Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie obejrzałem powtórkę ''Warto Rozmawiać'' na TVP Polonia. Rzeczywiście było gorąco w dzisiejszym odcinku, szczególnie mocne wypowiedzi Jerzego Grunwalda na temat imigrantów, wypowiedź Krzysztofa Skiby ws. Tupolewa oraz kłótnia pomiędzy Miriam Shaded i muzułmaninem na widowni.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany odcinek "Warto rozmawiać" można obejrzeć na VOD TVP.
 

Nie wiem czy to było już w innych wydaniach. Ma ekranie pojawiałyy się komentarze widzów z twittera i facebooka. Taka forma chyba stanie si ę niedługo normą w TVP.

Nigdy nie sądziłem, że pochwalę za coś program Pospieszalskiego. :shock: Ale te komentarze z serwisów społecznościowych mi się podobają. Zaczęło się od Sondy 2. Widać przyjęły się.

Natomiast cały program odbieram mocno negatywnie.

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie obrażamy - regulamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem fragmenty programu :) Nie wiem skąd wytrzasnął takiego ekstrema jak ten grunwald, nie ważne zresztą,jak dla mnie bycie imigrantem przez 40 lat i bycie przeciwko imigrantom daje raka na wysokim poziomie.Gadał coś o tym że jest duza roznica kulturowa, i ze jestesmy na wyzszym stopniu rozwoju cywilizacji itp, ,. Mogę się założyć ze przepaść 40 lat temu miedzy Szwecja a PRL byłą większa. 

A Popek dostałą posadę w Świat sie Kręci dzięki wazelinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że Świat się kręci zlikwidują. Wygląda że nie, po prostu wstawią tam odpowiednie osoby i tym samym program stanie się całkowicie nieoglądalny. Skoro tam teraz za intelektualistów robią Warzecha - specjalista od ciotowatości, czy trotyl Gmyz, więc raczej widać czego się można spodziewać w przyszłości. Jeszcze tam profesora Rozwolniewicza z TV Trwam brakuje. Ale jest nadzieja, że też będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć po co są te transmisje watykańskich uroczystości świątecznych w TVP 1? Np:. Droga krzyżowa z Koloseum dziś?

Żeby każdy mógł to obejrzeć, poza tym w ten sposób TVP wypełnia misję, a jednym z jej elementów są transmisje z uroczystości religijnych. Drogę Krzyżową z Koloseum już od 1990 emitują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś z zupełnie innej beczki:

17.04. na Das Erste zostanie wyemitowany kolejny odcinek Polizeiruf 110 z Lenski i Raczek (czyt. teoretycznie współprodukowane przez TVP) pod tytułem Der Preis der Freiheit (dosłownie tłumacząc na polski: Cena wolności), a na stronie TVP dla prasy nie ma żadnej wzmianki.

Nasuwają się pytania:

1) Czy umowa koprodukcji ARD i TVP w kwestii Polizeiruf 110 dotyczyła jednego, już wyemitowanego wcześniej odcinka, czy też całej serii z parą Lenski i Raczek?

2) Czy wspomniany odcinek, którego premiera w Niemczech jest planowana na 17 kwietnia br., będzie kiedykolwiek wyemitowany w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna Mentlewicz, wiceszefowa redakcji programów społeczno-publicystycznych w TVP1 przeniesiona do redakcji rolnej:

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/51917,Prowadzaca-popularny-w-latach-90_-%E2%80%9ELuz%E2%80%9D-przeniesiona-do-redakcji-rolnej

 

Mentlewicz z TVP jest związana od 1983 roku. Prowadziła i współtworzyła programy dla młodzieży ''Luz'' i ''Rower Błażeja''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś u Jana Pospieszalskiego

 

Czy mamy wojnę terrorystów islamskich z całym światem, czy to wojna islamu z zachodnią cywilizacją? 

Czy pozbawione religijnej tożsamości społeczeństwa państw UE wiedzą w ogóle czego chcą bronić i przed kim?
Na te m.in. pytania spróbują odpowiedzieć:
Cz. I
prof. Tadeusz Iwiński – politolog, SLD
Waleed Abumoammar – lekarz
Aleksandra Rybińska – publicystka, „wSieci”
ks. prof. Waldemar Cisło – „Pomoc Kościołowi w potrzebie”

Przy stole:
Dominika Cosić – publicystka
Mamadou Diouf – muzyk

Na publiczności:
Przedstawiciele Ligi Muzułmańskiej w RP oraz ONR.

Cz. II
Mariusz Błaszczak – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji

Informacja z Facebooka :) Warto Rozmawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z okazji 1050 – lecia Chrztu Polski Telewizja Polska przygotowuje widowisko pt. „Wielki Test z Historii. Chrzest Polski”. Jedynka i Narodowe Centrum Kultury zapraszają w poniedziałek 11 kwietnia, o godz. 20.25.
W programie poświęconym temu wyjątkowemu i ważnemu w dziejach Rzeczypospolitej wydarzeniu, wystąpią m.in. rekonstruktorzy w strojach nawiązujących do okresu pierwszych Piastów. Planowany jest także występ grupy, która zaprezentuje muzykę dawną z wykorzystaniem instrumentów skonstruowanych na podstawie oryginalnych instrumentów znanych z wykopalisk archeologicznych. Jak zwykle nie zabraknie też mnóstwa ciekawych historii dotyczących tego okresu, o których opowie Piastowski express. Widzowie dowiedzą się m.in. jak wyglądała randka w ciemno Mieszka i Dobrawy, znajdą też odpowiedź na pytanie, gdzie tak naprawdę miał miejsce Chrzest Polski? Swoją wiedzę z historii pierwszych Piastów sprawdzą m.in.: Antek Królikowski, Krzysztof Ziemiec, Robert Korzeniowski, Laura Łącz, Robert Janowski, Halina Frąckowiak, Krzysztof Skiba, Marek Sierocki, Jacek Lenartowicz, Ruda (zespół Red Lips), Łukasz Lazer (zespół Red Lips), Tadeusz Chudecki, Magdalena Tul, Magdalena Zawadzka, Bogdan Zalewski. Zwycięski duet przekaże nagrodę w wysokości 30 tys. zł na cel charytatywny. Widzowie tradycyjnie będą mogli rozwiązywać test on line na stronie www.interia.pl oraz w aplikacji WIELKI TEST TVP. 

 

Program poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś, reżyseruje go Konrad Smuga, redaktorem prowadzącym jest Irena Pręcikowska z Redakcji audycji społeczno-publicystycznych TVP1, producentem Jolanta Filipowicz z Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej TVP. 

 

Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Partnerem medialnym jest Interia, a patronami medialnymi RMF FM i Super Express.

 

 

Źródło: http://centruminformacji.tvp.pl/24699006/chrzest-polski-w-tvp1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zauważyć fakt,że gościem programu Jana Pospieszalskiego była dziennikarka Joanna Racewicz. Gościem w innej części programu był natomiast dziennikarz portalu Tomasza Lisa Kamil Sikora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że będzie taka słaba widownia ''Teleranka'' i to, że to widownia dorosła ma ogromną rzeszę widzów tego programu dla dzieci. Konkurencją dla ''Teleranka'' jest ''Dzień Dobry TVN'', film animowano-familijny na Polsacie i film dokumentalny w TVP2.

 

Jeśli chodzi o ''Warto Rozmawiać'' to szczególnie część druga była znakomita. Oprócz Sikory z NaTemat.pl byli także Jacek Karnowski (''wSieci'') i Tomasz Sakiewicz (''Gazeta Polska'').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jak pisałem, czy Teleranek jest dla dzieci, czy raczej dla 30-40 latków?

 

"Oprócz Sikory z NaTemat.pl byli także Jacek Karnowski (''wSieci'') i Tomasz Sakiewicz (''Gazeta Polska'')."

To znaczy, że było 2 na jednego. Właściwie patrząc na skrajność obu panów to raczej nawet 2.5 na 1 Tak Pospieszalski przestrzega równowagę w poglądach rozmówców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola. Teraz nastąpiła podobno #dobrazmiana. Nie zła zmiana i nie też taka sama zmiana. Miało być całkiem inaczej i oczywiście lepiej. Dlatego nie tolerowano Lisa itp. W jego czas antenowy wskoczył Pospieszalski, który dopiero co miał pokazać standardy dziennikarskie, jak modelowo - w przeciwieństwie do Lisa prowadzić program, zapraszać gości. A tu panie po staremu. Swoi w przewadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frontowiec wprowadził was w błąd. W drugiej części programu gościli : Kamil Sikora(Natemat), Jan Tokarski( Kultura Liberalna), Jacek Karnowski(wSieci) i Tomasz Sakiewicz(Gazeta Polska). Równowaga była zachowana w doborze gości. W pierwszej części gościli wspomniana Joanna Racewicz, Małgorzata Wypych i Grzegorz Januszko. Dużo dla mnie ciekawsza i merytoryczna była 1 część programu. W drugiej typowa przepychank, z której nic nie wynikało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...