Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie oglądałem ani sekundy żadnego sylwestra, w końcu się wyspałem. Natomiast czwórka prowadzących przez 5,5 h bez przerw reklamowych musiała mieć sporo pracy. Na Polsacie zawsze jest ich od groma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku ''Koncert Noworoczny z Wiednia'' znowu nie będzie komentować Bogusław Kaczyński - problemy zdrowotne. ''Koncert Noworoczny z Wiednia'' w tym roku będą komentowali Grażyna Torbicka i Robert Kamyk.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei. Jest co pisać.

Tak, wiem, że TVP2 była w tym programie "2000 Today". Tylko zapomniałem dopisać.

Dobrze, że wspomnieli o red. Andrzeju Turskim. Nie da się go zastąpić. Nikt go już nie zastąpi.

Sylwester? W TV Polonia odkąd pamiętam, to zawsze leciał póżniej. W 2006 w ogóle nie emitowała Dwójkowego sylwestra. W 2007 pokazywali od 20:55 do 22:45. W 2008 chyba cały, od 20:40 do 01:00. Podobnie w 2009. W 2010 już nie emitowali pierwszej części. W 2011 już zabrakło, a w 2012 rozpoczęli godzinę póżniej niż TVP2. W 2013 powtarzali koncert z Dwójki o 01:00 - dla kogo to? W 2014 też się włączyli póżniej. Nie wiem, po co tak się bawią - raz cały, raz fragment, a raz nie.

A koncert był dość dobry. Dla każdego coś miłego. Dla młodzieży - Farna, Sarsa, Margaret, były i dla starszych - OMD, Rodowicz, Varius Manx, Piaseczny. I były fajerwerki jednak, a miało nie być. Prowadzenie wypadło świetnie. Zawadzka debiut na takiej wielkiej imprezie i od razu świetnie. Dobrze także Młynkova.

Oglądalność? W poniedziałek i tak podadzą, że to TVP2 była górą, bo Polsat tradycyjnie sobie podliczył z wszystkich anten i tak dalej.

Koncert Noworoczny? Spodziewałem się już p. Kaczyńskiego, no ale jeszcze chyba za wcześnie na powrót. Może za rok. Zaskoczeniem była Torbicka jako komentator koncertu. Wypadła dobrze.

 

Ponoć Kapuściński złożył rezygnację z funkcji szefa TVP2. Ja już kilkanaście stron wcześniej podsumowywałem jego kadencję, więc nie będę się powtarzał. Ciekawe, kto będzie nowym szefem Dwójki. Może właśnie Torbicka?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Zobaczymy jutro. A może to z powodu bezpieczeństwa, wiadomo, zwierzęta nie lubią fajerwerków, i tak dalej. Oszczędności? Też biorę pod uwagę.

 

Na forum TVP jeden z uczestników "Jednego z dziesięciu" napisał, że program nie jest w FULL HD. Jest nagrywany w HD, ale jakość tego, co widzimy na ekranie, jest słabsza. I pytanie teraz, jakimi kamerami kręcą "1 z 10".

 

Może trochę o historii Dwójkowych sylwestrów? Pamiętam pierwszy taki w 1999/2000. Wtedy zrobili całodzienny program z okazji początku 2000. Pokazali powitanie 2000 roku z każdego miejsca świata. Potem znów robili studyjne programy, a od 2004 znów robią plenerowe imprezy. Do 2011 było dobrze. Świetne sceny, dobre prowadzenie i tak dalej. Pamiętam tylko, jak przez Dodę chyba, ledwo co wyrobili się z odliczaniem do bodaj 2008. A w 2011 zaprosili bardziej ambitnych wykonawców i już mi się to nie spodobało. Wybrałem wtedy Polsat. Zwłaszcza, że był tam bez reklam.

Ale od 2012 znów pięknie, wspaniałe, cudownie. I w dodatku bez reklam.

A jak Wy? Który sylwester Dwójkowy był najlepszy?

 

Czy kogoś brakuje w tegorocznym składzie? Już Kurdej-Szatan mogłaby prowadzić, a nie Młynkova lansowana ciągle w Dwójce. A Krawczyka bym chętnie widział w składzie, ale od razu mi się przypomina jego występ z Sylwestra 2012.

 

Oczywiście jutro zapraszam do TVP2. ;) Będzie dobra zabawa. ;)

 

Aha - znów wróciły paski "Za chwilę". Przecież miliony wiedzą, że po Barwach szczęścia jest M jak miłość. Po co to przypominać na pasku.

I jeszcze jedno - sylwestra to promują nawet w jinglach reklamowych. No cóż, spot kilkanaście razy dziennie, gwiazdy w jinglach. Na pewno wygrają. Polsat pewnie też, bo sobie policzy wszystkie anteny.

Sylwestra 1999/2000 pamiętam gdyż potem następnego dnia miałem dolegliwości żołądkowe wywołane szampanem. Pamiętam że wtedy w trakcie odliczania każda z cyfr wyświetlana na ekranach zapała się ogniem.

Pamiętam jeszcze jeden Sylwester ale niestety nie potrafię określić roku - był on robiony razem z Radiem Eska (prowadzącym był m.in Marcin Bisiorek - dzisiejszy prowadzący i chyba jeszcze szef Muzo FM) i parę osób z Dwójki. W trakcie tego Sylwestra pan Piotr Fronczewski czytał horoskop na przyszły rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... Te dane, to dane Polsatu. Ja bym poczekał na dane Nielsena, w poniedziałek. Nie wierzę w tak dużą różnicę. W Polsacie to co zwykle, czyli "wieś tańczy i śpiewa". A tutaj różnorodność.

 

Powtórki w SD, a to ciekawe. Przecież cały nagrywali w HD i co, boją się powtarzać w HD? Dziwne.

 

@Poland - ten sylwester to z przedziału 2005-2007. Tylko który rok, tego ja nie wiem.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jeden-z-dziesieciu-oglada-1-6-mln-widzow-teleturniej-tadeusza-sznuka-pokonuje-swiat-sie-kreci- kiedyś już było o oglądalności i oto jest. Tak jak myślałem - dobra oglądalność, a co więcej, oglądających przybyło. Trzecie miejsce, to sukces, zwłaszcza, że mamy i Fakty i Wydarzenia w porze emisji teleturnieju. Byle nowemu szefowi nagle się nie zamarzyło usunięcie programu albo ograniczenie liczby odcinków.

 

http://tomaszlis.natemat.pl/167089,moje-pozegnanie-z-tvp- a tutaj Tomasz Lis podsumowuje swoje 8 lat w TVP2.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny co obraża ludzi ze wsi. No to się pogniewamy Maciejolku. Dla mnie oba sylwestry podobne- postawiono na osoby, które są popularne w radiu i w TV. Ludzie oglądali to co chcieli, ja nie oglądałem nic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej ambitny program tym mniejsza Widownia - tak to działa w Polsce (z drobnymi wyjątkami). Gdybyśmy się kierowali oglądalnością to wogóle nie byłoby programów misyjnych

A to że 1z10 wygrywa z ŚWIAT SIĘ KRĘCI to naprawdę b.dobra wiadomość. Nikt nie chce oglądać tej szmiry z Młynarską w roli głównej.

Trn program jest kompletnie o niczym - przypomina mi to szkołę Terentiew i jej pomysłów, którymi teraz zalewa Polsat. Parę gwiazdeczek, troche śmiechu, tańca i muzyki i mamy tandetę, którą oglądaja miliony. i tu porażka

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz Sznuk robi swoją już legendarną dyplomacją tak co najmniej połowę "1 z 10" i nie musi się wcale rozgadywać i zagadywać kogokolwiek. "1 z 10" jest zwięzłe i na temat.

 

 

Szmirowaty "Świat się kręci" ma momentami ciekawe dyskusje i niestety za krótkie, ale chyba takie są założenia tego programu. Bez sensu było ostatnie wejście Warzechy i Sierakowskiego, bo powiedzili dwa zdania i tyle. Momentami pojawiały się również tematy poważne :) :

 

Edytowane przez Homo Satiens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Świat się kręci" byłby zdecydowanie ciekawszym programem, gdyby był całkowicie poświęcony publicystyce. Niestety 90% tematów to takie mniejsze lub większe [beep]ołki ;) Niby jest TVP Info, ale mimo wszystko w HD powinien być dostępny taki codzienny program publicystyczny. Niech są również tematy społeczne, ale show-business to by sobie darowali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie kraczcie. Nie ma takiej możliwości żeby jakikolwiek dyrektor w historii Dwójki choćby pomyślał o zdjęciu "Jednego z dziesięciu" z anteny. Jak pokazują wyniki oglądalności, to wciąż jest popularny program. Mnie to bardzo cieszy, często to oglądam, to chyba jeden z nielicznych już programów stawiających na wiedzę. Widać, że moje typowania z listopada (wtedy pisałem że oglądalność tego programu według mnie wynosi około 1,5-1,7 mln) mniej więcej się sprawdziły.

 

A, w ogóle to też widać po tych wynikach że TV4 chyba nie ma się czym chwalić... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wislok - ja wsi nie obrażam. ;) Tylko tak. W Polsacie był Boney M., Piersi, Cleo. Między innymi. Tutaj w Dwójce miałeś wybór. Varius Manx, Farna, Sarsa, OMD. Aha - przesadzają z powtórkami. Trochę ich za dużo. I jeszcze jedno - te wstawki kabaretowe nieśmieszne. Ale - poczekajmy na jutro. Wyniki z Nielsena są bardziej wiarygodne niż wyniki z Polsatu, który sobie po prostu dodał wszystkie anteny i o, już wygraliśmy.

 

Faktycznie to trochę niezręcznie wygląda - powtórka, a tu wyślij sms. Ktoś może dać się nabrać i wysłać. Pod logotypem powinno być "POWTÓRKA".

 

Świat się kręci to dobry program /chociaż z racji pokrywania oglądam z internetu/. A "1 z 10" to nikt nie może zdjąć. No jak. Za dobra oglądalność. No chyba, że w czwartki i piątki pojawi się kolejny teleturniej. Ale nic na razie nie słychać.

 

Nawiążę jeszcze do Lisa i jego podsumowania. Z prawie wszystkim się zgodzę. Tylko z punktem 4. /częściowo/. Lis nie leciał od razu po "M jak miłość", bo zapomnieli o kulisach. Nigdzie nie czytałem, że program z abonamentu. No jak to. Ile zarabiał - też jestem coś pewny, że mniej niż 5 milionów. Pierwsze słyszę o tym programie z 11 maja. Powinien Lis odpuścić ten program i odpocząć. Ale jakoś dał radę i ta nieszczęsna sytuacja z Karolakiem.

 

Podsumowując - program będę wspomniał raczej średnio. No ale jeszcze cztery wydania przed nami.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Maciejolku w Katowicach byli Bajm, Urszula, Kayah czyli coś powiedzmy dla starszych, byli też młodzi wykonawcy jak Hyży, Cleo, Mesajah, Enej czy Video. Moim zdaniem nie ma się o co wspierać. Ja przykładowo jak oglądałem sylwestra w TV to zazwyczaj skakałem po kanałach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego teleturnieju nie dadzą, bo nie ma pomysłu na to, co to miałoby być. Co najwyżej mogliby odświeżyć "Koło fortuny", ale za 3 razem by to nie chwyciło. Lepszym rozwiązaniem już byłaby reaktywacje "Va Banque", ale nie wiadomo czy obecna widownia jest gotowa na drugi tak mądry teleturniej, mając na uwadze to, że zawsze niestety mogą przełączyć na Czwórkę, a to właśnie ta stacja jest główną konkurencją (z programem na poziomie dna) dla Dwójki, bo TVN i Polsatu to raczej nie da się przebić o 19:00.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...