Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nie. Pan Kurski swoimi decyzjami doprowadził do tego, że od oglądania TVP odchodzą najwierniejsi widzowie, nawet ci (jak np. ja), którzy nie interesują się polityką i kto w danej chwili sprawuje władzę nad TVP.

Przede wszystkim prezes telewizji (a tym bardziej publicznej) powinien kierować się ogółem społeczeństwa, a nie własnymi upodobaniami. Tymczasem ten prezes przerywa emisje zagranicznych seriali, tylko dlatego, że nie jest ich fanem. W nosie ma to, że ludzie wciągnęli się i nie zobaczą ich zakończenia. Wywala natomiast pieniądze na piłkę nożną czy disco polo - czyli to, co mu osobiście się podoba.

Ponadto skoro ma kanał TVP Sport (który swoją drogą obiecał udostępnić w NTC), to niech tam emituje mecze. W TVP 1/TVP 2 powinny być ewentualnie tylko mecze kadry.

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego za sport uważacie jedynie piłkę nożną? Jakoś Polsat emituje na swojej głównej antenie tylko mecze polskiej reprezentacji, inne pokazywane są na sportowych antenach Polsatu (tam gdzie ich miejsce). Skoro TVP ma kanał sportowy, może robić tak samo.

@wislok - to nie ja, tylko właśnie Kurski narzuca innym swoje upodobania (co widać po drastycznych spadkach oglądalności głównych kanałów TVP). Ciekawe czy byłbyś zadowolony gdyby pewnego dnia Kurski przerwał mecz po pierwszej połowie (albo 15 minut przed jego końcem), bo uznałby, że mu się nie podoba? To analogia do tego, co ten człowiek wyprawia z serialami czy innymi programami (np. "997"). Całkowity brak szacunku dla widza.

A samymi meczykami oglądalności nie zbuduje. Co z tego, ze podczas meczu jednorazowo mu wzrośnie, jak ogółem oglądalność TVP 1 leci na łeb?

I żeby nie było, mecze reprezentacji także oglądam. Ponadto zakup praw do Mistrzostw Świata czy Europy akurat pochwalam. Tutaj zawsze krytykowałem poczynania Solorza i jego kodowanie tychże imprez.

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego za sport uważacie jedynie piłkę nożną? Jakoś Polsat emituje na swojej głównej antenie tylko mecze polskiej reprezentacji, inne pokazywane są na sportowych antenach Polsatu (tam gdzie ich miejsce). Skoro TVP ma kanał sportowy, może robić tak samo.

@wislok - to nie ja, tylko właśnie Kurski narzuca innym swoje upodobania (co widać po drastycznych spadkach oglądalności głównych kanałów TVP). Ciekawe czy byłbyś zadowolony gdyby pewnego dnia Kurski przerwał mecz po pierwszej połowie (albo 15 minut przed jego końcem), bo uznałby, że mu się nie podoba? To analogia do tego, co ten człowiek wyprawia z serialami czy innymi programami (np. "997"). Całkowity brak szacunku dla widza.

A samymi meczykami oglądalności nie zbuduje. Co z tego, ze podczas meczu jednorazowo mu wzrośnie, jak ogółem oglądalność TVP 1 leci na łeb?

I żeby nie było, mecze reprezentacji także oglądam. Ponadto zakup praw do Mistrzostw Świata czy Europy akurat pochwalam. Tutaj zawsze krytykowałem poczynania Solorza i jego kodowanie tychże imprez.

Po pierwsze 15 spotkań w ciągu 9 miesięcy(LM gra od września do Czerwca) to naprawdę mi się nie wydaje być dużą ilością..Nie mam poczucia,że kanały główne TVP są zawalone transmisjami sportowymi. Zawsze zimą tych transmisji jest więcej, bo są skoki, ale mają nie pokazywać coś co interesuje 3- 4 mln osób ? Zresztą prawa do skoków nie kupił Kurski i wygasają one po sezonie 2017/2018. MŚ 2018 i MŚ 2022 nie kupił Kurski,a jJuliusz Braun. Zresztą bardzo dużo praw sportowych zakupiono za czasów prezesury Juliusza Brauna i dyrektora Włodzimierza Szaranowicza. Teraz ta polityka nie uległa zmianie. Tyle.  Więc opierajmy się na faktach w dyskusji. Sport- właśnie wydarzenia typu Igrzyska Olimpijskie, MŚ, ME w piłce nożnej wpisują się w mojej ocenie w misję TVP.  Sam przyznałeś,że sport ma dobre wyniki oglądalności i podnosi widownię TVP w czasie ich emisji. 

Disco- Polo? Wyemitowali koncert na 25-lecie , faktycznie mieli na wiosnę ten cykl,ale już go nie ma. Polsat nadaje dużo więcej tego gatunku. Teraz DP w modzie, ale nie czuję by było tego nie wiadomo ile w TVP . 

 

Timie mój post odnosił się do twojej opinii jedynie co do sportu. Jeśli chcesz znać moją opinię na temat polityki programowej TVP to ją teraz wyrażę. Niestety ,ale zobaczmy co przynosi te wyniki oglądalności. Rekordy popularności biją w TV4 paradokumenty, inne główne stacje też emitują od rana do wieczora paradokumenty? Tego chciałbyś w TVP ? Lepiej chyba,że emitują w poniedziałki Teatr Telewizji. Co do emisji seriali zagranicznych- jestem przeciwnikiem absolutnym przerywania emisji. Nie wiem czy to wynika z upodobań Jacka Kurskiego- nie znam jego tak dobrze jak Ty czy właśnie z słabych wyników oglądalności ? Ludzie mają Netflixy, Showmaxy, serwisy z filmami i serialami i to co odnosi sukces w Canal+, HBO niekoniecznie odniesie takowy na antenie TVP. Zaniży jej wyniki. Nie mam nic przeciwko emisji takowych w TVP tylko jeśli wyniki oglądalności bralibyśmy pod uwagę jako jedyny miernik oceny może wyjść źle.  Chyba jako jedyny wyraziłem tu na forum swoje oburzenie roz[beep]em ramówki wtorkowej i przesunięcie serialu o O.J. Simpsonie z 21.30 na 23.30. Tyle w temacie. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sportu, to i owszem poprzedni prezesi TVP także kupowali prawa, ale się aż tak tym nie jarali jak prezes Kurski. Takimi wpisami na twitterze właśnie pokazuje (choć to od dawna wiadomo), ze dla niego liczy się tylko piłka nożna (a nie każdy widz TVP jest przecież jej fanem). Paradokumenty? Pisałem już kiedyś, że tego nie cierpię, nie oglądam i pochwalam TVP za brak ich emisji. Natomiast zdjęcie "997" to chyba największa kompromitacja i kpina z widzów. Wielki powrót i wy[beep]e z ramówki po wyemitowaniu raptem 1 odcinka. I jeszcze to mydlenie oczu, że program ma niby być zawieszony tylko na 2 tygodnie. W moim mniemaniu ten program pełni większą funkcję misyjną niż jakieś mecze LM, czy spotkania towarzyskie zagranicznych reprezentacji.

Co do seriali, za prezesury Kurskiego przerwano w trakcie emisji np. "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem - Murat IV" (choć do wyemitowania zostało zaledwie 30-parę odcinków!), "Złote serce", a ostatnio także "Rozdarte serca". Ja rozumiem przerwać jakiś niekończący się tasiemiec (jak np. "Moda na sukces" czy "Klan") jeśli oglądalność spada. Ale skoro nie planuje się wyemitować do końca jakiegoś serialu, który przecież ma swoje zakończenie, to po co w ogóle rozpoczyna się jego emisję? Takim działaniem tylko denerwuje się i zniechęca potencjalnych widzów. Człowiek ogląda, wciąga się, by później bez słowa wyjaśnienia dowiedzieć się z programu TV, że jego serial został zdjęty z anteny i nie wiadomo nawet czy zostanie on kiedykolwiek dokończony.

Wszyscy wiedzą jaki stosunek ma p. Kurski do seriali - zwłaszcza tych tureckich. Dziwi mnie tylko jedno. Skoro nie chce wyemitować do końca tych aktualnie nadawanych, to po co kupuje nowe? Niech kupi coś z innych krajów. Ludzie widząc, że przerywa seriale w ich trakcie, nie będą tracić czasu, aby je oglądać, bo i po co? Aby pozostać z niewyjaśnionymi wątkami? A właśnie serialami buduje się długoterminową oglądalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no tutaj nie ma między nami różnicy zdań. Seriale emitowane, zwłaszcza przez dłuższy czas powinny być kontynuowane do końca. Szczerze ja nie oglądałem tych seriali, skoro skończyli ich emisję to myślałem,że po prostu serial się skończył. Niestety to kwestia chaosu panującego w TVP. Samobójczą decyzją było przesunięcie "JTM" na 18.55. Żonglowanie i eksperymentowanie nie jest dobrą praktyką TVP. 

Jednak wrócę do tej LM. Zauważ,że od startu tych rozgrywek były one pokazywane w TVP, właściwie chyba jedynie w latach 2000-2003 i 2009 -2012 te rozgrywki były poza TVP, więc LM dla wiernych widzów TVP też jest ważną pozycją. Wielu użytkowników Satkuriera wychowało się na LM w TVP, to były ich początki. Zważając na jeszcze jeden fakt,że blisko 15 mln Polaków z tego co czytałem nadal ma dostęp wyłącznie do NTC to dobrze by było by także mieli okazję zobaczyć najlepszą klubową piłkę raz na jakiś czas, zwłaszcza,że futbol to najpopularniejsza dyscyplina sportu w Polsce. To co prywatnie dla Prezesa Kurskiego jest najważniejsze mnie nie interesuje dopóki to nie przekłada się na politykę zakupową odnośnie akurat sportu. Tak nie jest, bo już za Prezesa Kurskiego kupiono reprezentację piłki ręcznej do 2020 , Igrzyska Olimpijskie 2018 i 2020, NHL,  cykl WTA na lata 2017-2018 czy Multimistrzostwa Europy 2018 . Tymczasem z praw piłkarskich emitowanych także w TVP1 stracili Puchar Króla( Puchar Hiszpanii zakupiony jeszcze przez poprzedników) czy stracą wraz z końcem sezonu 2017/2018 Puchar Niemiec (także zakupiony przez poprzedników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię, że jest liczne grono fanów LM, którzy śledzą te rozgrywki w TVP. Jednak prawa do emisji LM, to na pewno nie są tanie rzeczy. Czy koszty zwrócą się z reklam? Wątpię. Zawsze TVP wychodzi na minus po MŚ czy ME, a te imprezy śledzi jeszcze więcej widzów.

Tymczasem oferta filmowa TVP totalnie leży. Wszystkie lepsze filmy od dawna są w rękach Polsatu, TVN-u, a nawet i Pulsu.
Z żonglowaniem robią dokładnie ten sam błąd co TV Puls. "Sonda 2" - nie wiem po co te przenosiny z TVP 2 do TVP 1? W jedynce jest przecież program o zbliżonej tematyce ("Jak to działa?"). "JTM" - totalny bezsens z ruszaniem stałej od lat godziny emisji. "Sprawę O.J. Simpsona" osobiście także oglądam i również nie spodobało mi się przesunięcie emisji na 23:30. No ale dobrze, że chociaż wyemitują do końca. "Rozdarte serca" - przeniesienie emisji z wtorkowego prime-time na sobotnie poranki, przyspieszenie emisji do 2 odcinków, byle szybko zgrać pierwszy sezon i nie kupić kolejnych 2 sezonów.

A spójrzmy na ramówkę poranną TVP 1. Niebawem (6.11) skończy się emisja serialu "Dr Quinn" i co będzie w zamian? Otóż "Dr Quinn" od początku! Zmieni się tylko godz. emisji z 11:00 na 10:00. Kto to będzie oglądał? Owszem można ten serial powtórzyć, ale dopiero za jakiś czas! Nikt nie będzie oglądał od nowa czegoś, co dopiero się skończyło. A mogliby przecież puścić w tym paśmie coś innego z klasyki.
Ciekaw jestem co będzie z godz. 14:00. Teraz puszczają w tym paśmie turecki serial "Elif", który liczy grubo ponad 500 odcinków. Znając poczynania prezesa Kurskiego, raczej na pewno wyemitują tylko pierwszy sezon i kolejny raz wystawią widzów, którzy wciągnęli się w oglądanie tego serialu. A później znowu puszczą w tym paśmie jakiś nowy turecki, tyle że nikt już tego oglądał nie będzie. I dziwić się później, że ludzie wybierają paradokumenty, a oglądalność TVP 1 spada w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa ta nasza dyskusja. Jednak odwołajmy się do konkurencji. Co robi Polsat - emituje w kółko np. "Dzień, który zmienił moje życie" czy "Malanowskiego" czy powtórki "Dlaczego ja?" , "Trudnych Spraw". Więc możliwe,że i "Dr Quinn" będą oglądać. Inna sprawa,że TVP1 miała wprowadzić to pasmo dla seniorów. Jednak mimo wszystko ofertę TVP uważam za lepszą niż to co proponuje nam Polsat czy TVN zarówno w dzień, gdzie jednak są jakieś filmy przyrodnicze, agrobiznes jak i wieczorem kiedy mamy to "Sprawa dla Reportera",, "Warto Rozmawiać", "Magazyn Śledczy Anity Gargas" , "Teatr Telewizji" czy filmy dokumentalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę, żeby TVP była dla wszystkich, a nie fanów piłki nożnej i disco polo. Prezesa nie powinna interesować oglądalność. Mogliby zakupić zagraniczne seriale, np. bodajże Juliusz Braun zakupił 3 i 4 sezon "Żywych trupów" w zagranicznym wydaniu Blu - Ray. I za to właśnie ceniłem TVP. Co broni Kurskiemu zakupić dalszych sezonów tego serialu? Mogliby wykupić teź takie seriale jak "Spartacus", czy "Pacyfik", "Kompanię braci", czy "Sześć stóp pod ziemią"? Te seriale mają razem setki milionów fanów na świecie. O serialach ludzie dyskutują na forach, a o jakimś meczu człowiek zapomni dwa dni później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument powalający i nieprawdziwy, bo sa mecze, które pamiętamy przez całe życie. Czy w TVP 1 jest tylko futbol? Otóż w tygodniu 23-29 nie było żadnego meczu. Seriale zagraniczne i owszem byly . Tez może chciałbym Premier League, Serie A w TVP, jednak zdaję sobie sprawę, ze to kontent premium za który stacje kodowane zaplacily niemałe pieniądze. Tak samo jest z serialami, nie po to HBO robi serial by był on w TVP czy w innej stacji otwartej. Ekstraklasy tez nie ma w TV otwartej- takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się kolega uparł na tę piłkę nożną? A taka np. LA? Nie można w TVP 1/2 dla ogółu społeczeństwa, zamiast w kodowanym TVP Sport?

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument powalający i nieprawdziwy, bo sa mecze, które pamiętamy przez całe życie. Czy w TVP 1 jest tylko futbol? Otóż w tygodniu 23-29 nie było żadnego meczu. Seriale zagraniczne i owszem byly . Tez może chciałbym Premier League, Serie A w TVP, jednak zdaję sobie sprawę, ze to kontent premium za który stacje kodowane zaplacily niemałe pieniądze. Tak samo jest z serialami, nie po to HBO robi serial by był on w TVP czy w innej stacji otwartej. Ekstraklasy tez nie ma w TV otwartej- takie czasy.

Kiedyś na TVN'ie była emitowana "Rodzina Soprano", czy seriale Showtime np. "Dexter", a na Pulsie "Spartacus", więc wychodzi na to że licencje na te starsze seriale nie są drogie. Kiedyś na TVP 1 były takie seriale jak "Zagubieni", czy "Pacyfik". Z tego co pamiętam, miały całkiem dobrą oglądalność.

Chodzi mi o to, aby TVP wyemitowało dalsze odcinki "The Walking Dead", "Agentów T.A.R.C.Z.Y.", czy "Chicago Fire". Rozumiem, mogła się im skończyć licencja, ale zamiast się zadłużać na 800 mln PLN, aby wykupić sublicencję na LM, czy prawa do mundialu, Kurski mógłby z tej kwoty zostawić trochę pieniędzy na zakup, lub odnowienie licencji na dany serial.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież 800 mln nie poszło na zakup LM. Kurski nie kupił zadnych praw do Mundialu, MŚ w 2018 i 2022 r. zakupił zarząd TVP z prezesem Juliuszem Braun na czele. Drogi przedmówco co do seriali to bylo to dawniej, telewizja ulega zmianom. Dawniej tez np. LA golden league, wielki szlem w tenisie czy wiele innych transmisji vylo w tv otwaetej, teraz większość rzeczy w TV kodowanej. To samo stało się z serialami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież 800 mln nie poszło na zakup LM. Kurski nie kupił zadnych praw do Mundialu, MŚ w 2018 i 2022 r. zakupił zarząd TVP z prezesem Juliuszem Braun na czele. Drogi przedmówco co do seriali to bylo to dawniej, telewizja ulega zmianom. Dawniej tez np. LA golden league, wielki szlem w tenisie czy wiele innych transmisji vylo w tv otwaetej, teraz większość rzeczy w TV kodowanej. To samo stało się z serialami.

 

Właściwie za to 200 mln,  a nie 800 mln na ten moment to ze sportu tylko została kupiona LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to tym mówię - czemu wszystko do kodowanej? Bo tylko piłka interesuje prezesa?

Dlatego,że wraz z XXI w. rozwinął się rynek telewizji płatnej i ceny praw sportowych znacząco poszły w górę i większość sportu globalnie ląduje w TV płatnej. . Rozumiem rozmaite pretensje do Prezesa Kurskiego, ale trzymajmy się faktów. Zarząd TVP kupił chociażby IO w 2018 r. i w 2020r. wyłącznie dla telewizji otwartej, więc ten zarzut jest po prostu niesłuszny i niesprawiedliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...