Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Już było, że nie planują powtórek. A mogliby cały koncert dać w jedną z następnych sobót w zamian za powtórki kabaretów na przykład.

 

Strasbuger dla "Party":

Ciężko jest mi oceniać sytuację w Telewizji Polskiej. Mogę ocenić ogólnie ze smutkiem, że mamy trochę upadek wartości tych wypracowanych latami, tych ludzi, którzy coś naprawdę poważnego osiągnęli- przyznał Karol Strasburger. Drugiej Grażyny Torbickiej tak łatwo się nie znajdzie, bo ona na to kim jest dziś pracowała też latami.

Ciężko się nie zgodzić. Torbicka latami pracowała nad swoją marką i się udało. Drugiej takiej się nie znajdzie. Nie. Rosiak może i jest dobra, ale Torbickiej, to nie zastąpi. Kiedyś w Dwójce byli np. Mann, i tak dalej. Teraz to się kruszy powoli, no ale cóż poradzisz.

Aha - ciekawi mnie przyszłość "Familiady". Już kiedyś plotkowano, żeby ten program zakończyć, ale dementowano. W styczniu podpisywano umowę na bodaj 40 kilka odcinków. Jeżeli nie wszystkie zostały z tej umowy wyemitowane, to można być spokojnym o losy programu, no ale jeżeli tak... to może być problem. Ale ja sądzę, że wydłużą na kolejny sezon chociaż. Familiada, Jeden z dziesięciu i Magazyn Ekspresu Reporterów to jedyne programy Dwójki, które od lat cieszą się wielką popularnością. Szkoda byłoby to kończyć.

 

Tymczasem serwis legia.com podaje godziny rozpoczęcia meczy eliminacyjnych do Ligi Mistrzów. Zaskoczyło mnie, że rewanż pokaże Dwójka. Na razie jednak brak potwierdzenia w serwisie dla prasy.

Myślałem, że rewanż pokaże TVP1, jak to zwykle bywa. No chyba, że będzie taki podział meczowy: kadra - TVP1, kluby - TVP2. Może i to i dobrze?

Brak informacji o innych drużynach. Nie wiadomo, czy pokażą chociaż rewanże Cracovii i Zagłębia. Bo na mecze czwartkowe już nie liczę. Za mało czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mann to odszedł już kilka lat wcześniej,ale teraz to wszystko wina Kurskiego. Także Ryster także wyrzucono wcześniej czy Łętkowską.. . Jednak dopiero teraz niszczy się tą rzekomą wartość, wcześniej nie odchodziły inne gwiazdy patrz Młynarska.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryster to wyrzucono w 2006 roku, za czasów prezesury Wildsteina. A Łebkowska (to chyba o nią Ci chodziło) to czasem sama nie zrezygnowała z pisania scenariuszy dla TVP? W ogóle to ja tam nie widzę pretensji, że niby to przez Kurskiego nie ma Manna, to jest zupełnie inna sprawa, @maciejolek po prostu chciał przywołać jedną z postaci, która była kiedyś obecna w Dwójce, tylko nie doprecyzował, że "Szansę na Sukces" zdjęto z takiego powodu, iż to sam Wojciech Mann zrezygnował w 2012 z prowadzenia tego programu. Może zapomniał, więc dopisuję za kolegę ;) Więc nie wiążmy nazwisk Kurskiego i Manna, nie mają ze sobą nic wspólnego.

 

A co do Familiady - sądzę że będzie dalej realizowana, tylko nie robi się z tego wielkiego newsa, bo to jest oczywistość, i krótka wzmianka o tym pojawi się przy zapowiedzi jesiennej ramówki.

 

Jeśli chodzi o transmisje sportowe, to możliwe że taki podział przyjęto. Choć pamiętam, że już kilka lat temu uznano, że to Jedynka będzie emitować piłkarskie mecze kadry, natomiast nie precyzowano chyba wtedy kwestii spotkań klubowych. Było jeszcze coś bodajże o tym, że szczypiorniak i koszykówka w wykonaniu reprezentacji będą pokazywane w Dwójce, i tak istotnie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie Łętkowska,a Skrętkowska i "Szansa na sukces" . :) Więc wbrew temu co twierdzi Strasburger kultowe programy znikały już wcześniej, a wspomnę chociażby jeszcze "Bezludną wyspę". Więc takie stwierdzenia,że dopiero teraz niszczy się jakąś wartość,a wcześniej to nie miało miejsca to zwykłe ordynarna propaganda Karola Strasburgera nie mająca nic wspólnego z faktami. 

Co do sportu to nie dorabiajmy ideologii. Może akurat TVP1 w tym konkretnym dniu nie może pokazać meczu Legii, dlatego będzie w Dwójce, ale docelową anteną jest jedynka. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Mecz o 20:45. Więc co to ma do siebie. Na razie jednak meczu nadal nie wstawili do ramówki.

Swoją drogą, mogliby pokazać chociaż rewanż Zagłębia. Czy coś jest w Dwójce w czasie meczu? Powtórki. Więc jaki tu problem? Z drugiej strony, powtarzają póżnym wieczorem półfinał z Jedynki, więc trochę tego byłoby już za dużo, no ale jakoś kiedyś mogli dawać dwa mecze w jednym dniu, więc czemu nie teraz.

W TVP1 w tym czasie faktycznie nie ma nic ciekawego, więc spokojnie mecz mógł i polecieć tam. Ciekawe, co z pierwszym meczem. Może jeszcze się dogadują?

 

Mann to był dłużej w Dwójce, rok póżniej niby odszedł. W rzeczywistości nadal jest w TVP2, tylko nie ma własnego programu. Nigdzie nie czytałem, że został zwolniony.

Szansa na Sukces mogłaby istnieć nadal, bo program promujący początkujących muzyków jest potrzebny. A Mann odszedł, bo telewizja nagrała "SnS" z innym prowadzącym, na co Mann się nie zgadzał. A potem jeszcze prowadził "Kocham to, co lubię". Kapuściński mówił, że szykuje dla Manna kilka projektów. Do tego czasu zmienił się i szef, a nt. Manna nic nie powiedział. Może wróci więc jesienią? Nie wiadomo.

 

O - Niedżwiecki mógłby wrócić. Kiedyś leciało coś takiego jak Wzrockowa Lista Przebojów. Nie wiem, co było w niej, ale.... można dzisiaj spróbować. Do tego współpraca TVP z Programem III Polskiego Radia. W ten sposób można podkreślić współpracę TVP i PR.

 

Kompletnie zapomnieli o kilku programach z PRL w TVP. Na przykład przywołam jeden, chyba dotyczył starożytnej Grecji - "Antyczny świat prof. Krawczuka". Nawet TVP Historia nie emitowała powtórek. Można by spróbować dać to zamiast miliardowych powtórek. To na pewno byłoby lepsze.

 

I nadal się dziwię, że nie ma dalej relacji z ŚDM w TVP2, no ale cóż. Uznali, że wszystko zmieści się w TVP1, a ramówka TVP2 nie zostanie zaburzona. I dobrze, i żle. Żle - bo nadal będą te przeklęte powtórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP2 nie oglądam cały dzień, ale się interesuję tą stacją najbardziej i jej poświęcam najwięcej czasu. Inne kanały oglądam, jakby nie było.

 

Kolejny raz urywana zostaje seria filmów z Jamesem Bondem. 19 lipca jest "Moonraker", a 26 już "Nie lubię poniedziałku". Czekam na taki moment, kiedy jakaś telewizja pokaże wszystkie części Jamesa Bonda od pierwszej do ostatniej części, a nie jakieś pomijania, i tak dalej.

Po powtórkach "P[beep]rnij mnie" powtórki "Domów przyszłości" /po dwa odcinki/.

O - i jeszcze jedno. Tak narzekaliśmy na powtórki Rodzinki.pl i co? Jakiś postęp jest, bo w ramówkach 25-31.07 nie ma ich o 15:30! Świetnie. No ale w zamian drugi odcinek Na sygnale. Jednak jakiś postęp jest.

 

31 lipca dzień poświęcają Bałtyckiemu Festiwalowi Piosenki w Karlshamn. O 8:45 reportaż, a relacja dopiero o 22:50. I przy okazji. Jak już TVP2 musi coś emitować typu Szalom na Szerokiej, Bałtycki Festiwal, jakieś inne festiwale nie o 20:00, to daje po 23:00 - czemu? W zeszłym roku relację miała TVP1 i wyemitowała o 13:45 bodajże. A tutaj aż o 23:00.

 

Kolejny pomysł na pasmo powtórkowe. Mogliby dać Makłowicza, ale odcinki te pierwsze, a nie te, co Dwójka serwuje ostatnio. Bo jak porównamy te pierwsze odcinki z 1998 z bieżącymi, to niestety, ale te bieżące, to raczej podróżowanie a nie gotowanie. A Cejrowskiego mam już dosyć - no chyba, że wróci jesienią z nowymi odcinkami do TVP2, ale śmiem w to wątpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wczoraj o tym napisać - program Krawczuka był powtarzany w TVP Historia, i to przez dość długi czas. A jeśli chodzi o ŚDM, to wydaje mi się, że ich program jest trochę mniej obfity niż programy pielgrzymek Jana Pawła II do Polski, toteż nie ma potrzeby angażować Dwójki do tego. Zresztą prawdopodobnie TVP Info będzie nadawać relacje z tłumaczeniem na język migowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi chodziło o TVP1 albo TVP2, a nie obie stacje.

 

Faktycznie, powtarzali programy prof. Krawczuka w TVP Historia. To czemu nie mogliby teraz w Dwójce? W paśmie popołudniowym. Byłoby idealnie - historia, edukacja. I to by pasowało. Warto powtarzać cykle z PRL.

 

Przeglądam tą Antenę z 1995 roku i coś czuję, że wtedy poziom TVP2 był wyższy niż dzisiaj.

Piątek - o 17:00 lista przebojów. Wtedy początkujący program. Wieczorem wtedy sport, i KOC /a można by wrócić, a można by wrócić/. A w nocy relacje z Warszawskiej Jesieni. Wtedy to było zrozumiałe.

W weekend prawdziwa misja. O 11:35 już długi film polski. Filmy animowane dla dzieci z rana, teleturnieje /i to aż trzy jednego dnia! A jak doliczymy Szalone liczby, to aż cztery!/ O. Wieczorem koncert inauguracyjny Warszawskiej Jesieni. Szkoda, że dziś tak już nie jest, można by było nadać chociaż jeden koncert. W ogóle nie wiem, czy TVP dalej jest patronem, czy są jakieś transmisje.

W niedzielę też dla każdego było coś. Sporo sportu, po północy magazyn jazzowy.

W tygodniu? Programy dla dzieci o 10:00 i 19:30 - ciekawe rozwiązanie, teleturniej po 19:00, za dnia /jeżeli nie było obrad/, to seriale, programy misyjne i dokumenty. Tak to bym widział to pasmo powtórkowe dzisiaj, zamiast ciągle to samo i to samo.

 

Wtedy było lepiej. A dzisiaj? No cóż...

 

Sprawy bieżące?

Czy powtórkę obcinali wczorajszą? A raczej dzisiejsza? Na pewno opóżnili, bo po 00:20 były kabarety z Koszalina /i to z 2014/. Jeżeli rano w TVP1 było skrócone, to tak samo było pewnie w Dwójce. Niech się lepiej wypowie ktoś, kto oglądał powtórkę z TVP1 rano, albo z TVP2 w nocy.

Jutro poznamy trenerów kolejnego Voice of Poland. Coś czuję, że będzie ta Kukulska, dodamy Tomsona i Barona i Piasecznego i....? Kto? Ja liczę na jakąś niespodziankę, typu Farna/Grzeszczak/jakiś artysta alternatywny, a nie znów Sadowska.

Aha - prowadzący.... Byle nie Kurdej-Szatan. Już lepsza Rosiak. No i ciekawe, co z Musiałem, ale pewnie nie zmienią. Wszystko jutro z rana się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cykle z PRL... na sezon wakacyjny to nawet dobry pomysł. Tylko jakie? Bo o ile program Krawczuka mógłby być emitowany, to już na przykład nie za bardzo widzę cykle typu Telewizyjne Technikum Rolnicze czy coś w tym stylu (zresztą nawet nie wiadomo czy to się jeszcze zachowało na taśmach, bo mogło to się albo spalić, albo nagrano na tych taśmach inne rzeczy w ramach oszczędności). Za to fajnie by było powtórzyć, tak około 13:00 na przykład, programy kabaretu TEY czy też Studio Gama. Przy czym tutaj też nie należałoby przesadzać z takim powtarzaniem, bo potem by mówiono że Dwójka same starocie puszcza. Tak czy inaczej, zawsze można powiedzieć, że lepsze to niż telezakupy, a jak pamiętamy, ładnych parę lat temu TVP2 puszczała telezakupy po Panoramie o 13:00.

 

Co do poziomu, to nie dotyczy tylko Dwójki, a całej telewizji w ogóle. Nawet jak się ramówkę Polsatu zobaczy i porówna, to jest tam przepaść.Ale to już temat na inną długą dyskusję ;)

 

Dopisane o 1:05 - jesienią będzie nowa seria "Postaw na milion", ale to było raczej do przewidzenia.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w ''Pytaniu na śniadanie'' doszło do mega wpadki. Podczas sztuczki iluzjonisty prowadząca program Marzena Rogalska mocno zraniła rękę, trafiając w gwóźdź:

http://www.press.pl/tresc/44637,marzena-rogalska-zraniona-podczas-sztuczki-iluzjonisty

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra to co się stało prowadzącej. Kammel był w szoku. Panu Ząbkowi sztuczka się nie udała. Aż szybko puścili coś o traktorze i rolniku. Rogalska jest w szpitalu.

 

Znamy już skład jury do kolejnego THE VOICE OF POLAND. Są to: Maria Sadowska, Natalia Kukulska, Andrzej Piaseczny, Tomson i Baron. No i @maciejolku niestety masz tą Sadowską co nie chciałeś.

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale denerwują mnie plansze sponsorskie w trakcie finału ''Familiady'' (dzisiaj w powtórkowym odcinku leciały m.in. plansze sponsorskie ''Bilendy'' z Edytą Olszówką i szwajcarskich zegarków). Moim zdaniem KRRiT powinna się tym zająć.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jest sporo, do powtórek wrócę w poście jutrzejszym, a dzisiaj sprawy bieżące.

 

Postaw na milion - do przewidzenia, widownia stała, dobry teleturniej, więc co się zastanawiać. Jutro ruszają castingi do kolejnej edycji.

 

Pytanie na śniadanie - chciałem zauważyć, że ostatnio jest więcej tematów takich poradnikowych, jak w pierwszych latach istnienia. Nie wiem, czy to wpływ zmian w TVP, czy nie, ale pochwalam. Chociaż jeszcze brakuje sporo do DDTVN. I te reklamy. Ich tutaj za dużo!

 

No i o tym, co dzisiaj. Do studia zaprosili magika. Trochę z nim pogadali i przeszli do sztuczki. Sztuczka znana, z torbami i gwoździem. Przed sztuczką powiedział magik do Rogalskiej, w którą torebkę chce uderzyć. No i niestety uderzyła tam, gdzie gwoźdź.

Kammel początkowo myślał, że to tylko żart, udawanie, ale potem mina mu zrzedła. Program przerwano reklamami. Myślałem, że zaraz wskoczy nieśmiertelna Rodzinka.pl, ale wrócili do programu, Kammel prowadził sam do końca. Rogalskiej na szczęście nic się nie stało poważniejszego, stanęła w obronie magika.

No proszę państwa, mało się niby dzieje, a tu proszę. Jest mocny kandydat do wpadki roku, tylko szkoda, że niestety ze szkodami.

Ewidentny błąd w sztuce artystycznej. Tak się zdarza.

TVP w komunikacie podkreśliła, że gwóżdż po prostu się nie złożył, a przed tą sztuczką były próby kamerowe i wszystko było dobrze.

Błąd, tutaj się zgodzę.

 

Trenerzy TVOP - coś czułem, że znów z Sadowską. Fakt wczoraj pisał, że wygryzła Bednarka, który też chciał. Kukulska na pewno wniesie sporo nowego. Piasek i Tomson z Baronem wiadomo. Trochę szkoda, no ale cóż.

Nie znamy nadal prowadzącej, jednak wiadomo, że pojawi się tylko w odcinkach live. No to ciekawe kto. Rosiak, Zawadzka, Kurdej-Szatan. Takie moje przewidywania.

 

Frontowiec - od lat przed finałem Familiady lecą plansze sponsorskie. Kilka lat temu, nie wiedzieć czemu, zaczęli emitować pomiędzy dwiema finałowymi rundami. Też nie wiem. Taka tradycja. Najlepsze, że to był odcinek powtórkowy i też nie wycięli tych plansz.

A Fakt pisze, że Strasburger się boi o program. No cóż. W czasach nowej władzy w TVP nikt nie jest pewny. Ale oby to była plotka, bo usunięcie "Familiady" to będzie przysłowiowe samobójstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Familiady, to te plansze sponsorskie są obecne odkąd pamiętam, co najmniej 16 lat ;) Zresztą kiedyś przed finałem puszczano zapowiedzi innych teleturniejów (a czasem także programów rozrywkowych). Artykuł z Faktu czytałem w sieci, jak dla mnie to plotka. Akurat Familiady nie zdejmą, nie ma takiej opcji. To byłoby totalne samobójstwo, by zdejmować program, który osiąga ponad 3 miliony widzów, i to w weekendy o 14:00.

 

O incydencie w PnŚ informowano w Panoramie, przy czym nie rozumiem dlaczego użyto tam nagrania z YT, a nie oryginalnego nagrania z programu.

 

W ogóle to bardzo często leci w Dwójce taki programik "60 sekund sportu". Dzisiaj jest o meczu Włochy - Niemcy, i w ciągu około 15 minut puszczono go 2 razy: najpierw przed Sport Telegramem, a potem przed pogodą.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciejołek: W TVOP duet Tomson i Baron jest od początku programu? Nie oglądałem regularnie tego show, ale wydaje mi się, że są tam bez przerwy. Przydałby się już odpoczynek od nich. Kukulska to będzie debiutować?
Prowadzącą na pewno będzie Kurdej-Szatan. :wink: Zapewne będą powielać trio z KCP: Kammel, Kurdej-Szatan i Musiał. :mad:

Odnośnie "Familiady", to już bardzo rzadko oglądam ten teleturniej. Praktycznie tylko odcinki specjalne. Podobała mi się pierwotna formuła programu, gdy faktycznie występowały tam rodziny, a nie to co ma miejsce teraz. Szczerze - jest mi obojętne czy ten teleturniej pozostanie, czy go usuną. A wiadomo już coś w jakim paśmie planują dać reaktywowaną "Wielką grę"? Może właśnie wejdzie za "Familiadę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...