Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o pojawiających się ekranie wpisach z portali społecznościowych? Ja tam nie lubię takiego śmiecenia.

 

Jest to pewien rodzaj śmiecenia, ale dzięki temu TVP staje się trochę bardziej "młodzieżowa" i taka bardziej "trendy", choć tego trupa takimi podchodami nie da się już uratować, ale to swoją drogą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei, fan tv - tak, po piątkowym odcinku była montażówka, krótka, 30 sekund to trwało, ze scenami z zmarłą aktorką. Nie wiem, jak było w powtórce w sobotę.

 

O Kocham cię, Polsko teraz, uwaga, bo będzie trochę. Zacznę od ostatniego odcinka. Okazało się, że ocenzurowali jedno pytanie w Telewizji i Filmie. Było pytanie do kapitanów o program Paranienormalni Tonight. Było trzeba wymienić dwójkę kabareciarzy z tego zespołu. Jednak tego pytania na wizji nie usłyszałem. Po pytaniu trzecim już wyniki. Tak się wstydzą swojego programu czy jak? Jakaś cenzura na Paranienormalnych w Dwójce jest czy co?

Zakazane słowa też ciekawe. Piaseczny szybko skończył, a Brzozowski wręcz przeciwnie, nie stracił punktów, przez półtorej minuty nie padło od niego żadne tak i żadne nie.

Wróciła runda "Gorące krzesełko". Była już w poprzedniej wersji. Wygrała drużyna Tomka.

Cały odcinek wygrała drużyna Maćka. Maciej wygrywał w tym sezonie osiem razy, Tomasz cztery.

Prowadząca na koniec powiedziała, że do zobaczenia póżniej. A zatem niejako kolejny sezon potwierdzony, tylko cały czas nie wiadomo, czy w piątki, czy w soboty, czy w niedziele, czy jesienią, czy może kolejną wiosną.

 

Skończyła się dziewiąta seria, więc takie podsumowanie.

Kiedy ogłoszono powrót, to się ucieszyłem. Jeden z lepszych teleturniejów ostatnich lat, można się zabawić, dowiedzieć się czegoś nowego. Chciałem powrotu poprzedniego składu, ale niestety, nie. Za to pojawił się ulubieniec Dwójki, widzów /głównie młodych/ i aktorka z doświadczeniem w M jak miłość. Trochę się bałem, ale niezupełnie.

Minusem na pewno obcięcie piosenki o jeden wers. Chodzi o ostatnią strofę przed refrenem. Trochę dziwnie wygląda refren powtarzany trzykrotnie.

Prowadząca? Początkowo się gubiła, nie radziła sobie, ale z czasem, z kolejnymi odcinkami, coraz to lepiej, się przekonałem, i teraz już jest OK.

Kapitanowie? Też fajni byli. No ale Rogalska i Zielińska to był wyższy poziom.

Co do konkurencji...

- zdecydowanie wymiotła z tych nowych Polszczyzna. Normalnie śmiać mi się chce na popisy na tej kanapie ;) Po prostu super. Literatura trochę słabiej, no ale też ujdzie

- zabrakło gadanych Kalamburów. Rysowane były OK, ale mogli stosować zamiennie

- zauważyli pewnie, że od nowej transzy odcinków /kręconych w II turze/ zabrakło Głuchego telefonu? Chmielowi coś się nie podobało czy co? Były tylko same Zakazane słowa. Nieładnie..

- pozostałe konkurencje trzymają poziom i tyle.

 

Najlepsza sytuacja? Zdecydowanie podwójne -50 w drużynie Tomka.

A najlepszy cytat? "Dwójka to taka fajna, podchmielona stacja" ;) - Paweł Królikowski, z odcinka wielkanocnego.

 

Chmiel niby zapowiadał ograniczenie ludyczności, krakowskich artystów, a tak nie było.

 

I na koniec o tych tweetach. Tu się zgodzę, że powinny być tylko w HBBtv. A tak to tylko zbędnie zaśmiecają ekran, czasami też nazwy tych userów /w jednym z odcinków, niecenzuralne wyrażenie, a było przed 22:00/. Podobnie w Sondzie 2. Na co to komu? Ja chcę się skupić na tym, co jest w programie, a nie na jakieś tweety.

 

Podsumowując, powrót się udał, chociaż z nielicznymi wyjątkami. Już czekam na kolejny sezon, no i na wyniki oglądalności rzecz jasna. Coś 2,5 mln średniej powinno być.

 

Aha - wczoraj zakończył się jedenasty już sezon teleturnieju Postaw na milion. Jeden z najsłabszych, bo tylko 4 wygrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś jak to jest z tymi tweetami skoro program nie jest na żywo?

I czy ci artyści znają piosenki, które będą grane w tym Kocham Cię Polsko? Bo 2 odcinki temu była taka sytuacja, że jakiś gość podał tytuł (błędny) a 1 czy 2 piosenki dalej była to właśnie ta piosenka. A piosenka nie tak bardzo znana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham Cię Polsko- Akurat nie lubiłem zarówno Zielińskiej jak i Rogalskiej, więc dobrze,że to była nowa wersja z nowymi kapitanami, którzy tak nie błaznują i nie silą się na  słabe złośliwości. Kammel i Musiał - plus. 

Kurzajewski to TV wyjadacz, człowiek mający we krwi konferansjerkę i bycie prowadzącym/prezenterem więc Barbara Kurdej-Szatan było trudno mu dorównać. Po poprawnym początku z każdym odcinkiem łapała ten bardzo ważny tv luz i na końcu było już bardzo dobrze. 

Rezygnacja z głuchego TV?? Bardzo dobrze. Moim zdaniem to mijało się z sensem, kiedy publiczność podpowiadała(zwłaszcza Musiałowi) ową plotkę.  

Kalambury?? Jak to gadane kalambury ?? Kalambury właśnie mają to do siebie,że drużyna ma odgadnąć hasło po gestach lub rysunku. Jeśli faktycznie poprzednio były gadane to niewiele lub nic nie miało wspólnego z kalamburami. 

Literatura- runda moim zdaniem wypada najsłabiej. 

Band- oni "masakrowali" niemal każdą piosenkę. Mam wrażenie,że Kurdejka by to lepiej śpiewała niż oni. Do wymiany jak dla mnie. 

Mnie tweety nie przeszkadzają, wręcz przeciwnie . Fajnie zobaczyć jak dany odcinek odbierają widzowie. To taki element zaangażowania widzów w program. Można dyskutować w czasie programu między sobą. Fajnie,że TVP idzie w tym kierunku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w TVP2 o godz. 22:10 była debata pt. ''Kto chciał zabić Papieża?. Prawda, kłamstwa, manipulacje'' na temat zamachu na papieża Jana Pawła II 13 maja 1981 roku, którą prowadził dyrektor radiowej ''Jedynki'' Rafał Porzeziński, a wśród zaproszonych gości byli m.in. dziennikarze katoliccy, księża i historycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak...

Faktycznie brakowało sportowej konkurencji, którą mogli spokojnie użyć, zamiast dublować rundy Telewizja i film.

Tweety są na żywo - przykład znamy - obrażliwy nick, przed 22:00. Więc to idzie na żywo. Choć program nie jest na żywo. Tak samo w Sondzie 2 - tweety są, a program nie idzie na żywo. Po co? Jak pisałem, chcę się skupić na tym, co mówią np. dr. Różek i gość, a nie jakieś tweety. Na co to komu.

Co do piosenek - możliwe, że znają te piosenki, bo ich wielokrotnie słuchali, więc powinni kojarzyć. Większość piosenek i tak była z przedziału po 2001.

 

Wislok:

- dla mnie Rogalska i Zielińska to wzór. Po prostu najlepszy skład. Ale Kammel i Musiał nie byli gorsi, byli dobrzy.

- z Kurdej-Szatan się zgodzę, wyrobiła się, świetnie, ale to nie Kurzajewski, niestety.

- rezygnacja z głuchego telefonu? Podpowiadali Musiałowi? Jeżeli tak, to może i dobrze. Po co podpowiadać w tej rundzie. W wielu odcinkach były też niepotrzebne podpowiedzi...

- kalambury? A były w poprzednich edycjach gadane, a tutaj tylko rysowane. Wzorowali się na starym teleturnieju Polsatu chyba z kalamburami wtedy. A teraz tylko rysowane. Mogli na zmianę. Na przykład edycja z jesieni'12 - raz były rysowane, raz były mówione.

- literatura - tu się zgodzę, taka sobie

- band - jedynie ta z The Voice trzymała poziom, a reszta... no to faktycznie. Mogli tych poprzednich wziąć. W dodatku te obcięcie piosenki o jeden wers.

O twittach już pisałem - tak, dobrze, no ale...

 

I znów KCP nie ma w TOP20. Niedługo pewnie poznamy wynik końcowy. Nie wierzę, że to klapa, chociaż możliwe, że to przez tą "dobrą zmianę", no ale... I pytanie, czy kolejny sezon, czy jesienią, czy wiosną, jak jesienią, to spodziewam się zmian, bo nie wyobrażam sobie tria w dwóch programach na raz.

 

Była debata i to tak niezapowiedzianie weszła. Ciekawa zresztą, no ale trochę za póżno. Mogli zrobić takową 13, a nie 22 maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o KCP, to nie będę powtarzać tego, co już zostało powiedziane, bo się z tym zgadzam. Tylko co do "Literatury" - faktycznie, skopali sprawę, a mówili, że będzie więcej takich mądrzejszych rzeczy. Jak widać, pomysł nie wypalił zbytnio.

 

Myślę że wyniki oglądalności będą zadowalać kierownictwo Dwójki, w końcu to po części program misyjny. Oczywiście w dużej mierze rozrywkowy, ale elementy misyjne występują. Poza tym z reakcji w mediach społecznościowych widać, że to popularny program.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie dla mnie przynajmniej bardzo dobre informacje.

 

"Kocham Cię Polsko" wygrał z konkurencją:

http://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/udany-powrot-kocham-cie-polsko-tvp2-wygrala-z-konkurencja

 

TVP2 pokaże jesienią 5 sezon serialu "O mnie się nie martw": http://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/tvp2-pokaze-piata-serie-serialu-o-mnie-sie-nie-martw_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KCP - no, powrót udany. Dobra oglądalność, a wpływy z reklam coś niskie. Tylko 5 mln? Dziwne... Kolejny sezon? Jeżeli jesienią, to liczę na emisję w piątek, no i na takie zmiany:

- prowadzący i kapitanowie, bo nie wierzę, że jakby KCP jesienią wróciło, to mielibyśmy to samo trio w dwóch programach na raz... Musieliby się zmienić

- powrót gadanych kalamburów

- za "literaturę" kategoria "sport"

No i to tyle. Mogliby zaprosić do jednej drużyny Kurzajewskiego, Rogalską i Zielińską. Wszak kolejna edycja będzie jublieuszowa.

 

No ale jak pójdzie na piątek, to będzie problem...

O mnie się nie martw - tutaj na moment się zatrzymam. Bardzo dobry serial. Delikatny lot w dół był przy III serii, ale IV jest tak samo dobra jak I i II. I niech w takim kierunku idą seriale, a nie jakieś M jak miłość. Teraz w tym drugim jest miszmasz wszystkiego, a miał być pierwotnie tylko perypetiami rodziny Mostowiaków.

Super, że będzie V sezon. No ale jak KCP będzie w piątki, to będzie problem. Trzeba będzie wywalić pasmo kabaretowe i ew. Barwy szczęścia o 20:05, bo byłby przepych i coś by leciało już za póżno. KCP nie wyobrażam sobie o 22:15, tak samo Rodzinki.pl.

Ale zobaczymy, co wymyślą.

 

W sprawie letnich kabaretonów:

http://www.it.mragowo.pl/imprezy-mazurska-noc-kabaretowa,23,1620,pl.html#Menu - tutaj szczegóły kolejnej Mazurskiej Nocy Kabaretowej. Wiemy, kto wystąpi i kiedy. 9 lipca, w drugą sobotę miesiąca /jak w ubiegłym roku/. Trochę mnie dziwi to Fair Play Crew. Dla mnie to grupa taneczna, więc po co nadal na siłę jest wpychana do kabaretonów? Po co? Nie ma też Ani Mru Mru i Kabaretu Moralnego Niepokoju. A te duety to co, wystąpią, poprowadzą? Nie wiem.

Nic na temat kabaretonu Górskiego i Wójcika. Czyżby miało go nie być?

http://www.kabareton-koszalin.pl/643/ - tutaj o Koszalinie. Tutaj ciut lepszy skład osobowy.

Co do Sabatu Czarownic, to nic nie znalazłem. A zatem na razie z letnich imprez jest tylko o dwóch kabaretonach. I ten festiwal cygański. Mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"KCP"-Wprowadzić kategorię "Sport" i skrócić urodziny do 3 minuty i 30 sekund.Zastrzeżenia do bandu,według mnie bardzo dobrze śpiewał,zdecydowanie lepiej niż w "Tańcu z gwiazdami".Literatura i polszczyzna to bardzo dobre konkurencje.Głuchy telefon z Musiałem nie miało sensu,a zakazane słowa są ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się spodziewałem, i jak pisałem wcześniej, wyniki KCP zadowoliły kierownictwo, więc możemy oczekiwać na kolejną serię.

 

A teraz coś z zupełnie innej beczki. Oddział Warszawski Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wystosował oświadczenie przeciwko emisji dokumentu "Operacja Pontifex. Tajne akta Watykanu": http://sdpwarszawa.pl/aktualnosci-256,OW_SDP__przeciwko_emisji__%E2%80%9EOperacja_Pontifex._Tajne_akta_Watykanu%E2%80%9D.html

 

Program wyemitowano 16 maja w TVP2, został on zrealizowany przez niemiecko-francuską telewizję ARTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, im się to nie podobało. Mi też coś nie pasowało w tym dokumencie, ale nie będę się rozpisywał. Był ciekawy i tyle.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/andrzej-piaseczny-i-duet-z-afromental-trenerami-w-the-voice-of-poland-7-dolaczy-natalia-kukulska - wrócą na pewno Piaseczny oraz Tomson i Baron. Dobrze. Kukulska ma zastąpić Górniak, a czwarty trener na razie pozostaje tajemnicą. I teraz pytanie, kto ma nim być. Ja bym zaryzykował, i zamiast Kwiatkowskiego, czy tak dalej, dać szansę jakimś twórcom ambitnym. Muzyka alternatywna, jest taki nurt. Kiedyś był cykl koncertów Made in Polska właśnie z muzyką ambitną. Ale Chmielowi się nie spodobało i skasował, choć nic a nic o tym nie było. Warto by wznowić, pokazać młodzieży, że muzyka nie kończy się tylko na komercyjnym popie. Że istnieją też inne gatunki. TVP2 powinna to robić, wszak to stacja nacechowana na kulturę.

 

Co do KCP to jeżeli decyzja zapadnie jesienią, to nie ma opcji emisji jesiennej. Dwa duże show w jednym sezonie w TVP to trochę za dużo. Jedno wystarczy. Ciekawe więc, co z kabaretami piątkowymi. Bym wrócił do Latającego Klubu Dwójki. W ostatniej jego serii większość odcinków i skeczy była na poziomie. A teraz ledwo trzy odcinki DBJW na 11 dotąd wyemitowanych były dobre. Więc można by wrócić do LK2 bez problemu, ale z bohaterami tygodnia takimi sportowymi głównie, albo bez.

 

Znamy ramówkę prasową na drugi tydzień wakacji. Zmian niewiele. Kilku pozycji naprawdę nie rozumiem - powtórki seriali - nie lepiej je odesłać na wczasy? 23 czerwca o 21:30 "Jak rozpętałem II wojnę światową". W 16:9, no ale w MONO. Co, w STEREO się nie dało? 24 czerwca koncert w ramach Europejskiego Stadionu Kultury /22:35/. Podobnie w sobotę o 21:45 i w niedzielę o 23:15. Bardzo dobrze. O 20:05 tego dnia powtórki LK2 na wakacjach z zeszłego roku. W niedzielę o 09:00 Śniadanie na trawie. Zostaje na wakacje? O 20:05 film. Chyba w tym roku bez Sabatu... Cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem dokumentu o którym wspominacie, ale Tomasz Turowski rzeczywiście jest szemraną postacią więc z tego powodu są protesty.

 

Co do ''Dzięki Bogu Już Weekend'' to moim zdaniem występy ''Fair Play Crew'' w każdym odcinku zepsuły ten program. ''Latający Klub 2'' pewnie nie wróci, ponieważ Marcin Wójcik skrytykował na łamach ''Newsweeka'' TVP za to, że skecz sylwestrowy o ''Gwiezdnych Wojnach'' został rzekomo ''ocenzurowany'' przez władze TVP. ''LK2'' mógłby wrócić, lecz z nowym prowadzącym który zastępowałby Wójcika - obstawiam na Korolczyka.

 

Co do braku tegorocznego ''Sabatu Czarownic'' w TVP2, to pewnie Chmielowi nie podobała się ta impreza i dlatego odwołano, chociaż kiedyś ''Sabat Czarownic'' raz się odbył w sierpniu.

 

W czwartek, 16 czerwca o godz. 20:35 zostanie wyemitowany film pt. ''Krzyżacy'' w wersji kinowej. Jutro TV Puls wyemituje ''Krzyżaków'', lecz w wersji dwuczęściowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, Wirtualne Media donoszą dziś o słabym wyniku "Rozmów w toku" (TVN, godz.15:00) - oglądalność 626 390 widzów (udział 8,92%). A mimo to i tak wyprzedzają w tym paśmie TVP 2! :twisted: No bo co TVP 2 emituje o 15:00? Ano milionowe powtórki "Rodzinki.pl". Oglądalność tego badziewia najwidoczniej p. Chmiela satysfakcjonuje - 346 556 widzów (udział 4,94%). :lol2:

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, Wirtualne Media donoszą dziś o słabym wyniku "Rozmów w toku" (TVN, godz.15:00) - oglądalność 626 390 widzów (udział 8,92%). A mimo to i tak wyprzedzają w tym paśmie TVP 2! :twisted: No bo co TVP 2 emituje o 15:00? Ano milionowe powtórki "Rodzinki.pl". Oglądalność tego badziewia najwidoczniej p. Chmiela satysfakcjonuje - 346 556 widzów (udział 4,94%). :lol2:

 

Bo to realizacja ustawowej misji i Podstawowy Element Dobrej Zmiany, więc o co chodzi? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...