Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Można powiedzieć, że film został stworzony w konwencji festiwalowej, bez komentarza, w którym ciężko odnaleźć wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Ten chaos w filmie chyba najlepiej oddaje całą sytuację jaka miała miejsce - zamierzone przez autorkę czy wyszło przez przypadek?

No tak wtedy powiedzielibyście, że to manipulacja.  Niby jakim cudem ma być komentarz, narrator w dokumencie w którym głownią składnią są wypowiedzi ludzi tam znajdujących się, narrator zakłóciłby ich obraz, ich wypowiedzi, te wydarzania i cały dokument byłby bez sensu. To widz ma ocenić co myśli o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś na to uwagę zwrócił, ale nie wymieniono w tym filmie źródeł, z których pochodzą dane nagrania, a użyto fragmentów nie tylko z TVP czy Twittera, ale także z TVN24 czy też Polsatu News. Poza tym nie wypikowano wulgaryzmu jednego, a to szło jeszcze w czasie chronionym. Sam dokument uważam za produkcję, która ma chyba za zadanie przekonać przekonanych. Istotnie, ten montaż nieco chaotycznie wypadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frontowiec z ciekawości przełączyłem na ten super/ekstra/sensacyjny tytuł "Pucz" i co i po 5 sekundach wyłączyłem :lol2:

 

Zapewne będzie nominowany do jakiejś super ekstra nagrody dziennikarskiej a wręczy ją sam prezes :lol2:

Ty chyba sobie żartujesz że to było dobre

 

Oceniasz 30-minutowy film po obejrzeniu 5 sekund. Tylko pogratulować. Ja obejrzałem całość. Film może i słaby, ale dający do myślenia nad poziomem co poniektórych wybrańców narodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pucz" obrażał moją inteligencję i manipulował moim osądem. Zlepek wyrwanych z kontekstu filmików i wypowiedzi różnych osób, z ròżnego okresu czasu. Nie zawsze mających związek z wydarzeniem. Np. wypowiedzi byłych prezydentów, Tomasza Lisa, czy wmieszanie do tego morderstwa, za które rzekomo odpowiadają ludzie z "dokumentu". Brak narracji, to też element manipulacji przekazem. Większość osób nie ma pojęcia, jak ważny jest montaż. Że pewne rzeczy wyrwane z kontekstu, mogą znaczyć coś przeciwnego. Brak komentarza tylko miał uwiarygodnić nowy, zmontowany kontekst. Swego rodzaju komentarz stanowi jedynie tytuł. "Pucz" wmawia ludziom, że są świadkami czegoś bardziej niegodziwego, niż zwyczajowy bunt opozycji. Która sprzeciwia się łamaniom standardów demokratycznych, do czego ma prawo. Film nakłada mu kontekst przestępstwa, co jest oczywistą bzdurą.

 

Pojawia się też teoria spiskowa, w którą wmieszano firmę Emitel. Jest to zwykła paranoja, która została już wyjaśniona. Ale "dokument" w zaparte brnie w to kłamstwo. W normalnej telewizji, taka propaganda nigdy nie powinna zostać dopuszczona do emisji. To nie jest dziennikarstwo, tylko kreowanie własnych światów - s-f. Ale z drugiej strony, dobrze się stało, że TVP1 to wczoraj wyemitowała. Im więcej takiej wciskanej ludziom propagandy, tym więcej pojawi się buntowników. Ja jestem takim "buntownikiem", bo wolę myśleć sam. Nie kupuję, sprzedawanej przez TVP wizji świata.

 

Z tego co pamiętam, "Pucz" nie miał creditsów na końcu. Brak profesjonalizmu? Czy może autorzy bali się podpisać nazwiskami, żeby nie skreślać swoich karier w przyszłości? Zastanawiające.

 

Jeden z najgorszych "dokumentów", jakie widziałem. Pełno takich w krajach reżimowych, np. w Rosji. Nic nie dokumentuje, jedynie ma za zadanie uwiarygodnić czyjąś, sprzedawaną wizję świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać nie umiesz?

"Pucz" wmawia ludziom, że są świadkami czegoś bardziej niegodziwego, niż zwyczajowy bunt opozycji. Która sprzeciwia się łamaniom standardów demokratycznych, do czego ma prawo. Film nakłada mu kontekst przestępstwa, co jest oczywistą bzdurą.

Poza tym, sprawa z Emitelem, która nie miała żadnego związku z wydarzeniami w Sejmie. A także, niegdysiejsze morderstwo posła PIS, która też nie miała związku. Także wypowiedzi dwóch byłych prezydentów: Wałęsy i Komorowskiego, nie wydaje mi się, żeby były komentarzem przedstawionych wydarzeń.

Moje słowa są moją subiektywną oceną - nie dokładną analizą pseudo-dokumentu.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ''Pucz'' i powiem, że był to zdecydowanie chaotyczny i najgorszy film dokumentalny w historii TVP. Pełen zlepek ze stacji telewizyjnych (TVP Info, TVN 24 i Polsat News), nagrań z YouTube'a i Twittera (pokazywano Tweety Lisa i Kijowskiego typu ''Trwa zamach stanu''), brak lektora i setek. Oczerniano m.in. Wałęsę, Komorowskiego, Sikorskiego, Lisa, Nowacką, Lewandowskiego, Giertycha, Kijowskiego, Unię Europejską i innych.

Co ciekawe, nawet w ''Puczu'' nie podano tzw. ''listy płac'', tylko pokazano taką tyłówkę: ''Produkcja Telewizja Polska S.A. 2017''.

Nic dziwnego skoro zrobili ten film w ciągu kilku tygodni, jeśli nie mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 22 skarg otrzymała KRRiT po wyemitowaniu filmu dokumentalnego pt. ''Pucz''. Natomiast telewizje internetowe domagają się przeprosin i odszkodowania od Prezesa TVP Jacka Kurskiego, za nielegalne wykorzystanie ich materiałów w dokumencie (jedną z tych osób jest Oskar Wądołowski, znany tutejszemu forum jako @Axel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...