Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@widz666 - nie rozumiem, czemu uczepiłeś się tak teorii o niemożności odnalezienia archiwalnych odcinków. Przecież kilka postów wcześniej ktoś przypomniał, że 3 lata temu Polo TV pokazywało ten serial od 1. odcinka. Pamiętam, że (jeszcze w czasie premierowej emisji w TVP2) denerwowała mnie zbyt duża dynamika dźwięku (albo brak normalizacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serialami i tak dalej zajmę się może jutro, ale dzisiaj są inne tematy do omawiania.

 

Też zacząłem najpierw od programu dla prasy i pomyślałem "Co jest?" Zapowiadali, były zwiastuny i tak dalej i co? A tu proszę. Kurski prezesem i już zaczęło się najlepsze. Zdejmujemy Paranienormalnych, bo nadinterpretacja. Wprowadzamy znów DBJW, jednak poziom strasznie obniżamy. Komediowa Scena Dwójki - zdarzają się dobre odcinki, ale ogólnie średniawo. Wprowadzane jest w zamian za kultowe pasmo filmowe pasmo z powtórkami powtórek. A teraz to. Ludzie. Co to ma być. Zapowiada się kabareton, a potem odwołuje...

 

Chmiel ma u mnie kolejnego minusa. Jeszcze większym skandalem jest to, że o odwołaniu transmisji dowiaduje się organizator z maila! Tylko z maila!

 

Jest nieprzygotowana? Bali się, że coś pójdzie nie tak. Mógł Chmiel zajrzeć do scenariusza. Mógł Chmiel stwierdzić "to mi się nie podoba, wycinamy". A ten kasuje całość, bo nie spojrzał. To nawet w programy live już ingeruje? Uznaje, że poleci to, co sam uzna za właściwe? Myli się. I to bardzo.

 

Teraz życzę, by odwołaną transmisję pokazał nawet Polsat. Życzę tego z całego serca, bo to będzie nauczka dla TVP. Nigdy w tak żenujący sposób nie odwoływano kabaretonów.

 

Ciekawe, co dalej. Zdejmijmy DBJW, letnie kabaretony, powtórki i na jesień Dwójka bez kabaretów? To jest możliwe. Teraz wszystko jest możliwe.

 

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/52294,Aleksandra-Rosiak-ma-zastapic-w-Dwojce-Anne-Popek-i-Grazyne-Torbicka - Rosiak nową twarzą Dwójki. No dobra, Popek da się zastąpić, ale Torbicką? Nikt jej nie zastąpi. Była jedyna. Nawet najlepszy dziennikarz, znający się na rzeczy, jej nie zastąpi. Nie da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 9. odcinku "Kocham Cię, Polsko!" zmierzą się ze sobą jedne z najpopularniejszych seriali TVP2: "Na dobre i na złe" i "Barwy szczęścia" 
 

 

 

Więcej na ten temat tutaj: http://www.telemagaz...ecia-50316.html
Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw Paranienormalni wylecieli, teraz Płocka Noc Kabaretowa, a potem co wyrzucą? Mazurską Noc Kabaretową? Na pewno Chmiel na ciągłym promowaniu "kabaretów dla ludzi wykształconych" na pewno nie zajedzie zbyt daleko :/

Niech wyrzucają bo te kabarety to szajs. Wiadomo oni je wyrzucają z innego względu niż ich jakość ale dobrze, że ktoś się tym zajął. Świat się zmienił, kabaret się zmienił a oni dalej je robili w prl-owskim stylu. 

 

Co do Torbickiej to nie ma ludzi niezastąpionych. Zresztą z nią jest tak jak z legendą Ciszewskiego czy Szpakowskiego przez lata zajmowała się jako jedyna w zasadzie tematyką filmową i urosła do legendy a pewnie nie jeden lepszy się znajdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech wyrzucają bo te kabarety to szajs. Wiadomo oni je wyrzucają z innego względu niż ich jakość ale dobrze, że ktoś się tym zajął. Świat się zmienił, kabaret się zmienił a oni dalej je robili w prl-owskim stylu. 

 

 

 

Czym się objawia taki styl i jak w takim razie ocenisz Kamediową scenę Dwójki? Jak dla mnie to nie tylko PRL, ale średniowiecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta decyzja o zdjęciu kabaretonu z ramówki to chyba największy błąd obecnego kierownictwa Dwójki, to będzie ich drogo kosztować. Ta impreza miała zawsze dobre wyniki oglądalności, była lubiana przez widownię telewizyjną. Sam na ten program czekałem, stał się on takim początkiem sezonu imprez plenerowych, i zawsze były na nim świeże numery.

 

Tłumaczenia dyrektora Chmiela do mnie nie przemawiają. Bo co ma znaczyć to, że scenariusz jest niekompletny? Skeczów brakowało czy jak? Przecież przy takich imprezach scenariusz szlifuje się aż do dnia występu, czasem się dopiero wtedy dodaje jakieś odniesienie do wydarzenia, które miało miejsce kilka godzin temu (pamiętam że było tak przy którejś listopadowej imprezie dali nawiązanie do zamieszek w Warszawie). Odrzucane uwagi... ciekawe czego one dotyczyły?

Smaczku dodaje fakt, że organizator nie dostał od Chmiela żadnych uwag, jedynie od Harasimowicz, ale to dotyczyło wyłącznie składu. Jest duże prawdopodobieństwo, że Chmiel nie chce się przyznać, że mogła to być forma cenzury. Bo o motywie przewodnim tegorocznej edycji wiadomo było już od jakiegoś czasu, nawet w gazetach z programem już pisano o tym.

 

Zaczynam się obawiać, co z kolejnymi imprezami, np. z Mazurską Nocą Kabaretową? Czy to też będzie anulowane? Czy zrobią coś tak słabego jak edycja z 2011? A może (i chciałbym żeby to ta opcja się ziściła) zostawią to w spokoju, widząc jak zareagowali widzowie na to odwołanie?

 

I tutaj nie jest to kwestia tego, czy dane kabarety są słabe, czy dobre. Swoją drogą to i tak bardzo rzadko się ten argument przewija w komentarzach w internecie. Jeśli ktoś nie lubi oglądać, to nie musi. Ale jest też rzesza fanów, która czeka na takie imprezy. To jest zabranie wyboru. To jest praktycznie brak szacunku dla artystów i dla widzów. I mi się coś takiego absolutnie nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Kirku jednak tym razem ja się lekko czepię. Cenzurą to nie jest., nie ingerują w skecze, nie cenzutują ich, odwołują transmisję po prostu kabaretonu. Równie dobrze można by rzecz,że TVP odwołując transmisję meczów LM w 2005 r. z powodu śmierci JPII dokonała cenzury. Używajmy języka polskiego i słów zgodnie z ich znaczeniem.

To zwyczajnie jest mało poważne. Powodów tej decyzji mnie nie przekonują, być może się "bali" jakiś kabaretów, ale jeśli tak jest to działają na szkodę tych, w których imieniu się boją i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, akurat ta sytuacja z LM w 2005 jest czymś zupełnie innym, z racji okoliczności śmierci. Tutaj nie mamy do czynienia z żadnym takim zdarzeniem. A jeśli się bali, to czego? Że ktoś odpali coś w stylu Stuhra? W sumie, to jak to mamy nazywać? Prewencja? Boimy się, że ktoś coś złego powie, więc niech to nie będzie w telewizji... przecież to jest wspaniały temat do numerów kabaretowych, które by np. Polsat pokazał.

 

Tak szczerze mówiąc, to jest pierwsza tego typu sytuacja w TVP od kilkunastu lat. A najdziwniejsze jest to, że zamiast premierowego programu na żywo wyemitują sklejkę numerów z zeszłego roku. Więc to nie jest tak, że uznano, iż w telewizji jest nadreprezentacja kabaretów. To kwestia zawartości programu.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do TVN-u nie pasują kabarety. Na Polsacie były nie jeden raz i notowały bardzo dobre wyniki. Zwłaszcza przy TOP TRENDY. Gdyby mieli do emisji jakiś zwykły film albo serial to myślę, że mogli by sie zdecydować. Tak to nie sądzę. Chyba, że z odtworzenia kiedyś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, akurat ta sytuacja z LM w 2005 jest czymś zupełnie innym, z racji okoliczności śmierci. Tutaj nie mamy do czynienia z żadnym takim zdarzeniem. A jeśli się bali, to czego? Że ktoś odpali coś w stylu Stuhra? W sumie, to jak to mamy nazywać? Prewencja? Boimy się, że ktoś coś złego powie, więc niech to nie będzie w telewizji... przecież to jest wspaniały temat do numerów kabaretowych, które by np. Polsat pokazał.

 

Tak szczerze mówiąc, to jest pierwsza tego typu sytuacja w TVP od kilkunastu lat. A najdziwniejsze jest to, że zamiast premierowego programu na żywo wyemitują sklejkę numerów z zeszłego roku. Więc to nie jest tak, że uznano, iż w telewizji jest nadreprezentacja kabaretów. To kwestia zawartości programu.

Moim zdaniem  mamy do czynienia z tym samym - odwołaniem transmisji.Wtedy był zasadny powód, teraz go nie widać. Jednak nie jest to cenzura.  Nie nadużywaj słowa cenzura.Ja tam wolę EURO 2016, EURO 2020 , mecze kadry w latach 2018-2022, TVP Sport w NTC. Jak Kurski dokona tej ostatniej rzeczy dla mnie będzie najlepszym prezesem TVP w dziejach, bo cała reszta mnie szczerze mało interesuje.  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja tego słowa nie nadużywam, bo w swojej pierwszej dzisiejszej wypowiedzi użyłem go tylko raz, a potem wcale. I wydaje mi się, że to nie była decyzja Kurskiego, a raczej Chmiela. A co do emisji w innej stacji, to gdyby było zrealizowane nagranie (a organizator ogłosił, że będzie), to Polsat mógłby to puścić nawet po kilku dniach.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...