Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro o 22:50 na TVP2 dokument o Conchicie Wurst. Tytuł tego dokumentu to "Niepokonana Conchita Wurst".

 

 

Są już dane Nielsena Audience Measurement z Sylwestra w tych trzech rywalizujących ze sobą stacjach: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/sylwester-polsatu-pokonal-konkurencje-tvp2-stracila-az-milion-widzow 

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dokument o Conchicie vel. Thomasie Neuwirthu. Warto obejrzeć. W oryginale oglądałem i bardzo dobry. Mogliby go znów zaprosić do Polski, no ale pewnie tak nie będzie, bo wiadomo...

 

Oj, Dwójka sporo straciła. No ale cóż. Co zawiniło? No nie dobór artystów, nie prowadzący. A może te wstawki kabaretowe? W ogóle nie śmieszyły. Więc wątpię, czy na wiosnę będzie program kabaretowy w Dwójce. Niby w LK2 się żegnali, i jakiemuś kabaretowi przekazywali "pałeczkę" /przez przypadek wczoraj trafiłem na powtórkę ostatniego odcinka/. Więc tyle się zmieni, że będzie można się pośmiać tylko z celebrytów.

 

Co do Lisa, napisał on, chyba w ramach żartów, że dzisiaj będzie jego program, tylko nie wiadomo gdzie. No nie wie, gdzie jego program. No ale dzisiaj jeszcze w TVP2, ale za tydzień?

 

Panorama. Na pewno odchodzi Lis. Mogliby przywrócić Kutynę. Ona, Kielczyk, Wolny i Racewicz - najlepsza możliwa czwórka. Chociaż i tak najwięcej wydań dostanie Racewicz.

 

Niedługo się okaże, co po Lisie w Dwójce /poniedziałki po 21:50/. Nowy program? Wcześniej dokument?

Edytowane przez maciejolek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Lisa, to dzisiaj program na pewno będzie, zapowiedź była przed "1 z 10". Jeśli chodzi o dalsze programy, to z tego co podawano jakiś czas temu, Lis ma umowę z TVP do końca stycznia, więc ostatni program będzie 25 stycznia. Przy czym zdaję sobie sprawę, że sytuacja w TVP jest strasznie dynamiczna, ale sądzę, że do końca stycznia to już wytrzymają, żeby Lis mógł się normalnie pożegnać i podziękować.

 

Co będzie w miejsce Lisa? Zapewne w lutym przesuną dokument godzinę wcześniej, a jeśli mieliby jakiś nowy program proponować, to raczej w marcu na wiosenną ramówkę.

 

Co do programu kabaretowego, to też mam wątpliwości... choć wolałbym żeby był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wirtualnemedia_pl/m/artykul/tomasz-lis-pozegnal-sie-juz-z-widzami-tvp2-pozostale-odcinki-jego-programu-niepewne-wideo <----- Wczoraj Tomasz Lis pożegnał się już z widzami. Nie wiadomo czy zostaną zrealizowane trzy zaplanowane jeszcze odcinki. Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skandaliczne i nieprofesjonalne jest zachowanie Tomasza Lisa. Dobrze wie, że do końca stycznia ma umowę i zarówno obecny, jak i przyszły zarząd nie chcą jej przedłużać (ale też zrywać, nie było takich zapowiedzi), a on podgrzewa atmosferę, sugerując jakoby coś było niepewne. A wszystko jest pewne - jak tu napisano, jego ostatni program zostanie wyemitowany 25 stycznia. Nie chcę podejrzewać, że to on jest źródłem nieprawdziwych informacji podawanych w niemieckich mediach, m.in. dzienniku FAZ, jakoby był dotychczas dyrektorem TVP i został przez PiS zwolniony, względnie odszedł w proteście (w zależności od medium, jest podawana inna wersja). Być może to zwykły nieprofesjonalizm niemieckich dziennikarzy. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest odbijanie piłeczki. Dobrze wiadomo, jaka będzie reakcja na to, co zrobi Lis. Pożegnał się zawczasu, moim zdaniem lekko niepotrzebnie, bo skoro umowa obejmuje jeszcze 3 programy, to one powinny być wyemitowane, a to, co Lis zrobił wczoraj, mógłby zrobić w ostatnim programie 25 stycznia. A w zasadzie wtedy to nawet powinien, w ramach dobrego zwyczaju. A on żegnał się już wczoraj, co wychwyciły wszystkie portale praktycznie. Wiadomym jest, że niektóre, te nieprzychylne osobie Lisa, skomentują to, co on robi, w sposób racjonalny i rzetelny, inne zaś dokładają do tego "hejt", czego nie popieram. Oczywiście, niekompetencję trzeba wypunktować, ale nie powinno się opierać swojej opinii o danej osobie (niezależnie kogo popiera i po której stronie stoi) na argumentach personalnych, i to tych z najniższej półki, żeby nie powiedzieć, z rynsztoka. To, że Lis jest stronniczy, nie jest dla mnie powodem, by określać go epitetami, których nie mogę cytować, a które, niestety, spotykałem często w komentarzach pod informacjami dotyczącymi tej osoby.

 

A co do informacji z niemieckich mediów, to myślę, że powodem jest raczej nieprofesjonalizm i lenistwo niemieckich dziennikarzy. Zapewne pomyśleli sobie, że skoro Lis jest jedną z bardziej znanych postaci w TVP, to jest jej dyrektorem. Szkolny błąd, nie sprawdzono informacji, nie wklepano w Wikipedię nazwiska, z lenistwa zapewne. Choć szczerze to spodziewałbym się tego po redakcji brukowego "Bilda", niż po dzienniku "FAZ", jednym z bardziej prestiżowych w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też jestem zaskoczony i zasmucony, że nawet tak prestiżowa niemiecka gazeta popełnia taki nieprofesjonalizm. No i co najgorsze, nie słyszałem, żeby ta informacja została w jakikolwiek sposób zdementowana. Sam się o tym dowiedziałem, bo naśmiewały się z tego błędu niektóre polskie prawicowe media, więc sprawdziłem i rzeczywiście taką informację odnalazłem, bodajże nawet w dwóch tekstach, które w ostatnim czasie na ten temat powstały. Trudno ocenić, jaki obraz Polski będą mieli nasi zachodni sąsiedzi, jak będą informowani przez nieprofesjonalnych dziennikarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszym pożegnaniem Lisa się zdziwiłem. Program trwał, trwał, trwał, ciekawe tematy, jak zwykle, a tu na koniec pożegnanie jakby to był ostatni program. Nie wiem, po co. Przecież jeszcze trzy programy się zostały. I co dalej? Będzie się tak żegnał teraz w każdym programie aż do ostatniego 25 stycznia? No chyba, że faktycznie wejdzie nowa władza i skasuje ten program jeszcze przed końcem stycznia. Ale podejrzewam, że Lis jeszcze do końca stycznia będzie normalnie. No jak to zawierać umowę do końca stycznia, a zrywać ją na przykład na dwa odcinki przed końcem? Brak profesjonalizmu to byłby.

 

Od początku twierdziłem, że program ma wysokie dochody z reklam i nie jest finansowany z abonamentu. Kto w ogóle tą plotkę wymyślił?

 

A co do nowego programu to Daszczyński mówił, że TVP2 rezygnuje z publicystyki politycznej. Ale nowe władze mogą to zmienić. Nie zdziwię się, jak wróci "Warto rozmawiać".

 

Oficjalnie wiadomo,że wraca "Kocham Cię Polsko!" To już pewne. I wiecie co. Marcelina Zawadzka mogłaby to poprowadzić. Jeżeli nie Kurzajewski. Świetnie prowadzi "Pytanie na śniadanie". Poradziła sobie też w prowadzeniu Sylwestra. Ktoś w TVP2 miał nosa, by ją wziąć do prowadzenia. Sprawdza się. Więc czemu nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może program Pospieszalskiego wróci do TVP2, ale ja jednak podejrzewam, że może być inaczej, bo nie wiem czy po ostatnich deklaracjach rządu (program in vitro co prawda nie będzie kontynuowany, ale ustawa o in vitro nie będzie zmieniana, podobnie jak przynajmniej na razie "kompromis" aborcyjny) władzy będzie na rękę dawać w mediach publicznych tak eksponowane miejsce dziennikarzowi znanemu ze swoich konserwatywnych poglądów. Być może, podobnie jak do rządu, do TVP w to miejsce trafi program kogoś bardziej centrowego. Może jest jeszcze jakiś dziennikarz "Rzeczpospolitej", czy "Wprost", który nie załapał się do rządu, a chciałby zmienić pracę :).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszym pożegnaniem Lisa się zdziwiłem. Program trwał, trwał, trwał, ciekawe tematy, jak zwykle, a tu na koniec pożegnanie jakby to był ostatni program. Nie wiem, po co. Przecież jeszcze trzy programy się zostały. I co dalej? Będzie się tak żegnał teraz w każdym programie aż do ostatniego 25 stycznia? No chyba, że faktycznie wejdzie nowa władza i skasuje ten program jeszcze przed końcem stycznia. Ale podejrzewam, że Lis jeszcze do końca stycznia będzie normalnie. No jak to zawierać umowę do końca stycznia, a zrywać ją na przykład na dwa odcinki przed końcem? Brak profesjonalizmu to byłby.

 

Od początku twierdziłem, że program ma wysokie dochody z reklam i nie jest finansowany z abonamentu. Kto w ogóle tą plotkę wymyślił?

 

A co do nowego programu to Daszczyński mówił, że TVP2 rezygnuje z publicystyki politycznej. Ale nowe władze mogą to zmienić. Nie zdziwię się, jak wróci "Warto rozmawiać".

 

Oficjalnie wiadomo,że wraca "Kocham Cię Polsko!" To już pewne. I wiecie co. Marcelina Zawadzka mogłaby to poprowadzić. Jeżeli nie Kurzajewski. Świetnie prowadzi "Pytanie na śniadanie". Poradziła sobie też w prowadzeniu Sylwestra. Ktoś w TVP2 miał nosa, by ją wziąć do prowadzenia. Sprawdza się. Więc czemu nie? ;)

 

A z czego niby program jest finansowany? Z reklam? To jak on zarabia? Koszt 1 odcinka to na pewno ok. 50-100 tys. zł (biorąc pod uwagę, że firma zewnętrzna go robi). Na pewno nie jest w 100% finansowany z abonamentu, ale najpewniejw jakimś, nawet najmniejszym stopniu tak.

 

Lis robi z siebie męczennika za media. Kreuje się na ofiarę systemów politycznych, ale powiedzmy szczerze, że sam sobie tez jest winny. Zszedł na zła drogę, emocje i zaangażowanie wzięły górę nad rozsądkiem. Przyczyny? Na pewno za długo w publicystyce politycznej jest - odpoczynek dobrze by zrobił, bo dalsze brnięcie w odmęty szaleństwa na punkcie Pisu moga mieć przykre dla niego konsekwencje i to wcale nie ze strony PiSu

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wirtualnemedia_pl/m/artykul/tvp1-liderem-rynku-tv-w-2015-roku-polsat-wygral-w-16-49-udzial-wielkiej-czworki-spadl-ponizej-45-proc <---- TVP2 w obu grupach na czwartym miejscu w 2015 roku.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/m/artykul/tylko-teleexpress-na-plusie-w-grudniu-wiadomosci-stracily-340-tys-widzow <---- "Panorama" uplasowała się w grudniu 2015 r. na 5 miejscu.

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rotaplus - po prostu napisali bzdury, że program finansują nie z reklam, a z abonamentu. O to mi chodziło. Przecież od początku była dla mnie to bzdura.

 

Wracając do pożegnania może być tak, że np. w ten poniedziałek /11.01/ Lis jeszcze będzie, a 18.01 już nie, ale to pewnie jakaś plotka. Skończy się tym, że ostatni odcinek nadadzą 25.01. Ciekawostka - 2,8 mln ostatniego odcinka. Idzie w górę. ;)

 

Wyniki za cały rok nie dziwią. Od lat TVP2 jest czwarta i pewnie długo się to nie zmieni. No chyba, że wywalą kilka "hitów', co da szanse takiej TV Puls albo TVN 7. Jeszcze 10 lat temu Dwójka była druga. Za Jedynką. ;) A spadki zaczęły się po odejściu Terentiew z TVP2.

 

Właśnie o Panoramie. Ten serwis nie powinien się zmieniać. Prowadzący? Już napisałem, że powinni tylko przywrócić Kutynę i tyle. No ktoś za Lis być musi, no chyba, że będzie trzech. Sport telegram? Powinno się usunąć prezenterów. Dla mnie, choć mnie to nie szkodzi, to głupota. Jak telegram, to telegram. Kiedyś przez wiele lat było bez prezentera i tak powinno być teraz.

 

Jutro się dowiemy, co będzie zamiast Lisa. A może jakieś archiwalia? Wiem, widzów będzie garstka, ale na cztery poniedziałki, albo i pięć lutego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływy abonamentowe nie pokrywają nawet połowy wydatków TVP. Zważywszy, że mają priorytety typu prawa sportowe, nie można powiedzieć, że program Lisa był finansowany z abonamentu. To nadużycie, bo pieniędzy publicznych nie wystarcza na tzw. misję. Stąd wielokrotne apele dyrektorów TVP, do polityków o zmianę sposobu finansowania. Dużo złej woli trzeba mieć w sobie, żeby sugerować bez dowodów, że TVP ignoruje misję opłacając zamiast tego program Lisa.

 

Ciekaw jestem, czy po planowanej rewolucji, niektórzy tutaj z równą gorliwością będą krytykowali publicystykę (tak, bo Lis jest komentatorem sceny polityczno-społecznej, a nie dziennikarzem) jego następcy? Bardzo w to wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(...)może być tak, że np. w ten poniedziałek /11.01/ Lis jeszcze będzie, a 18.01 już nie(...)" - z jakiej racji, na jakiej podstawie? Umowa kończy się z końcem stycznia.

Znaczy się: ja się nie zdziwię, jeśli nowy prezes natychmiast po objęciu stanowiska zdejmie Lisa, nie bacząc na koszty, byle tylko ten nie mógł szargać PIS-owi opinii nawet jeden dzień dłużej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisa do końca umowy nie zdejmą, a zostały tylko 3 programy, więc jakoś to się wytrzyma. Nie siejcie plotek, proszę ja Was, bo to tylko jest niepotrzebny dym. 25 stycznia będzie ostatni program, a tu jakieś ploty rodem z Frondy.pl, która tak nienawidzi Lisa że by go najchętniej ukamienowała. Spokojnie, zostały 3 programy, Lis ma obowiązek je zrealizować, a TVP ma obowiązek je wyemitować.

 

Co do Panoramy, to jedyna zmiana jaka przychodzi mi do głowy, to dołożenie jednego, może dwóch wydań. Można np. o 21:00 albo 21:30, i do tego jeszcze nocne. A jeśli chodzi o Sport Telegram, to pamiętam czasy gdy był on nadawany bez prezentera, ale obecnie z prezenterem też jest dobrze. Krótko, konkretnie, pigułka informacji sportowych bez żadnych głupot. Zresztą i tak wciąż w programie są 2 takie flesze informacji z podkładem muzycznym, pochodzącym chyba jeszcze z oprawy z 2002 roku (swoją drogą to jedna z zalet tego programu, ta muzyczka). Wydaje mi się że w Sport Telegramie mieści się więcej treści niż w Sporcie po Wiadomościach na Jedynce.

 

Jeśli o wyniki oglądalności to chodzi - to prawda, Dwójka 10 lat temu była druga. Ale to była zupełnie inna epoka w polskiej telewizji. Wtedy w naziemnej miało się góra 5 kanałów, i oferta była inna. Teraz masz do wyboru w samej NTC ponad 20 stacji. Poza tym, to jeśli Nina jest teraz w Polsacie, a ta stacja obecnie większość czasu poświęca na doku-soapy, to może i lepiej że jej teraz w TVP2 nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Pisałem dlatego, że prawdopodobnie te 3 programy, które się zostały będą normalnie. Nie wierzę by nowe władze TVP od razu po objęciu urzędów do Lisa - "Dziękujemy, w ten poniedziałek już Ciebie nie ma, nowe porządki..."

 

No właśnie. Kiedyś było więcej wydań. Było poranne, ale flesz w PNŚ mamy. Jeden, ale jest. Była o 13:00. Była i o 16:00. Wieczorne może być o 21:30. Wszak po Wiaddomościach o 19:30 co mamy? Dziennik regionów o 22:15. Nie liczę tutaj TVP Info. Podsumowanie by się przydało. A wydanie nocne? Jakby działo się coś ważnego, to tak, inaczej to będzie skrót wieczornego, przegląd prasy i pogoda. Sport telegram do 2 X 2005 był w stałej formule bez prezenterów. Przy wejściu nowej oprawy Panoramy, a to było 3 X 2005, do Sportu Telegram wprowadzono prezenterów. I tak już było do końca 2006. Od 2007 do 28 II 2010 było w starej formule. Od 1 III 2010 znów z prezenterem. Nie mówię, że jest żle, prezenter nie przeszkadza.

Od dawna już w "ST" jest więcej treści niż w Sporcie w TVP1.

 

Oglądalność? Tak, wiem. Dzisiaj masz 20-30 stacji, a wtedy było pięć. Gdyby Terentiew była do dzisiaj szefową Dwójki, mielibyśmy paradokumenty, kilka programów z gwiazdami i milion reklam.

 

Pomyślałem, że może warto, by do Dwójki powrócił duet Mann i Materna. Tylko pytanie, czy widzowie przyjęliby ich dzisiaj. "Za chwilę dalszy ciąg programu" miało swój klimat, był świetnym programem rozrywkowym. Tyle że to było 22 lata temu. Potem duet przeszedł do TVP1, i tam prowadził "MdM". Do Dwójki wrócił, w 2007. "Mc2 - maszyna czasu Manna i Materny" - może i pomysł był niezły, ale wykonanie słabe. Nic dziwnego, że widzowie tego nie oglądali i w efekcie z poniedziałku program spadł na czwartek. I dalej nie wiem, albo ostatnie odcinki były w porze nocnej, albo w ogóle ich nie wyemitowali. Nie wiem, jak to do końca było z tym programem.

A dzisiaj - z jednej strony byliby ci, co nadal by ich oglądali, no ale z drugiej...

 

Możemy zgadywać, co w ramówce się pojawi 1 lutego o 21:45. Jest tylko "Program publicystyczny". Czyli co? Ziemkiewicz? Byle nie ci z TV Republika.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do powrotu Materny do TVP to nie jestem pewien, ponieważ Materna mocno popiera PO i nawet brał udział w demonstracjach KOD-u, więc media narodowe by go nie przyjęły ze względu na jego poglądy polityczne.

 

Co do ''Programu Publicystycznego'' od 1 lutego, to myślę że na pewno poprowadzi ktoś z prawicy jak np. wspomniany już Rafał Ziemkiewicz, Łukasz Warzecha, Tomasz Sakiewicz czy nawet ktoś z adeptów WSKSiM w Toruniu.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy on ją popierał? W 2011. W 2012 możemy już przeczytać na Frondzie:

 

Satyryk i zdeklarowany sympatyk Platformy Krzysztof Materna powiedział w TVN24, że - swoją postawą wobec związków partnerskich - PO „zrobiła go w bambuko".

Z resztą oglądałem go w jakimś programie na TVP Info, jak się wypowiadał na tematy polityczne w okresie wyborów prezydenckich ubiegłego roku, i nie prawił wcale na dobre Platformy... Także nie ma co sądzić, że nie wpuszczą go do TVP raz jeszcze przez poglądy polityczne. Prędzej, że go nie wpuszczą, bo sam odmówi.

Edytowane przez PharellMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do natychmiastowego usunięcia Lisa z TVP, to jest to jak najbardziej możliwe. W końcu to Lis ujawnił słowa: "Z tym Wehrmachtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi" a wypowiadał je nie kto inny, jak Kurski. Teraz tenże Kurski będzie prezesem. Okazja do zemsty znakomita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...