Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 kwietnia? Albo to będzie coś związanego z 11 rocznicą śmierci Jana Pawła II, albo to będzie "Studio otwarte", zapowiadane jakiś czas temu. Co do kabaretu Hrabi, to oni chyba zawsze nagrywają program emitowany w święta wielkanocne z paromiesięcznym wyprzedzeniem (zresztą, zapewne zrobiono to tak jak zwykle, że rejestruje się występ z trasy). Myślę, że będzie śmiesznie i na poziomie, a akurat ten kabaret pasuje do okazji świątecznych. Taki śmieszny, ale nie na rynsztokowym poziomie.

 

Jeśli chodzi o DBJW - kurczę, niedobrze że nie na żywo. Realizacja na żywo była jednym z atutów tego programu. Ale może nie straci aż tak wiele na tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabaretu Hrabi, to oni chyba zawsze nagrywają program emitowany w święta wielkanocne z paromiesięcznym wyprzedzeniem (zresztą, zapewne zrobiono to tak jak zwykle, że rejestruje się występ z trasy).

Właśnie z tego co widziałem, ten program był rejestrowany w studiu TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze programy kabaretowe na święta, czy to wielkanocne, czy bożonarodzeniowe nagrywali wcześniej. Nie dziwi. Ale - liczy się to, co zostanie pokazane w telewizji.

 

Wrócę jeszcze do Idy. Prezes Kurski odpisał reżyserom: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jacek-kurski-do-rezyserow-ws-idy-tvp-ceni-sobie-pluralizm-pogladow-i-opinii. Wyjaśnił, że komentarz zarysował kontekst historyczny, a nie narzucał widzowi interpretacji filmu. Ja bym się częściowo nie zgodził.

 

Właśnie. Ciekawi mnie co będzie 2 kwietnia. Są dwa wyjścia, jak to pisze Kirk. Albo nawet trzy

- po prostu jakiś film

- jakiś program związany z 11. rocznicą śmierci Jana Pawła II /tylko początek o 21:50, a Papież umarł o 21:37, więc coś się już nie łączy.../, ale możliwe jakieś wspomnienia, archiwalia...

- Studio otwarte. Coś cicho się zrobiło o tym. Ale chwila, miało to wejść w poniedziałki, prawda? Albo w czwartki? A tu się okazuje, że Chmiel gra va banque. Publicystyka w sobotni wieczór? Chyba nigdy tak nie było. Sobotni wieczór taki luźny powinien być, tutaj właśnie daje się programy rozrywkowe, filmy. A tutaj może Dwójka i zyskać i stracić. Zyskać, bo jeżeli to Studio Otwarte będzie dobre o odbiorze /więc żeby jedna i druga strona mogły porozmawiać na poważne tematy, a nie tylko jedna strona/, to mogą sporo ugrać. Ale i stracić. Konkurencją są filmy w Jedynce i TVN i Twoja Twarz Brzmi Znajomo. A wszystkie gromadzą już jakąś widownię. Ale zobaczymy jak to będzie, bo Chmiel ciągle lata z tymi pomysłami. To np. w poniedziałki, a potem w czwartek, to na jesień, tamto nagle znikło z ramówki...

 

Odnotuję, że spadł kolejny program z reportażami - Reporter Polski. Ostatnie wydanie było 29 lutego. Co przeszkadzało Chmielowi? Oglądało się bardzo dobrze ten program. Taki skrócony "Magazyn Ekspresu Reporterów". Więc co było żle? Od poniedziałku w jego miejsce a jakże, powtórki kabaretów!

 

Na ostatnich zmianach najlepiej Panorama wyszła. Nie widzę żadnych praktycznie zmian w programie poza realizacyjnymi. To chyba obecnie najlepszy dziennik w polskiej TV. Ostatnio do zespołu dołączył Mariusz Pietrasik, który od wtorku? prowadzi wydanie o 15:45.

 

No a dzisiejszy wieczór należy do Dwójki. Tylko te Barwy szczęścia mogliby usunąć. Ciekawią mnie programy kabaretowe. Może DBJW nie straci na tym, że nie będzie na żywo. Ale ciekawi mnie strasznie ten Roast Mieszka I na Komediowej Scenie Dwójki. Ambitny projekt, ale zobaczymy, jak wypadnie po pierwszym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś co się teraz dzieje na antenie TVP 2? Właczyłem telewizor i nie zwróciłem uwagi czy to były reklamy czy blok autopromocji, ale było właśnie coś z tego po czym czarny obraz i przez minutkę była plansza z baletnicami po czym poszedł "Program do czytania". Teraz mamy znowu reklamy. Gdzie "Pytanie na sniadanie"?

 

PS. Po bloku reklamowym "Rodzinka.pl" i info "Przepraszamy za zmiany w programie". Coś się dzieje.

 

Info na Fejsie:

 

 

 

Przepraszamy was Kochani - takiej awarii technicznej jeszcze nigdy nie mieliśmy. Złośliwość rzeczy martwych. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by do was wrócić. Przepraszamy
Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei. Grali w Pytaniu na śniadanie w Kocham cię Polsko. I nagle program przerwali. Sprzęt nie wytrzymał. I pojawiła się plansza awaryjna z oprawy. Poleciał "Program do czytania", który powinien lecieć o 10:35. Po czym emitowali reklamy i powtórkę wczorajszej Rodzinki.pl z paskiem. Dopiero po niej wrócił program. No to teraz tak. Ciekawe, co z tematami, które były zapowiedziane na dziś i co wyemitowali o 14:40, bo powątpiewam, że po raz drugi dadzą ten sam odcinek Rodzinki.pl co rano /i co wczoraj/.

 

A właśnie. Wczoraj najpierw oglądałem Jedynkę /przez co O mnie się nie martw przegapiłem, ale zawsze można nadrobić na VOD ;)/ a potem dopiero Dwójkę /Zabójczy widok jest jutro w TVP HD, też nadrobię/. Rodzinka.pl - trzyma poziom. Pierwszy odcinek jak zawsze niezły i śmieszny. Niewiele zmian, tak trzymać.

 

Dzięki Bogu już weekend - nie na żywo, ale dobrze, choć... głównie odgrzewali skecze. Zalatywało trochę LK2. Czołówka i oprawa graficzna się zmieniły - na plus. Ale jingle już bez zmian. ;) No jakiś charakterystyczny element pozostać musiał. No ale bądż, co bądż, powrót udany. Wraca też tradycja - każdy kabaret prowadzi kolejny odcinek, a widownia /na FB/ ma zadawać im tematy.

 

Komediowa Scena Dwójki? Nie było żle, było nieżle. Dobrze, że jakieś nowe formy powstają i są emitowane w TV. Jednak pewnie spadnie po wiośnie, a szkoda.

 

To teraz o dzisiejszych nowościach. Śniadanie na Trawie chyba zastąpiło i WOK i Kulturę, Głupcze. Fajny program, prowadząca dobra, a jaka dyskusja. Program jest dwuczęściowy. Pierwsza to rozmowa z artystą - na temat działalności artystycznej gości, a druga - to już dyskusja wszystkich na dany temat. Nie ukrywam, program przypadł mi do gustu i mogę go bez problemu polecić.

 

Dzika muzyka - a co, też polecę. Dobry program o muzyce, która rzadko co jest obecna w mediach. Też z chęcią spojrzę na kolejne odcinki.

 

Familiada jeszcze - wygląda na to, że ta nowa lektor była tylko na poprzedni weekend. Dzisiaj znów był ten stary. Albo zastępstwo, albo widzom ta nowa się nie spodobała.

 

A dzisiaj przystawka przed preeliminacjami Eurowizyjnymi, wielki comeback "Kocham Cię Polsko!". Zobaczymy, jak to wyjdzie. Po zapowiedziach, fragmencikach w sieci i tak dalej jest świetnie, ale jaki będzie efekt? No zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Familiadzie puścili wczorajszy odcinek "Rodzinki.Pl", tak jak zapowiadano w ramówce. Oglądałem, całkiem niezły, można się było pośmiać, oby następne odcinki też takie były. Natomiast nie oglądałem DBJW, bo nie wyemitowano powtórki, zamiast tego dano "Historię literatury wg. KMN".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie było to co kiedyś. Przede wszystkim poprzedni skład (prowadzący - Kurzajewski, kapitanki - Rogalska, Zielińska) był o wiele lepszy i bardziej zabawny. Jak już tak bardzo nie chcieli Kurzajewskiego, mogli dać Kammela na prowadzącego, a jako kapitanki zostawić Rogalską i Zielińską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielińska występuje w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" więc odpada. Mnie rozbawiają takie typu dywagacje- nawet nie wiadomo czy te osoby były tym zainteresowane i czy nie prowadzono z nimi rozmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirk - no proszę, już im się nie podobało coś i wycięli powtórkę? Dziwne to. Żaden program tego nie odnotował - dla prasy, w telegazecie, na stronach internetowych. W piątkowym odcinku była m.i.n. parodia wizyty w skarbówce i parodia posiedzenia K.O.D.-u. Dziwne to trochę. Nigdy wcześniej tak sobie nie usuwali emisji powtórkowej bez powodu. A dali Historię Literatury. Ciekawe, czy dzisiaj zamiast powtórki Komediowej Sceny Dwójki też będzie coś innego. Aha - wczoraj na powtórkę było 40 minut. Można było wyciąć np. prowadzących i zostawić tylko skecze.

 

Kocham cię, Polsko! - nie da co się ukryć, że się stęskniłem za tym programem. Czołówka zmodyfikowana, czołówki rund też - są na tle studia, a wcześniej były na tle np. chórku.

Piosenka skrócona o jeden wers - no cóż....

Kurdej-Szatan nawet OK, chociaż kilka razy się pomyliła, ale to nic. Jednak Kurzajewski był najlepszy. Kapitanowie? Musiał słabiej, Kammel lepiej. Ale dobra zabawa była.

Konkurencje dobre. Polszczyzna i Literatura przypadły mi do gustu.

Krótko mówiąc, za nami udany! powrót. No ale w dobrym stylu, a nie wielkim.

Jutro zobaczymy, jaka oglądalność.

 

Dzisiaj to z ciekawości tylko zerknąłem na Makłowicza i nadal to samo - za dużo podróży, za mało kulinariów. Czyli cóż, nadal będę to omijać, dopóki się nie zdecyduje - program kulinarny czy podróżniczy, bo łączenie wygląda marnie.

 

P[beep]rnij mnie dzisiaj. Rusza nowa seria. Wszystko się zmieniło, ale cel ten sam - nie kupuj p[beep]rnij. Zobaczymy, jak wyjdzie ta II seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiadomo czy te osoby były tym zainteresowane i czy nie prowadzono z nimi rozmów.

Ja bynajmniej nigdzie nie czytałem, aby była choćby chęć przywrócenia programu w poprzednim składzie i że były prowadzone z tymi osobami jakieś rozmowy. Czytałem natomiast, że od początku był pchany do programu Musiał i Kammel (jak wszędzie).

Moja ocena nowego składu: Kammel - może być, Kurdej-Szatan - średno, Musiał - kompletne dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej decyzja o zdjęciu powtórki DBJW musiała być podjęta szybko, toteż nie wyrobiono się z aktualizacją ramówek.

 

Natomiast co do "Kocham Cię Polsko!", no cóż... powiem tak: nie zepsuto kompletnie tego programu, dalej trzyma poziom, choć już nieco niższy niż wcześniej. Kurdej-Szatan jest tak trochę spięta jako prowadząca, nieco na siłę próbuje żartować. Kurzajewski lepiej się odnajdywał w tym programie, był bardziej naturalny. A co do tych pomyłek - nie mogli tego w montażu wyciąć? :)

Konkurencje w większości się nie zmieniły, a te nowe nawet fajne. Tylko jeśli "Literatura" ma polegać na zadaniu jednego pytania, to za bardzo się nie wysilą z wymyślaniem pytań do tego etapu. Moim zdaniem tu powinny być przynajmniej 2 zagadki.

Jeśli chodzi o kapitanów - Kammel przypadł mi bardziej do gustu, widać że jest obyty z tego typu programami. Musiał jest przy nim nowicjuszem, nie popełnia zbytnio błędów, ale musi się "dotrzeć" w konwencji programu.

Ogólnie rzecz biorąc - myślałem że będzie gorzej. Na szczęście wciąż da się to oglądać. A zespół muzyczny zostawili ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat bycie prezenterem TV - trzeba coś w sobie mieć. W TVP tak naprawdę właśnie poza Kammelem i Kurzajewskim takich brakuje- osób, które czują się swobodnie przed kamerą, w swoim żywiole. Kombinują z różnymi osobami z zewnątrz: Młynkowa, Kwiatkowska,Marika, Zielińska, teraz pora na Kurdej-Szatan i Zawadzką. Polsat ma całą dość mocną grupę prezenterów: Sykut-Jeżyna, Popielewicz, Dowbor, Ibisz, Rock. Długo inwestowali w Głogowską- ale ona się do teg zwyczajnie nie nadaje.. Jak wyjdzie ostatecznie z Kurdej- Szatan?? Może potrzebuje czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście- to jest Ibisz TVP. - zwierzę telewizyjne i by świetnie sobie poradził w tej roli :) Zdziwiłem się,że on nie prwadzi- bo jak nie Kurzajewski to właśnie jego widziałem jako prowadzącego ten format . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta K.Szatan wogóle się nie nadaje do prowadzenia. Sztuczne to aż do bólu... Głupowate zachowania kapitanów. Program dla idiotów

To byś kogo dał ty wszechwiedzący.Prowadząca pani Szatan bardzo dobrze radzi sobie na wizjii jest wesoła niegwiazdorzy.Musiał też był żartobliwy jak i Kammel.Dali młodych do programu nie mówie że się poprzednią edycja spodobała była inna i częściowo podobną,ale trzymają farse nudności sztuczności tu nie widziałem bardziej Top chef master chef i Piekielnia Kuchnia i wszystkie paradokumenty. Edytowane przez viva-91_91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu sobotniego pasma kulturalnego (zanim wyrażę swoją opinię, przypomnę opinię maciejolek):

To teraz o dzisiejszych nowościach. Śniadanie na Trawie chyba zastąpiło i WOK i Kulturę, Głupcze. Fajny program, prowadząca dobra, a jaka dyskusja. Program jest dwuczęściowy. Pierwsza to rozmowa z artystą - na temat działalności artystycznej gości, a druga - to już dyskusja wszystkich na dany temat. Nie ukrywam, program przypadł mi do gustu i mogę go bez problemu polecić.

Dzika muzyka - a co, też polecę. Dobry program o muzyce, która rzadko co jest obecna w mediach. Też z chęcią spojrzę na kolejne odcinki.

 

Co do Śniadania na Trawie (raczej następcy Kultury Głupcze, bo po WOK-u przejął chyba tylko profil na Facebooku) - to może być dobry program i ma ku temu potencjał (jak Kultura Głupcze), ale pierwszy odcinek na razie mnie rozczarował głównie ze względu na dość marną formułę programu (krótkie wywiady z większością gości [ostatni zaproszony gość nie miał okazji być w krótkim wywiadzie; od razu musiał rozmawiać ze wszystkimi, przez co zdominował całą dyskusję], które dają wrażenie pourywanych w połowie). Oby było lepiej, bo to na razie trochę wygląda na wersję Drugiego Śniadania Mistrzów a la TVP (co należy dodać, temat był bliższy politycznemu niż kulturalnemu).

 

Dzika muzyka - pozytywne zaskoczenie, dziwię się czemu wcześniej nikt (np. Planete+ czy wspomniana TVP) się tym nie zainteresował tym tematem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... Kocham Cię, Polsko. Musiał musi po prostu wczuć się w formułę programu. Nie wypadł żle, no ale musi po prostu wejść w formułę na dobre.

A że piszecie, że były negocjacje z Rogalską i Zielińską? Chyba były, ale nie doszli do porozumienia. W ogóle skąd takie plotki, że i z Kurzajewskim gadali. W ogóle nic nie słyszałem. Gdzie niby takie informacje, że Kurzajewski miał prowadzić?

 

W dodatku - Chmiel zapowiadał mniej ludyczności. I gdzie te mniej ludyczności?

 

Oglądalność? Poniżej TOP20 w obu grupach. Liczę na conajmniej 2,5 mln, bo program świetnie się oglądało.

 

Aha - i o mediach społecznościowych. Porażka. Naprawdę nie wiem, kto to wpuścił na antenę. Chcę być w TV, Musiał i tak dalej. Ale było też kilka komentarzy ogólnie o programie. Jeśli więc mają być te komentarze, to proszę o selekcję. A jak nie - no to nie. To akurat chybiony pomysł.

 

Śniadanie na Trawie - a mi się wydaje, że zastąpił i WOK. Ma potencjał, no ale - najpierw wszyscy gadamy, a potem ostatni wchodzi i tak od razu. Powinno być tak. Najpierw niech gada osobno, a potem dopiero dołącza. A tak mamy dominację jednego gościa. No ale program na plus.

 

Dzika muzyka - no brawo, no ale mogli tak kilka lat wcześniej. Mogli, ale zmarnowali.

 

Dzisiaj gala Orłów o 21:50. Mogliby to pokazać na żywo, bo nie sądzę, by o 21:50 pokazywali galę filmową na żywo.

 

A P[beep]rnij mnie? Taki sobie ten nowy sezon. Ale po pierwszym odcinku nie sądzę, by było żle. Było średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...