Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ostry z natury - kilka odcinków bodajże nagrano, program miał wejść wiosną, no ale z niejasnych powodów emisję przesunięto. I tutaj się ślad urywa. Jak wejdzie jesienią, to dobrze, bo zapowiadało się ciekawie, no ale jak poszedł do kosza, to trochę mnie dziwi. Kilka odcinków już nagrali i nagle stwierdzili, że jednak nie wyemitują. Tutaj żadnej logiki nie rozumiem.

 

Wolski nie chce poprawiać wyników, a to ciekawe. Poprzednicy mówili o ściganiu się na słupki i tak dalej, a tutaj nie. Podziwiam. Warto właśnie rozwijać ofertę, a oglądalność jest na razie mniej ważna dla rozwoju. Wiadomo, co obecnie ciągnie Dwójkę, badziewiaste serialiki.

Aha - przypomnę,że temu samemu Wolskiemu marzy się oglądalność Dwójki na poziomie 10%. Więc jak?

 

O kabarecie Mumio już było kilkanaście tygodni temu, że mają kręcić nowy materiał do emisji potem w Dwójce. Jakby mieli program cotygodniowy, bym się nie obraził.

 

Ambitniejsza rozrywka i kultura póżnym wieczorem... Jeżeli będą spektakle teatralne, koncerty muzyki klasycznej, opery - no to tak, a kabarety to najlepiej w piątek i niedzielę.

 

Czemu TVP2 nie chce pokazać meczy Zagłębia? Co, im się nie chce? Olimpiady jeszcze nie ma, a czytam właśnie, że pierwszy mecz tylko w TVP Sport. W TVP2 i tak w tym czasie lecą powtórki. Więc to tym lepiej. A tu co? III runda eliminacji mało ważna czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tutaj Wolskiemu chodzi raczej o to, że nie będzie dążył do poprawy wyników oglądalności za wszelką cenę, że ważniejsza dla niego będzie jakość oferty programowej, a nie słupki oglądalności. Swoją drogą to powinno być oczywiste w telewizji publicznej.

 

Co do ambitniejszej rozrywki i kultury późnym wieczorem - mam nadzieję że ten późny wieczór to nie będzie 1:00 w nocy, a raczej godzina typu 22:30-23:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy Owsiak mocno o dyrektorze TVP2 Marcinie Wolskim i ''dobrej zmianie'' w mediach. Czytając wywiad są także zapowiedzi, że w 2017 roku finał WOŚP w TVP2 nie zostanie pokazany:

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,20451354,owsiak-na-woodstocku-kochamy-polske-jestesmy-patriotami-ale.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od Owsiaka. No faktycznie ostro o Wolskim. Przypomnę, że miał mówić o "Owsiakach i innych glistach ludzkich, że ich się pozbędziemy" /ale potem się Wolski tłumaczył, że powiedział owsiki/.

A finał WOŚP? Już wiem, co Dwójka powinna puścić przez cały dzień zamiast WOŚP. Powtórki Rodzinki.pl! Z przerwą na Panoramę i Familiadę. ;)

 

A tak naprawdę - niedobrze, że niszczy się kolejną dwójkową tradycję. Od 1993, od samego początku, TVP2 wspierała WOŚP, dawała jej sporo czasu antenowego, czasem pół dnia. Coś się zaczęło psuć chyba w 2007/8. Wtedy o połowę obcięto czas antenowy. Oglądalność spadała, ale ciągle dawało się to oglądać. Na razie to zapowiedzi, no ale jeżeli się spełnią... Oj, źle to widzę. Ja nie wyobrażam sobie TVP2 bez WOŚP. Mam nadzieję, że jakoś dojdą do porozumienia.

 

Dalej - smutne, że co roku TVP2 rezygnuje z transmisji kolejnych eventów. Festiwal Kultury Kresowej nie na żywo, Biesiady Weselne zaprzestane w 2001, na Sabat Czarownic nie ma pieniędzy, nie ma też akcji "I ty możesz zostać świętym Mikołajem". Nie zdziwię się, jak za kilka lat w ogóle nie będzie relacji z nielicznych akcji, które wspiera TVP2.

 

Kirk - no właśnie. Jak o 01:00 w nocy jakieś koncerty, opery, musicale, teatry, to ja podziękuję za taką ofertę. Tak od 22:00 - to tak. Widzowie się znajdą. Kiedyś w niedziele leciały opery, musicale i komu to przeszkadzało? Nikomu.

 

Tymczasem wiele wskazuje na to, że jednak 29 sierpnia nie ruszy jesienna ramówka. Pozamieniano tytuły programów na ich rodzaje. Nie zdziwię się, jak wrócą za moment na te ostatnie dni do wakacyjnej.

Wygląda więc na to, że jednak ruszą we wrześniu, tylko nie wiadomo. Są trzy opcje. Albo 1 - bo pierwszy dzień szkoły, albo 3 - rusza nowa seria "The Voice of Poland", albo 5 - pierwszy poniedziałek września. Jeszcze się zobaczy.

 

I jeszcze jedno - od dziś filmy z Bondem będą lecieć po 23:00. A leciały po 21:30. Zła zmiana. Ale w zamian np. dziś chętnie obejrzę "Nie lubię poniedziałku". ;) Nie można tych Bondów dać o 20:00 zamiast powtórek kabaretów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP2 za czasów, jak dyrektorem była Nina Terentiew to rzeczywiście miała więcej koncertów, a szczególnie ''Biesiady'' i ''Co nam w duszy gra?'' reżyserowane przez Krzysztofa Jaślara i Orkiestrę Zbigniewa Górnego. To właśnie za dyrekcji Niny Terentiew powstała impreza ''I ty możesz zostać Świętym Mikołajem'', która bardzo mi się podobała i była bardzo misyjna, nawet były koncerty z cyklu ''Piknik z Dwójką''.

 

Jeśli chodzi o czas antenowy WOŚP w TVP2, to m.in. w 1993 roku wynosił 5 godzin i 30 minut, w 1994 roku 7 godzin i 5 minut, w 2015 roku 6 godzin a w 2016 roku wynosił 6 godzin i 45 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tradycjonalistą. Szczególnie, jeżeli chodzi o tradycję, która trwa ledwie od 1993 roku. Nie widzę przeszkody, żeby zamiast dalszego pompowania WOŚP TVP zaczęła współorganizować jakieś eventy związane np. z Caritas. Sam ostatnio wysłałem kilka sms na akcje prowadzone przez Caritas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może niech TVP współorganizuje zarówno WOŚP, jak i akcje Caritasu?

 

Z wyników TOP 20 programów za miniony tydzień wynika, że kabareton z Koszalina (dokładniej część emitowana od 21:20) oglądało 2 255 472 widzów, program znalazł się na 6 miejscu w zestawieniu.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Janusz Rewiński ma coś dostać w Dwójce, to tak, ale niech prowadzi z Piaseckim. Dobry duet z nich był, fajne prowadzenie, i Ale plamy!, i Studio Lało-Grzało. Jak sam ma prowadzić, to coś sensu nie widzę. O ile pamiętam, sam prowadził tylko Studio Gama /?/.

Z tego co pamiętam było na Jedynce coś takiego jak jeszcze jak "Szkoda Gadać" z mrówkami i przewracającym się pytajnikiem w czołówce. Aż dziwne że pominąłeś ten program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to leciało w TVP1. Mogłem pominąć. Studio Lało-Grzało to była wakacyjna odmiana.

 

Właśnie. Też mi się podobała ta akcja z mikołajem. Prawdziwa misja. Kiedyś to się działo. Pikniki Dwójki też można dziś robić. Wypromować swoje nowe hity, seriale, znane pozycje... Szkoda, że dziś tak już nie jest. Dwójka powinna też wyemitować tą nową wersję biesiad. Zrealizować nagranie np. w Poznaniu i wyemitować w niedzielny wieczór. Jak się zmieniło od czasu pierwszej emisji i tak dalej. No ale pewnie tak nie będzie.

Wszystko weszło za Terentiew, jednak akcję z mikołajem usunął Kapuściński w 2011. Nie pamiętam z jakich powodów, wyczerpania formuły? Formuła była dobra, więc po co było usuwać?

 

W czasie antenowym WOŚP nie znajduję lat typu 1999-2005. A właśnie wtedy TVP2 miała najdłuższy czas wejść z WOŚP. Czasem nawet pół dnia. Jak już pisałem, po 2003/4 zaczęli wolno obcinać czas, a w 2007/8 zabrali go aż połowę /bodaj wtedy już było 9-10 godzin transmisji, po obcięciu 4-5/. Potem jednak wydłużyli czas po rozmowach. Obecnie średnia czasowa zbliża się do tych z pierwszych lat emisji. A można było i więcej, zamiast powtórek. Dobrze, że jest stream w Internecie.

 

TVP2 powinna się angażować w akcje, WOŚP, Caritasu, innych organizacji charytatywnych. Wszak na tym polega misja. A nie, że tego jest coraz mniej. To nie jest misja.

 

Ponadto powinna postawić na jakąś ofertę dla dzieci i młodzieży, no ale o tym już kilka razy pisałem....

 

Dobra oglądalność kabaretonu. Dodam, że TVP2 w sobotę była liderem w grupie 4+ nie przekraczając nawet 10% udziału.

 

I jeszcze jedno. Wiadomo, jak to z jednym z badziewi, które powinno jak dla mnie lecieć w Polsacie - Barwy szczęścia. Nowe odcinki jednak nie od 5, 1 września, nie od 29, a od 22 sierpnia już. Ciekawy ruch, no ale nie podoba mi się to. Jak już rusza jeden serial, to i drugi powinien. No i Jeden z dziesięciu też powinien wrócić. A nie, że wraca jeden serial, a reszta poczeka do września. To tak nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z "Barwami szczęścia" to zapewne dlatego, żeby wykorzystać ostatnie dni wakacji, w których stacje nie mają jeszcze premierowej oferty, i pozyskać widzów, którzy już wrócili z urlopów (albo w ogóle nie pojechali nigdzie).

 

Co do oferty dla młodych widzów - faktycznie, przydałoby się coś. Bo obecnie to nawet nie ma co mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcą wykorzystać, to mogą się na tym przejechać. Większość ludzi jest przyzwyczajona do startu ramówki na początku września. A tutaj już 22 sierpnia ruszają z jednym z seriali. Co ciekawsze, to może spowodować wcześniejsze zakończenie sezonu /w maju/.

I tutaj argumenty za: wykorzystanie ostatnich dni wakacji, może już widzowie będą zainteresowani i już będzie duża oglądalność...

Ale są i przeciw: jeżeli już jeden serial wraca, to co się stanie, jak 22 sierpnia ruszy cała jesienna ramówka w Dwójce? Nic. Wtedy już byłby mocny atut i przewagę by mieli. W dodatku coś obawiam się, że może być początkowo niska widownia. Wiadomo, jeszcze wakacje, a większość widzów włączy dopiero 1 września i się zdziwią, bo ich ulubiony serial już leci premierowo od kilkunastu dni.

Więc nie wiem, czy to dobry ruch startować z tym serialem od 22 sierpnia. Mogą sporo zyskać, ale i się na tym przejechać.

 

W ogóle nie jest znana ramówka TVP2 na kolejny tydzień w serwisie dla prasy. Wszystkie inne kanały już mają, a tylko Dwójka nie ma. Czyżby jednak z jesienią ruszali 22.08?

 

Oferta dla młodych? Jakieś seriale, byle nie Rodzinka.pl, mogą być animowane, programy dla nich, czasem jakiś film i gotowe. A nie to, co teraz, czyli powtórki powtórek.

 

W poniedziałek o 23:30 koncert "Historie. Smolik/Grosiak/Miuosh - koncert w 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego". No jak się chce, to można.

 

I jeszcze o Panoramie. Wyglada na to, że jednak żadnych zmian nie będzie. W dodatku wczoraj było specjalne, ale to w innym wątku. Krótko napiszę, że dobrze, bo co tu zmieniać.

 

I na koniec - nie wiem, czym dokładnie był Dziennik krajowy. To były jakieś materiały z ośrodków? Jedyne, co znalazłem, to tylko tyłówka. Nic a nic na temat tego programu. Studio urody to już kojarzę, wiem, co to było, ale Dziennika krajowego w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 22 sierpnia będą się pojawiały premierowe odcinki serialu ''Barwy Szczęścia'' po wakacjach. Natomiast wielką przesadą jest to, że po odcinkach ''Barw Szczęścia'' będą odcinki powtórkowe serialu ''Na Sygnale'' i cykl wakacyjno-kabaretowy pt. ''Kabaret pod gruszą'' (w piątek powtórki ''Dzięki Bogu Już Weekend'').

 

W środę, 24 sierpnia o godz. 14:05 będzie ''Festiwal Kultury Kresowej 2016''. W sobotę, 27 sierpnia o godz. 10:40 będzie emitowany po wakacjach program pt. ''Śniadanie na Trawie'', a w niedzielę, 28 sierpnia o godz. 19:30 będzie ''Magazyn kulturalny''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się porobiło. No ale po kolei, po kolei.

- dalej z powtórkami Barw szczęścia przesadzają. Nie wystarczy jedna, jedyna o 11:05 w dni powszednie? Przesadą to nadal jest powtórka o 19:30 /w ogóle kto wpadł na ten idiotyzm?/, i pięć odcinków w niedziele, przez co prawie 3 godziny się marnują. Nie lepiej odpuścić, albo jak już, omnibusa przenieść do TVP Seriale? Bo nie dość, że ten serial ostro zjechał w dół w ostatnich latach, to jeszcze przesadzają z powtórkami.

- Na sygnale o 20:40. Zacznę od tego, że to nie są odcinki powtórkowe, tylko premierowe! Odcinków 99-103 nie emitowali jeszcze. No dobra, może i to jest najlepszy paradokument, no ale raz w tygodniu mi odpowiada, ale nie codziennie no. Ktoś tu się nie popisał.

- cykle kabaretowe lecą od początku wakacji, DBJW - też się nie popisali. Mogliby powtarzać starsze odcinki, a nie te ostatnie, z najsłabszej serii.

- relacja z tegorocznego Festiwalu Kultury Kresowej będzie już 15 sierpnia

- Śniadanie na trawie już raz było wakacyjne, będzie jutro chyba jeszcze jeden wakacyjny program, a ta emisja to albo trzecia wakacyjna, albo już pierwsza jesienna.

- Ciekawe, jaki to magazyn kulturalny. Już kilka razy tu wspomniałem, że brakuje informatora kulturalnego o kinach, teatrach, koncertach, wydarzeniach kulturalnych... Może to to?

 

Jeden z dziesięciu i Familiada też teoretycznie mogłyby wrócić odpowiednio 22 i 27 sierpnia, no ale co im się nie chce? Nie podoba mi się ramówka na raty - jedno wejdzie wcześniej, inne w terminie, inne jeszcze póżniej.

 

I jeszcze - kanał HD, ale jak na moje oko nadal 50% w HD. Pytanie na śniadanie - dalej to nie jest porządne HD, tylko dobre SD. Jeden z dziesięciu też nie do końca w HD. Może na jesień przejdą, bo jak nie teraz, to kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciejolek - Faktem jest, że jutro będzie odcinek wakacyjny Śniadania na trawie (tylko że pora mało śniadaniowa, bo 17:20) i był wcześniej odcinek z Malty Festival (wcześniejszy post); pomiędzy nimi nie było żadnego odcinka (ostateczne potwierdzenie było na sam koniec odcinka). Też się zastanawiam, czy:

1) 27.08. będzie normalny czy wakacyjny odcinek

2) czy będą jeszcze jakieś odcinki wakaycjne

Odpowiedzi na te pytania możemy poznać jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandra Zawłocka nową szefową „Pytania na śniadanie” od sierpnia, zastąpi Bernadettę Bieszczanin: http://www.wirtualnemedia_pl/m/artykul/aleksandra-zawlocka-nowa-szefowa-pytania-na-sniadanie-zastapi-bernadette-bieszczanin

 

EDIT: No patrz. Musiał mnie wyprzedzić.

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z paradokumentem to zrobili prawie jak Polsat, tam też leci codziennie. Ciekawe czy na stałe, czy to tylko taka wyjątkowa sytuacja... liczę że to drugie.

 

"Jeden z dziesięciu" nie jest w całości w HD? Nie wiedziałem, wydawało mi się, że odkąd wprowadzono obecną oprawę programu, to jest w wysokiej jakości. A to, że nie wszystko w Dwójce jest nadawane w HD, no cóż, jest jeszcze trochę stacji, które jeszcze dają część kontentu w SD.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś powtórkowy odcinek "Familiady",ale było trochę śmiechu.

Na pytanie co ma więcej szef od podwładnego jedna z odpowiedzi brzmiała...rozumu.

Powtórzono też dwa razy laboratorium w pytanie co znajduje się w szpitalu.

Nauczyciel fizyki miał pytanie z fizyki o wielkościach,masach na co dzień,ale co ciekawe nie zaliczyli mu odpowiedzi.Pan Mirosław odpowiedział poprawnie na 0 z 4 pytań.

Po raz pierwszy(chyba) pojawiła się reklama,ale w przerwie między odpowiedziami,a sprawdzeniem odpowiedzi.Nie przypominam sobie,aby w tym momencie przerywano teleturniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śniadanie na trawie obejrzę o tej 17:20, ale nie wydaje mi się, by padło coś na koniec. Trzeba czekać na informacje o jesiennej ramówce.

 

Nawet w śniadaniówce dobra zmiana... Pani Zawłocka znana mi jest tylko z rządów w TVP3 Warszawa. A przypomnę, że za jej rządów wprowadzono tandetne czołówki dla programów informacyjnych. Coś czuję, że zleci nową oprawę programu tej samej firmie, która robiła te tandetne czołówki. Co jak co, ale zdjęcie tej świetnej oprawy po ledwie roku byłoby jakimś nieporozumieniem. A zastąpią ją niewiadomoczym i tandetnym. Lepiej nie.

Pewnie znów zmieni się formuła programu - może znów jak dawniej, będzie cały program z misyjnymi tematami, a bez plotek? Pewnie znów zajdą zmiany w składzie prowadzących. Po co? Obecny skład jest bardzo dobry i nikogo bym nie wywalał.

 

Podejrzewam, że to tylko w tym tygodniu tak będzie, bo w przyszłym tygodniu wraca kolejny serialik, robiony tylko z sentymentu już - M jak miłość, a nie wyobrażam sobie emisji o 21:10. Więc pewnie wróci na środy 21:45.

 

Oprawa Jeden z dziesięciu może już jest w HD, ale na pewno nie sam program /studio/. To nadal jest SD. Kiedyś coś czytałem i nawet pisałem, że nagrywany program jest niby w HD, a potem jednak przerabiają to na SD. Dziwne to trochę. Jest 2016 rok, programów w SD coraz to mniej, do kiedy tak ma być?

 

Na wspólnej to w zeszłym roku TVN zaczął emitować w wakacje. Barw szcześcia bym nie widział - za bardzo zniżyli się w dół.

 

Familiada - powtórka jak powtórka, ale reklamy w czasie odpowiedzi? Tak było naprawdę? Dotąd były tylko reklamy przed finałem i nawet w samej rundzie finałowej. Ale reklam w czasie odpowiedzi sobie nie przypominam. Bardzo to podejrzane...

 

W dodatku pochwalę dzisiejszą decyzję Dwójki w obliczu dzisiejszego czuwania i dzisiaj same spokojne filmy wieczorem, żadnych powtórek kabaretów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...