Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja jaką podał była nieprawdziwa, jednak Ziemiec nie miał intencji kłamać, więc nazywanie go kłamcą jest krzywdzące. Popełnił błąd, dokonał nadinterpretacji informacji podanej przez IPN, co miejsca mieć nie powinno. Przeprosił za błąd, zresztą mam wrażenie,że ów błąd był zauważony w momencie kiedy się do niego sam przyznał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenada.. (...)

Można powiedzieć jakie nagrody, tacy laureaci. 

 Za wikipedią :

Krzysztof Ziemiec: Jest laureatem Wiktora za rok 2011 w kategorii "Najpopularniejszy prezenter telewizyjny"[21], a także dwukrotnym laureatemTelekamery: w 2011 w kategorii "Informacje – osobowość"[22] i w 2012 w kategorii "Prezenter informacji"[23].

 

 

Dziękuje, dobranoc.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekujesz polemiki, prezenterów, za którymi tak się ujmujesz także tego typu nagrody otrzymywali.

 

TVP będzie piała z zachwytu ile to telekamer dostała,ale trudno by ich nie dostała jak prawie w każdej kategorii mają po 3 z 5 nominacji. Nie wiem jak TVN,ale Polsat ma taki stosunek do tego plebiscytu,że w przeciwieństwie do TVP nie promuje w ogóle swoich kandydatów, nie namawia do głosowania na nich na swoich antenach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Z tego co zrozumiałem w tegorocznej edycji były jedynie smsy, przez wiele lat także były kupony w gazecie. Zwróciłem uwagę,że chociaż np. taki Polsat bierze udział w tym plebiscycie to w ogóle nie promuje swoich kandydatów, nie podaje nr i treści SMS. To się odbija na wynikach tego plebiscytu, gdzie takiej Pauliny Sykut-Jeżyny nawet w trójce nie ma.  Był taki okres,że większość telekamer zgarniała TVN, teraz się to odwróciło i poza rodzynkami triumfuje TVP. Jednak na pewno warto zwrócić uwagę na element promocji i to,że TVP w jednej kategorii ma aż trzy miejsca przy czym TVN i Polsat po 1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ja tylko o samej gali, bo o wynikach to już odpowiedni temat.

O Ziemcu nic. Po prostu ktoś pamiętał tą sytuację z Wiadomości i krzyknął.

Występy muzyczne dość dobre, tylko u licha co takiego widzą wokalnego w Kasprzykowskim?

Na plus powrót do transmisji na żywo no i oczywiście orkiestra.

Prowadzenie jak zwykle dobre - klasa Telekamer. Po prostu Torbicka i Żmijewski są idealną parą dla prowadzenia takich gal.

Wstawki kabaretowe? Świetne! Można napisać, że mieliśmy typowy "roast TVP". Też tak myślałem, że to koniec Górskiego, że jednak powrót Dzięki Bogu już weekend nie nastąpi, a tu nie dość, że otrzymał telekamerę specjalną, to w dodatku ma dla TVP2 zrobić serial. Z jednej strony, jeżeli będzie on dobrze robiony, a nie tak jak "Słodkie życie", to będzie hit. No ale z drugiej - znów będzie nawał kabaretów. Ten serial i dwa programy. A Chmiel mówił ponoć o nadinterpretacji...

 

Dodatkowo stało się kuriozum. Usunęli z ramówki "Paranienormalnych Tonight", jeden z najlepszych programów rozrywkowych, a tutaj dostał telekamerę. I ciekawe, co teraz powie pan Chmiel. Może jednak zrozumie swój błąd, i wrócą jesienią? A jak nie, to widzę już ich w innej stacji.

 

Więcej o nagrodach to w osobnym wątku.

 

Teraz wrócę do transmisji TV. Jakie były wyniki oglądalności, bo nie znalazłem. Ponadto, jak to widzisz na Polsacie telekamery? Albo w TVN? Trzy statuetki i reklama i tak w kółko. Już lepiej w TVP. Chociaż zobaczymy, jak będzie za rok z transmisją. Pamiętacie rok 2011? Wtedy to dopiero było - wszystko zgarnęła TVP, nie pokazali kanałów tematycznych i w ogóle promowali wiosenną ramówkę. Teraz zostało tylko tyle, że większość nagród i tak zgarnia TVP. A może powinny Telekamery lecieć i w TVP, i w Polsacie i TVN? Ale ja tutaj o tym, czy telekamery powinny nadal być transmitowane w Dwójce. Tak, ponieważ to prestiżowe nagrody w telewizji. Tak, bo jest na żywo. Tak, bo decydują widzowie.

 

I z tego powodu zrobili myk z serialami. Barwy szczęścia? Odcinek planowany na wczoraj był już dzisiaj o 10:55. Będzie jeszcze emisja o 19:25, a potem planowy na dzisiaj. Z M jak miłość myku, by dać wczorajszy o 16:10 nie zrobili i dzisiaj o 20:40 poleci ten, co miał lecieć wczoraj.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tego powodu zrobili myk z serialami. Barwy szczęścia? Odcinek planowany na wczoraj był już dzisiaj o 10:55. Będzie jeszcze emisja o 19:25, a potem planowy na dzisiaj. Z M jak miłość myku, by dać wczorajszy o 16:10 nie zrobili i dzisiaj o 20:40 poleci ten, co miał lecieć wczoraj.

 

Dzisiaj o 10.55 i 19.25 były powtórki czwartkowego odcinka, premiera dopiero o 20.05.

A na facebooku napisali, że od 5 marca będzie kolejny Turniej Mistrzów "Familiady".

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Musiałem się walnąć. A tu w poniedziałek powtarzali środowy.

 

Czy nie za szybko na kolejny Turniej Mistrzów w "Familiadzie"? Nie wiem, jak było dawniej, ale ostatni taki był na 20-lecie, wcześniej na 15-lecie. Myślałem, że kolejny na np. 22-, albo 25-lecie, a tu już. Szybcy są. Jeżeli ruszają 5 marca, to finał 10 kwietnia, bo 27 i 28 marca są odcinki wielkanocne.

Osobiście popieram takie idee. W "Jednym z dziesięciu" też mogliby zrobić serię na przykład dziesięcioodcinkową. Zebrać najlepszą setkę w historii /wśród żyjących, bo kilku niestety już nie żyje/, zrobić dziesięć odcinków eliminacyjnych i Finał Finałów z najlepszymi. Nie byłoby takie złe. Wszak nigdy chyba nie robili takiego turnieju. W oryginale też byli najlepsi z najlepszych?

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/podroze-z-historia-wracaja-do-tvp2-w-planach-dwie-kolejne-serie-programu-radoslawa-kotarskiego- cieszy to, że Chmiel chce kontynuacji. Bardzo dobry program. I oczywiście odpowiedni prowadzący. II serie, czyli na jesień też program ma się pojawić. Podróż na Kresy Wschodnie i do Rosji? Niech będzie. Wszak są tutaj i wątki historyczne łączące Polskę z Rosją. Na razie czekam na II serię od 17 IV.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp2-pokaze-turecki-serial-tylko-z-toba- połakomili się na kolejny turecki serial. Idą w ślady Jedynki czy co? Przypomnę, że już turecki serial leciał niedawno w TVP2 - Imperium miłości. A teraz obyczajówka. No, no...

Sam chętnie obejrzę w piątek, zobaczę, czy mnie zachęcą do kolejnych odcinków. Możliwe, że TVP2 wraca do emisji telenowel. Nie pamiętam, kiedy leciała tam ostatnia TYPOWA telenowela zagraniczna. Nie liczę M jak miłość, Barw szczęścia i Złotopolskich.

 

Telekamery „Tele Tygodnia” były najchętniej oglądanym programem telewizyjnym w paśmie wieczornym. Transmisję obejrzało 3 960 tys. widzów, co czwarta osoba mająca w tym czasie włączony telewizor.

Żródło: http://centruminformacji.tvp.pl/24129512/tvp-obsypana-nagrodami. Aż sam znalazłem oglądalność Telekamer. Prawie 4 mln - no nieżle. Więc może na stałe wróci transmisja na żywo.

 

Jutro poznamy ramówkę wielkanocną.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Familiadę, to zapewne uznali, że w ciągu tych prawie 2 lat od poprzedniego turnieju uzbierało się tyle drużyn, że można robić nowy turniej. W sumie to coś w tym jest, bo w jednym roku przez program przewija się, na moje oko, gdzieś około 200 drużyn. Z tych 200 jest ta część drużyn, która wygrywa. Więc jednak trochę tego jest.

 

Co do 1 z 10 - w oryginale "Fifteen to One" było coś takiego jak "Champion of Champions", czyli w wolnym tłumaczeniu "Mistrz nad Mistrzami", więc myślę że nie byłoby problemu z organizacją czegoś podobnego w naszej edycji. To by było bardzo ciekawe. Tak w ogóle to przeglądając informacje w Wikipedii o oryginalnej wersji dowiedziałem się kilku ciekawostek. Niedługo polska wersja przegoni brytyjską w liczbie odcinków, bo tam było prawie 2400, a u nas już jest prawie 2250. A Brytyjczycy nie produkują już swojej wersji. Poza tym my mamy łagodniejszy regulamin pod względem uczestnictwa. U nas można po kilku latach (nie pamiętam teraz czy po 3, czy 4), ponownie brać udział. W brytyjskiej nie można było (poza turniejem mistrzów).

 

Telenowele - tak szczerze to tylko mi się kojarzą "Córki McLeoda", ale nie mam pewności czy to typowa telenowela. Pamiętam że długo to leciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę jest, więc możliwe, że można. No cóż. Obejrzy się i się zobaczy. ;)

 

Jeden z dziesięciu - no właśnie. Można było tak zrobić na 20-lecie. Przespali 2014 rok, zapomnieli o rocznicy. Ciągle były tylko odcinki zwyklej serii. Teraz nie ma problemu. Żeby nie było, że robimy serię mistrzowską i tyle, teleturniej znika. Nie. Pasowałby na okres letni, albo zimowy. Zamiast powtórek, jak już. Specjalna seria, a potem rozpoczęcie kolejnej normalnej. Może na 100. serię? Czyli za jakieś 2-3 lata, o ile dobrze pójdzie.

Już prawie zbliżamy się do UK. Wydaje mi się, że przegoniliśmy już liczbę lat. My już emitujemy 22 lata, UK? Wydaje mi się, że 16 lat emitowali, ale nie jestem pewien.

Regulamin to też ciekawa sprawa. W UK aż takie restrykcje? Tylko raz i tyle? A u nas i tak karencja jest za długa. Dwa lata powinny, a nie cztery. Ale niektórzy ją "obchodzą" i jakoś po roku, dwóch znów biorą udział. Z rok temu był taki przypadek, że jeden z uczestników był bodaj w WF, a potem nagle był w kolejnej edycji w jednym z odcinków. Przypadek? Sam nie wiem.

 

Jeszcze czekam na opinię ws. tego czy dalej powinny lecieć telekamery w TVP2, i o nowym serialu Górskiego. Powiem tak - marzy mi się coś pokroju Tygodnika Moralnego Niepokoju. Fajny program to był. Powtórki lecą obecnie w TVP Rozrywka. Jeżeli będzie to z jakimś pomysłem, by widza rozśmieszyć, to można wrócić do TMN. Tylko bez Pakosińskiej rzecz jasna. Tylko proszę bez powtórki z "Słodkiego życia". Też grał w nim Kabaret Moralnego Niepokoju. Miało być śmieszne i co? Rzadko co się uśmiechałem. Serial słaby i nie dziwię się, że wypadł z ramówki TVP1 po trzech miesiącach. Albo trzecia droga to kabaretowe posiedzenia rządu, chociaż...

 

Już wiem, że raczej nie ma co liczyć na Radwańską w TVP2. Chmiel widocznie uznał, że po co mi jakaś tam tenisistka w TVP2, wolę seriale. I wiadomo, kto w TVP jest ważniejszy - Lewandowski. Jak mamy z nim mecz, to dajemy od razu do TVP1. A Radwańska, jak dojdzie do finału takiego turnieju jak teraz, to nie ma co liczyć na transmisję w TVP2. Taka prawda.

 

http://www.tvp.pl/prasa/programTVP2/p0325_T2D.txt- wyszły ramówki wielkanocne dla TVP2 bez poniedziałku. Odpoczniemy sobie w Wielki Piątek od Barw szczęścia i programów rozrywkowych, a nawet seriali. W zamian trzy filmy. W ogóle ramówka już taka w połowie świąteczna. Są powtórki powtórek seriali, Pytanie na śniadanie, Jeden z dziesięciu i Panorama normalnie tylko z ramówki piątkowej. Jest nawet nabożeństwo Wielkiego Piątku.

http://www.tvp.pl/prasa/programTVP2/p0326_T2D.txt- Wielka Sobota. Nic ciekawego. O 15:20 zamiast powtórek powtórka filmu z czwartku. O 14:40 jakaś starsza Rodzinka.pl. Wieczorem bez zmian.

http://www.tvp.pl/prasa/programTVP2/p0327_T2D.txt- Niedziela Wielkanocna. No cóż, taka sobie ramówka. Jest specjalna Familiada, normalnie jest P[beep]rnij mnie. Jest nawet spektakl teatralny o 22:20. Ponadto same filmy. Zastanawia mnie "GoldenEye" o 20:05. I tu mam dwie teorie - możliwe, że cykl z Bondem przeniosą do Dwójki, albo - że po prostu emisja wyjątkowo w niedzielę w TVP2, bo w piątek w TVP1 jest Droga Krzyżowa.

Pewnie w Lany Poniedziałek też same filmy, wieczorem pewnie kabaret.

 

http://www.tvp.pl/tvp2/aktualnosci/pamieci-zolnierzy-wykletych/24123696- czy wcześniej filmy o Żołnierzach Wyklętych były emitowane? Wydaje mi się, że nie. Teraz Dwójka widzę aktywnie włącza się do obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - filmy, dokumenty. I bardzo dobrze.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "1 z 10", to wersja brytyjska była emitowana najpierw przez 15 lat (1988-2003), a potem od 2013, więc jeśli teraz będą robić kolejną edycję w tym roku, to nawet łącznie nie dobiją jeszcze 20 lat. Inna sprawa że oni inaczej liczą serie i tam było tylko 40.

 

Co do "TMN", to w sumie mogliby ponownie to realizować. Choć z drugiej strony co niektórzy mogą uznać, że skoro emitują "DBJW", to po kiego grzyba kolejny program kabaretowy?

 

A teraz o propozycjach marcowych. Pójdę chronologicznie. TVP emitowała programy z okazji Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Tyle tylko że to wyglądało mniej więcej tak, iż Jedynka i Dwójka dawały po jednym programie (o ile dobrze pamiętam to w 2015 TVP1 lepiej zrobiło, bo dokument okolicznościowy poszedł przed Aniołem Pańskim), a większy nacisk był na to w programie TVP Historia. Teraz widzę że Dwójka się lepiej przyłożyła. No, co prawda 1 marca ten blok ku pamięci zacznie się dość późno, bo o 22:50, a to z racji tego że wcześniej jest Ekspres Reporterów. Na szczęście tym razem pomyślano o młodzieży i powtórka będzie w sobotę, 5 marca.

 

Propozycje wielkanocne - no, w Wielki Piątek ramówka podobna jak w poprzednich latach. Nabożeństwo Wielkiego Piątku też jest od kilku lat emitowane, przy czym to nie jest nabożeństwo katolickie, tylko z innego obrządku (zapewne jak program trafi do druku w magazynach to będzie to uzupełnione).

A jakby ktoś nie mógł doczekać do Niedzieli Wielkanocnej na "Goldeneye", to w piątkową noc może obejrzeć.

 

Poza tym nic specjalnego, kolejne powtórki znanych filmów. To co obejrzę, to zapewne "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro było u nich 40 serii tylko, a u nas już aż 90... /91 rusza 29 lutego/, to... ;)

 

Mogliby. Tylko jedno ale - Maciej Chmiel mówił o nadinterpretacji kabaretów. A tu widać, nadal dwa programy kabaretowe. I jeszcze serial kabaretowy. A miało być mniej. No cóż...

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/nowosci-i-powroty-w-wiosennej-ramowce-tvp2- podsumowanie wiosennych propozycji Dwójki. O - i już muszę się przyczepić.

Sonda 2. Media społecznościowe... Nawet tutaj? I te dwa 20-minutowe odcinki. Nie tak, nie tak. A pomiędzy pewnie z 10 minut reklam. Nie idżcie tą drogą. Lepiej jeden 50-minutowy niż 2 20-25 minutowe.

Roast w TVP2 ma być "poetycko-historyczny". Czyli roastujemy np. Mickiewicza, Sienkiewicza i wydarzenia historyczne. No cóż. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Kurdej-Szatan to talent telewizyjny? To za co ta telekamera? Reklamy Playa to nie talent telewizyjny. Podobnie granie w serialach. No ale, zobaczymy 5 marca, to się przekonamy, czy to aż taki talent...

 

Wśród komentarzy pojawił się taki, w którym chce jeden z widzów powrotu Magazynu Kryminalnego 997. Jestem na tak. Kultowy program, wyjaśniający przyczynę wielu zbrodni, pomógł także schwytać sprawców. Teraz tylko w TVP3 lecą jakieś archiwalia, ale to nie to samo. A taki program jest potrzebny.

 

I jeszcze pozostałe sprawy bieżące.

http://film.onet.pl/wiadomosci/ida-w-tvp2-z-dodatkowym-komentarzem/emgd12- wiem, leciało to po raz drugi, w ogóle szybko, trzy miesiące temu premiera, i już powtórka. Ale nadmieniam, że emisja była z dodatkowym komentarzem. No cóż. W przypadku takich filmów popieram emisję przed nim krótkiego komunikatu, a nawet dyskusji z historykami i znawcami kultury.

http://film.onet.pl/wiadomosci/jeden-z-dziesieciu-znika-z-anteny-mamy-komentarz/pm6tcm- a już się bałem. Jak można zdejmować program na chwilę przed startem nowej serii? I w dodatku - co by weszło za niego? Kolejne badziewie? Dobrze, że to był żart. Do czerwca więc na pewno, a co dalej? Oby leciał nadal, chociaż to jest TVP...

http://film.onet.pl/wiadomosci/wielka-gra-powroci-nowe-odcinki-zadebiutuja-na-antenie-wiosna-2017/907msl- Stanisława Ryster chciała bardziej powrotu na wiosnę. Jeżeli zespół faktycznie potrzebuje aż tyle czasu, to popieram. Więc nie jesienią, a przyszłoroczną wiosną wielki powrót. Bardzo na niego czekam. I jeszcze - niech nie ważą się ruszać motywu z czołówki i z momentu, kiedy profesor losował pytania!

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że nikt nie napisał o tym sensie nienawisci do filmu wczoraj.

 

 

 

Oto "dobra zmiana" w TVP. Wczoraj wyemitowano film pt. "Ida", nagrodzony w zeszłym roku Oskarem dla najlepszego filmu zagranicznego, obsypany nagrodami na całym świecie, porywający recenzentów. Wyemitowano jednak nie sam film, został on poprzedzony materiałem filmowym, z udziałem trzech bardzo stronniczych osób, które "wytłumaczyły" skołowanemu widzowi, o co chodzi i dlaczego "Ida" to w sumie zły film, ale pokazuje zmanipulowaną historię i dlatego tam podobał się za granicą.

Trudno mnie zdziwić czy zaszokować, ale byłam w szoku. TVP Kultura reprezentował Krzysztof Kłopotowski, TVP HIstoria reprezentował Piotr Gursztyn a jako wisienka na torcie wystąpiłMaciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia. Nie było NIKOGO o innych niż zaprezentowane poglądach, żadnego krytyka, który choćby zacytowałby entuzjastyczne recenzje tego filmu ze świata. Nie było żadnego innego głosu poza ostrym atakiem na ten film, który dał polskiej kinematografii nowy oddech, nowe otwarcie...

Co wynikało z materiału puszczonego przed filmem "Ida"? Ano to, co można przeczytać na prawicowych portalach i w mediach, że film ten wcale nie reprezentuje dobrego poziomu, że jego głównym atutem i powodem do światowej kariery jest to, że w złym świetle pokazuje Polaków, jako gorliwych antysemitów i że Polska w ramach obrony dobrego imienia ma prawo mieć uwagi do "Idy" i Oskara.

http://film.onet.pl/artykuly-i-wywiady/ida-zla/t3jgjj

Edytowane przez dilf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem oburzony ze ten film pod nową dyrekcją TVP, został w ogóle wyemitowany. Mysle ze po raz ostatni w tej TVP, kiedy bedzie inna, pod innymi rządami, mogą sobie emitować co chcą, najwyzej bede bojkotowal i nie oglądał danych kanałów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wśród komentarzy pojawił się taki, w którym chce jeden z widzów powrotu Magazynu Kryminalnego 997. Jestem na tak. Kultowy program, wyjaśniający przyczynę wielu zbrodni, pomógł także schwytać sprawców. Teraz tylko w TVP3 lecą jakieś archiwalia, ale to nie to samo. A taki program jest potrzebny.

 

 

TVP3 emituje program "Z archiwum 997" (czy jakoś tak), który jest koprodukcją TVP3 Łódź i CI Polsat. Jest to program premierowy, ale prezentuje zbrodnie niewyjaśnione w wersji TVP2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w Wielkiej Brytanii było tylko 40 serii "Fifteen to One", ale oni mieli więcej odcinków w serii, od 60 do nawet 85 na serię przypadało. A te plotki o likwidacji "1 z 10" nawet nie miały prawa się potwierdzić. Myślę, a nawet jestem tego pewny, że po czerwcu ten program będzie dalej realizowany. Jego zdjęcie byłoby chyba najgorszą decyzją w Dwójce od niepamiętnych czasów.

 

Co do "Idy", to faktycznie trochę to dziwne, najpierw skrytykowano film, a następnie go puszczono. Choć może tu chodziło o to, że najpierw prezentuje się opinie ekspertów, a potem emituje się film, by telewidz mógł sam wyciągnąć wnioski. W takim wypadku to jest dobre. Chociaż może lepiej zrównoważyć ekspertów, żeby nie było, że każdy będzie to samo mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat 1 z 10 powiem w ten sposób: Polska to jedyny kraj w którym 1 z 10 jest najdłużej emitowany oraz ma największą liczbę edycji.

Mam nadzieję że jeśli zmieni się prowadzący program dalej będzie pokazywany a nowych graczy przyjdzie nam jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...