Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szok, tak jakbym spodziewał się pozytywnej. Newsem było by gdyby ona coś dobrego o TVP napisała. Mnie się "Szopka" podoba coraz bardziej, widać jak boli niektórych, więc chyba tam wiele niewygodnych rzeczy padło. Bzdurami nikt by się tak nie przejął i nie komentował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by była powtórka jeszcze w TVP1 może na TVP Rozrywka albo jak podał kolega wyżej internet.

Powtórka będzie na pewno, zważywszy jak "przeciwne rządzącym, środowisko" zareklamowało Szopkę

Edytowane przez moqu'ai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekna porażka ogladalnosciowa. Nie ma w sumie już co rozstrzasac tej szopki jesli taki ulamek to widzialo. W grupie komercyjnej tylko 100 tysięcy widzów! Powtórka trochę lepiej bo milion widzów, ale szału nie ma. Cieszy mnie to ogromnie. Nawet ja się spodziewałem, że będzie lepiej. :)

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne dane oglądalności ''Szopki Noworocznej'':

 

Sylwester - 774 tys. 135 widzów (w grupie 16-49 - 104 tys. 443 widzów).

Nowy Rok - 1,04 milionów widzów.

 

Natomiast z pracy w TVP1 zrezygnowała większa część zespołu redagującego program ''Między ziemią a niebem'', którzy zarzucają Szefowi Redakcji Audycji Katolickich TVP ks. Maciejowi Makułi ''szukaniem haków na podwładnych''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja się nie spodziewałem więcej, bo jednak koncerty się oglądało w Sylwestra.Są i inne od krytycznych ocen "Szopki" : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/skrajne-oceny-szopki-marcina-wolskiego-od-zachwytow-nad-forma-i-trescia-do-zazenowania-jednostronnoscia-i-poziomem-artystycznym

 Natomiast bardzo zaskakujące wieści z redakcji katolickiej. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykre, że #dobrazmiana nie mogła postąpić tak, jak to robiono przy poprzednich zmianach w TVP i zamiast ominąć Redakcję Katolicką TVP, musieli wrzucić do niej swoje trzy grosze. Szkoda, bo program "Między Ziemią a Niebem" wyglądał bardzo przyzwoicie, osoby go prowadzące były niezwykle kompetentne i ich brak odbije się na jakości i oglądalności programu. Napiszę coś, co może zabrzmieć dziwnie - konserwatywna władza w TVP niszczy program o wartościach katolickich, a konserwatyści charakteryzują się właśnie wartościami religijnymi, Kirk mnie poprawi, jeżeli źle piszę. Coś tu jest nie tak, skoro konserwatyści niszczą konserwatystów.

 

Jak myślicie, kto obok Pauliny Guzik będzie prowadził ten program w przyszłości? Obstawiam jakiś transfer z Trwamu lub panią Annę Popek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw potwierdzę słowa Rafała co do światopoglądu konserwatystów, dodam jeszcze że chodzi też o tradycję. Czyli dobrze napisałeś :)

 

A teraz co do sedna - właśnie o tym czytam, bo dopiero co wróciłem od dziadków i ogarniam wieści. Dość zaskakujące, bo zwykle jakiejś potężnej zmiany w Redakcji Katolickiej nie było. Akurat wczoraj rozmawiałem z babcią i ona też pewne zmiany zauważyła w "Między ziemią a niebem", bo jest jakaś nowa prowadząca, która w odczuciu mojej babci prowadzi program gorzej od poprzedniej prowadzącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową prowadzącą ''Między ziemią a niebem'' jest Paulina Guzik, która w 2007-2008 roku prowadziła ''Puls Raport'' w TV Puls (co ciekawe, poprowadziła ostatnie wydanie ''Puls Raportu'' w lipcu 2008 roku).

 

Córka Jacka Kaczmarskiego i Agata Passent (córka Agnieszki Osieckiej) są oburzone tym, że bez ich zgody pojawiły się w "Szopce Noworocznej" utwory muzyczne napisane przez ich zmarłych rodziców.

 

A tymczasem do KRRiT wpłynęły skargi na "Szopkę Noworoczną", która złożył m.in. senator PO Jerzy Fedorowicz.

 

Natomiast portal naTemat.pl należący do Tomasza Lisa i Karolina Korwin-Piotrowska zaatakowały Katarzynę Sawczuk za to, że wystąpiła w "Szopce Noworocznej" (nawet hejty w jej stronę poleciały na jej profilu na Facebooku).

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to pewna rzecz mnie zastanawia, właśnie w związku z reakcją członków rodzin Jacka Kaczmarskiego i Agnieszki Osieckiej. Czy przy realizacji widowisk kabaretowych (a do takich zalicza się też Szopka), wystarczy że da się w napisach, iż skorzystało się z utworów takich wykonawców, czy też powinna być zgoda uprawnionych osób? I czy w napisach powinno się wtedy wymieniać tylko autorów, czy także nazwy wykorzystanych w programie utworów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to wiem, że tak podano, przewinęła się całkiem spora lista osób, których utwory wykonano. Mi tu teraz o kwestię prawną chodzi. Bo jednak nie wykorzystano tych utworów w ich oryginalnych wersjach, a je przerobiono. Bo można to podciągnąć w prawie autorskim pod kwestię wykorzystania w ramach prawa gatunku.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...