Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W Dwójce brakuje obecnie jakiegoś letniego festiwalu. Brakuje. Może warto zrobić jakiś? Wrócić do Sopot Hit Festiwalu? Jakoś dziwnie wygląda wakacyjna ramówka Dwójki bez festiwali /tutaj liczę muzyczne, a nie kabaretony/.

Lub wrócić do trasy koncertowej ''Hity na czasie'', którą Dwójka organizowała z Radiem Eska? Oczywiście to byłoby nierealne. Ciekawe, czy będzie w te wakacje ''Lato Zet i Dwójki''...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że nie będzie trasy koncertowej "Lato ZET i Dwójki" to już dawno wiadomo. Szkoda, że nie będzie.

 

Co do trasy koncertowej "Hity Na Czasie" to jestem za, aby wróciło. Pamiętam jak był Scooter. To był dopiero koncert :-)

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to były koncerty. No mogłyby wrócić, ale TVP nie chce współpracować z mediami komercyjnymi. A koncerty Lata z radiem i tak mają lecieć w Jedynce. Może coś z RMF FM? Jest jakaś tam współpraca - w KCP byli prezenterzy RMF w rundzie Kultowy przebój, więc...Ale trochę dziwnie by wyglądało. TVP2 bez festiwalu muzycznego w wakacje.

 

A Lata Zet i Dwójki nie będzie, od dawna już to wiemy. Albo zrobią nowy festiwal. Jeszcze się okaże, niedługo pewnie będzie o koncertach i widowiskach TVP2 w wakacje.

 

Tymczasem trwają nadal prace nad reaktywacją Wielkiej gry. Link podał fan tv wyżej. Wiemy już coś więcej. Stanisława Ryster zaangażowana jest w nową formułę, ale niestety, już nie poprowadzi. Szkoda. To tak jak Jeden z dziesięciu bez Sznuka. To już nie będzie to samo.

Nowy prowadzący sie pojawi. Jak już, to niech będzie taki starszy. Sznuk odpada, bo ma 1 z 10. Kaczor? By się nadawał, no ale... Strasburger w ogóle nie, Nowicki? Średnio go widzę... Może Czejarek? Dwa teleturnieje prowadził już w TVP2. Gilotynę i Te[beep]llenium. Teleturnieje wiedzowe? Tak. Problemu nie ma. Jest jeszcze Kotarski, ale to młodszy jest, i na razie nie pasuje do formuły. Żadnej Kurdej-Szatan, Kammela lub Musiała, bo nie oszukujmy się - to poważny teleturniej.

Odświeżona formuła? Już się boję. Żeby nie zdynamizowali programu! Ma być spokojnie, bez dynamiki, może jakieś nowe dziedziny, historia powiedzmy do końca pierwszej dekady XXI w.? Żadnych ekranów LED, żadnych udziwnień.

Już trwa kompletowanie ekspertów, bo ktoś te pytania wymyśleć musi. No i już zawodników szukają do eliminacji. Żeby nie było, że przyjdą tylko by się pokazać, no nie żartujmy.

Program ma być emitowany w weekendy /czyżby i w soboty i w niedziele?/, a wróci w lutym.

 

No cóż. To już nie będzie to samo, co było. To będzie coś zupełnie nowego. Jak z Sondą 2. Oby wypaliło. Na razie to wiemy ciut więcej.

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że bawią się w reaktywacje takiego turnieju. Sam go oglądałem, ale nie bez powodu został zdjęty. Teraz nagle będzie miał super oglądalność, która pozwoli TVP zarobić ? Nie wydaje mi się. Jeszcze brak Stanisławy Ryster jako prowadzącej dla mnie przekreśla definitywnie powrót tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele po godzinie 20:00 to co będę oglądał na Dwójce, skoro zrezygnowano z ''Lata ZET i Dwójki''? Rozumiem, że chcą postawić na coś nowego i świeżego... Tylko co to będzie? Jeśli nie będzie nic ciekawego do oglądania na TVP2, to przerzucę się na Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pod górkę zaczynają chyba iść te prace nad reaktywacją Wielkiej Gry. Jeśli Ryster nie będzie prowadzącą, to niestety ten program wiele straci. Zastanawiam się, w jakim charakterze będzie teraz w tej nowej edycji, mam nadzieję, że to nie będzie jakaś marginalna rola. może będzie teraz nawet ekspertem, jeśli by był temat o Telewizji Polskiej?

Kto mógłby zostać nowym prowadzącym? Czejarek i Kaczor nawet by pasowali, ale jest jeszcze ktoś, mianowicie Janusz Weiss, Prowadził on program najbardziej podobny do Wielkiej Gry, czyli "Miliard w rozumie", i moim zdaniem on by w tej roli się mógł bardzo dobrze sprawdzić. Na pewno raczej to nie powinna być zbyt młoda osoba, a już Kurdej-Szatan by się w ogóle nie nadawała do Wielkiej Gry. Dla niej lepsze są widowiska rozrywkowe typu "Kocham Cię Polsko".

Zdynamizować formułę? W jaki niby sposób? Tutaj się zbytnio tego nie da zrobić, co najwyżej można zamontować pod to koło, na którym były koperty z pytaniami i kwoty, silniczek elektryczny. żeby się szybciej kręciło i nie trzeba było ręcznie go pchać ;)

A tak poważnie, to tutaj nie trzeba formuły dynamizować, unowocześniać i modyfikować. Można pomyśleć o większej różnorodności tematów, dodając zagadnienia z dziedzin technologii, sportu, historii najnowszej, czy nawet filmu. Z pewnością znalazłoby się wielu chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że już nawet w takie coś zaczyna ingerować. Już pisałem o tym filmie, że coś mi się nie podobało, ale nie pisałem co. Ale i tak mnie to dziwi. Mogły dostać ostrzeżenie. Zresztą, szef anteny takowe dostał. Cóż. Ale emisje takich dokumentów popieram.

 

Wielka gra. No właśnie, bez Pani Stanisławy to nie to samo. Ale trzeba pamiętac, że jeszcze inni prowadzili początkowo Wielką grę. A dopiero w 1975 Ryster przejęła od nich stary. Formuła chyba początkowo też była inna niż ta znana. Coś mi świta, ale nie mogę sobie przypomnieć.

A co do Ryster - to może jakiś doradca, by nie wyszło jakoś dynamicznie, tylko tradycyjnie i nowocześnie?

O Weiss, właśnie. Miliard w rozumie był dobrym teleturniejem, też się zna na rzeczy, spokojny, profesjonalny. Też się nadaje. Żaden młody prezenter, Kurdej-Szatan, Kammel. Nie dla nich takie teleturnieje.

Tu się zgodzę z pytaniami. No właśnie - więcej tematów, pytań. I tyle. Może jakaś nowa scenografia /ale podobna na przykład do tej ostatniej, a nie że zupełnie coś nowego/.

A więc - będzie to coś nowego, jak w Sondzie 2.

 

A właśnie, Sonda 2. Wczoraj nadano ostatnie dwa premierowe odcinki. Już tęsknię. Wreszcie jakiś ciekawy program popularnonaukowy, świetny prowadzący, dobre tematy, goście, formuła i tak dalej. To może nie było to samo, ale stare w nowym wydaniu. Ciekawe, jakie wyniki oglądalności końcowe. Tak 1,5 mln być powinno /bo to w końcu nie Lis/. A kolejne odcinki jesienią. ;)

 

Wczoraj też się skończyła kolejna seria Jednego z dziesięciu. Najsłabsza od lat, a może i w historii. Skończyła się i tyle w tym sezonie. I tutaj się pytam, czy nie mogli tych 9 odcinków nowej serii emitować już do 10 czerwca, tylko od razu cofamy się do edycji 91. i emitujemy powtórki? Już pomijam fakt, że kiedyś emitowali przez całe wakacje, ale jest niekonsekwencja. No jakoś by mogli do końca ramówki i powtórki od 13 czerwca. Ale nie, bo uznali, że po co, skoro ramówka wakacyjna rusza 13 VI? Mogliby choć raz pomyśleć i emitować połowę serii do wakacji, a dokończenie po.

Aha - ciekawostka. Seria 91 była już emitowana powtórkowo w lutym, ale po kilku odcinkach przerwali, bo ruszała wiosenna ramówka. I tutaj mogliby zacząć od kolejnego odcinka /ostatni powt. był 26 II/. A nie znów od 1. Kolejna niekonsekwencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rożkowi i Sondzie 2 też nikt nie dawał szans. Pewnie część osób nowa odsłona nie przekonała,ale zdaje się,że program się przyjął. Może podobnie będzie z "Wielką Grą?? " Sama próba powrotu teleturnieju wiedzowego kiedy rynek od tego odszedł jest rzeczą pozytywną. Być może jak przyjmą się one w TVP to i konkurencja wróci do nich?? Lepsze to niż docu-soap od rana do wieczora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rożkowi i Sondzie 2 też nikt nie dawał szans. Pewnie część osób nowa odsłona nie przekonała,ale zdaje się,że program się przyjął. Może podobnie będzie z "Wielką Grą?? " Sama próba powrotu teleturnieju wiedzowego kiedy rynek od tego odszedł jest rzeczą pozytywną. Być może jak przyjmą się one w TVP to i konkurencja wróci do nich?? Lepsze to niż docu-soap od rana do wieczora. 

Myślę że z Sondą to nawet mieli trudniejszą drogę do reaktywacji, bo odświeżano program po ponad 25 latach przerwy, zresztą nie można też było poprosić o radę głównych prowadzących dawnej edycji, bo jak wiadomo, zginęli w wypadku samochodowym. Z Wielką Grą jest o tyle łatwiej, że mogą skorzystać z doświadczenia pani Ryster, i chyba nawet to robią, bo uczestniczy ona w przygotowaniach, choć nie będzie prowadzić. Jeśli im to wyjdzie, to faktycznie jest pewna szansa, że pozostałe stacje zobaczą, że nie ma sensu emitować tych idiotycznych doku-soapów, i może znowu będzie moda na teleturnieje. Oby tak było. Na giełdzie nazwisk ewentualnych prowadzących pojawiło się kolejne: Pijanowski. Myślicie, że by pasował?

 

Pojawiły się wyniki oglądalności programów kabaretowych, Dzięki Bogu Już Weekend: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/dzieki-bogu-juz-weekend-stracilo-400-tys-widzow-2-4-mln-zl-z-reklam , oraz Komediowej Sceny Dwójki: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/komediowa-scena-dwojki-porazka-tvp2-tylko-330-tys-widzow-i-890-tys-zl-z-reklam

Jak widać, słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaką oglądalność ma twór o nazwie "Kabaret w samo południe", którym p. Chmiel zastąpił niedzielny cykl filmowy "Gwiazdy w południe"? Pewnie jeszcze gorszą, skoro "Gwiazdy w południe" powracają (mam nadzieję, że nie tylko na wakacje). Od powtórek kabaretów jest TVP Rozrywka.

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondzie 2 nikt nie dawał szans, bo mówili, że to nie będzie to samo, i tak dalej, a tutaj program okazał się dobry. Wiadomo, że to nie to samo co ponad 30 lat temu, ale wiernie się chociaż odwołuje /fragmenty archiwalnych programów/. Dodatkowo osobowość prowadzącego, ciekawe tematy. Minusem były tylko te wpisy na ekranie. Ja chcę być skupionym nie na tym, co kto napisze i się wyświetli, tylko na programie, co mówi gość i tak dalej. Niech w II sezonie chociaż to zniknie.

 

Co do Wielkiej gry - no tutaj to już sprawa inna. Jest była prowadząca, która odpowiada też za wznowienie. Już dobre i to.

A co do Pijanowskiego? Ponoć układał pytania do programu w latach 70-tych. Prowadził też Koło fortuny. Wybór idealny jak dla mnie. Prowadził wiele teleturniejów, doświadczony, zna się... Więc jak już wybierać, to Czejarek, Pijanowski, Weiss, Kaczor.

 

A co do wyników?

DBJW - tak coś czułem, że poniżej miliona. IV seria słabiutka jak już pisałem. Jeżeli V, to tylko ze zmianami, tak to nie przejdzie.

KSD - o, tu klęska. No ale - czas za póżny, bo kto o 23:30 ogląda telewizję. Jakby to leciało na przykład o 20:00, czy w sobotnie popołudnia - byłoby dużo lepiej. Wątpię w II sezon, choć bardzo bym chciał. Dobry program, ale za póżno.

A oglądalności z niedzieli 12:45 chyba w ogóle nie ma nigdzie. Ale czuję, że się to ogląda słabo.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/sylwester-tvp2-ponownie-we-wroclawiu_1 - wiadomo, że TVP2 nadal będzie współpracować z Wrocławiem. Wiadomo, że np. kontynuowany będzie zwyczaj tradycji sylwestrowych imprez. I dobrze, coś się obawiałem o tego sylwestra, no ale niepotrzebnie. No ale daleko do tego, by był najlepszym. Żeby nie było powtórki z 2011 - taki sobie skład, Polsat miał kilkukrotnie lepszy.

 

Pisałem wczoraj o Jednym z dziesięciu. Że powtórki za wcześnie, że drugi raz powtarzają to samo co w lutym, że mogliby nową serię dać już, do połowy miesiąca. W Familiadzie podobnie. Mogliby premiery dawać w święta. I tak nie jest. Losują sobie powtórkę i taką emitują. Ostatnio w Boże Ciało powtarzali odcinek z marca. 3 maja - odcinek walentynkowy.

W dodatku kolejny raz program zawieszają na wakacje. 12 VI ostatni odcinek przed przerwą. Dalej powtórki - Turnieju Mistrzów. Nie lepiej chociaź do końca czerwca ciągnąć premier a potem jak już powtórki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, jakby "1 z 10" w ogóle nie miał przerwy wakacyjnej, tylko premierowo leciałby cały rok. A powtórki mogliby nadawać tak jak kiedyś, że ok. 13-14 emitowano odcinek z poprzedniego dnia. To było dobre rozwiązanie. I tak TVP Rozrywka powtarza ten program, ale jest kilka serii do tyłu. W sumie mogliby też odświeżyć serie sprzed 20 lat.

 

A tymczasem "Pytanie na śniadanie" w tym roku bez przerwy wakacyjnej: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp2-bedzie-emitowac-w-wakacje-pytanie-na-sniadanie-beda-nowi-prowadzacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sygnale? Wczoraj był ostatni odcinek przed wakacjami /98/. W następną środę powtórka odcinka 90, a potem ramówka wakacyjna.

 

1 z 10 - no właśnie. Kiedyś leciał przez całe wakacje. Ostatnio 15 lat temu. W 2002 już miał przerwę letnią. Więc nic nie stoi na przeszkodzie. Powtórki też popieram. A co do wyciągnięcia odcinków archiwalnych... Ja bym emitował te najstarsze, od 1994. Jak nie w Dwójce, to można w TVP Historia. Skoro Wielką grę emitują, Sondę emitowali, to może i 1 z 10?

 

Pytanie na śniadanie latem - popieram. Dobra decyzja. W ostatnich latach było różnie. Do 2012 był program emitowany w wakacje. W 2013 tylko w weekendy. Podobnie w 2014, ale emisje codzienne wróciły już 11 sierpnia. W 2015 podobnie, tyle że emisje wróciły już 13 lipca.

Będą też nowi prowadzący. Jedno pytanie, po co? Obecny zespół jest świetny, dobrze współpracują, więc po co zmieniać? Takie przetasowania nie wróżą dobrze.

Ale i tak dobrze, że jednak coś z rana będzie, bo wszystko lepsze od miliardowych powtórek.

 

O Wielkiej grze napisał Fakt. Pisze, że Ryster nie podoba się to, że w nowej wersji będzie musiała czytać z promptera. Zawsze mówiła to, co chciała i to z głowy. Jeśli tak, to po co unowocześniają? Po co? Niech chociaż tu by była zachowana tradycja. W 1 z 10 Sznuk czasem mówi od siebie, ale w większości korzysta z przygotowanych zestawów pytań. A w Wielkiej Grze tradycją było to, że Ryster czytała z głowy. Z głowy. Po co ten prompter i czytanie tego, co jej ktoś napisze?

Dalej: Ryster ponadto odstrasza nowoczesna formuła programu i boi się, że straci na jakości. To było pewne, że unowocześnią, tylko jak? Oby to nie było głębokie unowocześnienie. Ale przykład Sondy 2 pokazał, że takie unowocześnienie przynosi sukces.

Ale dalej mnie po prostu zamurowało. Jeżeli Ryster nie zgodzi się na warunki TVP, to prowadzącą będzie... Grażyna Szapołowska.

Wiem, rewelacje tabloidu, no ale.... z całym szacunkiem dla Pani Szapołowskiej, ale czy coś ona prowadziła? Nie. Jest głównie aktorką. Po co to?

Coraz gorzej widzę tą nową wersję. Oj, nie tą drogą idziemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciejolek

Grażyna Szapołowska była w jury programu ''Bitwa na głosy'', gdzie z tego powodu Jan Englert wyrzucił ją z Teatru Narodowego w Warszawie za udział w tym programie (wolała ''Bitwę na głosy'' od grania w spektaklu teatralnym pt. ''Tango'' w Narodowym).

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że była jurorką w Bitwie na głosy, ale mi chodzi o prowadzenie programu. A coś prowadziła? No właśnie nic.

 

No i właśnie co do tej Wielkiej gry. Niech się w końcu zdecydują.

Albo robimy to jak dawniej, z Ryster, wszystko po staremu, klasycznemu, ale z odrobiną rzeczywistości.

Albo róbmy po nowemu, bez niej, wszystko nowe, z inną prowadzącą. Jak rozumiem, nie ma innych pań, tylko Szapołowska? Nie lepiej sięgnąć jak już pani, to prezenterka? Taka, która ma wiedzę o wszystkim? Nie, weżmy jakąś aktorkę podobną do Ryster. To nie przejdzie. Już na starcie będzie żle, a potem co? Przesuwamy po ramówce i na koniec schodzi, bo poniżej oczekiwań wyniki. Tak to nie idziemy.

Więc liczę, że się dogadają z Ryster i wszystko będzie w porządku. Bo jak nie, to czarno to widzę. Może jeszcze wprowadzą losowanie kategorii? Oby nie.

 

Niedługo minie pół roku, odkąd Maciej Chmiel objął stanowisko szefa TVP2. Moja krótka ocena.

Na plus Kocham cię, Polsko. Powrót programu oceniam dobrze. Także Sonda 2 jest plusem. Utrzymano trzy teleturnieje. Nadal lecą dobre seriale /bez dwóch tasiemców/. Nowe ciekawe cykle/programy kulturalne. Panoramę też nimo zmian w serwisach ciągle się ogląda najlepiej z serwisów TVP. Pomysł reaktywacji Wielkiej gry na plus, no ale wykonanie tu będzie najważniejsze.

Niestety, są też minusy. Oczywiście pożegnanie się z Grażyną Torbicką, jedną z legend TVP. Usunięcie z ramówki Paranienormalnych, którzy tworzyli jeden z najlepszych programów w polskiej TV. Oczywiście nadal miliard powtórek w paśmie dziennym. Miał być program publicystyczny i nie ma. Obniżenie poziomu DBJW. Oczywiście też brak transmisji z Płockiej Nocy Kabaretowej /tą jutro pokaże Polsat/. Prawdopodobnie brak i Sabatu Czarownic. Brak transmisji z Festiwalu Kultury Romów.

 

Jak widać, minusy nie przysłaniają plusów. Ale dopiero jesienna ramówka pokaże, czy jest lepiej, czy gorzej. Na razie jest dobrze. Na pewno lepiej niż w Jedynce.

 

Co do festiwalu Romów z Gorzowa - 2 lipca coś jest, ale o 22:15 /bo ważniejsze o 20:05 powtórki powtórek kabaretów/. Tu też potną? Co tu się wyprawia?

 

Dzisiaj serialowe ostatki. Rodzinka.pl - ponoć ten odcinek miał lecieć jako ostatni w ogóle i nawet ładnie by się skończyło - przeprowadzką. A tu wiadomo, że będzie nowy sezon. Tak myślę, co by tu pokazali. Tak doszedłem do wniosku, że wszystko co najlepsze, było. Więc coś się obawiam o jesienny sezon. Ale na razie dzisiaj koniec wiosennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...