Skocz do zawartości

Facebook


Rekomendowane odpowiedzi

Facebook nie działa bo to, ale strony wszystkich portali nie działały nawet satkurier, portale informacyjne na www, dziwne. 

Chcę, żeby ktoś to wyjaśnił. A sklepy internetowe będą mieć mniejsze pochody, kto im da rekompensatę i inne itd...?

Edytowane przez Widz naziemnej telewizji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michael112 napisał:

Fanpejdże nie działają z oczywistych powodów bo nie działa sam facebook. Ale strony "zwykłe" takiego satkuriera na przykład działają!

Teraz działają, ale wcześniej nie działały. 

tvpinfo strona www nie działała

tvn24 nie działała

polsat news nie działała.

 

jedynie co grało w całym Internecie to wyszukiwarki google i bing i nic więcej. 

Edytowane przez Widz naziemnej telewizji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wykradzione dane nie mają nic wspólnego z tym co dzieje się aktualnie. Wedle informacji są to dane wykradzione już dużo wcześniej, które zostały dziś sprzedane, choć z tego co wiadomo nie zawierały w sobie haseł, więc tyle dobrego.

Jeżeli chodzi o awarię to... na ten moment Facebook oraz wszystkie portale należące do tej spółki nie tyle to są niedostępne, co po prostu całkowicie zniknęły z ogólnodostępnego Internetu. Wszelkie przekierowania, wszelkie DNSy, wszystko po prostu wyparowało, co jednak nie oznacza, że wszystko na dobre zniknęło co już niektórzy przekazują w mediach.

Edytowane przez Vinni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama sprzedaż danych (zakładając że to prawda, czego na razie nie wiemy) nie powinna spowodować "automatycznie" wyparowania FB z internetu?

 

To by bardziej pasowało na atak hakerski, że ktoś przejął kontrolę, wyczyścił DNSy Facebooka i popsuł coś, co odpowiadało za działanie identyfikatorów u pracowników. Sprytnie pomyślane, bo najpierw muszą znaleźć sposób żeby dostać się do biura, a dopiero potem mogą naprawiać.

 

Bardzo pasuje po prostu pod atak hybrydowy, tak jak z tymi uchodźcami na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, michael112 napisał:

A nie mogą wyłamać drzwi? Facebook traci takie pieniądze na swoim, nomen omen, lockdownie, że koszty wymiany drzwi powinny być mniejsze niż straty.

@michael112 to nie Rosja ;) tak się nie wejdzie do serwerowni.

Chociaż co człowiek to człowiek. Niezawodny.

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przyczyną awarii jest prawdopodobnieusługa DNS, której wszyscy używają do kierowania swoich stron i usług na urządzenia":

https://www.google.com/amp/s/nt.interia.pl/newsamp-awaria-facebooka-co-moze-byc-jej-przyczyna-i-kiedy-zostanie-,nId,5561453

 

A tutaj coś na poprawę humoru w ten pechowy Poniedziałek:

https://www.google.com/amp/s/www.polsatnews.pl/wiadomosc-amp/2021-10-04/awaria-facebooka-memy-o-jednej-z-najdluzszych-awarii-serwisu-w-historii/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy, kiedy to zostanie naprawione...  Myślę, że już jutro może wszystko wrócić do normy :) Co do spraw inteligentnego zarządzenia, tych zabezpieczeń, to ciekawe, czy pomogłoby coś takiego, jak wyłączenie prądu, zasilania wtedy. Skoro został stworzony i wysłany (mam nadzieję, że jakoś się tam do środka dostali i dłubią w środku, naprawiają) skład taki "ręczny", to może oni są w stanie tak standardowo otworzyć, np. od strony magazynu, drzwi wejściowe do takiego budynku? Nie jestem informatykiem, ale wydaje mi się, że to można by naprawić dosyć szybko, a Wy jak myślicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...