć z tymi wątkami to się trochę nie zgodzę, bo wciąż można ciągnąć związki w jakich są 2 starsi synowie. Poza tym zawsze jeszcze można coś dopisać do scenariusza.

Ale ze zwiększeniem częstotliwości wiąże się ryzyko, że ten serial może się znudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Toruń budzi kontrowersje, z powodu T. Rydzyka, ale pamiętajmy, że to jest duże miasto, liczące ponad 200 tysięcy mieszkańców. Częstochowa jest oceniana przez pryzmat Jasnej Góry, a to przecież duże miasto. W prawie ćwierćmilionowej Gdyni Polsat realizował wielką sylwestrową imprezę i im to nieźle wychodziło. Katowice mają 300 tys ludności i też da się. Wrocław jest czwartym co do liczby ludności miastem Polski. Wielkość miasta - moim zdaniem - nie ma większego znaczenia, liczą się możliwości organizacyjne i infrastruktura, oraz miejsce, gdzie można tak dużą imprezę zrobić. Najludniejsze miasta Polski, wg GUS: http://stat.gov.pl/statystyka-regionalna/rankingi-statystyczne/miasta-najwieksze-pod-wzgledem-liczby-ludnosci/ .

 

Jestem zdziwiony, że TVP zerwała umowę z Wrocławiem. Co im szkodzi zorganizować imprezę "tam, gdzie zawsze", a tak będą musieli zapłacić karę za zerwanie kontraktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zobaczymy jak to będzie w ostateczności, ale nie zmienia to faktu, że zakończenie współpracy z Wrocławiem, i to co ciekawe, bez podania przyczyny, jest szokiem. Po prostu - "nie chcemy, dziękujemy, zrobimy w Toruniu". Bardzo to dziwne. No coś im nagle nie grało. A - ciekawe jest to, że kontrakt był jeszcze na dwa lata. Dlatego życzę im sporej kary pieniężnej za zerwanie kontraktu.

 

A co do sylwestrowych planów wobec artystów, wielce prawdopodobne, że partnerem będzie Radio Eska. Więc co jak co, ale spodziewam się świetnej zabawy. Kiedyś Eska już współorganizowała z Dwójką sylwestry i były świetne. Wiem, że dopiero październik, ale to jest tylko prognoza.

 

The Voice. Niezmiernie irytują mnie dwie rzeczy. Jedna to te komentarze facebookowe, które nic nie wnoszą. Druga - jakieś historyjki, reakcje zabierają czas na występy. Ja chcę podczas występu oglądać występ, a nie jakieś łzawe historyjki. Nie lepiej zrobić z tego osobny program? A poziom muzyczny jak zwykle dobry, tylko nie znać piosenki "W pięciu smakach"? Szok...

 

Postaw na milion - wszystko ładnie pięknie, wczoraj kolejna wygrana padła. Ale był i błąd. W siódmym pytaniu, już było wiadomo, ile stracą. W dodatku na koniec pojawiła się belka z informacją, że wszystkie odcinki teleturnieju na vod.tvp.pl. Wszystko pięknie, no ale odcinków jak nie było, tak nie ma. ;)

 

Tenis - dopiero teraz się obudzili, no, przy finale. Wspomnę, że to decyzja prezesa TVP. No dobrze, ale nie można było np. od ćwierćfinałów? Powinien być jakiś wymóg - od ćwierćfinałów dajemy mecze w TVP2. A dzisiaj - no dobrze, ale trochę za póżno zareagowali, bo można było wcześniej już mecze pokazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne jest pokazywanie meczów tenisa szczególnie w turniejach koedukacyjnych jak ten w Pekinie. Przykładowo mecz Radwańskiej w 1/4 miał się zacząć około 15.00,a zaczął się o 17.00 .. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, tenisa nie ma i jest problem. A powinien być wpisany.

 

Ciekawe, czy Dwójka zmieni ramówkę z powodu śmierci Wajdy. TVP1 zmieniła, Polonia też, Kultura też, to i Dwójce nie wypada nie zmienić i dać chociaż jednego filmu albo dokumentu. Nie można chociaż na jeden dzień odpuścić tych badziewi? Albo coś nadać po Bake Off. I tak tu jest miliardowa powtórka O mnie się nie martw. W ogóle - kiedyś to jakoś reagowali na śmierć ważnej dla Polski osoby, a dzisiaj?

 

http://www.press.pl/tresc/45958,tvp-najprawdopodobniej-nie-zrobi-sylwestra-we-wroclawiu - czekają na wynik konkursu na prezesa TVP, wtedy będą mogli negocjować. Najlepiej będzie, jak jednak porozumieją się z Wrocławiem. Wszystko może się tutaj jeszcze wydarzyc.

 

Fajnie, że zaprosili Skaldów do Żartów i bardów, program fajny, naprawdę dobra rozrywka. Tylko ta pora - już lepsza stała, niż takie skakanie - 21:50, 22:40, 22:10....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie zmiana ramówki także w TVP2 : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/zmarl-andrzej-wajda-tvp1-pokazuje-pana-tadeusza

Moim zdaniem nie powinien być wpisany. Jeśli nie ma kanału sportowego w NTC to emisja meczów jest bardzo utrudniona. Tenis to zawsze był produkt komercyjny, mecze nie wiadomo ile potrwają, kiedy się zaczną. Za duży kłopot i straty dla TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tylko 72 punkty pana Adama - wyeliminował dwóch panów, co mieli po 82 i 92 punkty, to byłby wynik prawie dający Wielki Finał, a tak pan Adam może pomarzyć. Szkoda, że tak się stało, ale ci panowie niestety nie znali odpowiedzi na pytania i wobec posiadanej jednej szansy, polegli :(

 

Dobrze, że przynajmniej w tym tygodniu nie będzie już więcej kebabów o 17. Andrzej Wajda wyreżyserował także serial "Z biegiem lat, z biegiem dni" - też mogliby go emitować, ale w przyszłym i jeszcze w kolejnym tygodniu (ma 8 odcinków). Myślę, że tak godnie zostałby upamiętniony wybitny reżyser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w ramówce TVP2 (tak jak w innych stacjach TVP) z racji śmierci Wajdy mogę skomentować tylko oklaskami uznania. Tak powinna reagować telewizja publiczna.

 

A co do tenisa - faktycznie, emisja na kanale ogólnotematycznym (takim jak Dwójka), może sprawiać pewne kłopoty i destabilizować ramówkę. Zresztą, wydaje mi się, że tenis jest jedną z tych dziedzin sportu, której rozgrywanie się najbardziej rozciąga w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa za zmianę ramówki. Szkoda tylko, że już wczoraj nic nie dali. Zupełnie nic. Wieczorem tradycyjnie komercyjne badziewia. A mogli dać jakiś film. Co się stałoby, jakby M jak miłość nadano tylko dziś? Tyle co nic.

 

Bake Off - nikt nie ogląda widocznie, tylko ja. Wczoraj z programem pożegnała się pani Krystyna /jako ciekawostkę dodam, że w odcinku z wypiekami jej chleb był oceniany lepiej niż pokazowy Molskiej/. Jak pięknie ją inni pożegnali, no! Zero konkurencji, naprawdę rywalizacja fair play, w ciepłej atmosferze, prowadzące - życzę sobie, żeby coś miały w Dwójce na wiosnę. Naprawdę się wyrobiły i są świetne. Życzmy sobie II sezonu na jesień 2017. ;)

 

Tylko z tobą to dobry serial, ale już mówię, że to jedyny turecki serial, który oglądam w miarę regularnie. Pozostałych, co teraz lecą, raczej mniej.

 

Teraz pytanie, co z Rodzinką.pl. Czytam, że już od marca 2017 ma być emitowana w Jedynce. Tylko co w Dwójce? Może znów kabarety? No ale nie, wszyscy poodchodzili i nie ma jak. Nie wiem, jak z kabaretonem listopadowym. Niedługo powinna wyjść ramówka na okres do 13.11. - i się zobaczy.

 

W ogóle najbliższe dni mogą być ciekawe. Wolski możliwe, że odejdzie z funkcji dyrektora TVP2 /zależy, czy nowy prezes TVP/.

 

No i co z Większą grą? Coraz więcej mi mówi, że to jakaś fikcja i w ogóle nie będzie. A czemu to? Powinni teraz ogłaszać eliminacje, a tak listopad/grudzień już nagrywać odcinki, by po nowym roku trafiły na antenę. A tu nic a nic. Dlatego czuję, że ten projekt po prostu porzucili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rodzinka.pl" tylko pasuje do Dwójki. Głupim pomysłem jest przerzucenie serialu do Jedynki, Jedynka i Dwójka mają ten sam zasięg w NTC, kablówkach i platformach,  no chyba, że Kurski nazywa już ten serial "serialem narodowym", oddziałującym na społeczeństwo, dlatego niech się stanie i przejdzie do Jedynki! :mrgreen:

 

Choć w sumie ten serial i tak już się wypala, więc nie ma co go pogrążać przeniesieniem do Jedynki. Co wtedy w takim razie emitowane byłoby w Dwójce, skoro w Jedynce w te piątki byłaby "Rodzinka"?

 

"Większa gra" - myślę, że pomysł porzucony. Patrząc na chociażby "Ja to znam!", bałbym się o ten teleturniej, czy czasem nie zostałby w podobnym stylu przygotowany. Dwójka nadrabia swoimi trzema sprawdzonymi formatami, czyli "1 z 10", "Familiadą" i "Postaw na milion", których popularność nie gaśnie. Ta "Większa gra" okazałaby się pewnie podobnym babolem, co "Tylko Ty!" i spadłaby pewnie po jednym sezonie z anteny. Szkoda, że nie ma "Gilotyny", ale coś kiedyś czytałem, że nie przedłużono licencji, więc dlatego nie ma tego teleturnieju, nawet takie coś pisał pan Czejarek, który prowadził ten program.

 

EDIT 19:22 82 pkt zdobył dzisiaj pan Tomasz w 1 z 10, to rezultat taki średnio kwalifikujący do Wielkiego Finału ;) Ponadto pan Tadeusz ogłosił, że w Krakowie w pierwszej dekadzie listopada odbędą się eliminacje do programu. Proszą jednak o wcześniejsze zgłoszenia przez portal TVP albo poprzez wysłanie zgłoszenia na adres pocztowy podawany na koniec programu. 

 

Czekam na eliminacje we Wrocławiu, nie chce mi się jechać do Krakowa :mrgreen:

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnego sensu w planie przeniesienia Rodzinki.pl do TVP1, naprawdę. Niech już lepiej zostanie w tej Dwójce.

 

Co do kabaretów, to nie wiem czy zauważyliście, ale w obecnej ramówce Dwójki premierowych programów jest malutko. W zasadzie tylko "Żarty i bardy", nic poza tym. Tomasz Łysiak miał mieć swój program - wciąż go nie ma. Kabaret Mumio będzie miał swój specjalny program, ale dopiero na Boże Narodzenie. Dyrektor Wolski mówił  w wakacje sporo o stand-upie, o kontynuowaniu misji pod hasłem "Śmiech, nie rechot", o tym by starym twórcom robić benefisy, a promować młodych, i o tym że kabaret jest bardzo ważną częścią Dwójki. Niestety, za bardzo tego nie widać...mam pewne przeczucie, że tego kabaretonu na 11 listopada nie będzie.

 

Mamy wyniki Sondy 2 za wrzesień i początek października: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/sonda-2-w-nowym-pasmie-gromadzi-560-tys-widzow-tvp2-przegrywa-z-konkurencja

 

Wynik tak trochę słaby, choć z drugiej strony ostatni odcinek miał prawie milion widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jaki to sens? Żaden. Tylko serial straci, bo pewnie znów spadek widowni. Jak już, to niech zostanie w tej Dwójce, albo lepiej - może zakończmy ten serial na tej serii? Ładnie go zamkniemy, wszystko wszyscy osiągnęli, będą żyli w spokoju i zgodzie, i tak dalej. A tak będą to ciągnąć, będzie im coraz trudniej wymyślać nowe wątki.. Więc naprawdę, niech już lepiej zostanie w TVP2.

 

Gilotyna - tak, właśnie. Miała być kontynuowana jesienią 2011, ale nie przedłużono licencji i spadł z anteny. A można było kontynuować? No można było no! Wszak we Włoszech dalej emitują.

 

Eliminacje w Krakowie... Jak już, to niech ogłoszą wszędzie, bo mieli chyba rozszerzać ilość miast, które organizują eliminacje. Jeżeli to tylko Kraków, to ja dziękuję bardzo za rozszerzanie! Czy tylko Kraków, Lublin i Warszawa? A co z resztą?

 

A no właśnie. A jeszcze niedawno było, że tych kabaretów za dużo i chyba nas w TVP posłuchali ;). Ale do rzeczy, faktycznie. W dni powszednie nic. Nawet z powtórek. W piątek dopiero jest coś o 16:05, powtórkowe. W weekendy - Żarty i bardy w sobotę powtórka, w niedzielę premiera. A w sobotę nie wiadomo po co o dwóch godzinach /16:50 i jeszcze po 23:00/ emitują powtórki powtórek. A zatem kabarety już nic nie znaczą w Dwójce. Zupełnie nic. Nie zdziwię się, jak za miesiąc w święto będą standardowo - badziewie i dwa dobre piątkowe seriale. Kiedyś było tak dobrze, a dzisiaj? Kryzys!

 

Sonda 2 - no, Familiada nie pomogła, niestety. Trochę mnie to dziwi. Co leci na innych antenach? Same powtórki. Tu była szansa. Niewykorzystana. Chociaż ten milion widzów daje nadzieję, że może III sezon będzie.

 

Dziś drugi odcinek tego "Szeptem". I też obejrzę. Zobaczę, czy coś się polepszyło, bo pisałem, że tak średnio było. Aha - programu dalej nie ma na VOD. Dziwi mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj słabiuteńki rezultat w 1 z 10 - tylko 61 pkt pana Jakuba, co oczywiście nie daje miejsca na liście zwycięzców. Dzisiejszy finał też zresztą bardzo słaby, bo zakończył się na 23 pytania przed końcem. Oczywiście na starcie i końcu odcinka pan Tadeusz przypomniał o eliminacjach w Krakowie (co ciekawe, dla południowej Polski, jak sam powiedział), również powiedział, że w innych miastach w miarę możliwości również one będą organizowane.

 

Czyli taktyka TVP "dajmy coś niepopularnego po czymś popularnym, aby zgarnęło widownię" się w przypadku Sondy nie sprawdza. Niska oglądalność, przypomnijcie mi, czy tak samo było w przypadku emisji wieczornej, bo wydaje mi się, że raczej nie ;)

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...